V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

pospecka
23. jan 2010

lovely: ad 1 díky za přání ad2 tip na kašel máš v IP. 😉

alee
23. jan 2010

ahojky, tak sme se prave brutalne pos...., ale zaroven vytuhly na stole a spime dal i po prenosu do kolibky 😅
juuu tlenka uz ma takovou zubatku 😀 gratuluju , tak to si ted musis byt na Alex moc hodna, nebo te pokouse 😀
Zdeneckovi take gratulujeme k svatku 😵
joodi, beco vam moc slusii, ja uz chci taky becovat 😀 😀 😀

tlenka
23. jan 2010

dik alee... no pokuse, ale jedine ak do palca, kedze sme na um a prikrmoch... doktorka mi kazala uz v polovici decembra zacat zeleninkovymi prikrmami, ale som pockala az do noveho roka, kym nemala ukonceny 4. mesiac... zemiak+spenatik jej chuti, mam pocit ze viac ako ked som davala zemiak+mrkvu..
teraz akurat spi od 15 hod., tak snad aspon hodinku pospinka... dufam, ze zas nebudeme mat taku zlu noc kvoli zubkom ako tu predoslu

alee
23. jan 2010

tak my uz zase nespime - dala si 5 minut slofika a dost 😖 , zlikvidovaly jsme zlutou spoust a uz jsme spokojene 😵
tlen, i pokousany palec neni nic moc 😀 a papkate zeleninku ze sklenicky nebo si prikrmy delas sama?

tlenka
23. jan 2010

no doteraz som robila, ale teraz som kupila na skusku Hipp zemiak+spenat a chuti jej to, potom budeme skusat zemiak+petrzlen, to spravim ja a este par dni chcem za tym zemiak+cukina a potom zacneme uz tak v polke februara asi ovocim

mauik83
23. jan 2010

holky, ty čajíčky fenyklový, to dáváte nějakej spešl dětskej, nebo můžu dát normální pytlíkovej od Megafytu, co piju já, když to bude pár lžiček??? Pořád nás hrozně trápí to bříško... 😔 😔 😔

a asi budem brzo lézt, protože na bříšku zvedá prdelku a špulí ji na nás... 🙂

jdu dočítat

kesika
23. jan 2010

mauik: Ja dávam normálny feniklový 🙂
Prdelku dvíhame tiež a už robíme aj tie spomínané mostíky a kričíme pri tom 😒

zuzannnka
23. jan 2010

Ahojky, kdysi začátkem loňského roku, když jsem zjistila že čekáme také miminko, tak jsem sem párkát napsala. Ale teď už dlouho nic nepíšu, jen pravidelně čtu. Jaké máte zkušenosti a jak to probíhá s vašimi miminky. Nám se malinkatý synek narodil 15. září. Teď jsme začali s kašičkami a jinak už jsme plně na sunaru. Tak se Vás chci zeptat, zda některá nemáte zkušenost se zácpou po přechodu na kašičky. Náš Jaroušek má totiž velké trápení. vycházejí z něj pouze tvrdé kuličky a to jen jednou za dva dny. Mohla by jste mi některá poradit, pokud s tím máte nějakou zkušenost?

Děkuji moc za odpovědi

kesika
23. jan 2010

Zuzannnka: Papáva mliečne kašičky?

kesika
23. jan 2010

Pospec: Dik, urobíme, čo sa dá 😉

pospecka
23. jan 2010

mauik: nedočítám,tak nevím proč ten čaj řešíš, ale já mám pro zdendu koupenej tady ten zelenej baby je od 4.měsíce a je v něm fenykl anýz a kmín, takže odporďovač. 😀 http://www.teekanne.cz/page_sortiment/mother_ch...
zuza: my jen kojíme, ale na bobek pomáhá mastný jídlo maminky 🙂

kesika
23. jan 2010

Mauik: Ja mám tiež aj ten, čo píše Pospec. Malej celkom chutí a poprdkáva dobre.

mauik83
23. jan 2010

díky holky, já už fakt nevim, co s ní, to bříško už ji bolí skoro týden,., 😔 a dneska začla brečet při koupání, ale tak divně, úplně jinak, než dosud brečela... mám o ni strach, jestli není nějak nemocná... pokud nebudem muset zítra na pohotovost, půjdu s ní v pondělí k její dr. 😢

kesika
23. jan 2010

mauik: Viem, že si nemôžeš byť istá, či je to bruško, ale nemôže to byť niečím iným? Neviem, napr. zúbky, možno je len s niečím nespokojná.

mauik83
23. jan 2010

kes - zuby mě napadly hned, ale že by kroutila břichem při bolesti zubů? Navíc dásně nemá ani červený ani nateklý... A nenapadá mě, s čím by mohla být nespokojená, když mi to začne dělat v různých situacích - při přebalování, při hraní si, při chování... fakt nevim...

kesika
23. jan 2010

hm...Naša posledné dni tiež hodne plače a inak ako doteraz. Zobudí sa, prebalená je, najedená, hrám sa s ňou a ona sa zrazu zamračí a hrozne žalostivo plače. Ale bruško to podľa mňa nie je, aj keď sa krúti a vzpína. Poprdkáva stále a kaká každý druhý deň.

olalka
23. jan 2010

ahojte, co sa tie nase decka dohodli? aj my mame v poslednom case urevane babo ☹ . a takisto sa kruti a vypina, dnes naobed, ked som sa ju pokujsala nakrmit, tak mala docela slusny hysterak 😠
ja som aj zacala nanovo davat espumisan sem-tam do papania, kazala mi dr. vraj ma zasa koliky, tak neviem...

mauik83
23. jan 2010

no ona taky prdí a kaká každej den... tak už fakt nevim... v pondělí zavolám dr. a uvidim, co nám řekne,,, a přesně jak píšeš - začne se z ničeho nic kroutit a žalostivě plakat... mi jí je hrozně líto... 😔

mauik83
23. jan 2010

olalka - ten Espumisan jíš ale ty, ne? 😕 😅 nestrašte s kolikou ve 4 měsících... 😝

lovelygirl
23. jan 2010

mauik, kes a olalka, dětem se může měnit zažívací systém, tak to může být i tím.. nemají i jinou stoličku? zkuste jíst nebo pít probiotika.. a co sab simplex? nebo probiotické kapky?
naše malá dnes taky mostovala.. ale naštěstí se pak podělala hned dvakrát 🙂

mauik83
23. jan 2010

posp - dej nějakej tip na golfky 🙂 už je máš určitě zmapovaný, viď? 😎 😉

tlenka
23. jan 2010

ahojte, tak alex uz 20 minutiek spi, snad bude tato noc uz dobra a nezobudi sa kvoli zubkom 🙂

zuzannka: no ja tiez davam kasicky od noveho rok a uz dlhsie sme na nutrilone... a co sa tyka kakania, tak som pozerala do zaznacenych papierov, ze nam Alex kakala kazdy den - niekedy take tvrde gulickove, ako to popisujes a inokedy zas riedke, ale nejake bolesti nemala vobec

mauik83
23. jan 2010

lovely - a jaký probiotika mám jíst??? 😅 jogurty? Jak se jim jako mění zažívací trakt? 😕

olalka
23. jan 2010

mauik nie, espumisan papa Lujza v um, my uz kojime len v noci, mame tiez dlhodoby bojkot

kesika
23. jan 2010

Ja myslím, že u nás to s trávením nie je. Malá papá cez deň málo, v noci viac. Kaká rovnako. Podľa mňa sú to zuby a proste ju to bolí.

lovelygirl
23. jan 2010

mauik, cokoli s živými bakteriemi, bílé jogurty, jogurtová mléka, actimel apod. jde o to, že miminům se mění zažívání v důsledku toho, že se jim střeva osidlují právě těmi bakteriemi a může to dělat neplechu, i bolet.. můžou se dávat i dětem, buď laktobacílky baby, ty by byly na vyzkoušení levnější, a pak probiotické kapky, ty jsou drahé.. tak se jim to dostane přímo, jinak přes maminku.. 🙂

lovelygirl
23. jan 2010

miminkám..

mauik83
23. jan 2010

lovely - díky 🙂 pro klid duše si stejně v pondělí cinknu mudře... 😎

kesika
23. jan 2010

mauik: Potom napíš, ako si dopadla, fakt som zvedavá, či to bude prdíkmi.

lovelygirl
23. jan 2010

to určitě.. ale na tomhle je dobrý, že to můžeš zkusit kdykoli, protože je to zároveň zdravé i pro tebe 🙂 já bych jí taky volala, přece jen má prostě ty zkušenosti a co my tady vymýšlíme kolik dní, ona může vědět hned.. tak přeju, aby to byla jen nějaká maličkost, ab bylo Nelče brzo líp 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre