V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petraas
18. jún 2010

@trdielko149 no mi mame taktiez jahody svoje v zahrade len velmi malo a ceresne vzdy o takomto case uz pomali mavame ale tento rok akosi nic tak som dnes kupila na trznici. ja som sa tiez bala dat jahodu ze co jej to spravi, len ked viem ze je to take dobre a mame svoje tak som nemohla odolat jej to vyskusat aby si pochutila. ja som dala len jednu na skusku a ked jej to nic nespravilo tak na druhy den zasa 2 a ked zasa nic tak na treti den sme dali viac. no s ceresnama som uz taka opatrna nebola. tych zjedla dnes ale 8 tak uvidime co bude. presnidavku jahodovu papkame uz davno je to Sofinkina najoblubenejsia🙂

lujsa
18. jún 2010

Ceresne su vhodne od 8.mesiaca,takze tie mozme davat.My ale ceresne nemame,tak som zatial nedala,iba vo vyzive mal.Jahodky chcem kupit na trznici a tiez dam ochutnat drobcovi,vraj su babatka najcitlivejsie do 9.mesiaca,potom by nemali reagovat na potraviny tak citlivo...Uvidime ked vyskusame 😉

bobocka
18. jún 2010

ja ovocne vyzivky kupenske nedavam takmer vobec.odkedy sme na tuhej strave,tak mal misko asi dve kupenske.dala som mu slivkovu,lebo bol zapeceny.ja mu inak stale doma rozmixujem ovocie co kupim.do kupenskych totizto davaju cukor (nie do kazdej) a ja chcem aby a misko na pravu chut ovocia naucil.tie moje mu chutia velmo (hura 🙂 )zatial mal jablko,hrusku,banan a marhulu a zajtra dam aj broskynu.my nemame zahradku,sme v skaredom panelaku,takze my musime vsetko kupovat ☹ .jahodky a ceresne sme este neskusali.ked uz budu pekne,tak si najprv ja dam a uvidim ci bude mat misko nejaku reakciu a ak nie,tak skusim aj rovno jemu dat 😉.ja mu aj maskove a zeleninove prikrmy varim doma sama.kupensku kasicku ma asi raz do tyzdna max a to je vsetko,.inak stale ja varim.
inak ja neviem cim to je,ale dala som malemu uz tri druhy bezvajecnych cestovin a po kazdych sa vyhadzal trosku na cele ☹ .tak mu uz cestoviny nedavam.nemyslim si,ze je to reakcia na lepok,lebo chlebik papa a bez reakcie.nechapem 😢
inak myslite,ze aj tak stare deticky ako my mame maju stale papat 200ml v jednej davke?mne misko dnes zjedol 320ml maskoveho prikrmu.mal morcacie prsia s mrkvou,karfiolom a brokolocou a kebyze mam navareneho toho viac,tak aj viac zje.nechapem.ovocia mi jedol 250ml a az sa desim toho,co teraz vecer bude.myslite,ze je to vela?ze by som mu mala davat len tych predpisanych 200ml,ci aj viac je ok?inak ako mal dnes vacsie porcie,tak aj stolice bolo podstatne viacej.

lujsa
18. jún 2010

@bobocka ja by som maska,ovocia a zeleniny dala tolko,kolko by si pytal.Kase dam max davku,ktora je uvedena na obale.
Ja davam naopak takmer vsetko ovocie vo vyzivach-rozhodla som sa do roka davat prevazne bio stravu (akurat maso chcem davat dlho bio)a tak mu kupujem bio vyzivy,ktore su len z ovocia a bez cukru,bez zahustovadiel,maju ich v DM.Takze su presne take,akoby som ich robila doma.Cerstve ovocie mal len jablko,hrusku,jahodu,banan a nic viac...Zeleninove a masove prikrmy varim doma,sem tam kupim a vmiesam mu do mojich,aby mal aj zeleninu,ktoru nezozeniem. 😉

bobocka
18. jún 2010

@lujsa bio kasicky ovocne su fajn,len keby take drahe neboli.to si ja dovolit nemozem. ☹ ja radsej ovocie kupim a pomixujem.vyjde ma to tak lacnejsie.bohuzial musim aj na financie pozerat.keby tie bio veci neboli take drahe,tak ich jeme denne 🙂

luppita
18. jún 2010

ja tiez suhlasim, strasne drahe je biostrava.... ja tiez kupujem ovocie a struham mu, alebo mixujem, zatial sme mali len jablcko, hrusku, bananik, hrozno 😀 moc sa tesim na melon v lete a ostatne ovocie, ako marhulky a broskynky, zatial som v obchode videla len take umele, no fuj, pockame si na sezonu 🙂 a zeleninku papal uz skoro vsetku, teda okrem strukovin.... a drobec je velky papkac.
Ja drobcovi davam aj vyse 200ml, dam mu proste na tanier a kolko zje tolko zje, niekedy viac, niekedy menej, ale papa pekne 🙂

lujsa
18. jún 2010

@bobocka to ano,lacne veru nie su,ale zatial toho drobec nezje vela,tak to vydrzime,kym bude poriadna slovenska uroda-potom prejdeme na nu.Od prvovyrobcov bio vobec nie je drahe,stoji zhruba tolko ako nebio veci v obchode,ale tazko sa zhana 😉

ewwe
18. jún 2010

no tak co citam tak tu mame papkacov, ja davam nine tiez okolo 250ml, ale ona zje viac, dnes som ju dokrmila a zacala som ja obedovat a ona este chcela tak som jej musela dat chlieb, vecer tak isto, nakojila som ju a sedeli sme za stolom, muz jedol a ona sa natahovala, tak som jej musela dat rozok, ja varim tiez kazdy den, u ovocia to robim takto kupim vyzivku z dm bio velku, otvorim ju odlejem polovicu a dostruham surove jablko, a na druhy den zasa tak, niekedy jej primiesam aj keksiky sunarka, tak ma to vyjde lacnejsie

citala som ze uz strukoviny tiez mozu, ale este som nenasla odvahu, i ked my jeme velmi malo strukovin, v utorok idem na poradnu a v stredu zacneme s jogurtom

zuziiiicek17
18. jún 2010

Ahojte baby ,ja vas este musim docitat ,ale chcem sa vam pochvalit ze MOJ MALY MI VRAVI MAMA 😵 😵 😵 😵

luppita
18. jún 2010

@ewwe my uz papame jogurty od 8 mesiaca, kupujem plnotucne a iba biele a drobcovi velmi chutia 🙂 🙂 🙂 a aj u nas uz je maly kecalek, pekne vie povedat meno psa, Kiara (kiaja), to bolo prve a aj mama vie a uz aj tata. najprv som si myslela, ze to len tak nahodou, ale rano na mna krici, ze mama, aj cez den... a ked dojde tato z roboty tak hned tata.... pekne to rozlisuje, je to uplne uzastny pocit 😀

weiya
18. jún 2010

caute caute 🙂 aj natalyy sa mi pekne rozpapkala, na desiatu zhltne cely biely jogurt,cely obed spapa, na olovrant celu vyzivku alebo ovocie dake, a najvacsiu porciu kase na veceru, plus kojenie samozrejme. 🙂 @ewwe strukoviny este ani my sme nedavali, no neska mi babka doniesla mlady hrasok, tak zajtra ked jej budem varit trochu prihodim naskusku.@zuziiicek super 🙂 aj mne naty vravi mama 🙂 aj tatovi tata, misko je velky sikovnicek 🙂

Inac baby vcera sme mali 9mesiacov 🙂

luppita
18. jún 2010

@weiya gratulujeme k 9mesiacikom 🙂

weiya
18. jún 2010

@luppita dakujeme 🙂

petraas
18. jún 2010

baby tak ja tiez varim Sofinke zeleninovo masove prikrmy doma ale ovocnu vyzivu davam lebo ovocie nieje na vyber (jablko, hruska, banan) to je vsetko a uz mi to nechcela kazdy den jest tak jej to striedam s vyzivou. obcas dame aj melon ale z toho sa nenapapka to ma tak na pochutenie.
hrasok som jej uz davala ked som robila zeleninovu polievku a dala jej zamrazit. pred vcerom som jej skusala dat aj cely hrasok no este to nevedela rozzut. malicky sa jej podaril ale vacsi honila v pusinke. dnes mama priniesla hrasok zo zahrady tak zajtra jej chcem uvarit hrachovu kasu.
prve slovo nasej Sofci je BAK, BAK to hovori uz davno a teraz zacala mama a baba

luppita
18. jún 2010

@petraas a co je to BAK? 😀 dosla si na to?

petraas
18. jún 2010

@luppita viem co je to BAK, lebo to pochitila odomna. znamena to napr FUJ. vies, nasa Sofinka je uchylna na topanky🙂)) ked zbada vyzute topanky alebo ked vidi ze sa niekto vyzuje tak hned sa k nim doplazi a zacne ich davat do pusinky a cumlat a ja je vzdy hovorim ze NENE NEDAVAT DO PUSINKY TO JE BAK BAK (FUJ) no a ona tie topanky dava casto do pusinky a ja casto hovorim bak bak tak to pochytila. inak sa na nej smejem lebo ked je trebars v autosedacke tak tam si dociahne aj na svoje tak vzdy si dvihne nohu povie bak bak ale aj tak ich strci do pusinky alebo ked nahodou najde nieco na zemi tak jej poviem nene a ona hned ze bak bak, no zlata je

bobocka
18. jún 2010

@weiya gretulujem k 9mesiacom 🙂
kocky je fakt super,ze sa tie nase drobce uz rozhovorili.ten moj gagoce stale.on mi povie mama.no nezastavi sa pri mama a hovori stale mamamamamamamama.potom bababababa,dadadadda...je strasne zlaty ked to robi.ja som dnes zas nervu mala,ze misko zas na plavanie nejde.moj manzel sa zas prebal v hodine dvanastej a smozrejme,ze kurz je uz plny ☹.tak uz sme zapisani na 10jula a to bude len polovicny kurz 5x sa pojde a potom zas od septembra budu tie kurzy normalne 10x.mozno jeto takto aj lespie.aspon nemusim platt velke prachy za plny kurz a uvidim ci sa to miskovi bude pacit 🙂
inak teraz odveci,no ako ste na tom s postavou po porode?ja som schuda 26kg,no postavu nemam vobec taku ako predtym.nohy uz mam chudsie,no brusko mi ostalo nejake divne 😒 .a mam aj dost strii.po bokoch a vnutornej strane stehien ☹ .to si mastickujem dene a je to lepsie,no stale je to zle ☹ brusko mam take ovalnejsie nejake (jasom vzdy mala boky vacsie no pas krasne chudy -taka j-lo postava -a teraz to uz pekny pas nie je ☹ .a v podbrusku mam trosku nazberkanu kozu este.po porode tam tej koze bolo strasne vela,teraz je to uz len fakt troska,no ked stiahnem brucho,tak je to podbrusko take nejake neforemne.aj som zacala s brusakmi,no nie nejak zostra.ako ste na tom vy?

bobocka
18. jún 2010

@petraas to je ake mile-malicka sa naucila bak bak -vie teda,ze co je zle 🙂 zlata 🙂

petraas
18. jún 2010

@bobocka no ja nic moc. ja som hned po porode stratila na vahe len tak 6 kil no ale 4 kila bola len Sofinka, zostalo mi velke brucho a kazdy sa pytal ze ci mi tam este jedno mimi nenechali🙂)) mesiac a pol o porode som zacala pekne chudnut aj brucho sa stracalo nemala som ani strie len troska na bokoch, no ale po 3 mesiacoch som musela zacat brat lieky kvoli mojej chorobe a z tych som dost pribrala takze teraz je to este horsie nez ked som bola tehotna:((( ale tento tyzden som konecne lieky dobrala dufam ze ich tak skoro nebudem zasa brat a ze nieco schudnem

petraas
18. jún 2010

@bobocka ano vie co je zle ale napriek tomu to aj tak nerespektuje ale je vidno ze tomu rozumi len je presibana. ked nieco tak sa na mna pozrie ocami ze to nemoze a povie bak bak, ja jej poviem ze ano to je bak bak, tak sa troska odtiahne ale akonahle sa ja otocim tak po tom chnapne a ked jej zasa poviem ze bak bak tak sa zacne smiat, je to taka mala potvorka

lujsa
18. jún 2010

Aj nas drobec je ukecany,hovori cele vety,ale svojou recou,je to sranda pocuvat.Aj zvysi hlas,potom stisi a tak-snazi sa napodobnovat nasu rec.Zo slovicok vie mama,baba,tata,papa,ajajaj,abba,lala....a podobne lahke slovicka.

@weiya aj ja blahozelam k 9.nesiacikom

@petraas 😀 😀 😀 to je strasne zlate s tymi topanockami v autosedacke 😵

@bobocka moja postava....Pribrala som 12 kg,tyzden po porode som mala povodnu vahu-54kg.Ale brucho obrovske.Potom som este schudla,ale brucho bolo zle,videla som,ze nie je ok,tak som isla k dr a mam zial jasny rozostup brusnych svalov,mam zakazane cvicit priame brusne svaly (napr.aj brusaky to zhorsuju),musim vraj na operaciu,kde mi tie brusne svaly zosiju,ale mam sa rozhodnut kedy.AK by som mala dalsie babo,tak sa mi tie svaly znova rozostupia...Takze idealne je dat si to zoperovat az ked nebudem planovat dalsie dieta....Takze tolko k mojmu bruchu,je to nepriejemne nemat ho ploche,ako kedysi a ide leto,tak sa musim nejako maskovat.,co je dost tazke.

bobocka
18. jún 2010

@petraas joj ta to teraz urcite schudnes ked si lieky obrala 🙂
@lujsa hm,to je neprijemne s tymi brusnymi svalmi.divne,ze brusaky by to este len zhorsii a len operacia pomoze.to ti moja nezavidim ☹ ale tych tvojic 54 kil by so hned brala!!!!ja som rodila s 85kg!!!!!! po porode som schudla 7 a potom tie ostatne kila sli dole same.nerobila som nic.len som mala stahovaci pas na brusko ,ale aj to som flakala a malo som to nosila.podla mna mi pomohlo kojenie pri chudnuti.ja nosim veci co som nosila aj pred tehotenstvom,rifle normalne zapnem,no sadlo mi z nich vysi a to predtym nebolo 😢.je to na nervy.mojmu muzovi to nevadi,ale mne ano.vsak mam len 27 dokelu.ja viem,ze su na tom niektore mamicky horsie,no ale aj podstatne lepsie.ked vidim tie modelky co po sestonedeli mozu kludne plavky predvadzat,tak ma ide slak trafit!!!riadne nefer to je.a neviem co s tymi hlupimi striami.vyzera to ako by ma niekto dorezal tisickom ziletiek ☹ teraz na kurz plavania som si musela kupit cele plavky,polovicne bikinky som dala smutne do vrchnej policky k veciam,co uz nikdy na seba nedam,no mi je luto ich vyhodit ☹

marusik
18. jún 2010

@weiya gratulačky k 9mesiacom
@bobocka - ja ešte veľa kojím, takže som s váhou spadla pod hodnotu ešte pred tehotenstvom 😉 ale bruško nemám také pevné ako predtým, to je asi aj tým, že teraz nešportujem ☹ S Klárou v bruchu som bicyklovala do 38 týždňa a skladala drevo ešte týždeň pred pôrodom 😵

my sme sa už tiež rozdžavotali - raz sa Kláre podarilo osloviť ma aj menom "Mama Maja" 😉

a dnes sme mali prvý incident - Klára nám spadla z postele 😨 našťastie to asi nebolo nič vážne, normálne reaguje, fungujeme ďalej... keď som ju v pondelok išla pozrieť počas do-obedňajšieho spánku, tak som ju našla, ako si sedí pri posteli a čaká, kedy pre ňu prídem 🙂 nuž, dnes sa jej asi nepodarilo tak úspešne zliezť z postele ako v ten pondelok...

a my sa kojíme za každým jedlom a v noci 2x, pretože Klára ešte stále málo papká... ale Dr. na poradni povedala, že priberáme pekne, tak nestresujem....

weiya
19. jún 2010

@lujsa @marusik @bobocka dakujeme 🙂
@petraas aj nataly je uchylna na topanky 🙂 jak zbada topanku tak hned za nou, este aj na ponozky a nohy 🙂 a do pusy ochutnat, raz som ju tak pristihla s tatovimi ponozkami, co nehal vyzute pri posteli 😒 ani dat mi ich nechcela co sa jej tak pacili 😀

Jajha baby tak ja som na tom s postavou dost zle, pocas tehotenstva som pribrala 16 kilov, no nazaciatku mi byvalo strasne zle tak som 5 schudla, tak vlastne z vahy pred tehotenstvom som pribrala 11.Z nemocnice som odchadzala o 10kilov lahsia.potom som este nieco zhodila kojenim a mala bola aj je dost narocne babatko, tak asi aj behanim okolo nej. No vydrzalo mi to len do konca sestonedelia potom som zacala brat antikoncepciu a bum.teraz mam viac kilov ako s nataly v bruchu pred porodom 😒 ci to s toho...neviem..prezierat sa neprezieram, pohybu mam okolo malej dost, chodime na prechadzky, asi by to chcelo aj daky sport, ale na ten nemam ani cas ani nervy 😅

ewwe
19. jún 2010

cauko, dnes som robila dalsiu davku jahodovej vyzivy

tak moja nina blaboce po americky, ale jedine slovo co si uvedomuje ze co ma vyznam je havo a hav hav, ona ide zahynut za psami, u nasich su 3 psy, a doma ma takeho realistickeho plysaka, no a ja som ho vecer odlozila do chodby a rano som ju zobrala na ruky a ona ho cez plece uvidela a zacala hava hava, a ja ze havo tu nieje, a potom som sa otocila a uvidala som ze toho plysaka je vidiet zo spalne a ona ho vidi a hovori hava 😀

a moja postava 😒 tak ja som pribrala 18 kil za tehu, potom som scudla 9 kil a doteraz mi idu same dole, teraz vazim 61, predtym som mala 62,5kg cize menej ako pred otehotnenim, ale ja to nechapem, rifle nevytiahnem cez boky, neviem ci sa mi rozsirili kosti, a o trickach nehovorim, vsetky sa mi naberu na moje obrovitanske kozy a pupok holy 😠 brucho nemam ziadne, dokonca ani po porode som ziadne nemala, sa vsetci cudovali, ale cez tehu som nemala ani jednu striu a po porode mi popraskal zadok 😠 to tiez nechapem, ale pekne ma to serie a hlavne kozy az po pupok ☹ 😠 🙄

petraas
19. jún 2010

my sme dnes mali nehodu...isla som so Sofinkou na vzchadzku ku nam na chatu a po ceste do nas vrazil akysi debil na aute, teda lepsie povedane do mna Sofinku som stihla dat nabok a ani sa nezastavil, usiel:((( teraz ma boli cele lave rameno a ruka...hlavne ze Sofinka je v poriadku...

bobocka
19. jún 2010

@petraas to nemyslis vazne!!!!! som v soku teraz!!!! to sna nie.to je sila.tupec jeden.takito ludia si fakt nezasluzia nic ine,len za najblizsu zakrutou vrazit do stromu a zlamat sa od hlavy po paty 😢. esteze ste obe ok,ale ty by si mala ist do nemocnice a dat sa prezriet.nikdy nevies.vravis,ze ta boli ruka a rameno...radsej chod k lekarovi.asi je hlupe sa pytat ci si si zapamatala spz.v takom momente asi kazda matka ratuje dieta a neriesi stopy pre policiu.dufam,ze toto mu ten hore riadne zrata ☹

kathynka
19. jún 2010

@petraas teda, to bol riadny hajzel...som rada, ze ste so sofinkou v poriadku, aj ked ty mas bolacku...ani nemysliet na to, ze to mohlo skoncit horsie...fakt "milujem" takych "zodpovednych" soferov...nechapem jak mohol do vas len tak vrazit a ujst...hovado...
yoyo sa ma inak fajn...tiez si blaboce, ale kto ma tomu rozumiet? 🙂 hovori mamama, bababa...to je asi tak vsetko...a potom take "ba", pri ktorom zdvihne obocie a je velmi podareny 🙂 a topanky tiez miluje, aj nohy, aj ponozky...neviem, co tie detvaky na tom tak fascinuje...

weiya
19. jún 2010

@petraas chvalabohu ze ste v poriadku,teda az na tvoje rameno a ruku. Fakt tupec, aspoon zastavit a opytat sa mohol, ci ste v pohode...

weiya
19. jún 2010

babenky a ktore deticky este maju dudliky v pusinke, natalka ma, rada si dudkuje, asi ju bude tazke raz oducit od toho, ale zatial to neriesim, asi po roku zacnem... Inac mala je strasne zvedava (po kom asi 😀 ) a ked zbada nieco co ju zaujme tak stale hika, dnes sme boli u muzovej babky a zbadala tam macku na dvore no to bolo radosti a prekvapenia 🙂 same hiii hiii 🙂 podarena je...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre