V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
3. máj 2010

ahoj, no neklesla nam teplota, uz rano mala malinka 39,1teplotu, sme boli u doktorky, ta nevedela co jej je, iba panadol jej predpisala, ze mame zrazat teplotu, a cakat co bude, ci sa jej objavi nadcha, alebo nejaka vyrazka alebo co... tolko nezdravych deti tam bolo, plno ludi, vyse hodiny sme cakali, hadam tam este volaco nelapla... 😒

zuziiiicek17
3. máj 2010

weiya,moj drobcek tiez dostal v noci horucku 38.5 ...prereval mi tri hodiny.zajtra ideme tiez ku dr .akurat ,ze nasa ma dovolenku ,takze ideme k inej 😒
zatial mu davam tiez panadol ...
mozno zubky

weiya
3. máj 2010

malinky drobcekovia chorucky. my sme davali nurofen, dr nam kazala aby sme to s tym panadolom striedali. no ja som neni moc s nasou dr spokojna, tiez by som radsej inej isla, aj minule ked mala mala teplotku (vtedy asi zo zubkov, lebo potom sa zachvilu dolne prerezali) pomaly i vynadala,ze naco som prisla, ci chcem aby sa tam mala este viac nakazila, ze to je normalne ze deti mavaju horucku aj len tak, z nicoho... no neviem... 😒

zuziiiicek17
3. máj 2010

no veru ,chudackovia.Misko sa akurat zobudil,stale teplota a je mrzuty ☹
ja s mojou dr tiez mam problem,na vela veci musim prist sama co je malemu ... 😒

lujsa
3. máj 2010

Joooj baby-asi bude nieco zo vzduchu 😒 Drobcekovia mali,je mi ich luto,najma-ze ta teplota nechce prejst,stale sa znova objavi...Ale wei,hlavne je,ze ma dychanie ciste-snad to budu len zubky...Zuzi,hadam aj u Miska to budu zubky a asi ho to aj boli,ked je mrzuty..Po Panadole nebol kludnejsi?Ten je asi aj proti bolesti...
Moja dr mi zas vzde,ked jej volam,ze sa mi nieco nezda na malom,ale teplotu nema povie,nech pridem,ze po telefone ho nevysetri a male deti teplotu mat nemusia...Takze ona ho radsej vzdy pozrie,ale aj ja si musim niektore veci,najma co sa tyka noviniek nastudovat sama 😉

bobocka
3. máj 2010

joj kocky,to ma mrzi,ze vam deticky teplotuju ☹ .my sme zatial ok,ani pri zubkoch nic,klop klop.pocuvaj weiya,ak mas pocit,ze tvoja pediatricka je nanic,tak ju zmen!!!vdakabohu uz mame moznost si vybrat lekara a ide predsa o tvoj najvacsi poklad.neskusali ste na horucku homeopatika?chamomila vulgaris 5ch je fajn.vsak pozrite na fore zakladna homeopaticka lekarnicka pre deti od 0-6rokov a hned na prvej strnke erikasadek dala zoznam homeopatik aj na co sa pouzivaju aj ich riedenie.my mame s homeopatikami dobre skusenosti.predsa len je to pre deticky lepsie.skuste

dajovamaminka
3. máj 2010

ahojky přídávám se sem, můj syn se narodil 23.9.2009 v jičinské porodnici , nedávno jsem třídila oblečky a šíleně jsem oplakala jak vše tak nějak uteklo. člověk celé těhotenství čeká na toho malého prcka a šup narodí se a najednou se zastavíte a koukáte že ten prcek má 10 kilo že se nám staví na nožičky a ten prcek má 73 cm...a že pomaličku to žádný prcek nebude ...a taky vám příjde líto jak ten čas letí?

bobocka
3. máj 2010

vitaj dajovamaminka 🙂 .mas pradu.moj sym ma lepsi satnik nez ja s manzelom dokopy a straaasne rychlo z toho rastie ☹ .kamaratka ma 3tyzdnovu dceru a ked vidim aa je drobunka a milunka a potom pozriem na mojho nezbedu,tak mi je niekedy luto,ze stale taky malinky nie je.ale zas a druhej strane ked bol taky malunky,tak len spal a papal a kadil a teraz krasne vnima a je s nim super sranda 🙂 kazde obdobie ma svoje caro 🙂

dajovamaminka
3. máj 2010

my nepoužíváme bryndáky ale klasickou plýnu protože ten darien můj to je lumpík 🙂 miluje bílý jogurt, masové příkrmy miluje, nějak se mi povedlo ho nerozmazlit . ale bojujeme chlapeček muj nechce nutrilon ( mléko) co mám dělat ...zkušela jsem jiné typy mlék, ale dá si tak jednu lahev a to v noci...jinak pije čaje o 106 . poradte mi

zuziiiicek17
3. máj 2010

Vitaj u nas 😉
Mna to tiez niekedy rozplace,ze som si to ani neuzila poriadne 😒 ale o to viac chcem aj druhe babatko 🙂 mozno o rok

zuziiiicek17
3. máj 2010

Drobcek je zlatunky 😵 😵

dajovamaminka
3. máj 2010

taky už na mě jdou choutky na další miminko, ale to mě vždy uzemní manžel, že by to nebylo rozumné . nojo hold má právdu v dnešní doba je svým způsobem perfektně příspůsobená mateřství, ale po finanční stránce to moc hezké není nebylo a asi nebude.
holčiny taky vaše prdelky nechtěji pít mléko , mam docela strach že to není ok

dajovamaminka
3. máj 2010

maminko uhni mi z cesty koukám na fotbal apřineš mi lahvoně a plínu protože se asi počůrám 🙂

dajovamaminka
3. máj 2010

viz předešlí příspěvekk

zuziiiicek17
3. máj 2010

Mno myslim ,ze dve deti su v tejto dobe akurat .Nechcem zostat pri jednom

lujsa
3. máj 2010

Dajova-vitaj 😉 Ani nevrav,takto to asi citime vsetky...A presne ako pise Zuzi,ja tiez tuzim po druhom drobcovi a keby bolo na mne a nie na financiach,tak by som hadam mala babo kazdy druhy-treti rok 😀 😀 😀 Neskutocne rychlo rastu,uz to nie su tie bezbranne babatka,ale mali fiskali 😵
S tym mlieckom neviem poradit,nas drobec okrem materskeho mlieka odmieta akekolvek ine...A ani vody vela nevypije-on nechce flasku,z lyzicky si da,ale lyzickou mu mozem davat pit tak jedine doma,tak tiez neviem,co vymysliet....A to ide leto a horucavy..

zuziiiicek17
3. máj 2010

Lujsa ,ani tvoj drobec nechce flasu ??? ani ten moj do kelu .Bolo bby to v poho .lenze moje mliko kjazdu chvilku odchadza .Bez annag by som sa osalila

lujsa
3. máj 2010

Dajova-oni este mliecko musia prijimat,podla mna to nemusi byt vyslovene UM,ale aj ten jogurt...Kasu ti z UM tiez nespapa?Ja mam podobny problem,vcera sa mi vytvorilo ovela menej mlieka,ako zvycajne,tak tiez rozmyslam,co s tym...Ale o chvilku dam jogurt,na olovrant ma mliecnu kasu a vecer+v noci kojim,tak snad to bude ok...

lujsa
3. máj 2010

Zuzi presne..Flasu nechce ani za svet,do toho cumla len hryzie...A mlieko klesa aj u mna,tym,ze si ho cez den takmer neprikladam...Citala som,ze ak chce zena v noci kojit,musi si cez den minimalne 3x priloziit dietatko,lebo inak sa jej v tele hromadi nejaky inhibitor mlieka a ten nedovoli,aby sa mliecko tvorilo aj vecer...

dajovamaminka
3. máj 2010

no darienek jí všechno , příkrmy zeleninové, ovocné , rýži, brambory, těstoviny, maso (rozmělněné) prostě vsechno, kaši , dokonce koprečku .) čaje i obyč vodu \🙂)) 😅 ale to nejdůležitější mléko ne a ne . jogurt bílý výhradně miluje activii

zuziiiicek17
3. máj 2010

ja praveze stale prikladam,bez toho by uz mlieka nebolo a Miško je hrozny mliekofil 😀

weiya
3. máj 2010

bobocka, aj rozmyslam nad tym,ze ju zmenim, no uvidim, neviem ale ktoremu by som isla, je jeden u nas, taky starsi doktor, velky vtipalek 🙂) ale na neho su same chvali, dokonca aj ja som chodila k nemu ked som bola taka mala ako natalka. asi k nemu by som sa dala. teda malu 🙂
mala teraz nema teplotku, ale myslim, ze do vecera jej este vybehne. normalne sa cudujem, aka je volaka kludna, vyse hodiny sa mi hrala sama v ohradke, to sa este nestalo 🙂 aby tak dlho vydrzala.
mala chce pit cajik z flase, ale ma take obdobia, ze sem tam cajik vobec nechce, inokedy je nan cela zerava 🙂
lujsa, my sme teraz kupili taky netecuci hrncek, od 6mesiacov, z takym sosakom od aventu, skus mu cajik v takom niecom podavat, lebo uz budu tie horucavy a deticky budu mat smad. No mala sa mi na neho zatial nenaucila, iba sa snim pohra a to je tak vsetko, ale ved ona na to raz pride 🙂

weiya
3. máj 2010

no a baby, aj mne sa tak vidi, ze mi mliecka ubuda, teraz papame vacsinou len mliecko a cajik kvoli tej teplotke, tak sa to hadam upravi.
ide to ozaj strane rychlo, zda sa mi to jak vcera, ked sme si talku priviezli z porodnice a dnes je z nej uz velka kocka 🙂
ale dalsie babatko uz asi neplanujeme, ale hovori sa ze nikdy nehovor nikdy 😉

lujsa
3. máj 2010

Wei-tie netecuce hrnceky mame 3-kazdy iny a da si z neho len raz za cas....Ale raz sa musi naucit pit aj ine ako mliecko,nie?

Zuzi-aj nas je absolutny mliekofil,ale ja sa ho po prikrmoch snazim zabavit,aby si nepytal to svoje "meeee" 😀 On by potom asi prikrm odmietal,ked ma vidi v podprsenke,az sa trasie...Misko cez den z prsnika aj mliecko pije,alebo len cucka?Ale budem si ho prikladat castejsie,len ked sme stale niekde....

bobocka
3. máj 2010

ahojte,no my sme tiez uz zacali s hrncekom-flasa u nas nefunguje uz vobec.no a misko uz pomaly chape co s tym hrncekom.zacina aj pit,no potom do tej umeliny zahryzne,a vsetko ma na tricku 😀 .tak len prezliekame a prezliekame.
ja uz pocit naliatych prs nemam pekne dlho.no michalko pije stale.aj teraz 😀 .cez den asi5x a v noci aj 7x.v noci ma 10 minut cucka.niekedy necitim akoby pil a inokedy mam pocit,ze i saje mliecko az z paty. 😀 ja kazdy den vypijem dve salky teekane caju pre dojciace mamicky a vsimla som si,ze ked mam menzes,tak je mliecka dako malo a maly sa na prsniku zlosti,tak vtedy beriem homeopatika ricinus communis 5 ch a je to zatial ok.ja chcem kojit tak dlho ako sa len da(teda nie do synovej puberty 😀 ale aspon do roka)
aj ja chcem druhe mimi,ale snazit sa zacneme az buduce leto.chcem si michalka poriadne uzit a druhe mimi chcem mat tak ked bude mat misko tri roky.to je podla mna fajn vekovy rozdiel u deti.

kathynka
3. máj 2010

ahojte..jejda, dievcata, dufam, ze vasi drobci budu coskoro zdravi...take horucky u babatka veru nic moc...a hlavne to chuda male ani nepovie, co mu je, co ho boli...moja mama je pediatricka (minuly rok sla do dochodku, takze ma bohate skusenosti), takze aj ked potrebujem nieco s yoanom, tak mi hned pomoze...to s tymi horuckami bez priznakov, na to si dajte pozor, z toho sa moze este vselico vyklut, u tak malych deticiek je to velmi nevyspytatelne...a ked nie ste spokojne s doktorkou, tak vazne ju radsej zmente, akoby sa vam stalo, ze by mohla urcit neskoro alebo nespravnu diagnozu...
dajovamaminka - vitaj medzi nami...tvoj darien je len o 1 den starsi od yoana...yoan je na UM (sunar) od 4 mesiacov, ale jemu doteraz nerobi problem, furt mu strasne chuti a s flasou tiez ziadne problemy nema...on je celkovo taky bezproblemovy....klop-klop na drevo 🙂

lujsa
3. máj 2010

Bobo,ja som si vcera vsimla,ze mam menej mlieka a dnes dorazila prva menstruacia po porode 🙄 😀 Vy to uz mate za sebou?Trojrocny vekovy rozdiel je veru idealny,len keby sa to tak dalo naplanovat...

Kathynka-mas uplnu pravdu,pri nespokojnosti treba vymenit dr-pri tak malych babatkach sa nesmie nic zanedbat 😉 Mas velku vyhodu,ze mas maminu pediatricku 😵 Aj ju zvyknete s Yoanom obcas navstivit?Ak sa mozem opytat-Yoana mamina prve tri mesiace plne kojila,alebo dokrmovala?Pytam sa len preto,ze naozaj bezproblemovo presiel na UM 😉

ewwe
3. máj 2010

baby ak deti nechcu mlieko, tak by sa malo davat co najviac mliecnych vyrobkov

kathynka
3. máj 2010

lujsa...ano, obcas maminu navstivime, aby ho pozrela, alebo ked ma daky aj mensi problem, tak nech neletime hned za yoanovou doktorkou zbytocne do preplnenej cakarne...mama moze aj recepty predpisovat este, tak ked nieco maly potrebuje, tak mu kludne napise...a kedze ma aj fonendoskop, aj ine instrumenty doma, tak ho v pohode aj vysetri...takto sme boli za nou, ked maly chytil v piatok horucky, vtedy na nom este vobec nic nebolo, v pondelok sme boli u jeho doktorky, ze teplotu uz nema, ale zacal kaslat, tak dostal kalciovy sirup a ze vo stvrtok ma prist na kontrolu...a v utorok rano, ked som k nim prisla, tak maly cudne dychal, az piskal, tak som volala mame a ta jak ho pocula v telefone, kedze som ho mala na rukach, tak mi povedala, nech ho okamzite beriem na kramare, ze to je bronchitida jak hrom...a maly ostal v nemocnici 5 dni...
Clarisse (Yoanova maminka) prve tri mesiace poctivo kojila...mohla by pokojne kojit aj dalej, kedze s mliekom problemy nemala, ale kedze musela ako francuzka nastupit do prace, tak maleho postupne privykovala na UM...vecer si odstriekala mlieko, nechala ho v chladnicke a ja som mu na striedacku davala raz MM a raz UM...a postupne sme MM uplne vynechavali...ten prechod mu nerobil ziadne problemy, aj ked pil, tak vobec nebolo na nom vidiet, ze by nejako rozlisoval tie chute a jedno mu chutilo viac a druhe menej...

gabinka79
3. máj 2010

Kathy, Clarisse má veľké šťastie, že Ťa má. Až jej Ťa závidím. 😀 Je skvelé mať niekoho pri svojom bábätku, na koho sa môžeš spoľahnúť a dôverovať mu.
A nám sa od soboty tlačí prvý zúbok!!!! 🙂 Do dnešného dňa to bolo v poriadku, ale dnes to bola hotová hrôza. Sofinka je strašne nervózna, iba mrnká a plače. Teplotku mala zvyšenú (zatiaľ a dúfam, že to takto ostane). Uvidíme, aká bude noc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre