V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

mauik83
22. nov 2009

kasen - Naše Nela taky pase, jen když se jí chce a taky má ještě pořád ručičky v pěst a kýve se tak, že se málem až překulí na bok 😀 je to vidět na tom videu, co jsem tu na něj dávala odkaz... zatím to neřeším, snad se to naučí správně časem... 😉 Jinak my dnes v noci měli 2 koja, což je na nás hodně 😅 (večeřela v 8 - vytuhla u prsa, byla už přetažená, pak v půl 3 a půl 7 a pak v půl 9, aby nám neutekl režim..., teď už jsem ji zase zabalila a dudlá si v postýlce a myslim, že za chvilku usne 😉 )

bibnka
22. nov 2009

Tomáíšek sice zvedne a drží hlavu krásně dlouho, ale taky má ručičky v pěst, taky se kývá, ale já to neřeším. Opravdu mají na to "správné" pasení ještě čas.

Teda mauik, to musíš být nevyspaná 😉 😀

kasenka228
22. nov 2009

No jo, Mauik, ale Nela je skoro o mesic mladsi, vis? Blby je, ze tam prave vidim to desny zhorseni, hlavne s tou hlavickou...spis bych cekalal postupne zlepseni...

lynn77
22. nov 2009

kasen, treba nemela zrovna naladu 😉 , uvidis co Vojtovka

aktekram
22. nov 2009

Kasenka: mě bylo vysvětleno že když se Peťka koukala stále na jednu stranu, stuhly ji svaly na té straně, proto je nutné to rozcvičit. Až uvolníte hlavičku v krku tak pak následují ruce, pasení koníků, až přes celou páteř k pánvi, učí děti postupně až k plazení. Pak už pokroky uvidíš po každém cvičení.
Jsem zvědavá co na to řekneš až to poprvé uvidíš, jak cvičí..........

kasenka228
22. nov 2009

Akte, ja se prave docela bojim, jak bude reagovat. Jak to snasela Petka?

majamisutka
22. nov 2009

my máme taky při pasení ručičky v pěst https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

😅

majamisutka
22. nov 2009

Kasen, já tě fakt obdivuju, jak to zvládáš a že jsi v pohodě, nebo tak aspon působíš.
Ja bych už měla nervy na drans.
Teď jsem uspávala Domču asi hodinu a půl, byl celej nevrlej, vztekal se, řval, byl asi přetaženej.
A to trvalo jen tu hodinu a půl a ty říkáš, jak to máte doma často ☹
Zvládáš to dobře, smekam před tebou.

alcag
22. nov 2009

ahoj holky.malej ma rymu, odsavam vysavacem.je neco na tu rymu?kapky?ma taky kasel trochu

danielasr
22. nov 2009

lynn, a v akej dedine to budes?

mauik83
22. nov 2009

já ted taky hodinu a půl bojovala - vzali nás útokem prdíci a nemohla kvůli nim chuděra spát... 😔

lynn77
22. nov 2009

danielasr - puste ulany 🙂

mauik83
22. nov 2009

alcaq - Sterimar, Physiomer (natlakovaný roztoky mořské vody), kapky Libenar (taky mořská voda myslim), na kašel nevim, neměli jsme, asi nějaký dětský sirupy?! 😕

mauik83
22. nov 2009

majamisutka - Domča je fakt kofr!!! 😉 Máme zájem!!!! 😀

majamisutka
22. nov 2009

🙂

aktekram
22. nov 2009

Kasen: když jsme začli cvičit v porodnici, snášela to vemi dobře, jen tak mňoukala, teď co je větší silněji a silněji křičí, když s ní cvičí někdo jiný nevadí mi na ni koukat a učit se jak ji držet, co pozorovat. Ale pak doma když já už vím co nás čeká tak se nějak nemůžu donutit s ní cvičit. Cvičíme 1x denně, většinou po obědě. Jsem s ní úplně sama, protože ostatní to nedokáží poslouchat, zabere nám to cca 10 minut. Měli by jsme cvičit 4x denně po 6 minutách, ale to fakt nejde. Nevydržela bych to já, Petruška by to určitě zvládla.
Pokroky jsou vidět brzy, hlavně když mi na ně při kontrolách upozorní a já pak 14 dní hlídám zda to dělám dobře. Chybí mi víc, aby mě někdo pochválil, protože na rehabilitaci vždycky ještě něco najdou co děláme hůř a co už by jsme měli umět. Neberou, že to některému dítěti trvá díl a některé to umí hned.
Proto jsem zvědavá jak bude fungovat vaše rehabilitace. Poprvé ti ji vyšetří zkusí různé cviky a pak ti ukáží jak a kam dát tvé ruce. Začátky budou těžké ale věř že pak už nad tím mávneš rukou.

Maja: náhodou máte krásně otevřené palce, ruka v pěst ano, ale palce už nedržíte a to je super, to se sleduje

tak pa pa dobrou

bodkakroneisl
22. nov 2009

Ahojky 🙂
Vobec nestiham, idem si konecne dat vanu, malicky zaspal...skusala som to bez zviazanych ruk plienkov, ale kedse vyse hodiny a pol, tak som to vzdala a malicky spinkal do piatich minut..akurat neviem, ci mu tym nemozem ublizit, myslim, ked s nimi v noci nemoze svojvolne hybat..cez den mu ich nezviazujem...co si mysliete vy?
Bibinka: takze na novorodeneckom davaju miminkam, ked maju mucnivku Nizoral pol tablety rozpustit do 10 mililitrov sterilnej vody a potriet resp. vytriet sterilnym stvrcekom pusinku a jazycek..takuto odpoved som dostala od detskej sestry..
Prajem vam vsetkym peknym vecer a maminky nech sa dobre vyspia ! 🙂

amulet
23. nov 2009

Bré ránko...
My dnes měly nějakou špatnou noc.
K tomu cvičení a pasení. Minulý týden byla tady v mateřském centru doktorka, co se tím zabývá. Překvapilo mě, že 2měsíční mimi by mělo být denně 2 hodiny na bříšku, aby trénovalo... Ukázala nám, jak cvičit na gymnastickým balóně, jak je nosit atd. Každé miminko zkoukla a poradila co a jak. Nechápu, proč tohle nedělají dětské MUDry... Netrvalo to tak dlouho.
Cvičit se vyplatí, prý když mimi u toho pláče takovým hlubším hlasem, je to proto, že pracuje a ne že by se mu to nelíbilo...

petrajurinova
23. nov 2009

Ahoj.
Tak stres z prasečí chřipky už dorazil i k nám. Na dveřích školky je velký plakát s popisem toho, jak se chovat a jakou hygienu dodržovat aby byla co nejmenší pravděpodobnost nákazy. 😖

Amulet, to je zase co doktor to názor. Naše pediatrička zase tvrdí, že dítě má být na bříšku jen tak dlouho, jak dlouho mu to vyhovuje a v okamžiku, kdy začne plakat, nebo zaboří "čumáček" do podložky a nesnaží se znova zvednout, tak že se má miminko převrátit zpátky na záda. A dvě hodiny je docela hodně.

kasenka228
23. nov 2009

Dobre rano, holky. Tak Terka zrovna dneska zase dava hlavicku na obe strany, nevim, co to melo vcera znamenat, ale bylo to dost hrozivy, tak doufam, ze uz se to nebude opakovat.
U nas noc taky na prd. Zacali jsme uspavat v osm, usnula uz ve 21:16, ale ve 22:08 byla vyspinkana a vyvadela do pulnoci. No, a v sedm zase budicek. 😒
Maji, dik. No delame co muzeme, no....proste verim, ze to bude dobry...precejenom neni videt moc lidi na ulici, co by meli hlavu na stranu. 😅

rpinguin
23. nov 2009

zdar zeny,
tak si predstavte, ze som v piatok objavila novy serial...Preslapy (kasi, ty si to tu spominala) a hadajte, co som cely vikend robila? hahahha pozrela 9 casti 😀
Ale lubi sa mi to, je to prca, hlavne ked vidim, ako su tie zenske a chlapi nemozni a nestihaju nezvladaju jedno decko a CHUVU ....ta sa mi mimochodom moc paci, Bibn. neni to ta ista, ktora hra aj vo Vypravej tu Veroniku? A este som ju objavila aj v nasom slovenskom seriali Keby bolo keby...ta herecka je nejaky multitalent 😀 😀 😀
A decka mi este spia, nechapem 😉

kocanda2009
23. nov 2009

dobre rano devcata a mimisci 🙂
nas prdolka je na brisku moc rad takze nekdy i ty dve hodiny (teda ne v kuse) vydrzi protoze se mu to proste libi a neni unaveny, cviceni na mici jsme zkouseli podle knizky a to se zase libi mne 😉
kasenka - drzim palecky at se vsechno zlepsi (nemam cas docitat takze jen z posledni stranky...)
amulet - a v kterem materskem centru to bylo?

kasenka228
23. nov 2009

Rping, super serial, co? Ja se na to vzdycky hrozne tesim! Nejlepsi je David ( Matasek), to je herec kazdym coulem. 😉
Devcata, jdu do vany. Mame dnes doma tatinka, Terka lezi na sedacce, tatinek ji cte Cirkus Humberto a ona ho fakt posloucha, uprene na nej kouka a obcas neco houkne. Asi se ji to fakt libi..... a pritom je to docela tezka literatura...kolikrat ani nevim o cem to cte, to jsou vyrazy! Ale ji je to asi jedno o cem je rec. 😀 😀 😀

kocanda2009
23. nov 2009

petra - no fuj, a ja nasemu tatinkovi neustale vysvetluji proc nechci aby s nim smejdil v obchodacich kdyz to neni nutne....
rping - ten serial se nam take moc libi (tema deti, rozchody....se fakt hodi ted..)

kasenka228
23. nov 2009

Koc: dik 😉

mauik83
23. nov 2009

Hola. u nás taky noc nic moc - večer prdíci asi do 10h, pak mi usla v náručí a kojo ve 2h a v půl 7 😠 V 8 tlačila, tak jsem vstala a rozvázala ji, aby sxe do toho mohla pořádně opřít 😀 od té doby jsme vzhůru, tec usíná v postýlce,. opět svázaná 😉 musim rychle do sprchy, tyhle denní chrupky už nejsou tak dlouhý, jak bývaly... 😅

naše mudra říká to samý, co Petřina, o tom pasení! 2 hodiny na bříšku by fakt nedala... 😔

ivca08
23. nov 2009

Ahojky,koukam, ze mame vsichni stejny problemy. Nas malej taky od zacatku zvedal hlavicku na obe strany a ted je jak zaseknutej na jedny, max. rovne, ale na druhou ji proste neda. Ono taky tu jednu rucicku jakoby zveda a snazi se dostat dopredu - vzdycky mu vysvetluju, ze ma na to jeste cas 😀

Jinak posledni dve noci naprosta bomba - v sobotu usnul v 19.45 a vstaval ve 4 na kojo a dneska v 20.00 a vstaval ve 4.45 a po koju jeste vytuhnul. Prdici zrejme odjeli nekam na vikend a nechali nas vyspat 😀 😎

Jinak jsme privitanej obcanek. Malej zaperlil, kdyz jsme tam prisli tak usnul v autosedajne a prospal vystoupeni deti ze skoly a kdyz zacali cist novi obcanky, tak se probral a kdyz doslo na nej a precetli jeho jmeno, tak zacal kricet. Zrejme se chtel predstavit sam 😀 😀 Jinak obec nas fakt prekvapila, kazdy dite dostalo 1000,- a jeste zlatej privesek (pismenko), knizku a maminka kytku + zaplati fotku co tam fotit profi fotograf.

mauik83
23. nov 2009

ivca - tak to asi přijeli od vás k nám... 😅 u nás se vítání občánků dělá po dovršení věku 3 měsíců... jsem na to taky zvědavá... 😉

rpinguin
23. nov 2009

kasi, to fakt, ten herec fakt nema chybu, v domacnosti to umi 😀 😀 😀
takze kocandu, kasi tu mame na Preslapy a Bibn. na Vypravej a ja som na vsetko 😀 Ja som asi chora 😲

A kedze tocime o deckach, tak kedy ich vlastne ukladate? Mne sa to pred 22.00 nepodari, to len vresti a dudel by som musela strkat hodinu, takze ju radsej vezme k sebe do obyvaku do lehatku a tam si zdriemne, potom nakojim, ale zaspi az fakt neskoro. Ale zasa teraz este spi, takze je to asi jedno, ze?

kocanda2009
23. nov 2009

mam par otazecek ohledne odstrikavani - jak dlouho mleko skladujete v lednicce - v jednom zdroji jsem nasla ze vydrzi dokonce 8 dni pri teplote do 4-C jinak vsude pisi 24 hodin
a na jakou teplotu to pak ohrivate pri krmeni?
a jak jste poznali ze detatku mleko nechutna pri menstruaci?
mauik - nase miminko nektere dny spinka tak 4x 20 minut a jinak je vzhuru....je zvedavy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre