V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lynn77
5. dec 2009

no, laura myslim uz tahne na 6.5kg a vcera mela 3 mesice 😎

majamisutka
5. dec 2009

Tak jsem si objednala fusak z berana, když by přišly tuhý mrazy 😀

My máme zítra narozky 😎 Letí to strašně rychle, než se nadějem, tak budem slavit rok 😀

amulet
5. dec 2009

Emo,
my taky máme tak 4,5 kg, už se "těším" na poradnu, to zas budou kecy, že nepřibírá podle tabulek 😠 . Jinak u nás příbuzní nechápou, že když pláče, nestačí pouze chovat, ale zdvihnout se a chodit 🙂 ...

majamisutka
5. dec 2009

Jak vychovat dítě tak, aby u cizích v náručí řvalo a chtělo maminku, ale přitom z něj nebyl závislák?? 😅 😅

majamisutka
5. dec 2009

Já bych váhu nesrovnávala, já chci mít doma velkýho chlapa, tak doufam, že bude hodně nabírat 🙂 😎 😀

emamamamu
5. dec 2009

amulet ty si moje dvojnice, nebo co?😀 😀
nebo mas stejnou rodinu, jako ja?😀 ja mam nesamostatne decko, co na navsteve ctyri hodiny nedrzi hbu, to jsem dopadla, co?😀
majo jaky mas fusak? my uz ho asi taky zavedem, protoze na otepleni to nevypada..😀

emamamamu
5. dec 2009

chyba, to neni moje rodina, moje rodina s malou chodi a porad ji neco vykladaji a tak...to ta druha "rodina"🙂

lynn77
5. dec 2009

emo, ja bych prave strasne rada nesrovnavala, coz se snazim delat, ale tady se vsichni furt predhaneji co kdo dela a nedela (ja uz se do techto typu diskuzi radeji nezapopuji), ale popravde reci typu jako ze vypadaji jako postizene rocni deti nic moc, ja osobne to beru s nadhledem, jsem nastesti silna povaha, jen treba nekomu to nemusi delat uplne dobre..... 🤐 ja bych taky radeji malinkate mimino, ale se nepujdu obesit kvuli tomu ze ji jak drevorubec a vypada jak zenska krev a mliko (hlavne to mliko 😉 ) a jsem rada, ze je zdrava 🙂

ale chapu, ze o necem se bavit musime 😉 😀

lynn77
5. dec 2009

taky bude doktorka v utery koukat zase ze kilo nahore od posledne 😉

lynn77
5. dec 2009

tim jsem chtela rict, ze je taky mimo tabulky 😀

emamamamu
5. dec 2009

lynn mala je taky mimo tabulky a je mi to uprimne u rici...😀
a taky mne nezajima, co tady ci deti umi a neumi a delaji, ci nedelaji..jsem svina sebestredna...😀 😀 😀
zaroven nikomu nic nerikam o mojem decku, protoze to taky nikoho nezajima...😀

marketka.27
5. dec 2009

Ahoj🙂 Máme za sebou vítání občánků a je mi jasné, že moje dítě nenávidí hromadné akce. Tatínek byl dojatý - tak hlavně, že byl spokojený, já doufala, že to brzy skončí a prcek jakbysmet. Plakala skoro celou dobu, zkoušela jsem ji ukojit, to nešlo, tak jsem s ní byla chviku venku, no děs. Celkem náročný den, před "vítáním" jsme se skočili vyfotit do ateliéru, paní fotografce to moc nešlo, fotila bez stativu, divila se, že nám vadí, že je malá rozmazaná, že na fotce muž nemá ruku apod. No nakonec jsme něco vybrali. Pak to "vítání", domů převléct, cesta tramvají do centra na vánoční jarmark, restaurace - tam byla úplně zlatá, pozorovala světýlka, nespala ani minutu, chtěla se chovat, ale neplakala a já jsem zjistila, že umím perfektně jíst levou rukou 😀, vánoční jarmark ještě jednou - další punčové kolo😉 a cesta tramvají domů. Zvládla ještě koupání, ale pak už se chudák na nás docela rozkřičela, deset minut jsem jí zpívala a od cca 20,00h zatím spinká.

Petro, na vítání jsme dostali: umělohmotnou housenku - asi byla sleva v Kauflandu 😒 a takovou kvazi knížku (hooodně tenký sešit) o miminku, jak se tam zapisuje, jaké kdy udělalo pokroky. Ale v pátek jsem byla v Lasu a kromě toho, že tam mají asi největší výběr dětských knížek (zejména těch, co známe z dětství my), tak tam mají asi pět druhů knížek na zapisování právě těch miminkovských úspěchů, takže si ji zajedu koupit. Čekala jsem, jestli na vítání nedostaneme něco použitelného. Nedostali.

majamisutka
5. dec 2009

Emo, ja ten beránkovej fusak budu mít přes MM.
Jaký máš ty? A z pravýho berana?

ewwe, ty máš berana, že? Jak se ti vejde do korbičky? A co ještě dávaš malé na sebe?

mauik83
5. dec 2009

Ahoj, my dnes měli taky náročnej den - když přišel K z práce, jeli jsme do MB slavit strýcovi 60tiny 🙂 Nela by la strašně hodná, přijeli jsme domů v 23h, jsem ji jenom přendala z autosedajdy do zavinky a šup do postýlky a chrupe... 🙂 dnes teda bez koupání... 😅

ww - tak to má tvoje Ninka na 3 měsících míry, co měla Nela na 6 nedělích... 😅 😀 😀 😀

taky máme doma kus ženský... 😀 a má velký chodidla, chuděrka, bude mít problém se sháněním bot... 😠

tak dobrou s kobrou, padám na hubu... 😝

kocanda2009
6. dec 2009

wwcko - taky jsem koukala ze vazete stejne jako my 🙂) Nas prcek uz je totiz mooc velky - ma pres 60cm a vazi 5620g (vcera jsme to overovali) a v uvazech kolebka nehodla ztracet cas, nejak ho tak nemuzu napasovat dovnitr a on poradne nevidi, takhle ma super rozhled a vsichni nam rikaji jak je to roztomile...i kdyz vim ze by se takto male deti nemeli nosit....

kocanda2009
6. dec 2009

petra - vase deticky jsou taky moc sladoucke a saticky rozhodne noste kdyz se ti to libi.....co by si s nima jinak delala

kocanda2009
6. dec 2009

dudlik - tak ty se u nas vali dva na policce - nase ditko ho odmita....bradavky jsou holt bradavky - ty mne ale silene boli.....ale co bych pro sveho milacka neudelala
Ven oblekam pouze dupacky, body kabatek, rukavicky, cepicku, zabalim ho do zavinovacky(teda svazu ho tam plinou protoze uz se tam nevejde), prikryju dekou + je v zateplene vlozce v kocarku a vzdycky je cely teploucky

vcera jsme byli navstivit dvojcatka co se meli narodit dnes ale uz jsou venku mesic, to byli takovy drobecci....ten nas kluk byl proti nim obr 😀 😀

amulet - u nas to nechape ani tatinek, natoz pak pribuzni ze je potreba chodit a houpat prdolku a nejenom ho chovat a sedet u toho....ale tatinek uz se obcas premuze..

emamamamu
6. dec 2009

holky ty co chcete jet k mori v lete uz jste koukaly, kam pojedete?
ja bych chtela na Kretu, ale vubec netsim, jake to tam je pro deti....nebyl nekdy nekdo na Krete?🙂

kocanda2009
6. dec 2009

ema - my k mori chteli ale nejak se mi tam s prckem az tak moc nechce..bohuzel na krete jsem take nebyla ☹

achalteke
6. dec 2009

Help! Strašně moc mi padaj vlasy, co s tim? ☹

emamamamu
6. dec 2009

dej si cepku 😀

kocanda2009
6. dec 2009

achal - vubec nic...a jestli je ti zima tak jak pise ema - slusivou cepicku 🙂 mimochodem jak ze jsi dopadla s tim kojenim? jeste mate nejake mlicko?

lynn77
6. dec 2009

emo, my snad pujdem k mori v lete nebo na konci leta, na Krete jsem nebyla, tak neporadim, ale my asi poletime na Maltu a myslim, ze to pro deti moc neni, ale nebudem si vybirat, kdyz tam ma L. dedu a bude to prakticky zadara 😉 uz se tesime vsichni 😀 myslim, ze ostrovy jsou v pohode a decka jeste tou dobou nebudou stejne chodit, tak je to asi jedno ne?

lynn77
6. dec 2009

achal, nedelej si hlavu, plesate budeme vsecky, pry je to kolem 3 mesicu normalka 😉 nam vypadaj a detem narostou 😀 😀

majamisutka
6. dec 2009

kolik asi ml MM vypije na jedno kojo?

ewwe
6. dec 2009

maji ano mam barana, ja jej davam to co ma na sebe doma, body a nejake dupacky na to jej dam taku kombinezu, nie moc hruba a sup do fusaku, a ako som ti uz pisala na dlzku je vanicka CP v pohode ale na sirku len tak tak, hlavne ked si chce dat rucky k hlave

dnes tu bola svagrinka, ona je strasne mudra, ma 3 r. syna, ktoreho nekojila, a rozhodla ze ked jej syn zacal jest kase v 4 mesiaci, tak moja mala je trochu slabsia a je dievca tak bude jest kasu od 5 mesiaca, a ked jej syn zacal sediet v 4 mesiaci a moja je zasa trochu opozdena tak asi bude sediet v 6 mesiaci, a basta fidli, no povedzte nemam to ja super svagrinku 😠 🙄

ewwe
6. dec 2009

maji ta foto Dominika je uzasna, on sa tak aj tvari ako ma v popise 😀

majamisutka
6. dec 2009

ewwe, já mam taky takovou super švagrovou, možná ještě lepší 😀 😀 😠 🙄

majamisutka
6. dec 2009

ewwe díky 🙂 a ty máš pravýho berana?
asi v tom bude taky rozdíl, né? myslím v hřejivosti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre