V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
18. máj 2010

Lujsa,Natalka a ja dakujeme 🙂 Pekne si to pomenovala 🙂
Aj ja niekedy dufam, ze moj spev susedia nepocuju, ked si s nataly spievame 😉

marusik
18. máj 2010

joj, to ste ma potešili, že nie všetky deti sú takí papkáči...naša maličká mala dnes rekord - ráno 2x odhryzla z banánu(popučený na lyžičke ho odmieta), na obed si dala 1 lyžičku zeleniny a ako olovrant spraskala polovicu nastrúhaného jablka so zamaskovaným popučeným banánom🙂 keď príde z prechádzky, tak sa ešte odhodlám na kašičku... 🙂 Pri jedení jej divadlo nechcem robiť, aby si nenavykla... (hoci by mi to síce bodlo do životopisu pri hľadaní práce po MD v nejakom divadelnom súbore 😀

bobocka
18. máj 2010

nebojnic marusik.to je ok ked zo zaciatku pomenej papa.ona sa pomalicky rozpapka.ja som tiez zacinala s dvoma troma lyzickami denne a teraz mi pekne michalko papa.no je pravda,ze poslednou dobou sa mi stalo,ze mi dva krat pri papani zaspal.aj som ho budila kadejako,no zaspal 😀 ale len na chvilku 🙂
my sme mali perny vikend,zariadovali sme obyvacku,tak som tu takmer nebola,no uz sa polepsim 😉

kathynka
18. máj 2010

no tak vcera si yoan zjavne spravil zasoby aj na dnes...dnes skoro nic nezjedol 🙂 vcera mu z toho nebolo ani zle, ani negrckal, uplne v poho, len dnes bol nejaky mrzuty, dokonca spal len medzi 13-14 a to bezne spava doobeda aj poobede...tak uvidime, aky bude zajtra...
yoan ma mlsanie medzi hlavnymi jedlami viac-menej zakazane...proste ho na to neucime, fakt velmi vynimocne dostane jednu susienku...

lujsa
18. máj 2010

Wei-aj vy zvyknete koncertovat? 😀 😀

Marusik-polovica jablka+banan je pekna porcia 😉 Ako chutila kasicka?

weiya
18. máj 2010

neboj marusik, rozpapka sa, aj naty najskor nechcela, a teraz jej celkom fajn chuti 🙂
joj lujska, robime, hotove operne koncerty, este ked sa k nam aj tato prida 🙂

marusik
18. máj 2010

no, ten zamaskovaný banán - to nebol celý, len cca jedna tretina🙂 a kašičku sme nestihli urobiť, lebo manželík ju vonku tak vyšťavil, že ju priniesol na rukách už takmer spiacu, tak sme ju len prezliekli do pyžamka a zakončili deň MM 😀 kašičku teda skúsime zajtra. Ozaj, akú kašu robievate? skúšala som kadejaké "krabičkové", ale po prvej lyžičke som ich dojedávala ja:(
a ani sa nečudujem, čo jej nechutia 😅

grajcaricka
18. máj 2010

marusik: ja robím kaše buď od NUTRILONu alebo NESTLÉ a moja malá ich miluje a aj my ostatní 😀

gabinka79
18. máj 2010

Aj my sme začali dávať Nutrilon (kašu) a zatiaľ to vyzerá, že malej chutí. Ale mám pocit, že jej prestáva chutiť ovocie. ☹ Možno má iba také obdobie, no uvidím, ako to bude ďalej. 😕

grajcaricka
18. máj 2010

moja malá teda už prešla fázami nechutenstva a teraz má obdobie chutenstva, zje všetko čo jej navarím chvalabohu 😉

petraas
18. máj 2010

marusik, no nasa Sofinka je od zaciatku dobry papkac tak k tomuto ti nenapisem lebo skusennost nemam ale kasicky jej robievam od Hami a najradsej ma malinovu alebo s piskotami a teraz sme kupli marhulovu tak uvidim aky bude mat uspech ta. ale kebyze jej spravim davku ako pisu tak jej to nestaci. davam jej az 180 vody a jednej kase davam 140 a druhej 180 takze je z toho pekna davka a ona to zlupne ako maliniu sup sup a verim tomu kebyze este mame tak papa dalej tak velmi jej chutia.

grajcaricka
18. máj 2010

petraas: to vážne tolko zje? ja malej dávam tak zo 120ml vody alebo mlieka 😀 a potom zapije 120ml Sunaru

zuziiiicek17
18. máj 2010

😕 😕 tak vela ??? moj misko spapa od hami 90ml maximalne 😔 on vsetkeho tak malo spapa.Ale dnes mu chutila vyzivka .Ale ked som ju ochutnala ,tak ma skoro zlepsilo ,co bola taka sladka do kelu...

Inac ako robite masko ? mne ho maly odmieta uuuplne

grajcaricka
18. máj 2010

stále mixujem ☹ , úplne do hladka a zje to bez mihnutia oka, nakúskované mi to nechce

petraas
18. máj 2010

grajcaricka, ano tak vela...ked som jej ju robila prvy raz podla navodu tak mala malo a plakala mi tak som musela prirobit...po druhe to iste a tak na treti raz som jej spravila 180 a bola spokojna...ale po takej davke zasa dlho vydrzi nejest. ked jej dam trebars 1 banan a 1 jablko tak horko tazko 3 hodinky vydrzi.

petraas
18. máj 2010

zuziiiicek17, masko uvarim so zeleninkou a na jemno nakrajam ale uz rozmyslam ze pomali zacnem krajat na hrubsie.

grajcaricka
18. máj 2010

petraas: veď mne sa malá budieva okolo 7,00 ráno, to mi stačí, po hentakej dávke by mi spala snáď aj celé doobedie 😀 😀 😀 .............

petraas
18. máj 2010

grajcaricka a to ja nedavam na noc kasu. davam tak kazdy druhy az treti den (ako kedy podla toho co mame doma ake ovocie a presnidavku) po obede. na obed dam zelenivovy doma vareny prikrm a dalsie jedlo zvyknem dat kasu. na noc davam mliecko Beba nocne 240ml

petraas
18. máj 2010

inak aj mne sa budi o 7 rano. spinkat chodi tak o 20tej az o 21 ako kedy a vstava o 7 - pol 8, to jej dam 210 mliecka, pekne sa vykaka na nocnik a este hodinku si pospi🙂

gabinka79
18. máj 2010

Ja tiež mäso uvarím so zeleninou, mäso pokrájam, zeleninu popučím a zalejem trochou z vývaru, aby vznikla hustá kaša.

lujsa
18. máj 2010

Ja drobcovi robievam kasu (na olovrant)od Nestle-Kukuricnu krupicu a tiez robim zo 180-200ml vody.Na tejto kasi je ale uvedena plna davka 210ml,takze sme v norme 😀 Chutovo je to podla mna hroza,ale drobcovi velmi chuti,nevie sa jej dojest,tak ju zatial nemenim.
Prikrm stale mixujem a kedze nas drobec nema rad kusky,tak mu planujem mixovat,kym mu nenarastu aspon 2 horne zubky,nech ma zuby proti sebe...Dasna ma cervene a navrete,tak sa mozno onedlho prerezu,ak nie tak o nejake 2 mesiace prestanem mixovat aj tak.

lujsa
18. máj 2010

My este nocnik nemame 😀 Tento tyzden som nakukla k augustovkam a jedno dievcatko z nich uz doma nenosi plienky,dokonca uz nepouzivaju ani nocnik,mamina ju dava na wc 😉

Marusik-aj tretina bananu s polovicou jablka je dost,banan je syte ovocie 😉

petraas
18. máj 2010

my pouzivame nocnik uz 2 mesiace a uplne v pohode...aspon nejaku plienku usetrime...a chodime aj plavat a tam sa musi pred vstupom do bazena Sofinka vycurat, tak je to ovela jednoduchsie ked ju posadim na nocnik a ona sa vycura ako ked pozorujem tie mamicky co este nocnik nedavaju ako sa trapia pod sprchou aby sa im deti vycurali

lujsa
18. máj 2010

Petras a ked sa nevycuraju?Nestacia do vody tie specialne plavky pre babatka?Alebo plienka do vody a nu tie plavky?Sofinka je sikovna,aj mamina,ked sa takto ucite 😵

Ja varim raz za tyzden a mrazim...Naparim zvlast minimalne 5 druhov zeleniny a maso,zvlast mrazim a potom rozmrazujem a kombinujem podla toho,co chcem dat malemu.CO sa tyka spania,tak rano vstavame neskoro-medzi 9-11hod,ale kedze je kojeny,tak sa v noci budi (rozne).Deticky na UM vraj prespia celu noc,takze to je vyhoda UM 😉

petraas
18. máj 2010

lujsa, vždy sa vycuraju len niektore sa trapia pod sprchou dlhsie ine kratsie. vraj dietatko ma taky reflex ze ked sa dotkne vody tak by sa malo vycurat. tam kde chodim plavat tak sa deti musia vycurat a potom sa im da plienka do vody alebo mozu byt aj tie plavky pre male deti s tou gumickou. mozme dat aj obycajne plavky ale musi byt pod nimi plienka do vody.
no Sofinka je sikovna ako v com ako kazde dietatko. jeden je sikovny v tom a dalsi zasa v niecom inom.
no ja sa snazim ju pomali ucit na vsetko ale len v ramci moznosti, ked viem ze by nieco nezvladla alebo nechcela tak ju nutit nebudem, ale ked viem ze by to slo tak ideme do toho.

a mrazim taktiez viac druhov jedla ako som uz skor tuto pisala...

weiya
18. máj 2010

My chceme tento este tento mesiac stihnut kupit nocnik, len neviem sa rozhodnut ci obycajny alebo taky vyhravaci 😉 niekdo si chvali ten vyhravaci, niekdo ma nazor ze na nocniku sa ma len cikat a kakat, tak neviem teda... petraas vy mate aky nocnik doma? a sofi je teda sikulka, za sa tam takto pekne vykaka aj vycika 🙂 citam, ze aj pospinkat si lubi pekne 🙂 ta moja certica mala bude uz zas od 5 hore, a ja zas nemozem zaspat 😒
my mame kasu od Hipp, teraz mame lesnu zmes, ale vacsinou mame cistu probioticku od hippu, len teraz nemali v dm. a mala kasu luuubi 🙂 robievam jej zo 120ml vody a kopcovite tri lyzice kase, no niekedy mam pocit, ze by zvladla aj viac 😉 a mne chuti tiez,ale len malokedy mi mala trosicku necha 😝

weiya
18. máj 2010

baby mozno hlupa otazka 🙂 ale ako to potom rozmrazujete? ja som malej minule tiez navarila a dala zamrazit a teraz neviem ako to rozmrazim, ci len tak volne alebo v teplej vode? 😒

petraas
18. máj 2010

weiya, aj ja som najprv rozmyslala ze ci hraci alebo obycajny, ale nakoniec som sa rozhodla pre hraci, lebo podla mna ked sa dietatku venujes tak nepotrebujes ani aby mu nocnik hral a co poznam baby co mali hraci tak aj tak sa im za chvilu pokazil. my sme kupili od chicaa s opierkou.
inak to ze spi celu noc to som rada, lenze ona spi aj skoro cely den a tomu sa uz netesim lebo potom sa nudim. chvilku sa pohraje a ide spinkat, ked sa zobudi tak sa napapka chvilku pohraje a zasa ide spinkat a ked ju nahodou nedam ze chcem aby tolko nespala tak je zla jak cert ze nakoniec aj tak ide spat. asi ma nejaku spavu nemoc🙂))))
inak tie kase od Hami co Sofinke davam chutia aj mne ale ona mi nikdy nenecha:(

petraas
18. máj 2010

weiya, ja rozmrazujem v teplej vode, stale ju menim aby sa mi to v nej zrovna aj ohrialo. rano ked sa zobudime vytiahnem dam do teplej vody a o 11 uz aj papame.

petraas
18. máj 2010

weiya, no co som tinapisala...ze som sa rozhodla pre hraci no to je aka blbost...rozhodla som sa pre obycajny...no nic uz my to prestava mysliet idem do postele...
dobru noc prajem🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre