V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

majamisutka
6. dec 2009

Jinak já si myslim, že Domču v lednu stejně budu muset dát do sportáku, protože se mi do korbičky už nevejde 😅
Zatim je tam jentak tak.

ewwe
6. dec 2009

maji ano je to pravy barancek,ziadna umelina, mala sa v nom nepoti, ani jej nieje zima,

kocanda2009
6. dec 2009

maja to je fakt sladoucka fotka
ewwe - no jo klasika...vsichni ostatni jsou tak chytri...

leonina
6. dec 2009

Ahoj jdu pro radu 🙂. Natálie se mi začla hrozně vtekat u kojení a nevím co s tím? Včera jsem musela odjet pryč, tak hlídal taťka a krmil z flašky MM. Odstříkala jsem jí cca 110ml, vypila to za 7 min a ještě honila tak jí dal do flašky 30ml čaje a ten taky vypila hned a usnula u flašky. Nerada bych přestávala s kojením, tak se chci zeptat, jestli taky někdo neřešíte stejný problém, popřípadě jestli nevíte co s tím? Diky za rady 🙂

achalteke
6. dec 2009

No to mám velkou radost z těch vlasů 😖
Koč s mlíkem to vypadá dobře mohla bych se v něm koupat, jen ty bradavky, ale snažím se to teď hodně hodně promazávat čistým lanolínem a zdá se to být o malinko lepší 😉 . Jinak řeším teď problém jaké zvolit UM. Po Bebě byl včera totálně ucpanej, řval, kroutil se, doslova jsem to z něj dolovala. Dneska na noc jsem zkusila mu dát Nutrilon a světe div se - dnes před polednem se posral tak, že to nezvládla ani plínka, ani body, ani dupky 😀 radost veliká, protože ty jeho spontánní kakoše by se dali počítat na prstech, tak doufám že nutroš bude pro nás ten pravej. Jinak přes den normálně kojím cca co 2,5 hodiny asi 7 minut, dokrm dávám jen večer a někdy nad ránem, tak snad nám tento stav vydrží co nejdéle 😉

Leon míváme to podobně, někdy je to horší, někdy lepší, co s tím nevím, většinou to přejde samo 😉

wwcko
6. dec 2009

achal nic si z toho nerob. mne padaju tiez. Martin povedal, ze aj tak raz budem plesata, ze si nemam z toho nic robit 🙂 Inak je to strasne, take chumace lasov taham z havy ze mi je z toho zle.... ☹

koc ninka moc v koliske ani nechce byt, ona je radsej tako na "stojaka" bude to barovy typ 😀 ale skusila som dvojitykriz s kapsou vnutry a ten sa mi zda lepsi....

mauik je to sranda, lebo aj ja aj Martin sme vysoky 🙂 sa bojim ze potom rychlo narastie a bude sa hrbit ako ja.... 😒

wwcko
6. dec 2009

leon u nas zabera vymenit prso .... 🙂

natali1401
autor
6. dec 2009

ludia ja mam strie aj na lytkach 🙄 na celych nohach od bokov, stehna, az ku kolenam a teraz som si to vsimla ze ich mam aj na lytkach... to snad neni mozne.. boze preco to tehotenstvo musi tak spatit postavu zien?a inac mi stoji vaha...som schudla zo 65 kil na 58 a uz to nejak nejde dole 😠 a mala som 53..ale najhorsie je ze si nemozem ani cizmy kupit.. mam malu nohu 36-37 ale na lytkach ziadnu cizmu nezapnem..to je des..to si mam kupit gumaky ci co? 😒

leon nechcem ta strasit..ale ak to bude trvat dlhsie tak sa ozvy laktacnej poradkyni lebo mne to mala zacala robit, tak najprv sme zacali davat aj zdruheho prsa a potom sme jej zacali na vecer davat um a z toho vzniklo to ze um uz davame furt 😖

a saticky mame zatial len jedny co som nedavno kupila a su na 3-6 a chcem jej ich dat na vianoce..to bude mat prvy krat saticky na sebe..

kasenka228
6. dec 2009

Acha, me padaji vlasy fakt hodne uz dele nez mesic, docela se divim, ze mam jeste co cesat...
Jinak Terezka se obcas taky u prsa vzteka, tak ho vymenim a vetsinou to pomuze...

majamisutka
6. dec 2009

kasen , už je ti líp?

leonina
6. dec 2009

Taky jsem zkoušela prsa měnit, někdy to pomůže, někdy ne. Každopádně bych nerada přestala kojit ve 3 měsících ☹ A zkoušely jste někdo dávat prckům zmražené MM? Já jí ho chtěla dát včera a když jsem to ochutnala tak to bylo hnusný, takže jsem jí nakonec odstříkala čerstvý. Ale mám namraženo v mrazáku, tak jestli někdo dáváte jak se nato děti tváří?

achalteke
6. dec 2009

Leon já jsem dávala, ale to bylo takové to první mlíko - ještě pěkně žluťoučký, tak mu jelo docela dost, no teď ve čtvrtek ho čeká zase zamražené, tak snad mu pojede (máme v práci vánoční večírek)....

Ww tak jsem zkusila odsávat a bolest teda příšerná a stejně nic moc jsem neodsála. Zítra jdeme na kontrolu tříměsíční tak jsem zvědavá jak vyrost, jestli příbírá atd. No snad jo a i kdyby to nebylo podle tabulek tak na to seru, mě se zdá že je mu fajn a co sní mu stačí, tedy aspoň si nestěžuje

Jinak jsem se ani nepochlubila, že 23.12 jdeme dělat Svatou rodinku do živého Betléma (Šimon jako Ježíšek) - ha ha ha zrovna my - těžcí ateisté 😀 😀 😀 😀 😀

Natali ještě jednou Megan gratuluji k dvouměsíčninám!!!!

achalteke
6. dec 2009

Jo a Šimon má novou zábavu - začíná se točit ze zad na bok, očekávám že se každým dnem překulí....

Pomalu se mi nevejde do kočárku, že já blbá jsem koupila tak malej ☹ ať tam ještě aspoň dva měsíce vydrží

kasenka228
6. dec 2009

Majo, dik, uz je to mnohem lepsi, dnes zatim bez teploty a uz to ani tolik neboli, verim, ze to zvladneme bez navstevy doktora. 😉

kocanda2009
6. dec 2009

achal - to je fajn, tak kdyz je mlika dost tak treba by to slo odstrikat jen rucne...to mne osobne boli min, o lanolinu jsem tez premyslela
leon - my mame uplne stejne vztekaci obdobi, teda vzteka se mi hlavne u leveho prsa, krouti se, nutim mu ho tak dlouho az si ho proste vezme, dneska se vztekl i u praveho tak mne napadlo ze je asi moc plne a strika mu to tak jsem si ho na sebe polozila aby mu to tak nestrikalo a to pomohlo. ale s tim levym mam pocit ze se mu najednou to prso proste nelibi (a pritom je to to ktere v porodnici miloval....)
natali - ja si teda nemuzu stezovat ze by se mi postava az tak pokazila...jen mam povisla prsa a bricho jak v patem mesici (se desim ze az nekoho potkam tak se mne zepta jestli necekam druhe....) ale holt to proste k materstvi patri, priroda si blbe vymyslela uz samotne tehotenstvi a porod.....

aktekram
6. dec 2009

Ahojky, tak vás pomaličku dočítám a reaguji

petrajurinova: taky doma oblékáme do šatiček a vůbec mi to není blbý, máme moc rády punčochy.
Na ven vysleču šatky, dám tepláčky a svetřík a šup do kombinézy.

maja: dudlík jsme zatím nevyměnili, zkoušela jsem to asi 3x a naše Peťka si oblíbila ten s krtkem a žádný jiný nechce. Plive je ven, prostě to pozná. A to jsou ze stejného materiálu i stejného tvaru
Teď na krmení vypijeme 150ml 😉

Marketka: prosím tě co jste měli oblečené na vítání občánků??? Ty, manžel i Karinka??? Můj muž chce jít v obleku a mě to přijde moc prdlý, já to vidím na kalhoty a nějaký svetřík. Nebo ne???

Ema: já byla na Krétě letos v 24tt těhu a super, my plánujeme Chorvatsko, mít mimčo 2,5hod. v letadle na rukou a připoutané to není na mě. Jestli chceš pošlu fotky a mapku, kde jsme byli 😉

Leonina: mražené mléko už jsem všechno vylila, měla jsem schováno z dob kdy jsem ještě Petrušku neměla doma, a bylo pěkně hnusný. Malá ho plive, tak to pozná. Odstříkávám jen dávku co je potřeba a nic navíc

aktekram
6. dec 2009

Tak jsem počítala tu mateřskou na rok 2010 http://www.mpsv.cz/cs/4215
a já přijdu o 8084 Kč !!! Tak to je mazec. Ještě že už ji beru jen do 5.2.
Holky kdy se půjdete přihlásit k rodičovskému příspěvku, až po Novém roce???????

emamamamu
6. dec 2009

leonino niceho se neboj, to je asi jen bojkot kojeni..nakojis v pohode v noci?

emamamamu
6. dec 2009

akte budu moooc rada, kdyz mi ukazes fotky a reknes mi, jake to tam bylo a co tam s miminem...🙂 mne se nejak zase do Croatia nechce..dyt ja skoro nikde jinde nebyla...a kamoska co ma toho o dva tydny starsiho chlapecka chce taky do Chorvatska..ji budu muset nejak zpracovat...😅

mauik83
6. dec 2009

akte - ??? to je nějaká blbost, ne???

aktekram
6. dec 2009

mauik: vložila jsem vyměřovací základ co mi píšou do výpisu a vyšla mi částka o 8084 Kč menší

Ema: byli jsme přesně Kréta / letiště Heraklion / místo pobytu: Adelianos Kampos / hotel MARAVEL SKY
http://www.fischer.cz/online/cz/dovolena/recko/...

Je možné su objednat i apartmán s kuchyňkou a vařit si podle potřeby, s dětma tam byli s námi tak 10 rodin (děti sedící v kočárku - ještě nechodili)

leonina
6. dec 2009

Emo já v noci nekojím, naposledy krmím cca v 18:30, mezi 19:00 - 20:00 jde malá spát a budím se mi až ráno mezi 5-6 nakojení. Spí celou noc. LP mi taky radila zkusit udělat jakoby noc, ale to u nás nepomohlo.
Akte nejvíce snad přijdou maminky cca o necelých 5000,- někde jsem viděla tabulku. Podle tý tabulky co jsi dávala odkaz tak já bych přišla skoro o 8000,- ale podle tamtý to vychází na necelý 4000,- Ale i to je mazec 😠

marketka.27
6. dec 2009

ahoj🙂
akte, z té mateřské jsem se ještě taky nevzpamatovala, přijdu sice "jen" o cca 3500 Kč, ale pro nás celkem citelná pložka. Na vítání byl manžel v obleku, byli jsme sice asi jediní, nevím - moc jsem nestíhala sledovat okolí,tak až bude hotové DVD, tak to zkontroluju. 😉 Ale jestli tvůj chce v obleku jít, tak ho nech, vždyť to je fajn, že to bere tak vážně 😉
Dělali jste někdo křtiny??? Nebo plánujete? Mne odpálkovali, že když jsme neměli církevní sňatek, tak že se máme bodnout, nebo se nechat oddat ještě dodatečně v kostele. No to s mým pohanem absolutně nehrozí.

aktekram
6. dec 2009

market: a všem si šla ty a Karinka???
Křtiny jsou v každém kostele jinak, manžel je pokřtěný já ne a klidně by Petrušku pokřtili jen by jsme museli absolvovat 4 hodina nějakého "školení" jak vychovávat dítě ve víře. Ale je to jen v 1 kostele ze 4, kde se byla má tchýně ptát 😉

leonina: to jsem zvědavá jak to sociálka v lednu přepočítá, zase přijde mateřská až za tři měsíce 😅

marketka.27
6. dec 2009

akte: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
Já mám s křtinami problém, já je chci, manžel napřed nechtěl ani slyšet, pak se nakonec nechal ukecat a začne dělat problémy farář. No a manžel má podmínku, že to buď zařídím na Hostýně, nebo křtiny nebudou.

Jak to, že vám ty mateřské vycházejí tak rozdílně? Podle mne tak kalkulačka na MPSV je v pořádku.

majamisutka
6. dec 2009

Market, ta poslední mikulášská fotka je super 🙂

marketka.27
6. dec 2009

majo ahoj, dnes máme "narozeniny", tak všechno nejlepší 🙂

aktekram
6. dec 2009

market: moc pěkné fotečky, vypadá že jsme měli všechny stejné nápady

majamisutka
6. dec 2009

juj, no jo vlastně, vy jste s námi stejně staří 😀 taky vše nej nej , hlavně hodně zdravíčka 🙂

aktekram
6. dec 2009

tak tady naše: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

Hele proč my z těch dětí děláme komedianty?????? 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre