V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

emamamamu
4. nov 2009

achal tak si to roztlacte pokazde...nam taky nestartuje...asi je moc velka zima... 😅 😅

achalteke
4. nov 2009

hele vaše kachna na to má nárok, ale mi máme naší hirošimu "jenom" devět let starou 😀

achalteke
4. nov 2009

sakra už jsme měli koupat a on spí, ty jo to bude asi pěknej večer

emamamamu
4. nov 2009

hm a mala je vzhuru...😀 takze taky pekny vecer...😀 a co sounoz, uz si svolila?😅

achalteke
4. nov 2009

dnes jsem byla na šestinedělce a vyfasovala cerzette tak sounož se již zdá býti nevyhnutelnou.... 😀

achalteke
4. nov 2009

tak sláva, už se ozývá, tak zítra pic 😉

rpinguin
4. nov 2009

Achal, ze "jenom" 9 rokov 😀 ....a to vy ste este nic v posteli 😉 ? Takze tabletky? 😉
Ja mam v piatok, takze neviem, co mi povie, ked poviem, ze hormony nechcem, takze asi len guma, co uz ☹

no, revy su uz hlasne, tak utekam....dala som este foto dvoch zbojnikov 😀

Peta, aj ja skusim urobit nejaku taku fotku, kde budu obaja v rovnakom veku. Podoba u tvojich je, ale Isa je baculatejsia. Aj u nas to tak je. Matilda mala v 8.tyzdnoch 5700g a MAxik 5400g. Esteze vsetko evidujem 😀

filkova
4. nov 2009

Ahojky ve spolek,dnes už se to tu nějak rozprchá.Já byla dnes ve špitále nechat si zavést tělísko,dělal mi to primař.Řeknu vám, že bych si to příště rozmyslela,docela to bolelo,čípek chytí takovým kahanem,jsou to ty nůžky kterým se drží třeba jehla při šítí a pak tam s ním všelijak šermují a natahují,nic moc příjemnýho,ale je tam takže snad bude funkční. Měl by vydržet 5-8let pokud nevyplave.Doktorka mi říkala že se stává, že při menstruaci může vyplout,ale je to málo kdy a prý bych to poznala že je docela velký.
A teď perlička.Po zavedení tam ustřihnou nějakej drátek za který se to pak vyndává zase po letech ven.Primař ho ustřih a pak říká - Kdyby to pýchalo, tak přijďte a zastřihneme ten drátek víc a já na něj koukám jak puk,no a on se zasměje a řekne, ne vás ale vašeho manžela a nebo třeba souseda 😀 😀 😀 Mazec, tak až u toho manžel bude výskat bolestí, tak ho pýchám já a ne on mě 😀 😀 😀

rpinguin
4. nov 2009

fil a to ma vydrzat 5-8 rokov? Preco si chcela prave toto? Musim si nacitat, co to vlastne je, nech sa tu nepytal ako blbec 😝

lynn77
4. nov 2009

filkova 😀 😀 😀

lynn77
4. nov 2009

filkova to je to hormonalni telisko nebo to klasicke? Ja mam doma krabici cerazette, ale nevim kdz do toho jdu, uvidime, zatim tam lezi a ceka ....

rpinguin
4. nov 2009

no tak mam nacitane a teliesko teda nebude 😒

kocanda2009
4. nov 2009

ahojky maminky, dneska jsme byli na 6tydenni kontrole (docela vtipne ze nekdo tu uz jde na ockovani ve 3 mesicich 😀 😀 ) Nas zroutek uz vazi 4830g a meri 56cm, dupacky co mel na cestu z porodnice jsme definitivne vyradili.
moucnivka - ja mu pusu nakonec nemazala nicim ale chtela jsem zkusit to co probiraji tady https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea..., ja jsem si pouze mazala bradavky clotrimazolem (samozrejme pred krmenim umyla) a ono se mu to z pusinky prozatim vytratilo 😀 🙂
na gyndu mirime pristi tyden a vidim to zatim na zasobu kondomu...nechci do sebe nic cpat....

mauik83
4. nov 2009

zdar ženy, tak my dnes byly opět na KO s kyčlema - prej dobrý (obě nožky 1B 😕 ), pokračovat v širokým balení a KO za 6 týdnů... 😔

natali - ten první vak určitě nee já mám podobnej a je na prd, malá je v něm utopená a pruží, takže ji mám až někde u pasu, zbavim se ho. Chci si koupit šátek, ale po víkendu jdu ke kámošce, abychom nejdřív zkusily 🙂

achal - jak vypadá to beco???

Jak vás najdu na FB, když neznám vaše jména??? 😅

Dneska spala celý dopolko, pak jsme byly u dr. tak spala tak střídavě a od kojení v 5h jsem se ji snažila udržet bdělou - šlo to ztuha, strašně se jí v půl 7 už chtělo spát, tak jsem připravila koupel a v 7 ji vykoupala (normálně koupem až v půl 8), pak nakojila a ted spí. Dneska ji v 11 na kojení budit nebudu a uvidim, do kolika bude chrnět a jaká bude noc... 😕

mauik83
4. nov 2009

taky vás někoho bolej záda mezi lopatkama??? nevim, jestli jsou to jen namožený svaly nebo to je zablokovaný... 😒 chjoooo ☹

mauik83
4. nov 2009

zatím spinká............. chro chro 😀 😀 😀

aktekram
4. nov 2009

Tak u nás okoupáno, nakrmeno a už spinkáme snad až do 2 hod. Jdu si dát sprchu a do hajan.
Mauik: záda mezi lopatkama cítím i já, myslím že to mám z toho jak se k malé hrbím u krmení, ale zatím s tím nic nedělám.

Holky objevili se vám po porodě hemeroidy??? Prý je to strašně časté, už třetí den cítím problém a dr. mi naordinovala krém, tak mažu prcku nejen malé ale už i sobě. Brrr

mauik83
4. nov 2009

akte - no já se k ní taky dost hrbím... Hlavně že nám sestřička v porodnici říkala - přiložit dítě k prsu, ne prso k dítěti 😀

hemoroidy zaplatpánbůh mě zatím minuly... 😵

marketka.27
4. nov 2009

akte, mě neminuly ... 😠

U nás večerní idylka: manžel spí v ložnici, já se snažím doma dohnat, na co přes den s malou není čas a dceruška leží v lehátku v obýváku a zírá na televizi ....

rpinguin
4. nov 2009

market, ja som po dlhsej dobe kukla do albicka, teda ty tam mas fotiek 😉 , no a tvoja Karinka sa mi akosi niecim podoba na Matildu. Ta fotka, kde si jej tie vlasky ucesala nema chybu a ani tie oteckove speky 😀

marketka.27
4. nov 2009

ahoooj ping, no konečně se tu s tebou taky jednou potkávám online 😀

rpinguin
4. nov 2009

ale ved ja som tu skoro vzdy, len nie vzdy ma napadne nieco napisat 😉 , co by aj niekomu prispelo

marketka.27
4. nov 2009

Tak jsem koukla prozměnu já k tobě😉, zkrátka máme obě dvě vlasaté holčičky🙂
A pozor! Otecko už od začátku letošního roku prohlašuje, že "od pondělka už fakt začíná běhat". A takto mu to kecá vždy asi tak po třetím pivu 😀
Tak já nemám pocit, že to co tu nadatluju je nějak extrémně užitečné 😀 😀 😀

rpinguin
4. nov 2009

to mas super s chlapom, aspon nepinda tebe do postavy ako ten moj 🙂
Ja mojmu zasa odpoviem, ze ina som pri zoznameni nebola, tak je potom ticho 😉
No uz ma nahana spat, tak pojdem. S Matildou som urobila kratky proces. Dala som ju normalne spat do spalne a ona tam zaspala a ja krava som ju mala u seba v obyvaku, kde bola action a preto ona asi nechcela spat 🙂

takze dobrou s kobrou .....Mauik 😉 a co su tie hemoroidy? Viem len, ze nieco v rituli 😝 Hovinko mam casto tvrde, teda skoro vzdy, ale inac vsetko ok 😲
No idem radsej, nech sa to tu nezvrhne este do fakalii 😀

marketka.27
4. nov 2009

Aaaale pindá .... buď v klidu😀
Dítě jsem přenesla do ložnice, vydává příšerné zvuky - něco jako chrochtání a výskání, ale tak nějak v polospánku, tak snad zase pěkně usne. A já půjdu taky, tak dobrou 😉

kasenka228
4. nov 2009

Holky, nechavate mimca koukat na telku? Rikam si, ze bysme nemeli, ale co delat, kdyz chci koukat na Preslapy a mala nespi? 😅 Budeme si muset asi porucit a telku nejak vynechat, ale pres den nekoukame skoro vubec, jen vecer....

marketka.27
4. nov 2009

kasenko, nenecháváme - sama se skoro nedívám, jen večer na zprávy. Ale dnes jsem nějak rezignovala🙂

akinom55
4. nov 2009

Kasen, my máme obývačku spolu s kuchyňou, takže keď ju mám pri sebe, občas ide i tv... malá na ňu pozerá teda občas pozerá, ale moc dlho jej to nikdy nevydrží... ona má radšej stenu, asi ju fascinuje výrazná kombinácia poličiek a steny - black and white...

petrajurinova
5. nov 2009

Dobré ráno. 😀 😎
Dneska se po včerejším náročném dni a večeru kupodivu spinkalo skvěle. Malá sice usnula až okolo půl desáté (a to ještě po tom, co jsme ji nechali asi 5 minut oprvdu hodně vztekle ječet - byla přebalená, nakrmená, odříhla si, vyprděla se, ale nějak ne a ne usnout a ječela v postýlce, na dece, v houpačce i na rukách, takže jsem si s ní opravdu nevěděla rady a nechala jsem ju ječet v postýlce, pozhasínala lampičky a odešla a když jsem se po pěti minutách vrátila a zvedla ju do náruče, tak najednou ztichla, usmála se na mě a během několika sekund usnula). Ale pak spala až do 4 hodin, trošku se napila a spala do čtvrt na 8 a teď se zase napila a usnula. Včera teda přes den nespala vůbec a pokud nebyla na rukách nebo přicucnutá, tak byla strašně protivná. Doufám, že dneska to bude zase moje hodné miminko. 😅

Kasen, na TV se snažím Isu koukat nenechávat, je to dost složité, když Bastík kouká na pohádky, ale tak aspoň se snažím pokládat maličkou tak, aby prostě na tu televizi neviděla a neměla se k ní jak vytočit.

Marketko, řekni oteckovi, že běhání nepomůže bez úpravy jídelníčku, náš otecko 2x týdně aktivně hraje fotbal a naběhá se u toho docela solidně, ale když se potom staví na pivo a pak si dá na večeři smažák s hranolkama, tak z těch svých 112 kg nezhubne ani gram a špíček ho zdobí pořád 😅

marketka.27
5. nov 2009

Dobré ráno, Petro, mám pocit, že nám ty děti vyšilujou tak nějak podobně. Taky už jsem včera večer a dnes ráno došla do stádia že jsem Karinku nechala vřískat, protože jí fakt nic nechybí. Ale pořád by chtěla pít, přitom ji to baví asi tak minutu a šlus, dělá si ze mne cumel. A když jsem na ni šla mrknout, tak jsem se nedivila, že ječí, strhla si na obličej polštářek, je lehoučký, ublížit jí nemůže, ale byla vzteky rudá. Ale vyšťavilo ji to natolik, že teď chrupe v lehátku. Tak aspoň něco. Teď se stihnout vypravit na prochajdu dřív, než začne být zase protivná😉

Otecko nám zlenivěl, loni ještě běhával do práce a z práce (do Mittalu), teď má problém se vypravit aspoň na kole. Ale chválím ho, už jednou byl tento týden a měl hned defekt, takže dnes druhý pokus😉 Jede raději na kole, než by ráno musel škrábat auto od námrazy 😀 To nasávání piva je neštěstí, potom ten apetyt prostě je, to je u nás to samé 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre