V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kathynka
6. okt 2010

@weiya vsetko najlepsie natalke k meninam 🙂

kathynka
6. okt 2010

@lujsa yoan bol tak chory minuly tyzden a dostal od kaslu Fenorin P, to je pre deticky...a este kvapky Kaloba, ktora sa moze zacat davat prakticky kedykolvek, ked sa dietatku spustia sopliky a kasel...a oboje sa da kupit bez receptu...prajem skore uzdravenie 🙂

lujsa
6. okt 2010

@weiya je jedno kolko mliecka vypije Natalka v jednej davke,ale denne by mala okolo pol litra mliecka prijat,rata sa vsetko mliecne.Ja kojim vecer a v noci,rano pije UM-davam 280ml,olovrant ma kasu z 200ml mlieka,druhy olovrant ma UM-tam vypije malo,nejakych 150ml,vecer potom kojim,aj v noci-ale to uz nevypije vela.SUper,ze sa vam s Ewwe podarilo tak bezbolestne prestat kojit,ja mam prikaz prestat kojit od gynekologa,robi mi to velku hormonalnu sarapatu,ked uz nekojim plne,ale nejako to stale oddialujem.Verim,ze to bude chybat,ale G.ma v poslednom case tak strasne hryzie pri kojeni,ze neviem,co s nim...

@petraas kde si citala,ze ked dieta dostava HA a nie je v rodine alergia,skor ju dostane?Lebo mne sa to nejako nezda,ved HA je len specialne pripravena kravska bielkovina,rada by som si ten nazor precitala,ak by si mala odlozeny ten link.My v rodine alergiu naozaj nemame a dr razne upozornovala,ze ak by som nahodou zacala davat UM,tak len HA.AJ som o tom citala,ale kedze davame UM od roka,tak to sa mi zda naozaj zbytocne a zbytocne drahe.

@tinnka9 nam tiez jedna plechovka vydrzi cca 3 dni a velmi ma laka to bio mlieko z HM.Jednak plechovka Beby HA stoji cca 11,5 a to je 400g.Jedna krabica babylove bio ma 500g a stoji okolo 5,5 EUR.A mna jednoducho tie bio produkty lakaju,aspon mam istotu,ze do krav nepchaju hormony a nekrmia ich modifikovanou potravou,ako raz bola afera s Nutrilonom a to veru nie je lacne mlieko.

@ewwe ty si prevarala aj pasterizovane mlieko?To sa nemusi.Ja som tiez uvazovala,ci normalne kravske mlieko z automatu (to jasnacka prevarat treba),alebo UM,ale zatial som sa rozhodla pre UM.

lujsa
6. okt 2010

Baby,dakujem vam za rady,aj za priania,G,vyzera lepsie,len ked chce plakat,tak kasle.Kalobu som davala 4 dni,pri tych teplotach,ale ked presli prestala som,lebo dr spominala,ze ju mam davat len 4 dni.Na kasel mame Ambromede +ten Cebion davam.

weiya
6. okt 2010

@lujsa to vypije za cely den, nie na jednu davku, viac nechce 😉

petraas
6. okt 2010

@lujsa tak to ti vobec nepoviem kde som to citala...link uz nemam ulozeny a vobec si to nepamatam lebo som to nasla cez googl pred tri stvrte rokom

petraas
6. okt 2010

inak mne beba3 vydrzala na 19 dni a toto junior myslim ze aj na mesiac lebo ja na noc davam bebu nocnu a ta mi vydrzi tiez na 19 dni

tinnka9
6. okt 2010

@petraas ale na plechovke sa pise ze do 14dni po otvoreni spotrebovat. preto som bola trochu nastvana, ze ked znova dam beba 3, tak tuto nacatu 900g plechovku skoro plnu mozem vyhodit 🙄

ewwe
6. okt 2010

@lujsa ja som este kravske nedavala, ale zajtra to budem riesit, lebo dnes som dala posledne mlieko hami, mozno kuknem na to bio mlieko co spominate je to v dm??

@tinnka9 ja si myslim ze ked je dlhsie otvorene tak sa mu nic nestane, ked pisu ze 14 dni, tak mozno do 28 dni tomu nic nebude

tinnka9
6. okt 2010

@ewwe ja si tiez myslim. len ja som taka, ze ak by nahodou maly dostal napr. hnacku, tak by som to hned pripisovala tomu dlho otvorenemu mlieku 😅

petraas
6. okt 2010

@tinnka9 pisu to ale vsetko ma dlhsiu zaruku nez pisu...suhlasim s ewwe ze sa mu nic nestane ked je dlhsie ako 14 dni otvorene...mam to osobne odskusane ze mliecku nic nieje a taktiez sme sa ucili ze vsetko ma dlhsiu zaruku nez pisu ale su to len nejake dni ci nejaky tyzden a nie mesiace. a ked som prechadzala na um tak aj lekarka mi povedala ze to moze byt viac nez 14 dni takze ja si z toho tazku hlavu nerobim...to by ludia vyhadzovali mlieka a mlieka keby dodrzovali presne 14 dni...

petraas
6. okt 2010

no baby poviem mam ze dnes sme mali strasny den hlavne od obeda cely den Sofi bola mrzuta, zla a plakala nic nechcela jest ani vecer mlieko nechcela ani spat nechcela, plakala a plakala a pred chvilou na mne zaspala tak som ju teraz dala do postielky tak uvidim ze do kedy si pospinka.. z prvu som myslela ze zubky ale co cely den vyvadzala tak to asi zubky nebudu a ked nechcela ani jest tak som myslela ze ma v krku zapalene a tak som sa pozerala nez zaspala a nic som take nevidela zda sa mi ze krk ok. tak fakt neviem co jej bolo...mozno len blby den ale to sa nestalo este ze by nic nechcela papkat...

lujsa
6. okt 2010

@petraas snad len zly den,nasmu G.presne takto zacala ta siesta choroba,ale verim,ze u vas to tak nie je-to by sa zajtra k tomu pridala teplota.
@ewwe to mlieko maju v DM,vola sa Babylove BIO 3,ale je skoro vzdy vypredane,aspon u nas.Raz som ho uz kupila,bolo ok,ale viac krat som ho nedostala.

petraas
6. okt 2010

@lujsa ja dufam ze to bol len zly den...6 chorobu sme uz mali ale mozno sa moze opakovat neviem...no uvidime zajtra...ale poviem vam ze vycerpana a unavena som riadne...toto co bolo dnes sme este nezazili...no nic musim ist spat kym Sofi spinka lebo to vyzera aj na zlu noc...majte sa tu a dobru noc🙂

krasnulka
6. okt 2010

@weiya VŠETKO NAJLEPŠIE K MEMINKÁM ŽELÁME NATÁLKE 🙂

weiya
6. okt 2010

@krasnulka dakujeme 🙂 ,aj my zelame vsetko naj Natalke k meninam 🙂

lujsa
6. okt 2010

@petraas 6.choroba sa podla mna neopakuje,aspon som o tom nepocula.Iste to bol len zly den,alebo zubky.Drzim palce,nech mate dobru noc,aj zajtrajsok 😉

krasnulka
6. okt 2010

@weiya 🙂 aj my dakujeme 🙂

kathynka
6. okt 2010

@krasnulka veru, aj tvojej natalke vsetko najlepsie 🙂
@petraas yoan mal vcera taky den, som to tu aj pisala...trucovity uplne najviac, ostal nakoniec bez obeda a vecer zaspal o pol 12tej! proste cele zle...dnes to uz bolo lepsie, aj s obedom sme trochu pohli, ale jedol z maminho taniera a vidlickou...
ja mam ted vecerny babysitting - 2,5 rocny jonasko a jeho 11-rocna sestra terezka...obaja uz davno spia, rodicia v nedohladne, tusim nestihnem poslednu elektricku...a taxikari ma odtialto nevezmu, bo to je ku mne podla nich moc blizko...a pesky to je podla mna moc daleko, hlavne v noci...no uvidim, snad ma odvezie ich tatko...

ewwe
7. okt 2010

@kathynka dufam ze si v bezpeci dorazila domov

baby pojdem sa kuknut na to mlieko do dm, mozno ho budu mat, ked je za taku cenu ani sa necudujem ze je vypredane stale, dnes to musim poriesit, nechala som si to na poslednu chvilu

tinnka9
7. okt 2010

@ewwe @lujsa mne sa zda, ze u nas to babylove mlieko mavaju stale 😉

lujsa
7. okt 2010

@tinnka9 u nas mavaju stale 1 a 2,ale trojku nemaju nikdy....

@ewwe potom prosim ta napis,ci si ho zohnala 😉

@kathynka to je zaujimave s tymi taxikarmi,u nas taxi vezme aj na 10 metrov,ale maju minimalnu sadzbu a tu musis zaplatit.Kedysi to bolo 50 SK,neviem ako je to teraz.Dufam,ze Ta domaci pan odviezol 😵

tinnka9
7. okt 2010

@lujsa mne sa zda, ze aj 3-ku. ale aby som netrepala, tak nabuduce, ked pojdem do dm-ky (chodim relativne casto), to specialne kvoli tebe omrknem 😀 😀 😀

lujsa
7. okt 2010

@tinnka9 oki,tak som zvedava,ci u vas trojka bude,lebo tu mi tvrdili,ze dodavatel ma vypadok.ALe uz som v DM tyzden nebola,teda odkedy je G.nezdravy.Z jedneho obchodu mi odpisali,ze skladom fusak nemaju,ale dodanie maju do 7 dni,idem si ich pozriet 🙂

tinnka9
7. okt 2010

@lujsa dnes som tam sla len kvoli tomu mlieku 😀 😀 😀 . no a teraz budem za blbca, ale tu 3-ku tam fakt nemali 😠 😠 😠 . Mne z 3 obchodov odpisali, ze buduci tyzden budu mat dodavku tych fusakov, ale ja tomu uz neverim. Som sa na to vykaslala uz 😝

lujsa
7. okt 2010

@tinnka9 jeeej,ty si zlata 😵 Tak to s tym vypadkom bude asi pravda,ale aj tak mi v DM vraveli,ze trojku nemali nikdy dlhsie ako 1 den po doplneni tovaru.ze sa hned vypreda.Ja tiez uvazujem,cii sa ten fusak este oplati,ale zas Kaiser je dost hruby,tak sa vecer pozriem na ten mail,co mi poslali a napisem,ze ak mi ho dodaju do tych 7-9 dni,tak ok,inak ho nechcem.

ewwe
7. okt 2010

baby tak ani u nas nemali 3, tak som kupila 2, dufam ze som neurobila chybu, lebo malej chutilo velmi, dala som jej este aj par lyzic kese do toho

kathynka
7. okt 2010

@ewwe tak neuveris, ale elektricka mi mala ist 23.15 a 23.10 sa otvorili dvere...nastastie byvaju rovno oproti zastavke, tak som to stihla, aj ked LTT...
@lujsa u nas stanovili tiez minimalku...zalezi od taxisluzby ale pohybuje sa to 3,60-3,90e...a to je dost, ked ides na kusok...ale aj tak nadavaju..asi by som to radsej behom dala domov...dole kopcom sa bezi dobre, akurat tam mam jedno take blbe tmave zakutie - park...ale radsej nemysliet, kym nejsom v takej situacii...
no my ideme zase v nedelu do francuzska...a prideme vo stvrtok v noci...nieze by som sa netesila, ale zacinam mavat panicky strach z tych ciest...trva to cca 10 hodin autom a yoan to cim dalej, tym menej dava, takze ho polku cesty drzim na rukach a vymyslam kopec veci, aby bol aspon chvilu kludny...mat tak doma teleport...

tinnka9
8. okt 2010

@lujsa no u teba je este sanca, ze aj keby si ho nevyuzila pri G., tak vyuzijes pri druhom od narodenia 😉 . u mna uz nie, len by mi to zbytocne stalo v skrini 😒

petraas
8. okt 2010

baby aku velkost zimnej bundy ste kupovali? my sme kupili jednu 1 a pol roka az 2 roky a to hlavne kvoli tomu ze mensia bola kratka a druhu sme kupili dlhsiu 1 az 1 a pol roky ale stale vaham ze ci ju nevymenit za vecsiu lebo sa bojim ze celu zimu nevydrzi ale na vecsej sa mi zdaju uz rukavy dlhe tak teraz neviem co spravit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre