V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kocanda2009
4. dec 2009

ten smajlik co je na zacatku posledniho prispevku mel byt na konci 😠
rezim - vzdycky kdyz si myslim ze uz nejaky mame tak si prcek usmysli neco jineho, napr predevcirem chtela odpoledne najednou papat po hodine a pul ale zato v noci krasne spinkal 8 hodin v kuse a vcera uz zase zmena... 😉

marketka.27
4. dec 2009

ahoj🙂
Petro, na bolavá záda a při vých rozměrech to uhraješ na pojišťovnu. Šťastná to žena - bude mít prsa zadarmo 😀
My jsme noční režim měli, ale už je to pryč, má pořád hlad, tak se budí víckrát a vždy se strašným pláčem, žádné pomalé probouzení se, ale nehybné spící dítě a najednou výkřik a pláč. Máme z toho pokaždé málem infarkt. ALe krásně usíná, i přes den, dám ji do psotýlky, trošku pofňuká, tak tam zajdu, dám dudel, pohladím, odcházím. Jednou dvakrát a spinká.

marketka.27
4. dec 2009

Ahoj koc, vidím, že s Petrou tě napadlo to samé, co mne 😀

achalteke
4. dec 2009

Petro uhraješ, mě to mudr taky nabízel, že v mým případě by to nebyl problém, ale rozcvičila jsem to a na ty záda musim pravidelně cvičit jinak by mi záda asi praskla ☹

emamamamu
4. dec 2009

pak doctu, ale IVUS pijes fenyklovy caj?
ty prdy jsou svine svinacke, ale Dorce se to vyrazne zlepsilo, uz skoro tyden ji to netrapi a ja zrovna v tu chvili zacla pit fenyklovy caj....tk bud je to tim, nebo tim, ze uz je vetsi...(?)..
jdu docist😅

kocanda2009
4. dec 2009

achal - mne by se ted taky na operaci nechtelo ale za par let mozna....kazdopadne cviceni mi take pomahalo (chodila jsem s telocvikarem a ten na mne dohlizel) ale ted jsem lina...mam po porodu bricho a vadi mi to ale nedonutim se s tim cokoliv delat ☹ takze cviceni nezavidim

ivca08
4. dec 2009

Emus, od porodky piju 3 denně a k tomu jeste 2 kojo, kde je fenykl taky. On uz to ma taky vyrazne lepsi, uz to neprovazi ten silenej, bolestnej plac, ale prdakuje porad... Ale uz se s tim vyporada, takze oproti driv je to parada. Obcas ho to vzbudi, cestuje po postylce, prdi, ale nebreci, tak ho vzdycky chvilku necham bojovat a pak si ho vezmu na kojo, pri tom se vyprdi a vetsinou skoro usne, takze pak presunu do postylky, zhasnu, nekdy pustim kolotoc a behem chvilky zase spinka.

Je fakt, ze si nedovedu predstavit, jaky by to bylo, kdybych ten fenykl nepila.

bibi78
4. dec 2009

wow, tak ste toho potukali, este mi zostavaju 2 strany, ale iba zareagujem na to ockovanie proti rotavirusom.

maja asi uz vie, ale ostatne, ktore to budete davat a vasa doktorka vas neupozorni (tak ako moja 😠 ) , ze prvych 10 dni po ockovani sa treba lepsie chranit - lebo z ust malickeho sa to moze dostat na bradavku (takze umyvat po kazdom papani) a takisto pri prebalovani, kedze sa vylucky najdu v stolici treba dokladne umyt ruky. jedna znama to dostala prave od ockovaneho babatka a nie je to pocas kojenia sranda - tvari sa to ako klasicka brusna chripka - bolesti v bruchu, horucky a celkova malatnost. ale na 2. strane, ja som o umyvani tej bradavky nevedela a nastastie nic na mna nepreliezlo 😵. ale prevencia je fajn. 😉

tak idem skusit docitat. mimochodom, marketka - klobuk dolu, ja si niekedy nestihnem ani navarit, nieto este piect, ked maly zaspi okolo 22 h padam unavou.

achalteke
4. dec 2009

Koc mě ten pupek taky vadí, teda hlavně ty strie hnusný červený 😝 no ale prdim na to
Ivuš musi mříct že u nás taky prďáky dobrý od tý doby co se prolejvám fenyklovejma, kmínovejma, kojícíma a já nevím jakýma ještě, malej prdí jak starej chlap , no já vlastně nic jinýho kromě melty ani nepiju 😀

ivca08
4. dec 2009

No je fakt, ze ja tenhle tyden presla na pullitrovy hrnky. Driv jsem k tomu pila jeste 3l vody, ale ted uz ji do sebe nejak nemuzu dostal, tak jsem zvysila davky caje 😀 😀

Kminovej jsem jeste nemela, ze bych rozsirila menu 🙂

Jinak jsem tatkovi vypravela Planickovu "nehodu" a malem mi zakazal podhlavnicek pouzit, tak snad ho to prejde.

kocanda2009
4. dec 2009

kdyz ja mam prave blbej pocit z toho ze kdyz ke mne byla priroda milostiva a nemam zadne strie tak ze si toho nevazim a nedelam sama se sebou neco...ale na druhou stranu si rikam jestli teda budeme mit v blizke dobe dalsi ditko - dalsi tehotenstvi tak to tani nema cenu s tim neco delat...

kocanda2009
4. dec 2009

jinak kojici caje piju take od zacatku takze ucinky nemuzu posoudit ale prdiky se zlepsili co se prcek vic hybe a kmita nozickama...ted prave si teda pekne poprdel u prsa 😀 😀

achalteke
4. dec 2009

Ivčo neboj to bylo jen naší neopatrností a Pláničkovo nezkušeností, dneska už to bude určitě lepší. Dokonce mám tu situaci kdy se poroučí ke dnu vyfocenou, tak to sem hodím 😉 .....co se týče čajů já to v dm vždy vezmu útokem a odnášim tak 5 krabiček všelijakých a tak tři piksly s granulovanejma 😀

Koč každá to máme nastavený jinak 😉 my už s dalším potomkem nepočítáme (tedy počítáme ale s adoptovaným) takže to vyřeším jednou provždy 😉

marketka.27
4. dec 2009

koc, já si myslím, že právě proto, že plánuješ další dítě, je třeba se dát brzy dokupy, ať to pak není ještě horší. Já už jsem vytáhla rotoped, ale šlapala jsem jen dvakrát, pořád mě bolí ta blbá jizva po SC. A taky mám výčitky, že když jsem si v těhotenství všechno uhlídala a nemám ani stire, tak by bylo dobré pro to svoje tělo něco udělat😀 No, trocha teorie - praxe v nedohlednu, já vím 😀

loren
4. dec 2009

ahojte chcem sa vas opytat vsetky vase deti uz dvyhaju hlavku ked ich date na brusko lebo nasa nie a ked tak malicko ona si polozi hlavku na bok a cuca si rucku

akinom55
4. dec 2009

Dobré ránko,
tak my máme asi nejaký divný špurt... cez deň pohodička a v noci hore každé 2 hoďky... tak som to dnes skúsila ošáliť, a dala raz namiesto prsa dudlík a vyšlo to... len potom nechápem, prečo sa chúďa budí keď vlastne ani nemá hlad 😒

No a prsa a postava je u mňa kapitola sama o sebe.... už zase som zaviedla diétny režim, tak som zvedavá ako to pôjde a cvičiť sa mi tiež moc nedarí, tak rozmýšľam, žeby som išla na cvičenie vo vode...jednak si pocvičím a jednak mi to trochu uľaví od chrbáta a inak mňa stále neskutočne bolí kostrč.... rotoped mám u kamošky, lebo v našom pidi mini byte to nemám kam dať...a druhé mimčo by som chcela trebárs aj hneď, len sa potrebujem predtým presťahovať do rodinného domčeku so záhradkou... ale keďže nemáme ani pozemok ani pár miliónov nazvyš tak teda sa nad tým musím nejako ešte zamyslieť 😉 ...

marketka.27
4. dec 2009

loren, když jsem byla s Karinkou na neurologii, tak mi dr. říkala, že dvouměsíční dítě nemá co zvedat hlavičku (naše už zvedala, ale blbě), že má jen být schopno otočit hlavu na bok a uvolnit si nos, aby mohlo dýchat. Hlavičku stačí začít zvedat ve třech měsících. A u dětí narozených před termínem se ještě od věku odečítá tato doba.

kocanda2009
4. dec 2009

kdyz mne se taaak nechce cvicit, nastesti uz se aspon necpu v noci jidlem....plavat jsem jeste nebyla - mi to prijde divny, mam pocit ze mi dolu dovnitr natece voda kdyz jsem "roztazena" a navic v te studene vode by mi asi upadly bradavky ☹ ☹
ja taky po porodu rekla ze dalsi dite si adoptujeme a myslela jsem to vazne ze uz nechci zacit tehotenstvi a porod ale jak prdolka roste a ja ho vic a vic miluju tak citim ze to tehotenstvi, to vlaceni se s pupkem a ta bolest pri porodu i po nem za to proste stoji abych si pak mohla vychutnavat to miminko
nase dite zveda hlavicku od zacatku - spise se bojim abysme nemeli nejaky problem s tim ze ji zveda az moc

bibi78
4. dec 2009

aki, my ten spurt mame presne naopak, v noci pohoda aj 8 hodin a cez den strasny rev (iny nez akym doteraz upozotnoval na seba 😕) uz po hodine. asi niekedy musia dotankovat do zasoby 😉

co sa postavy tyka, ja mam len kilo navyse, co ma vobec netrapi, ale to brucho je hroza, ako v 5. mesiaci 😠 . na mna mozno zaberu len brusaky, ale kedy si na ne najst cas...? asi jedine v noci. neviem, ci je to tym cisarskym, ze brucho este trci alebo som proste mala smolu, ze zrovna brucho... 😒 mojej kamoske sa roztiahol hrudny kos (a nie je to prsiami), takze vsetky spolocenske saty putovali ako dar...

achalteke
4. dec 2009

zde se Plánička poroučí ke dnu: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Aki mě se dítě budí taky v noci co dvě hodiny, o spurtu to asi nebude, páč už je to tak minimálně 14 dní a je jedno jestli dostane z prsa nebo flašku 😠 docela mě to štve ☹ kdyby dal aspoň 4 hoďky v kuse byla bych šťastná jak blecha

achalteke
4. dec 2009

koc já měla těhu parádní, porod taky ušel, ale vždycky jsme chtěli adoptovat. Spíš nechci podstupovat zase všechny ty léčebné procesy abychom počali, navíc mé reprodukční orgány jdou pomalu do háje, takže tak no

majamisutka
4. dec 2009

Market, Karinka má úžasný číro! 🙂

ivca08
4. dec 2009

Achal, tak doufam, ze vas v tom porouceni nebudeme nasledovat! 😉 To by mi asi tatka zatrhnul plavani 😕

Jinak zkousela si vecer dat UM - jinymu bych to neradila, ale u tebe je to neco jinyho. Mozna jak mas stres z kojeni, tak se Ti mlicko hur spousti, i kdyz ho mas dost a malej se sice naji, ale nevydrzi mu to tak dlouhou dobu. I kdyz ted koukam, ze pises, ze je jedno jestli flaska nebo prso. Tak to je tezky - leda zkusit nejaky to vic sytici mlicko - Nutros Extra atd.

achalteke
4. dec 2009

Ivčo určitě nebudete držím palce ať to líp vychytáte a dodej foto 😉 ....večer už dáváme před spaním klasicky 120 Beby, páč mě už fakt cíca večer bolejí fest, no stejně je za tři hoďky max vzhůru znovu hladovej 😖 ty sytící mlíka dělá Beba až od 6tého měsíce a míchat s Nutrošem se bojím 😒 .....jdu se vyprdět do lesa se psem

natali1401
autor
4. dec 2009

ahojte baby..docitam neskor..ja len ze vcera som boli na poradni .. a mame 5120g no a ockovat nas budu o mesiac..aj prist mame o mesiac..pytala som sa na to ze jej musime kazdy den vytahovat sople tak ze je to normalne..potom vravim ze furt kycha..aj to je normalne a ze kasle je tiez normalne.. dobre ze?potom jej vravim ze chcem jej dat nausnicky ze kde mam ist a kedy..a ona ze ona picha a ze pred prvym ockovanim ??? a ja jej vravim ze som citala ze sa to ta ma az po prvom a okolo 4mesiaca a ona ze nie ze pred prvym ockovanim..chapete to? je to tym ze je uz stara a uz by mala byt sto rokov na dochodku ..ona bola doktorka detska este moje svokrovi aby ste to chapali..tak teraz neviem co robit.. ci jej to dat pichnut alebo nie..no a este som si myslela ze nam nezreagovalo to tbc tak jej to vravim a ona ze zreagovalo ale ze slabo ze iba na 1mm ale ze je to dobree a ze je to zreagovane.. ??? neni to malo?tak ma tam zasa nasrali..povedali ze mala je sikovna aj vsetko ale zas ju nepocuvala ani nic 😠 iba jej prezrela hlavku..pokozku a dala ju past kone.. a odvazila a to bolo vsetko.. vam co robia na poradni?

a inac tuto noc som dala malej nutrilon extra pre jedakov co ju malo zasytit viac a mala dlhsie spat..a vysledok zaaadnyyyy spala rovnako 😒 😠

ivca08
4. dec 2009

Jinak uz se chystam na spurt http://www.4fitness.cz/produkty/laktanek-laktac... Dneska by to melo prijit tak uvidime.

Acha, tak to je fakt hladovec, zkus se poradit s mudr, az tam pujdete.

wwcko
4. dec 2009

cau 🙂 Achal volala si tam alebo pisala? Som zvedava co ti poradili 🙂 Inam mi mame pozicane toto lehatko http://www.babytrend.sk/graco-hojdacka-baby-del... len ruzove a malu tam nedavam. lebo v bom moc sedi. Vobec sa neda dat do polosedu iba do sedu. Tak zatial ho mam v kute a pockam kym bude vacsia.

koc ja by so aj chodila cvicit, ale pocula som ze nemozem cvicit moc namahavo lebo mozem prist o mlieko potom by som nemal dostat svalovilu lebo ta kys. mliecna sa dostava do mlieka a neni to dobre a mlieko moze zhorknut a neviem ci uz po CR mozem robit nejake brusaky. zatial som si to nezistovala ci je to pavda....

achalteke
4. dec 2009

Ww ahoj, ještě ne musím to nejdřív dobře zformulovat a připravit, páč mám ještě několik dotazů ohledně zasycení na noc atp. Ještě se chci zeptat když bude (je) Plánička dokrmovanej UM jestli bychom mohli začít od ukončeného 4M s kašema na noc, jak se na to dívá.
To je zajímavé s tím cvičením, takže nejlépe cvičit až po ukončení kojení?

misuliqq
4. dec 2009

Ahojky možem sa pridať?? aj ja som sa stala v septembri maminou svojho najmladšieho pokladíku- narodila sa mi dcérka Ellie.. Tak možem sa pridať?? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre