V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
2. aug 2010

@lujsa fiha,tak tomu sa povie laska.to je super,ze hned od zaciatku tvoj muz vedel,ze s tebou chce zivot stravit.krasne 🙂

krasnulka
2. aug 2010

@luppita ja viem🙂 len som si tu pisala s dvomi mamickami ktore maju detusky narodene 16-teho

krasnulka
2. aug 2010

@weiya dakujem 😉 aj moja dcerka je natalka 🙂

krasnulka
2. aug 2010

@trdielko @marusik mamicky, kde ste? Dlho sme si nepisali o nasich detickach 😀

kacenkalm
2. aug 2010

@bobocka wau,tak to bola fakt romantika.... 😉 my sme zase boli na vylete v severnom irsku ,to uz som bola v siestom mesiaci,ze ideme na vylet...tak sme sli,ja som nevedela ani kam,nechcel mi povedat...dosli sme tam,krasne pocasie bolo,slnecno,takze ocean bol nadherny modry....a boli tam take skalnate utesy a medzi nimi most,taky ako vo filmoch byva,z lana a z dreva....jak z Indiana Jonesa 😀 😀 a ze ideme cez most prejst na druhu stranu...pod mostom udierala voda do skal,no super pohlad.....lenze ja tehotna,ako som vstupila na most,okamzite panika ma chytila,a koniec...zacala som kricat,ale nadalo sa mi pohnut ani dopredu ani do zadu 😒 ...a to som nemala strach z vysok predtym vobec.... 😅 tak som to zvladla,ale naspat zase to iste....taku hrcu som mala v krku,ze sa mi ani plakat nedalo.... 😝 a potom uz som sa rozrevala,ale od radosti,ze som to presla 😀 a ako sme sa tak potom prechadzali po tych utesoch,zrazu si moj mili klakol na koleno... ja mu hovorim,prosim ta vstan,vsak si ludia pomysli,ze ma ziadas o ruku....no a buuum.... 😀 vytiahol krabicku s prstenom,a bolo to....a ja som padla na zadok 😎 ...a plakala od stastia 😵
inak tie prstene su fakt nadherne..... 😉

kacenkalm
2. aug 2010

baby,a vase deturence ako su na tom so zubkami?ta nasa mala ma stale iba dva spodne zubky.....v septembri ideme na dovolenku na Kanare,tak mam pocit,ze ju dalsie zubky chytia tam ☹

lujsa
2. aug 2010

@bobocka pri tom poziadani o ruku veru bola aj sranda,viezol ma autom na miesto,kde sme sa zoznamili a 3x mu zdochol motor 😀 😀 Tiez bol taky,ze by sa mu krvi nedorezali.A ja som bola veeelmi prekvapena.Na mna sa musi pomaly,tak ked som 4 roky nepovedala termin svadby,tak ma na 4.vyrocie zasnub poziadal o ruku este raz a to uz sme si dali aj termin.Takze ja som bola o ruku poziadana 2x-jednym muzom 😀

@kacenkalm niektori muzi maju fobiu zo svadby,to chce cas...Musia pochopit,ze ked uz spolu zijete a mate babo,nic sa nezmeni..A on na to pride,neboj 😉 Zubkov ma moj drobec 6 🙂

krasnulka
2. aug 2010

mamičky,ako su vase deticky na tom s chodenim? Nasa mala ustoji na mieste dost slho,ale boji sa urobit krok...

luppita
2. aug 2010

@krasnulka u nas krpec chodi popri sedacke a nabytku, obcas sa pusti a stoji, ale krok este nespravil 🙂
@kacenkalm zubky mame 4, prve isli dolne dva, potom dve dvojky horne naraz(upir maly) a teraz sa tlaci horna jednotka 😀 slinta brutalne a nechce spavat, co sme s tym nemali nikdy problem, asi ho hneva ten zubok.

krasnulka
2. aug 2010

@luppita no ta nasa hviezda len stoji na mieste, sama sa postavi v postielke, ale popri nabytku vobec...mozno preto,ze bola doteraz v choditku....a tvoj maly bol v choditku ci si ho nedavala?

marusik
2. aug 2010

@krasnulka joj, my sa teraz "trápime" s prerábaním - dokončievame hosťovskú izbu, našim pomáhame prerábať kúpeľňu(dnes to celé rozbili), prišiel braško s 3 deťmi, tak voľajako nemám čas reagovať, len tak námatkovo čítam o čom sa bavíte🙂 Klára dnes voľajako neudržala rovnováhu keď sa držala detskej stoličky a spadla dozadu na kamennú dlažbu v kuchyni 😔 a akoby nestačilo, stihla na seba zo stola hrubú knihu o zvieratách 😨 tak máme prvú modrinu, našťastie roh knihy tesne minul očko... sledovala som ju, reaguje normálne, tak dúfam, že z toho okrem tej modriny nebudú žiadne následky ☹ strašne som sa z toho vydesila 😢

krasnulka
2. aug 2010

@marusik no Klarka je šikulka 😉 ale však to a stava aj nejaka modrinka musi byt, sice my sme este nemali 😀 nam sa este spadnut nepodarilo,vsak mi zatial len stojime chvilu na mieste a lieta v choditku...zatial žiadne známky chodenia. a so zubkami ste ako na tom? Inak ja som mala vcera taku naladu ze som potrebovala nieco premiestnit,tak som premiestnovala nabytok v obyvacke...

marusik
2. aug 2010

no to som dnes nasmiala! toť manželove komentáre pri kŕmení Kláry:
brokolica útočí na brankára, ale brankár útoku odoláva... (klára nechce otvoriť ústa)
tekvica sa zrazila so zemiakom a obaja útočia na brankára... a je to gól!!! (klára zjedla 1 lyžičku tekvice so zemiakom)
á je to zakázané uvoľnenie! (kláre čosi vyskočilo z pusy von)
a o chvíľu sa bude vylučovať (klára pučí do plienky🙂)

marusik
2. aug 2010

@krasnulka nám sa tiež chodiť nechce, radšej po štyroch. postojí chvíľku sama, popri nábytku lieta jedna radosť, najradšej má schody smerom hore🙂zuby máme hore i dole 4...

krasnulka
2. aug 2010

@marusik tak to tusim len nasa mala je leniva ☹ ona este nelozi...a teprv ked mala 9 mesiacov tak sa zacala pretacat...teraz jej pokus o lozenie je taky, ze nadvihne zadocek a troska sa tak posunie nohami do predu...a my mame zubkov 6, hore 4 a dole 2...tusim sme akosi pozadu 😖

tinnka9
2. aug 2010

@krasnulka co sa tyka zubov, tak pozadu je nas drobec 😀 . zatial ma len 3 vonku, dalsie 2 sa uz vyse tyzdna tlacia, ale nie-a nie sa prerezat 😉 potvory... zatial stvornozkuje, chodi okolo nabytku, aj chvilku sam stoji v priestore. a akurat dnes sa mu podarilo prejst od stola ku gaucu asi 2kroky bez toho, aby sa drzal 🙂

krasnulka
2. aug 2010

@tinnka9 no šikulka je Matúško...ta nasa herečka sa nie nie spustit, ajked stoji, kyva sa na mieste,takze rovnovahu drzi pekne, ale ani jeden krok. 😒

luppita
2. aug 2010

@krasnulka choditko mame, ale davam ho tam raz za cas, uplne minimalne, minule aj mna chitil rapel a prestavila som cely nabytok v spalni, totalny tetris, no a vtedy inteligent som dala maleho do choditka..... velka zabava to nebola. Ja nedavam do choditka, lebo mamca mi vravela, ze potom su deti menej inteligentne 😀 asi je to sprostos, ale co mama povie to je svete 😀
u nas sa krpec nezastavi cely den, postavit, sadnut, na 4ry, postavit, na 4ry, chvilu sadne a zase dokola, myslim ze ked zacne chodit uz ho nic nezastavi 🙂 kym nevedel zo stoja na zem, parkrat treskol hlavou o parkety... tak sme sa par dni ucili ze ako si sadne na zadok ked stoji a ze musi drzat chrbatik, aby ho neprekotilo a odvtedy nepada 😀 nie raz to bola strasna supa. ☹
Baby robievate detom masaze? ak hej kedy a ako dlho? ja som robievala ked bol mininecko ale teraz som rada ,ze ho utrem a prebalim po kupani ☹ stale je v pohybe...

bobocka
2. aug 2010

@kacenkalm @lujsa jej kocky,vy mate super zasnubne pribehy.ten moj je daky slaby odvar oproti vasim 😀 ja som inak neplakala vobec.len som sa smiala a smiala akoby som mala vesiak v ustach 😀
my mame len 4 zubky,horne a dolne jednotky.tie horne este nie su uplne vyrastene.ale mam pocit,ze uz aj horne dvojky pojdu.
a misko je riadne zivy.dnes som bola u svokrovcov a svokra ho mala na starosti 20 min a bola uplne spotena a unavena 😀 co mam potom ja povedat? 😀 lenze ona ho stale drzala a podporovala.to ja nerobim.ja som sice pri nom,no uz ho nedrzim.on ked vie,ze tam je furt niekto kto ho zachyti,tak sa sam nepusti a bude sa na to spoliehat.moj muz je tiez taky super opatrny.ja miska necham aj spadnut na zadok.a tak sa nauci,ze sa musi viac pridrzat.robi krasne pokroky v motorike a podla mna to je aj tym,ze ho necham sameho skumat okolie.ked sa vyberie z izby von,tak ho necham a sledujem kam ide a ci sa nestvera na nieco odkial si moze ublizit.moj misko chodi uz krasne okolo nabytku,dnes uz vydrzal par sekund (2-3 😀 ) aj sam stat,no hned ho na kufor zviezlo.este si nie je isty.nevadi.to pride 😉 .ale co sa tyka chodenia za dve ci jednu ruku,tak to teda nehrozi.na to si teda este pockame.a choditko sme nemali vobec. dnes som bola obzerat odrazatka a trojkolky v meste a biedaaaaaaa.nic nemaju.teda maju,ale take carachy dake.dva krat s tym do dveri narazi a zlomi sa to.na nete je taky krasny vyber a pride clovek do obchodu a nic poriadne.inak baby,dnes som konecne nasla kik a tam maju,damsku,pansku,detsku modu,kuchynku,kadejake hracky,bytove doplnky....ja som netusila,ze je to take velke.je to tam fajne lacne.hura 😉
@luppita no ja davam miskovi masaze 2x denne.rano a vecer.trva to dakych 45 min.mame taky ritual.ked sa misko rano zobudi,tak sa este dakych20min hrame v perinach(nasuchorim ich a on sa do nich hadze,strasne ho to bavi 😀 ),potom mu spravim chlebik s masielkom,postavim varit masko.chlebik mu davam v spalni (ja viem ja viem) on sedka a ja mu odlupujem a pritom pozerame friends(ked som bola v uk tak na jednej stanici e4 davali friends stale dookola vsetkych desat serii.takze tam kazdy bozi den 6 rokov boli friends v telke a ja som si kupila cely box so vsetkymi seriami a stale to dookola pozeram.neprejde den co by som nevidela aspon 8 casti.vzdy pri nasich ritualoch 😀 )potom miska prabalim a zacneme sa masirovat.rano ho natieram johnsons naturals a vecer johnsons bed time.natriem a pomasirujem nozicky,potom ho chvilku necham nech sa hra a v sede mu natrem a premasirujem trup a hotovo.potom ho odkojim a on zaspi 🙂

lujsa
2. aug 2010

@bobocka presne tak to robim aj ja,drobec ma svoj priestor,vobec ho nestrazim,neistim a sam sa uci.Mame minimum nabytku,ale pri tom minime chodi..Ked ho nema na dosah,tak je na 4.On nastastie nejako nepadal,tym,ze som sa ho snazila neistit-ked sa naucil sediet,vedel uz lozit-takze dozadu nepadal vobec.Ked sa naucil stat pri nabytku,tak uz vedel sediet aj klacat,takze zo stoja si sadne a ide lozit...Za rucicky ho vobec nevodim,je to vraj velmi nezdrave,ale on si pomoze-v kuchyni sa rucickami chyti stolicky,tu na dlazbe posuva a chodi za nou 😀
A s poziadanim o ruku mas krasny pribeh 😵Aj kacenkalm...
@luppita 😀 tvoja mamina tvrdi to iste,co moja dr 😉 Ono je to vraj tak,ze deti,ktore stvornozkuju podporuju rozvoj mozgovych hemisfer,vraj tam vznikaju nejake unikatne prepojenia a to jedine pri tom spravnom stvornozkovani,pretoze tam naraz zapajaju obe hemisfery-ide prava noha,lava ruka naraz a lava noha+prava ruka naraz...Deticky,ktore idu skoro na nohy-napr.choditko, casto nestvornozkuju-tak preto sa tak hovori...ALe samozrejme to neznamena,ze deti z choditka su menej mudre,to urcite nie.

bobocka
2. aug 2010

@lujsa moj muz by stale miska len na rukach nosil a svokrovci to iste.oni ho stale beru ako malunke miminko co treba nosit.lenze on to uz nepotrebuje.je velmi sikovny a sam sa vie premiestnovat a potrebuje skumat.jasne,ze aj ja ho beriem na ruky,no vacsinou ho nechavam pri mne v izbe,dozeram na neho,no nie som tesne pri nom stale.nech objavuje.jeho to bavi.ked napriklad varim,tak ho necham v kuchyni na zemi,on si pootvara sufliky.tie som samozrejme preorganizovala a dole su len servitky,varechy a hrnce a on si to povybera, pokuka a ja si kludne varim.necham ho lozit po 4 ako casto len chce,lebo aj ja som citala,ze pri stvornozkovani sa rozvijaju mozgove hemisfery.ja som opatrna mamina,no zas nedrzim svojho syna vo vakuu
inak musim sa vam postazovat.vcera som stretla susedu z baraku kde som rastla,desat rokov som ju nevidela.tak mi pogratulovala k malemu a ked zbadala,ze maly ma v puse kukuricnu chrumku tak spustila monolog : "no nechcem nic vraviet,ale chrumky by nemal.som mala na navsteve nasho kamarata lekara s rodinou,no on ma male deti a dala som do mysky,oriesky,chrumky a tak a on hned zkrical,ze nech to skryjem,ze ci som este nevidela dieta sa chrumkou drhnut.no nechcem ti moja nic vraviet,ale chrumku by nemal.hadam nechces,aby sa zadrhol" joooj,vo mne vrelo!!!! 😠 tak som jej povedala,ze michal je moj syn a ja sama viem co mu mozem ci nemozem dat.kukuricne chrumky sa same rozplyvaju v ustach,jasne,ze arasidovu malu by som mu nedala.kukuricne velke chrumky mam vyskusane,misko ich je uz minimalne mesiac a krasne ich papa,nebol nikdy problem.a furt mlela,ze ona nechce nic vraviet,ale...tak ked nechce nic vraviet,tak nech nic nevravi.mam najradsej ked sa stara a dava rozumy a pritom ona svojich synov vychovala tak,ze su v mojom veku a jedine co vedia je sa ozierat v sidliskovych krcmach.bravo pani suseda.skvely vykon!!! 😠 keby tam bol moj otec,tak by som jej povedala este hnusnejsie,ale oni su stale susedia a maju fajn vztah ,tak naco mu to kazit.

lujsa
2. aug 2010

@bobocka tak taketo zeny mam veelmi rada 😠 😠 Vsade boli,vsetko vedia a kde neboli,tam sa chystaju....Ale poplietla si pojmy a dojmy,lebo ona naozaj hovorila o arasidovych chrumkach.Tak je teta spokojna,ze ta poucila,achjaj...Aj mna by to vytocilo...
Ja tiez,ked varim,tak drobec je bud v obyvacke(mame ju prepojenu s kuchynou),alebo v kuchyni a objavuje.Ak tam nie je,tak robi nieco zakazane,takze ho najdem pri kociku,ako sa hra s kolieskami 😀 Na ruky sa on sam pyta,ked chce ist-postavi sa pri mna a snazi sa na mna vystverat,jasne,ze ho rada vezmem a pomojkam.Ale mas pravdu,aj moj mangel by ho len nosil a on uz potrebuje aj svoj priestor 😉 Idem do postele,zajtra mame plavanie,tak vstavam o pol siedmej 😉

bobocka
2. aug 2010

@lujsa fuuuha,ze vstavat o pol siedmej!!!to ja mam este noc 😀 pekne plavanie zelam 🙂

luppita
3. aug 2010

@bobocka asi s tym aj ja zacnem opat, baby olejcek jonson mame este ked bol babatenko... len ja som mu ho skor davala a davam par kvapiek do kupela, natierat som ho s tym moc nechcela, lebo som niekde citala, ze vela oleja na kozu neskor sposobi ze dietatko ju bude mat suchu .... 🙂 Aj moj krpec miluje hadzat sa v posteli do perin, mame taku kovovu masivnu konstrukciu postele a ma to ako preliezku, vyskrabe sa na to a sup do palona.... tak sa jasime kazdy vecer, on sa tam super unavy a ide sam spat 🙂 Ja ho tiez nezachytavam, musi sa sam naucit ze ak vymysla padne.... pred par dnami sme sa takto jasili v posteli a maly furt vymyslal a trepal sa na kraj postele, vobec nepocuval ze tam padne, tak som tam dala palon na zem a nechala ho nech sa skidne, niako moc sa neudrel, rozplakal sa skor ze sa zlakol ze zletel.... ale funguje to, teraz len kukne na kraj postele a sprint prec odrial 😀 😀 😀 asi trosku kruta vychova, ale tak co uz a hlavne ked to funguje (teraz ho mozem nechat na posteli, odbehnut pre plienku, krem, cokolvek a on na kraj proste nejde ), moja svokra ked tu bola, tak mu pomahala vstat, potom sadnut , podavala mu hracky za ktorymi sa natahoval (ale pritom si vie ist rychlostou svetla pre hracku sam).... ale nechala som ju kedze sme s nou tak 2 krat za mesiac.

kacenkalm
3. aug 2010

bre ranko baby
Citam o pokrokoch vasich milacikov 🙂 nasa mala tiez vhcilku sama postoji,ale este nema odvahu urobit krocik sama,ale na tu chvilu sa tesim 😵 do kuchyne ju nenecham stvornozkovat,lebo tam mame dlazbu a to musi asi boliet po kolenach,neviem.....tak iba v obyvacke sme,ma tam priestor,ale stale lezie tam,kde ma zakazane 😎 napr.stol,alebo stol s tlaciarnou,co mame pri pocitaci a tak 😎 inak nasa soce ma len dva zubky,ale za to vsetko spapa...akurat som vcera robila jablkovo-mrkvovu vyzivu,tak sa musim pochvalit 😀 prvy krat v zivote 😀 a podarila sa...mnam
choditko tiez nepouzivame,iba v najnutnejsich pripadoch,lebo vraj by sa naucila chodit po spickach a mohli by sa skratit tak slachy na pate....a dlho by trvalo,kym by zase doslapovala na cele chodidlo....viem podla seba,ja som chodila v choditku,ked som bola mala,a potom som chodila jak baletka po spickach... 😵 a tiez vstavame o pol siedmej,kazdy den...dam jej mlieko,a potom uz sa jej nechce spat....a ja by som si este tak rada schrupla... 😔 inak dnes mala blbu noc,skoro vobec nespala,ale cez den bola v pohode....tak som ako mechom buchnuta,ale musim upratovat..... 😉 tak zatial pekny dnik....

kacenkalm
3. aug 2010

maminy,a mam otazku....davat 10 mesacnemu miminu biele pecivo alebo tmave?niekde som citala,ze biele,lebo tmave ma vela vlakniny,tak neviem teda....ja davam malej iba biely chlebi....tu v Irsku maju iba same ako ja nazyvam papierove chleby.....take,co Krivan cez neho vidite... 😀

luppita
3. aug 2010

@kacenkalm aj ja davam len biele pecivo, tiez som citala ze tmave ma zbytocne vela vlakniny (pre dieta) a tiez ze tmave obsahuje nieco co dieta tazsie stravy.... rohliky nedavam, malemu sa to lepi na dasno, skor take biele zemle a vecsinou chlebik.... a chleba by zjedol na kvanta, moc mu chuti.
@bobocka jejo jaky luxus pre Miska ze ranajky do postele 😀 si ho rozmaznavas 🙂 u nas ked ranajkuje chlebik tak v obyvke, niekedy sedi pekne (ked pozera reklamu), niekedy lozi a ja za nim 😀 😀 😀 ale obed pekne papa v stolicke 🙂
Ide nam dalsi zub, horna jednotka, skoda uz nebudem mat doma maleho upirika 😀 😀 😀

bobocka
3. aug 2010

@kacenkalm ja davam miskovi len biele pecivo.rozky nie (ja sama rozky nejedavam.mne to vadi,ze su volne chytatelne kadekomu.niekto kto ma chripku si moze kychnut,zakryje si rukou usta,no bacile su tam,potom nepouzije sacok na nabratie peciva,najprv ohmatka ktory rozok je najmaksi a bakterie su tam 😠 )ja kupujem len chlieb baleny.ale biely.ziaden semiackavy.klasicky.
inak stalo sa vam,ze ste odmrazili maso drozbcom a divne smrdelo?ja som zamrazovala kura i morku ,zatial mi to nesmrdelo,no dnes to malo nejaky divny pach,tak som to ani nevarila a dam vyzivku kupenu.skusim znova zajtra.neviem ci len ja mam taky divny nos,ci je mozne,ze aj mrazene masko sa casom pokazi.mam ho namrazene asi mesiac.mozno ani to nie.
a misko mi nejak chripiet zacal.nie zrovna chripiet,ale ma taky divny hlas,teplotu nema,nekasle,nesopli,nechapem co to je.vcera to uz zacalo.znie to akoby kazdu chvilu mal o hlas prist.ale len niekedy.inokedy ma zas hlas uplne normalny... 😒
@luppita.ja nepouzivam olejceky.kedysi som pouzivala olivovy do kupela,no teraz uz ani to nie.ja davam telove mliecko.nemam velmi rada oleje.nevpiju sa,stale su mastne,potom sa to na oblecenie dostane 😖 .my mlieckujeme 😝

bobocka
3. aug 2010

@luppita no a ranajkujeme v posteli lebo v spalni na posteli ho mastickujem a tak a je to sucast nasho rannneho ritualu.no oststne vzdy v stolicke je.ale kebyze ho dam aj na ranajky do kuchyne do stolicky,tak je s tym ok.lenze my rano friends pozerame v spalni a ...no proste nas ritual 😀

bobocka
3. aug 2010

babyyyyyyyy.panika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! prosim precitajte si tento link o znizeni rodicovskeho prispevku,nieco co dilinkovia hore zas vymysleli.mna porazi.ak to prejde a znizia nam to a nedaju ani ten prispevok pri narodeni dietata,tak sa mozme ist rovno past.vsak to je aka mini suma!!!!som sa tesila,ze mam tych 256 mesacne,ze je to fajn a teraz to chcu skresat na 180!!! vsak to je skoro 80 euro dole!!!! to je slusny skrt cez rozpocet 😠 .alebo som to ja zas zle pochopila a nebude to zle?no napiste mi prosim co si o tom myslite...
http://tvnoviny.sk/spravy/ekonomika/mihal-planu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre