V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

zojana
28. máj 2010

ewwe ahojky a dakujem za privítanie...pozerám , že máme rovnaké slečny len Tvoja asi tak o 10 dní staršia 😉 tak môžeme vymieňať skúsenosti...

zojana
28. máj 2010

ewwe...môžem sa Ta opýtať? v pondelok som objednaná do HE na magneticku rezonanciu lakťa...a pozeram že si z He..môžeš mi prosim Ta poradiť či je nemocnica A, Leňa daleko od stanice? na ulici 1, maja je to zrejme..dakujem

lujsa
28. máj 2010

Ja si tiez myslim,ze ked babo spapa malo spenatu,nic sa nemoze stat-ved ho nepapa kazdy den.Ta informacia o spenate je napisana aj na kojeni.net v casti zavadzame prikrmy,vo Wordovom dokumente,ak si to chce niekto precitat 😉 Nechcela som,aby ste sa naplasili 🙂

gabinka79
28. máj 2010

bobocka a ewwe, ďakujem za dobré tipy. Určite ich použijem a dám Vám vedieť, ako zabrali. My dnes cestujeme na víkend k rodičom. Máme ho celkom plný. V sobotu opekačka na chatke u svokrovcov - budú tam aj iné deti, tak som zvedavá, ako bude naša malá reagovať na ľudí, ktorých až tak dobre nepozná - či bude plač ☹ . Dúfam, že je už aspoň o niečo odvážnejšia, ako bola pred pár týždňami. 😅 A v nedeľu má naše krstniatko Prvé sväté prijímanie. Takže tento víkend budeme takto spoločensky žiť. 😀 Len aby sa počasie umúdrilo. 😝
Tak Vám všetkým želám pekný víkend - plný radostí z detičiek. 😉

gabinka79
28. máj 2010

lujsa, som rada, že si nám ponúkla takúto informáciu, aspoň sme si nej pokecali, vymenili názory a tak. 😀

Tak, pekný víkend - ešte raz. 😀

trdielko149
28. máj 2010

vsetkym prajem kráááásny vikend ..
Emmke dnes vysiel druhyyy zubok 😀

lujsa
28. máj 2010

Trdielko-blahozelam k zubku
😵
😵

Dnes sme boli na poldennej prechadzke,vonku bolo krasne 😵 😵 Z tych navretych "vackov"na vrchnom dasienku drobcovi presvita biely koniec pravej jednotky a lava jednotka je na tom podobne,takze snad preto tak zle spinka...Uz nech su tie dalsie zubky vonku 😵

ewwe
29. máj 2010

zojana moja je narodena 14.9 a nemocnica je velmi blizko od vlakovej aj autobusovej stanice, v podstate len prejdes cez cestu a jeden blok panelakov-bytoviek a si tam ani nie 5 minut cesty 😉

lujsa
29. máj 2010

Achal-blahozelam k lozeniu 😵 😵 😵 Paradicka 😉 Simon je vymyselnik,ked to takto odkukal od kamarata 😀 😀 😵

petraas
29. máj 2010

tak nasa Sofinka je od dnes zasa o nieco sikovnejsia. vie sa posadit v postelka a potom sa oj postavit. este vcera sa jej mohlo o sedeni snivat a postavila sa s mojou pomocou a dnes jej to tak pekne islo samej ze ani spinkat nechcela a stale si len sadala a dvihala sa hore a bolo jej to smiesne🙂

wwcko
29. máj 2010

@gabinka79 ja som ten spanat robila prvy krat a rozpustila som mrazeny v dojcenkej vode, uvarila zemiaky a pomackala a zmiesala so spenatom. Jeden den mala k tomu trosku zltka a druhy kur. masko. Inak pise sa, ze sa moze dat trosicka masla na zjemnenie toho spenatu. A nam velmi chutil 🙂

Achal gratulujeme k lozeniu 🙂 opat nieci nove krasne na co sa da divat 🙂

Baby pocujte, to ako ste zacali s nocnikom, len tak? ja na Ninke vobec nevidim kedy tlaci, z nej to len tak ide, nikdy sme s tym nemali problemy. Neviem, teda ci si ju malo vsimam, ale naozaj som doteraz nespozorovala nejaky signal na kakanie. tak ja asi zacnem az ked mi da nejak najavo ze sa jej chce, alebo ju tam mam par krat posadit a cakat? ako mna to nejako moc nelaka ju davat uz na nocnik, podla mna je skoro, a hlavne dost malo casu travime doma, tak ju tam ani nemam kedy moc davat a NInka kak pokazde v iny cas, ale nejaky navod dajte do buducna 🙂

A este mam dalsiu vec. Robila som Ninke rizoto. Mrkvicka, petrzlen, kur masko, nat. ryza. A opat vykakala celu ryzu. Ani tu nespracovala. Dufam ze nema problem s rozkladnom potravin!!! ☹

bobocka
29. máj 2010

@wwcko ja som na tom podobne ako ty s tym kakanim.tiez mi misko kadejako kaka.no on sa pri tom riadne puci niekedy a inokedy netusim ani a plne plienka je.v pondelok ideme nocnik kupit,tak uvidime co z toho bude.ale este skusat nebudeme,lebo misko este sam nesedka aj ked dnes to uz vyzeralo tak,ze si sadne 🙂.on sa hupal na stryoch a zrazu dal ritku dole na zem ale nozicky mal stale pokrcene hned vedla ritky a v predu sa opieral 😀 . no ja mam prave teraz taky problem,ze misko sa mi uz dva dni poriadne nevykakal.vzdy z neho vyjde len troska a take bobulky.nie poriadne hovienko.a to mu kazdy den davam probiotika biogaiu a aj ho viac kojim ako obycajne.vecer som mu dala masaz s pupikom a trosku viac vykakal,no aj tak na to co vsetko zjedol je to malinko ☹.ak to aj zajra takto bude,tak v pondelok ku doktorke musim ist.
@petraas super.gratulujem,.sofinka je sikulka 🙂 .moj misko sa uz v postielke tie zacina dvihat,zajtra ju pre istotu znizime 🙂

luppita
29. máj 2010

jejo, ahojte maminky septembrovych deticiek. Moj spunt sa narodil 15.9. a je uplne skvely, vymyselnik, sikulka mala.... citala som par stranok dozadu ze uz s detickami nocnikujete. U nas je to zatial len ze tam sedi a nic, iba raz sa mu podarilo a tesili sme sa ako keby zmaturoval 🙂 Mi este nelozime, ale plazime sa uz asi mesiac (ako vojak v zakope) a tvari sa tak akoby sa chcel rovno postavit 😉

wwcko : u nas je to iste ze co spapa to vykaka, v rovnakom stave, som sa aj pitala dr, ci je to problem a ona ze nie, ze tym ze on to dokladne este nerozkuse, tak to ostane v takom stave ako to spapa a tym ze sa to v brusku dlho neohreje, a ide to von, nestihne sa to tak dokladne rozlozit ako u dospelych. (spunt kadi 3 - 5 krat za den).

wwcko
30. máj 2010

@bobocka Ninka tiez sama nesedi a neviem teda ci bude tak skoro. Ona uz chodi popri nabytku, premiestnuje sa na 4 roch a potom sa opat niekde postavi. Sedenie je moc staticke 🙂 Raz si sadla tak, ze jednu nohu mala tak ako ma mat pri sedeni, ale tu druhu mala v zadu. taky prekazkovy sed a podla mna to ju udrzalo a nespadla. inak pada ked si sadne, stale sa opiera o jednu rucicku. A nicnik tiez nemame a este kupovat nebudem, pride mi to teraz zbytocne, iba by ma to zbytocne lakalo ju tam dat 🙂

@luppita vitaj 🙂 tak si ma trosku ukudnila, ale potom neviem na co jej mam davat veci pomackane a nie rozmyxovane, ked pomackane nesparcuje.... 😒 to jej ich budem radsec mixovat a nech ma toho nejake vitaminky. No musim sa spytat mojho dr. cca 5.6 mame poradnu, tak uvidim co mi povie.

petraas
30. máj 2010

@wwcko my sme zacali s nocnikom hned ako mala zacala sediet. taktiez som nevedela kedy tlaci do plienky nebolo to nejako na nej vidno, obcas tlacila pri jedle a to mi davala na javo pusou ze prdela. zacali sme tak ze som ju hocikedy posadila na nocnik nech sa s nim zoznami a ked sa vykakala alebo vycurala tak som ju velmi pochvalila a ukazala som jej co spravila do nocnika. ked som videla ze uz je s nocnikom zoznamena a vie co sa donho robi tak sme si spravili rezim kakania a ten teraz pekne dodrziavame a vzdy sa pekne vykaka takze mame nejaku tu plienku usetrnu, lebo ked kakala do plienky tak sa stalo ze som jej dala cistu a ona sa do nej hned vykakala. uz pekne vie co sa do nocnika robi. hned ako ju tam posadim zacne tlacit alebo sa vycika.

bobocka
30. máj 2010

@petraas.pocuvaj ,tebe clovek len zavidi!!! (ale v dobrom samozrejme 😉 ).sofinka je riadna sikulka -motoricky je poriadne zdatna a este aj nocnik fajn ovlada uz v takomto malom veku-parada.,dufam,ze aj moj misko bude na nocnik tak dobre reagovat 😉

petraas
30. máj 2010

@bobocka kazda mate sikovne dietatko, len kazdy je sikovny v tom svojom🙂 no a to svokra dost brble ze Sofinka toho tolko vie ze ci sa mi nezda ze vsetko nahlim dopredu ze ona je este mala. ony by bola najradsej keby len lezala a hotovo...ja si myslim ze sa neponahlam len ju v ramci moznosti ucim, ked viem ze nieco dokaze tak preco ju to nenaucit alebo ju nezdokonalit. a ked viem ze to nepojde alebo na to nema tak ju to neucim a nenutim do toho.
inak ked zacne sama chodit tak po roku by som ju chcela ucit na wc no uvidime.

a uz sa posadime nielen v postielke ale aj na posteli ci zemi🙂 inak to sa mala co naucit, ked som ju dala do postielky vzdy pekne sama zaspala a teraz musi pred spanim niekolko krat sa posadit a postavit a to musim byt pri nej lebo sa bojim ze ked sa postavi tak aby nespadla a neudrela si hlavicku...

bobocka
30. máj 2010

@petraas pocuvaj svokry a nase maminky rady vymyslaju a davaju rozumy,no im nedojde,ze ony vychovavali deti pred stvrtstorocim a doba sa pomenila a aj kazd dietatko je ine a to co platilo na ich deti uz na vnucata vobec platit nemusi 🙂len ty si kludne vychovavaj sofinku tak ako uznas za vhodne.ty si matka a ty najlepsie vies co je pre nu najlepsie a ake veci je vhodne s nou uz skusat a s cim este treba pockat 😉.
a neboj nic,ked si sofinka zvykne na to,ze vie sama sedkat hocikde a aj sa v postielke postavit a uz to pre nu nebude nic nove a zabavne,tak sa ti znova vrati do pokojneho zaspavania bez vystrajania 😉 par dni tomu davam 😉

bobocka
30. máj 2010

inak ja sa musim pochvalit s mojim michalkom.motorika stale taka ako stale,ale spavat mi krajsie zacal 🙂.dnes v noci prespal sedem a pol hodinky bez kojenia.asi dva krat sa sice prebral,ale to preto,ze sa pretocil asi moc rychlo,ale dala som mu cumlik do pusky a psstkala trosku a do polminutky zas pekne spinkal.takto sa mi zobudi na kojenie az nadranom.dnes teda o piatej.potom o siedmej a to som si ho uz zobrala k sebe do postele.tam som este raz odkojila a uplne sme sa zobudili stvrt na desat.o tristvte na jedenast zaspal znova a spi doteraz.teda uz vyse hodinku a pol!!!!taketo dobre spave obdobie sme mali ked sa mu zubky prerezavali,tak mozno nas coskoro treti pekvapi 🙂.inak ked je takto malo kojeny v noci ,tak ma podstatne lahsiu plienku (logicky) a to ma trosku znepokojuje.dufam,ze ma dost tekutin.skusila som mu davat vodicku z noveho poharika (uz stvrty som kupila) a vsimla som si,ze len velmi malo z toho pije.tam nie je velmi problem,ze si nevie sam potiahnut (z tohto to tecie samo),no on tu vodicku len v puse podrzi,poklokta a vypluje.proste to neprehltne.z deci vodicky prehltne asi desatinu a zvysok skonci na tricku.tak ja neviem .neviem ako ho to ma naucit prehlgnut 😖

ewwe
30. máj 2010

ahojky dnes je to uz 5 den co pouzivame nocnik, a nina to krasne pochopila, ziaden problem, dam ju sadnut a ona sa hned vycika alebo vykaka uz viem ze ked ju dam rano a poobede tak sa vykaka, ako som uz pisala tiez si myslim ze je este skoro na nocnik, ale vidim sama ze to ide, sama som prekvapena, ale keby dlho sedela na nom a nic by necikala tak by som ju nenutila a pockala asi do roka, ale ked sme tak pekne zacali tak v tom budem pokracovat 🙂

ryzu ked jej dam papat cele zrnka tak v kake ich uz nema, tak ich asi stravi aj kusky cukety,, ale napr. mrkvu popucenu na mensie kusky najdem aj v plienke, tak to bude asi aj tvrdostou potravin

kathynka
30. máj 2010

ahojte holky...tak ja som sa stastne vratila zo spanielska a vidim, ze ma tu cakaju pekne 4 stranky citania...a tiez aj nove tvare, ktore tiez pekne vitam 🙂 yoan sa mi vrati az v pondelok v noci, takze ho uvidim az v utorok, tak uvidim, ake pokroky spravil za tych 10 dni....no idem sa ja teda pustit do citania 🙂

kathynka
30. máj 2010

a aha, co som kupila yoanovi v spanielsku...drziak na flasku na kocik...je tam aj uchytka na dudlik, ale to nepouziva vobec, tak asi si tam zavesim kluce, ked pojdeme na prechadzku...a zaroven to bude mat aj ako hracku, ked budeme vonku 🙂

ewwe
30. máj 2010

kathy krasne a zaujimave, iste sa potesi 🙂

kathynka
30. máj 2010

dakujem ewwe 🙂
a inak uz som docitala vcetky novinky o vasich detickach, tak sa tesim ako napredujete a gratulujem ku vsetkym pokrokom a uspechom, aj tym najmensim 🙂

achalteke
30. máj 2010

ahoj holky, tak u nás se ode dneška sedí!!! už se ani neopírá o ručky 😵 😵 😵 😵 ještě ho to nechám trochu vypilovat a začneme taky nočníkovat, doufám že nám to půjde jako Nince od Ewwe a Sofince od Petraas

Ww tak Ninka už se pěkně rozjedla viď? To má z toho Martina velkou radost asi 😉 ...jo a ta flaška na pití je parádní jak si sem dával odkaz, hrozně se mi líbí, no Šimon vzal na milost nakonec aventku a docela z ní pije, takže aspoň tak

Bobocka tak jsi se krásně vyspala, že? Snad to už bude pořád tak dobrý 😉 ...a neboj malý se to naučí to pití, on ještě asi neví co tou tekutinou v puse, kdy by ho ale sužovala žízeň tak myslím, že to polkne 😉

Kathy jak bylo ve Španělsku? ten držák se mi líbí 😀 dobrá věcička

luppita
30. máj 2010

ahojcek, ten drziak je naozaj super a multifunkcny 🙂 nam sa drobec dnes postavil pri sedacke, skoro som odpadla, lebo ho mam stale za male miminko, ale ako pozeram raz dva mi vyrastie a bude z neho chlap ☹ musime dat postielku do nizsej polohy, aby mi nevypadol, ked tak vymysla 🙂

kathynka
30. máj 2010

achalteke, v spanielsku bolo super, len vobec nie som opalena, kedze pocasie bolo tak medzi 15-20 st...a dokonca sme boli v prirodnej rezervacii blizko portugalskych hranic a tam bol sneh...a konecne som ochutnala chobotnicku...mnam, mam rada tie morske potovry 🙂

zojana
30. máj 2010

ewwe...dakujem za pomoc pri hladani nemocnice v He..zajtra idem 🙂 pa zatim

zojana
30. máj 2010

moja malička krásne chodí ked ju chytím za rúčky 😉 šikovnica je to zlatučká 😉

valentovasasa
30. máj 2010

holky, tak si nevím rady - to moje dítě už říká táta, teta, bába ale jinak co se pohybu týče... škoda mluvit. kutálí se kutálí, ale nesedí, nestojí, nechodí. teda přesně - posadím ho, sedí vteřinu a zbuchne, sám si nesedne. Postavím ho a to když má oporu tak vydrží stát i dvě minuty, ale sám si nestoupne
Jste na tom někdo taky tak???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre