V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kathynka
17. okt 2010

@bobocka no ale v tom pripade ma yoan konkurenciu, sak tvoja mala puma nema chyby 🙂 a inak sa mi lubi, jak ty yoana stale volas yoanito 🙂

bobocka
17. okt 2010

@kathynka no ja som s tou nasou nadsena.akurat sme chceli ist kupovat bundicky,som obzerala tu na bazari na konikovi a tak, a zrazu dnes z nicoho nic kamaratka pride s takymto balickom.ja som bola uuuplne hotova.a ta yoanitova je riadne pekna a hlavne skvela technicka.aj malemu otuzitemu francuzovi v nej bude krasne teplucko 😉 a co sa tyka yoanita,tak mne sa to celkom pacilo,mam rada davat detickam jemne nick names z ich mena 🙂. a yoanito je mile 🙂(aspon si myslim a teraz si mi to potvrdila 😉 )

bobocka
17. okt 2010

joj ,bobco mi zobral maleho von,ze nech si poriadim a ja uz dve hodiny na nete.idem chytro co to pogruntovat 😀 pa vecer 🙂

luppita
17. okt 2010

@bobocka krasna supravicka 🙂 a bunda je uplne bezva 🙂 diki za pekne slova bobo 🙂

lujsa
17. okt 2010

@weiya tak ked to hrniec zvladol,tak to s tou ryzou nebolo az take zle 😀 Svokra dobru navarila?

@luppita ten cumel je urcite prijemnejsi na cmulanie,ako ked sa o pusu zvonka opiera umela hmota 😉 Akurat,ze mne sa na nom usadil vodny kamen,tak vyzeral ako 100 rocny 😀 Ale nevadi,lebo G.cumel aj tak nechcel. K tomu,co Ti napisala bobocka -uplne sa s tym stotoznujem,chlapi su proste...chlapi.Bude dobre,neboj 😉

@bobocka uuuuzasna je ta bunda,paradna 😵 Misko v nej je riadny frajer.Aj tie teplaky su krasne,paradne darceky dostal 🤐 Ta bundicka je tepla?Cela taka kozusinkova,ci skor prechodna?Uzasna je.

@kathynka ja som presne taku zimnu bundu,len inej znacky,ako ma Yoan pozerala nasmu drobcovi,zaujala ma najme ta flisova mikina,co sa do nej uchytavala.Ale ten material bundicky bo trosku tvrdsi,ako sustak,tak mame nakoniec sustakovu.Pekna je ta Yoanova 😉

luppita
17. okt 2010

@lujsa ja som bola tym cumlom nadsena, ked bol maly pardnovy mal aj normalny umely, ale on tak silno tahal, ze sa mu razdva otlacil. A aj ked zaspal s tym umelym tak rano odtaleny cely a s tymto makuckym nic, uplna parada. drobec ma uz asi 4ty a chcem mu este kupit jeden koli zubkom, uz ho ma dost rozzuvany. Este tak polroka mu ho necham 🙂
@petras ako inak mala s cumlikom, zabudla na neho uplne? 🙂

luppita
17. okt 2010

@petraas neviem ci ti ta moja otazka dosla 🙂 zabudla som ti jedno ,, a ,, asi to islo niekomu s takym nickom 😅

bobocka
17. okt 2010

@lujsa ta bundicka je zimna,no nepride mi nejaka super hruba.taka na teplejsiu zimu.ja isto nejaku prechodku flisovu pod to budem mat ked prituhne,tak nejak ako ma ta yoanova.to budem vyslovene ako sucast tej pumackej mat ked fakt klendra bude.ale dnes ju misko mal a ked som mu ju vyzliekala ,tak ma teplu mikinu pod tym,takze isto poriadne hriala 😉 .strasne sa z nej tesim. a na fb si asi videla,ze mu je dobra,mozno az trosku vacsia a to fakt nechapem,lebo je to 80tka na 9-12mesiacov.no ale podla toho ako je sita ju bude mat na celu zimu.(misko mal pred 2 tyzdnami 79cm)no ja sa z nej riadne tesim a aj z tych suprav.perfektne to je.stale sa mi to nechce verit.rano som spala dlhsie a o pol jedenastej mi volala kamaratka co v ba zije,ze je doma a ze ma cas,tak ci moze na chvilku prist pozriet,tak do 20 min bola u mna aj s balickom.hned ma to prebralo 😀 fakt zlata kamaratka ,ale toto som necakala 🙂 o mesiac ideme do ba na nakupy,tak jej musim daco kupit a zavdacit sa 😉

luppita
17. okt 2010

baby co si myslite o tejto motorke? http://www.bami-hracky.sk/bambi-hracky/eshop/1-...
nasla som to na nete, nevidela som taku od svojho detstva a normalne som si spomenula, ze taku podobnu som mala.... len si nepamatam ci nebola labilna ci sa na naj dobre stabilita udrziavala ale viem, ze som ju zboznovala 😀

bobocka
17. okt 2010

@luppita takou sme si asi kazdy presli 😀 ono najpevnejsie to isto nie je,ale da sa.na jar by som miska na to posadila 😉 mozno aj skor,podla toho aky motoricky zdatny by bol.ale len doma asi.no tieto motorcicky maju kadekde po hrackarstvach.

luppita
17. okt 2010

@bobocka fakt, ja som ich praveze nikde nevidela, aj by som skusila maleho na to v obchode dat a uvidim, ci vobec dociahnut na zem bude. Skusim zajtra pokukat tu u nas ci nahodou nenatrafime na nu 🙂

bobocka
17. okt 2010

@luppita no skus.ja som ich uz videla kadekde.mozno nie su uuuuplne presne taketo,ale na tento styl velmi podobne maju v hrackarstvach,tych vacsich 😉 ja este vymyslat s tym nebudem.mame doma odrazatko,to miskovi musi stacit na teraz.uvidime aky bude mat u neho uspech ,ked odmontujeme zabrany 😀 este chcem nechat auticko tak teraz cez zimu.byvame vo vyskovom panelaku a chodbu mame s kuchynou spojenu.ja v kuchyni nebudem v zime kurit teda aj v chodbe bude chladno a preto len v obyvacke a spalni vacsinu casu budeme.nechcem teda aby misko v tej klendre brazdil chodbou na odrazatku,vsak to mu neujde.jar je tu ani sa nenazdame 😉

weiya
18. okt 2010

@lujsa 😀 nebola dobra 🙂 tak ako mu povedala, ze jej dlho trvalo , kym sa ryzu varit naucila, tak ja k tomu dodavam, ze sa ju stale varit nenaucila 😀 aj mm si vsimol, ze trosku prihoreta bola aj ta jej ryza a este aj nedovarena taka chrumkava 🙂 😝 takze od nej sa urcite ryzu varit ucit nebudem 😀

weiya
18. okt 2010

@bobocka bunda je supeeer 🙂

ewwe
18. okt 2010

@luppita myslim ze tieto motorky su uz pre starsie deti, ale na jar mozno po vonku bude fajn, ved uz budu mat deti rok a pol
vcera som bola v tescu, maju tam kopec hraciek, a plne police tych tesco NB, cena 9,9€, mali aj drevene sanky, skoro som spadla na rit 71€ a ak chcete operadlo tak dalsich 17€ 😅 🙄 vy ste tu davali nejake linky na sanky , ukazte nad cim rozmyslate ake mate vybrane

bobocka ty velmi pekne pises, skoro vo vsetkom s tebou suhlasim, aj lupite si to pekne napisala, presne si to myslim aj ja, len mne sa to nechce az tak rozpisovat 🙂

petraas
18. okt 2010

@luppita tak Sofinka uz davno zabudla na cumel ani jej to uz nepride ze nejaky mala len mam obyvy ked niekomu uvidi co bude robit🙂
@weiya tak tie sanky som pozerala aj ja ale ta cena bola desna ma odradila...minulu zimu som pozerala tieto http://www.cyclonesport.sk/index.php?page=shop.... a operadlo http://www.cyclonesport.sk/index.php?page=shop.... to sa mi zdala celkom dobra cena ale som si hovorila ze kupime az tuto zimu ale toho banujem lebo teraz uz nemusia byt za taku cenu...momentalne ich nemaju mali by dostat koncom mesiaca tak ak by bola nezmenena cena tak objednavam🙂 este som rozmyslala ze tieto kupim ale nakoniec zvitazila drevena klasika aj ked to uz nieje ako volakedy...

tinnka9
18. okt 2010

@luppita ja som o tom odrazadle tiez uz rozmyslala, ze jezisko prinesie 😉 . maly na zem dociahne z neho urcite, ono je praveze dost nizke. ja sa prave toho bojim, ze sa mi zda male. ale celkom sa mi pozdava toto
http://www.hrackyhracky.sk/produkt.php?&id_kate...
aj recenzie su nan dost dobre na nete 🙂 . baby poradte, co sa chystate zaobstarat drobcom k vianociam?

tinnka9
18. okt 2010

kočky, ktore mate chlapcov, pretahujete predkozku alebo nie? lebo mne doktorka kazala, ze to treba. ale ja som si spomenula na to tak 2x do mesiaca 😒 . a vcera, ked som drobca prebalovala, som si vsimla, ze mu normalne vyteka hnis ☹ . hned rano sme utekali k doktorovi, dala nam framykoin a kazala namacat v kamilkach. vraj tam ma popraskanu kozu a ma tam zapal, ale pretahovat mame aj dalej. mne sa to nejako nezda, na nete su nazory na to rozne. jedni hovoria, vraj to robit treba, druhi zas ze do 2rokov sa to vobec nema, ze sa s tym spravi viac skody ako osohu 😒 . tak ja uz som z toho jelen 😖 , nechcem malemu uskodit. ako vam hovoril lekar?

ewwe
18. okt 2010

@tinnka9 no ja chcem pre malu sanky, ale tie ked bude sneh kupim skor, a pod stromcek nekjaku drobnu hracku, tie odrazadla su dve kategorie take auticka sirsie su pre deti od cca 1 roka a tie motorky su vyssie a maju uzsie kolesa su pre starsie deti, ja myslim ze tie odrazadla maju cas az na leto,

ewwe
18. okt 2010

@tinnka9 presne to riesila moja svagrina, ci stahovat alebo nie, tak nakoniec pretahovala jemnucko ked sa kupal a koza bola odmocena, ja som sa zas nedavno docitala ze dievcatkam, vedia zrast pysky, tak som hned kukla na ninu, nastastie je to ok, pri prebalovani aj tak stale utieram aj medzi pyskami, ale vraj ked sa to zanedba tak sa to upravuje chirurgicky 😕 som este o tom nepocula

tinnka9
18. okt 2010

@ewwe my prave to auticko mame po starsom synovi. jasne, ze v zime sa na tej motorke vozit nebude, a v lete uz budu mat cez 1,5roka, to by mohol zvladnut 😉 . len nechcem kupovat zbytocne hovadiny, hraciek mame po starsom plnu pivnicu a v super stave, tak teraz uz len mladsiemu vytahovat budem 🙂, tak ta motorka by sa mozno pod stromcekom "ujala" 🙂 . ja chcem obom kupit spolocnu hracku lego (starsieho musime naucit delit sa, lebo on je inak strasne zlaty, ale hrozny lakomec 😀 ), potom kazdemu knizku (to uz viem ake), len este kazdemu som chcela jeden darcek. starsiemu mozno bicykel novy (ale to neviem, ci vyjde, je to dost velka polozka 😒 ). horsie je, ze ten ma v novembri meniny aj narodeniny, tak tam miniem vsetky moje inspiracie, a na vianoce som v koncoch 😀

tinnka9
18. okt 2010

@ewwe fuuha, no este aj baby mozu mat s tymto problemy 😲 . som teda netusila ani ja. ved ja som mu to prave pretahovala vo vani, tak fakt nechapem, ako sa mu tam mohli urobit tie trhlinky ☹

ewwe
18. okt 2010

@tinnka9 tak na jar uz hadam ta motorka bude ok, moj synovec ma tiez meniny a aj narodky v novembri, potom je mikulas a potom vianoce, otca ma rusnaka tak ma este jedny vianoce tak to ma chlapec pestre a potom cely rok nic, ale tazko sa mu to vysvetluje 😀
si predstavte, ze ja chodim u nasich na povalu do mojich hraciek, a len to umyvam a nina sa tesi, napr. barbiny, poniky, vseliake gumenne hracky, vsetko v super stave 🙂 🙂

tinnka9
18. okt 2010

@ewwe tak to verim, my mame tiez vela hraciek po nas ako detoch u nasich na povale, ale zatial si vystacim s tymi po starsom 😀 . a predsa len babske hracky su trochu ine ako chalanske 😀 . to, ze vydrzali tolke roky, svedci o ich kvalite 😉 . mimochodom, my sme ani sanky nemuseli kupovat, mame drevene, a dokonca dvoje, u nasich este po nas. no ked to tak citam, kolko teraz stoja, tak sme super usetrili 😀 😀 😀

kathynka
18. okt 2010

@tinnka9 pytala som sa mamy na to stahovanie predkozky a tiez povedala, ze sa nazory roznia...ona to do roka neodporucala a po roku trosku, ale nic nasilu...

@petraas pani moji, to sanky su teraz take drahe, ze 50e???

tak si vravim, ze ked je uz taka kosa a ja tiez nosim rukavice, bo mi je zima, ked kocikujem, tak treba dat aj yoanovi...vo francuzsku mu clarisse kupila taku supravicku ciapka-sal-palciaky...celkom jednoduche, pletene, sivo-tmavomodre...to by ste mali vidiet tu katastrofu...v momente sa premenil na maleho despotu, najprv sa tou rukou s rukavicou mlatil do nohy, potom tu palcekovu cast strcil medzi zuby a cely zurivy ju chcel dat dole...tak sme sli von bez rukavic na rukach, strcila som ich do kocara...a zvolila som taktiku dat mu ich ked zaspi, aby sa s nimi zobudil...a mozno si postupne do zimy zvykne...

lujsa
18. okt 2010

@tinnka9 mne dr vravela,ze do roka v ziadnom pripade nestahovat,vraj radia nerobit s tym vobec nic az do 3-4 rokov a uvolni sa to same.Ze nebezpecne su tie trhlinky,lebo ked sa zle zahoja,zuzi sa ta predkozka a je zle.Ale teraz na rocnej prehliadke povedala,ze po kupani mozem trosku pretiahnut,ale uplne jemne,nic na silu.Pri kupani vraj nie,lebo necistoty z vody vojdu pod predkozku a moze sa to zapalit.Takze ja sem tam skusam pretahovat,ma to dost zle,ale minule som si vsimla,ze pre minierekcii,co mal sa mu v pohode ta predkozka stiahla,tak som bola prekvapena.Ak tam ma teraz Matusko zapal,tak by som nestahovala,tie trhlinky sa musia zahojit,stahovanim ich budes drazdit.

@ewwe nam to o zarastani pyskov hovorila este kedysi mamka,ze treba davat pozor a utierat pri kazdom prebalovani aj medzi nimi a oddelit ich.Takze kedysi to zeny vedeli a dnes sa o tom akosi menej hovori a vela bab to nevie,co je skoda-ved pediater by mal na to upozornit,ten chirurgicky zakrok nie je sranda...

bobocka
18. okt 2010

@tinnka9 no na tu predkozku sa veru nazory roznia.u nas vzdy na kontrole doktorka pozerala miskovi aj pipika,uz od malicka a na zaciatku tak jemnunko len trosilinku a teraz uz krasne cely vykykne 😀 .ja som to robit nechcela,som sa toho bala,no my mame v tomto stastie.misko to ma pekne uz uvolnene,nikdy -klop klop- s pipiskom problem nebol a tak ako ti lujsa pise,ja mu to teraz trosku pri kupani pretiahnem.nechcem tak nasucho,ale vo vani mam pocit,ze to v tej vodicke je pre neho prijemnejsie,neboli.(aj ked jeho to ani nasucho u doktorky neboli)ale ja to robim malicko,kedze vlastne nemusime.fakt uz dobre dva tri tyzdne som mu to nespravila.fufam,ze vam framykoin zaberie.to je vyborna mast 😉
a co sa vianoc tyka,tak ten nestastny notebook tescovy u nas nemaju,no tu na konikovi ho jedna maminka ponuka (nahodila si 3 euri navyse,no co uz),tak s nou prave teraz dojednavam,ze co a ako. ak to vyjde ,tak ho misko pod stromcek mat bude ,veeeelmi ho pre neho chcem.a este mu chcem kupit tu kocku s otvormi v tvare hviezdicky a kruhu a kocky...taku kde sa potom tie casti dnu vkladaju. a to bude vsetko.on este aj tak vianoce nevnima.vdakabohu,este nemusime s darcekmi tak vymyslat 😀

lujsa
18. okt 2010

A Vianoce este neriesim,hraciek ma vela,ani neviem,co by som mu kupila...Inak baby-u nas su tie noci hrozne,ja vazne neviem,co robit.uz aj odstavujem a nic nepomaha,17x sme v noci hore len taky fukot.Dnes som dostala menzes,mam ho hrozny od porodu,brucho ma boli strasne,silne to mam neskutocne,tak vaham,ci ist zajtra rano na plavanie-ale posledne 2 razy sme neboli,tak som chcela ist.Len ked mne tampon nepomaha v tychto prvych dnoch,minule som po vystupeni z bazena cela pretiekla a to som mala ten najvacsi tampon ☹ Strasne to je neprijemne a oslabujuce ☹

gabinka79
18. okt 2010

Ja po dlhšej dobe tak narýchlo - nás dlho trápilo prechladnutie a pred týždňom to vyvrcholilo vysokými teplotami. Neubránili sme sa ani zábalom ☹ . Je dosť možné, že to bola aj 6. choroba, ale Sofinka brala aj antibiotiká. Teraz pár dni je lepšie - bez teploty. Dúfam, že na riadne dlhý čas máme pokoj. ☹
Zajtra si v rýchlosti prečítam, čo ste rozoberali - dnes už nevládzem, tak dobrú nôcku. 😉

luppita
18. okt 2010

@tinnka9 moja Dr je zasadne proti stahovaniu do 2 rokov. Ja nestahujem, mozno raz za 3 mesiace, len tak skusam. A ide mu to tazsie, aj ked sa mu takzvane postavi, tak ho ma cely skovany 😒 ale neriesim, hadam ho bude mat OK. Joj dufam ze drobcek nema nic vazne s pipikom a ze sa mu to rychlo zahoji 🙂 . Som to vravela drahemu, ze take daco sa moze stat a on ,, aaaauuuu,, ☹
@ewwe @bobocka bola som u nas v hrackarstve pozret tu motorku ,maju ich tam, ale aj ked je nizka, riaditka ma daleko od sedanky... takze to teraz neriesim a na jar mu kupim motorecku, nech sa moze vonku santit 🙂
@kathynka dnes som aj ja malemu skusila dat rkavice, ma take 5 prstove. teda velka sranda to nebola, kym som mu tam napasovala kazdy jeden prstek, trvalo to a dole ich mal asi za 5 sekund 😠 Takze tiez musime trenovat do zimy 😀

na vianoce som este ani nepomyslela. Urcite drobec dostane niaku hracku, ale kedze to este nebude niako registrovat tak len drobnost 🙂 Skor chceme riesit prakticke veci, drahy chce novu telku ja umyvacku riadu, kompromis vedie len dvoma cestami, bud ani jedno, alebo oboje 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre