V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lovelygirl
26. jan 2010

lynn, a která úřednice ti to řekla? já jsem z desítky, ale pro to potvrzení jsem byla taky na osmičce a potvrdili mi to během tří minut.. 😕 😕 😕 😕 😨 😨 😨

tlenka
26. jan 2010

hojte, tak dnes sa uz alex v plnom nasadeni prevracala z chrbatika na brusko a potom z bruska na chrbatik, ako maly sudok, heh... vcera vecer to bolo este take akoby cvicne, ale dnes sa rozbehla o stoset 😀

lynn77
26. jan 2010

pospecko, musis na tu socialku, kde ma zamestnavatel sidlo, tj. na tu, ktera ti vyplaci materskou.

lovely, no, problem je, ze ja mam soubeh zamestnani a OSVC a oni jsou tam z toho jeleni, jmeno pani radeji psat nebudu, nejsem bonzak, ale je to trubka nejvetsiho kalibru.... ale to mas asi zamestnavatele na P8 ne?

pospecka
26. jan 2010

lynn: bezva, takže do Prahy. 😠
Jdu spát, jsem nasr. Dobrou

lovelygirl
26. jan 2010

lynn, na praze 4, bylo mi to taky divný, ale prostě jsem musela do trojské.. aha, tak to jsem nevěděla, že s tím jsou takové problémy.. a přitom by na to snad měly být ny úřadě připravené, ne? nejsi první ani poslední.. to je fakt bordel.. já bych někdy chtěla dělat úřednici na úřadě, hovno práce, odsedíš si svoje, v teplíčku.. a ať se starají jiní.. samo takové nejsou všechny, ale jak jsme vyřizovali stěhování a výměnu bytů, tak jsem si taky užila 😀 😀 😀

kasenka228
26. jan 2010

Lynn, no na me ourednice na mistnim UP byla celkem mila, lejstra jsem odevzdavala uz v prosinci, zadam o tu 2letou variantu, tak jsem to chtela mit vcas v cajku... pak tu prave holky psaly, ze po nich chteli i potvrzeni za 2010, tak jsem tam letela a oni, ze pry v pohode, ze to zaridi... a hovno, hovno, zlata rybko. 😀 😠
Lovely a kdybych pro to jela na PSSZ, kde to tam najdu? Je to lejstro nekde ke stazeni? Myslim to, ktery mi potvrdi, nevis? Ja to na r.2009 dostala na UP.

lynn77
26. jan 2010

kasen, dala mi na UP 2 stejne papiry, na jeden napsala datum od zacatku materske do 31.12.2009 a na druhy od 1.1.2010 do konce materske.... jinak bába na socialce rikala, ze tam ty papiry maji, tak aspon neco 😉

lovelygirl
26. jan 2010

kasen, mně taky přišly ty papíry stejný 🙂 a snad by je měli na té sociálce mít.. já jsem si pro to šla taky na UP, když jsem se od vás dočetla, že je nutný dokládat to ještě zvlášť za tento rok.. jinak já chci taky dvouletou.. 🙂

kasenka228
26. jan 2010

a nevite nahodou, jestli si to musim jit nechat potvrdit osobne? Vyslala bych tam nejradsi manzu, pro me je to desna dalka...

lovelygirl
26. jan 2010

kasen, myslím, že by to šlo, po mně ani nechtěli občanku.. 🙂 stačilo jim vyplněné jméno moje a dítěte 🙂 ale nevím..

kasenka228
26. jan 2010

Lovely, diky, asi ho tam zkusim vyslat. 😉

kocanda2009
26. jan 2010

mauik - suche tvare - opet kosmetika Linola 😀 😀
preju pekny vecer

lynn77
27. jan 2010

kasen, muj manzel tam byl, ale dej poradne instrukce, tomu memu dali to potvrzeni spatne 😉

kasenka228
27. jan 2010

lynn, ja mu dala s sebou tu Vyzvu od UP, tak snad to nezmatla. 🙂

lynn77
27. jan 2010

no, je fakt, ze muj manzel je na vyrizovani s ouradama expert 😀

ivca08
27. jan 2010

Tak koukam, ze mi to proslo docela hladce, papir jsem poslala na nasi personalku po Alesovi, kdyz tam s necim jel. Oni mu rekli, ze to potvrzuje socka, ale ze tam zrovna ten den jdou a nechaji potvrdit a druhy den mi to hned postou poslali domu. To bylo uz nekdy v listopadu. Chci triletou variantu, takze jim to na UP stacilo. Me skoncila materska uz v pondeli a nikdo se neozval. I kdyz bajo, vcera mi volala zenska z personalky, ze jim prislo moje ohlaseni 3letých rodicáku a zadost o dovolenou, tak me informovala, jak to s dovolenou mam. A potesila me. 3 dny dovci za rok 2008 mi proplatili v listopadu + mam narok na celou 2009 a dokonce i na celou 2010. Takze ted budu mit 50 dní dovolený s cimz jsem nepocitala (pocitala jsem s tou za 2009). Takze az do dubna solidni penize navic.

petrajurinova
27. jan 2010

Tak ten papír na potvrzení mateřské od ledna 2010 jsem dostala taky s poznámkou, že to má být vyřízené do 8 dnů. Na to, že mám doma 2 nemocné děcka (Bastík včera vyfasoval antibiotika), venku je -20 stupňů a manžel je v době úředních hodin sociálky v práci, tak netuším jak to udělám.

marketka.27
27. jan 2010

Ahoj🙂
Petro, tobě to přišlo domů? Mně řekli, že si mám přijít pro potvrzení osobně až poté, co mi přijde lednová mateřská na účet.

marketka.27
27. jan 2010

Jo a co TBC? Mně přišla minulý týden pozvánka na kontrolu do Vítkovic, na dnes. Ale volala jsem tam, ženepřijdeme, je -20st. Váhám, že zruším i odpolední rehab a zábal. Uvidím, jak bude před polednem.

petrajurinova
27. jan 2010

Byla tady některá z vás nemocná teď v době co kojíte? Myslím chřipku nebo nachlazení s horečkama. Brali jste nějaké léky? Já zatím bojuju jenom s paralenem, cibulovým sirupem a čajem s citronem, ale nějak to nezabírá, nevíte jaké léky na kašel a rýmu se můžou při kojení?

petrajurinova
27. jan 2010

Markét, já vzhledem k tomu, že jsem dělala za minimální mzdu (+ procenta z prodeje), tak mám mateřskou cca 6 500,- měsíčně, takže mi ÚP doplácí rodičák a tak mi ten papír poslali. Je to postavené na hlavu - každý měsíc jim socka hlásí kolik přesně mi vyplácí aby věděli kolik doplatit, ale za leden jim musím ten papír donést osobně 😖 .
Na kontrolu TBC nás zatím nezvali, ale doktorka říkala, že by ani neměli, že to kontrolujou pediatři, tak nevím 😒

marketka.27
27. jan 2010

Úžasné. A kdybys jim to poslala doporučeně, tak by se stalo co? A to je ta mateřská tak skvěle nastavená, že matka, která dělala za minimální mzdu nedosáhne ani na PPM ve výši rodičáku?! Neuvěřitelné.
No mě ta kontrola taky zaskočila. Dr. mi jen říkala, že vzhledem k tomu, že jsme neměli reakci, tak nás cca 1,5 roce pošle na kontrolu a přeočkování.

zinevra
27. jan 2010

ahoj holky, koukam jak je to slozite zarizovani pri prechodu z materske na rodicovskou. A to jeste na nasich uradech se nikam nedostanu s kocarkem, takze zase budu muset poprosit manzela, aby si vzal volno nebo si musim co nejrychleji koupit nositko 😎 me konci materska na konci pristiho tydne, jestli jsem si to dobre spociatala

pospecka
27. jan 2010

zinevra: beco je ještě volný. 😀 😀 😀

zinevra
27. jan 2010

pospec: a kolik holek jsi na to beco sehnala?

mauik83
27. jan 2010

ivčo - jak to, že máš nárok na dovolenou za 2010??? 😕 jo a mě šéf slíbil proplatit zbytek dovči za 2009, když jsem odcházela, ale účetní řekla, že až na konci roku, na to samozřejmě zapomněla, tak se jim ted chci ozvat... nevíte, jak to funguje? nechci ji čerpat, jakože být na dovče a pak až mateřskou, chci ji jen proplatit... to asi jen říct, at mi pošlou prachy a socku tzo nemusí zajímat, když mi ji zaměstnavatel proplatí bez čerpání, ne??? 😕

hk hlásí aktuálně -21°C, takže dnes budem zalezlý doma ...

a v noci jen 1x kojo 😎

bibi78
27. jan 2010

petra, ja som aj v tehu uzivala lieky z rady Stodal, je to homeo a zaberalo rychle. Na hrdlo sprej Plant - ten neviem, ci je k dostaniu aj u nas (resp. v CZ), ale Stodal (ja som mala proti kaslu) urcite a je to bezpecne aj pri kojeni 😉

marketka.27
27. jan 2010

mauik, dovču můžeš čerpat souběžně s rodičákem, socku to nezajímá. Jak budeš zaměstnavateli oznamovat, že nastupuješ na rodičák, tak rovnou požádej o proplacení řádné dovolené.

zinevra
27. jan 2010

mauik me nase ucetni rekla, ze si musim dovolenou po materske vybrat, taky bych ji chtela proplatit, ale to pry nejde ☹ tak nevim. nevite jestli muzu byt na rodicovske dovolene a soucasne si vybrat dovolenou v praci?

marketka.27
27. jan 2010

Jo, zinevra, přesně jak to říkáš, použila jsem slovo proplatit, to je blbost, takže mauik napiš si o ČERPÁNÍ řádné dovolené.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre