V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

ewwe
20. okt 2010

@bobocka co si, ved to by nebola otrava, v tescu som pravidelne a na postu nieje problem zajst
a nina uz krasne chodi, vcera to bol prelomovy den, krasne chodi, aj cez prah vie prejst sama, trocha balansuje ale je to krasa, taky drobec po izbe chodi, reklamy u nas tiez ficia ta na lidl, na O2, tie babky a aj ta na kofolu tiez babkova, ani neklipka s ocami ked ju pozera
@petraas ja som magnetky videla v kik, ak si dobre spominam
my sme dnes boli v tescu na tie plienky gaga, kus vyjde na 0,13€, celkom su fajn, ako tie tescovske predtym, a kupila som jej buginu detsku za 4€ aj nieco, lenze je to lahke tak ked to tlaci tak pada este, tak mozno keby som dala tehlu tak ok, no pocka ju to na jar, ale teraz sa s tym celkom pekne hra a aj ta bugina vyzera ako od zapf pekna je

petraas
20. okt 2010

@weiya no aj tak nechapem tie zapareniny lebo minule sme mali stracne, celu ritku aj susku porad take pluzgiere mala no vyzeralo to strasne aj ju to bolelo ale nia tak ako teraz a pritom teraz to nevyzera az take zle, ma to len okolo ritulky ale len take dost cervene ale teda teraz sa jej toho ani chytit nemozem. dali sme na noc imazol tak je to lepsie a teraz len strihnem kedy pojde kakat lebo rano nechcela...no ono je to troska aj moja chyba lebo vcera som na nu nemala cas a tak bola dlho v plienke pokakanej a vecer znova ale to bola len chvilinku. chodila pekne na nocnik aj sa sem tam vypitala ale teraz troska strajkuje a ma troska hnacku asi jej ide zasa nejaky zubok lebo sme celu noc nespali. niezeby plakala to nie len nemohla spat bolo vidno ze ju nieco trapi a celu noc si rozpravala ( brblala) zaspinkala az nad ranom.

petraas
20. okt 2010

@bobocka vdaka za link, nasla som ho aj ja ale sak tam akosi nic nieje...po hrackarstvach som presla aj po takych obchodoch kde by mohli magnetky mat ale nic take namaju.
@ewwe vdaka za radu skusim ist este pozret do toho kiku🙂

weiya
20. okt 2010

@ewwe kupila si tu buginu 🙂 ja som na nu pozerala, len potom som si nebola ista ci mala na riaditka dociahne, tak som ju nezobrala...

weiya
20. okt 2010

@petraas no aj mala uz to ma teraz krajsie, vecer sme jej to z imazolom natreli,no tiez neviem ci o zuby ide, lebo kazde dve hodky som ju orebalovala vcera a v kazdej plienke hovienko....

weiya
20. okt 2010

@petraas tieto som kupila ja u nas v obchode, ale odpadava magnet z nich 😒 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9381315&tab=2 tiez som chcela zvieratkove alebo ovocne... a tuto som nasla zvieratkove http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6208521&tab=8 ale pozrem aj ja v tom kiku ako ewwe pisala...

petraas
20. okt 2010

@weiya presne takych smajlikov maju aj u nas, ala zdali sa mi mali to by sofinka zhltla. mali u nas aj take lienky ale tie boli o nieco mensie od tych smajlikov. aj ja som cosi nasla na mmb len som sa este k tomu nedostala lepsie to omrknut. najlepsie by boli fakt tie co boli volakedy...no musim pozhanat do mikulasa...kupim aj magneticku nastenku aby Sofi mala na stene. ked nezozeniem tak jej dam spravit aspon z fotiek. dala som take spravit 3 na skusku a su pekne.

weiya
20. okt 2010

@petraas NO AJ NATALKA ICH PCHALA DO PUSY. UZ JEJ ich ani nedavam, len raz sa s nimi hrala, mame ich na chladnicke , polku z nich sa odlepili magnety...

ewwe
20. okt 2010

@weiya na riaditka iste dociahne, ale je to pre deti ktore s istotou uz chodia
tie magnetky som mala v ruke bud kik alebo kaufland vo vypredajovych veciach? neviem isto 😅

weiya
20. okt 2010

@ewwe ked bude este nabuduce, kupim ho aj ja aj super cenu ma 🙂 este jeden tam bol, taky isty vyzeral len princess tam mal na obrazku, popolusku a tie ostatne, no na tom cenovka nebola...Natalka uz krasne chodi , aj po vonku,sem tam este padne ale to ked nedava pozor...

luppita
20. okt 2010

baby niako sa mi kazi comp, teda internet vypadava ☹ vzdy mi odide ked chcem dat ,, odosli odpoved,, nechapem 😨 ak sa mi to teraz podari aj vam cosi popisem 🙂

luppita
20. okt 2010

weej funguje
@ewwe som ti vcera chcela napisat, ze malemu som uz davala kyslu kapustu, urobila som mnam segedin a s knedlou jadol jak drak 🙂
baby tak mne sa drobec zase napravil s jedenim, ma kopec novych zubov a chuti mu zase vsetko, este aj mliecko si pytava pred spanim 🙂
ja som bola vcera kuknut v tescu, maly mat puzzle za 0,99 cent , tak kamoske malej na vianoce, nech aspon nieco mam a veru ze ich nemali, zato tam mali celkom pekne ciapky aj s rukavickami, take na zimu 🙂 lenze som bola pohodlna a dieta ostalo doma s tatom a veru, ze som mama co to nevie typnut ☹ tak dufam, ze dnes ich tam este budu mat, mali posledne take mensie cislo. 😒

luppita
20. okt 2010

@lujsa a nemohol ist s malym na plavanie trebars tato, alebo babaka, alebo niekto aby vam neusla dalsia hodina plavania? 😒

luppita
20. okt 2010

@bobocka aj u nas v tescu mali strasne vela tych nb. 🙂 tiez by som nemala problem kupit ho a cestou z tesca hodit ti ho na postu, isto by to bolo lacnejsie a najma novy 🙂 ja som tu na konikovy malemu teraz objednala bobon, strasne rad s cimkolvek bucha a bubnuje lopatkou.... tak som zvedava, ale asi mi hlava praskne doma 😀

lujsa
20. okt 2010

@luppita nemal ist s kym inym plavat-MM je chory a babky nemame,resp.mame jednu,ale takmer sa nevidame...Super,ze sa Simi rozpapal,vidis,bolo to tymi zubkami.Kolko ich ma?

@bobocka ja som prvy menzes po porode dostala po 8.mesiacoch,dovtedy bolo vsetko ok,aj vtedy,ale odkedy som zacala kojit len vecer a v noci nastal ten problem.

lujsa
20. okt 2010

My sme sa prave vratili z Tesca a nemali tam tie NB.Takze vsetci nakupuju na vianoce 😅

ewwe
20. okt 2010

@luppita tak ja som to riskla s kapustou, robila som halusky s kapustou, malej som odobrala a dala jej tam syr lucina a nezjedla ani jednu, vsetko plula tak som jej skusila dat tie nase kapustove, a baby jedla ako diva, asi 20 halusiek zjedla, reakcia ziadna tak ona je na kysle veci ako ja, aj oblizat kyslu uhorku som jej dala a musela som ich schovat, lebo stale pytala a pytala
bubon som videla v kik za 3 € ale rozmyslela som si to, este je skoro aby ma bolela tak casto hlava 😀

ewwe
20. okt 2010

a nahmatala som dalsie zuby dve dvojky spodne tak budeme mat 8 zubov, uz viem preco nejedla

kathynka
20. okt 2010

@bobocka tak to si mi uplne krasne napisala, co s nasim vzdorovitym yoanom...a presne tak to aj robime, kedze nam je jasne, ze to male skvrna to inak ako jednoduchymi vetami nepochopi...a on uz vie velmi dobre, ze sa to nesmie, lebo dnes rano stal pri kresle a s potmehudskym usmevom zacal tou nozkou dupat o zem a pritom pozeral na tatka, kedze od neho isiel ten zakaz ako od prveho...takze on velice dobre rozumie, ze sa to nerobi 🙂
@bobocka @lujsa @weiya holky, tak mi si mozeme zalozit spevacky a tanecny kruzok 😀 yoan uplne to iste ako vase deticky...najviac sa bavime, ked ideme do france a on nam v aute spieva...naposledy ho to drzalo fakt dlho a opakoval po mne, ked som dala jeden ton alebo dva...no a tancuje tiez rad, cele telo aj s hlavickou hybe, uplne sa vlni 🙂 a momentalne su oblubene pesnicky od shakiry waka waka a od U2 with or without u 🙂
@luppita super, to sa tesim, ze sa simpi zase rozpapal 🙂
@ewwe vitajte v klube zubatych 🙂

kathynka
20. okt 2010

preboha, ze jaka hrubka, az sa hanbim...v mojom predoslom prispevku ma byt mnozne cislo MY...musela som to aspon takto opravit, sak mne gramatika vzdy isla, mi to az oci trha jak to teraz citam po sebe 😅

bobocka
20. okt 2010

zdravim kocky.tak my sme dnes po 2 tyzdnoch plavali a fuha,prvy krat to nebolo najlepsie.maly dokonca aj trochu zaplakal,njak mu to dnes nesadlo.potom sme sa boli prechadzat po jednej skvelej ulici,co je priamo v meste,no je tam krasne ticho a jedna vila za druhou,tak som len snivala s otvorenymi ocami,ze v tej byvam a v tamtej byvam 😀 a potom naspat do trojizbaku 😀 😀 😀 vidim,ze ste zacali s kapustou...my kapustu doma casto nemavame,tak to ani velmi riesit nebudem,asi az na vianoce. ale buduci tyzden idem robit cervenu ku knedliku.nam spravim s karamelom na sladko,ale som rozmyslala,ze odoberiem miskovi a jemu len tak spravim. a to ako robite?normalne,len trosku vodu a nechate dusit?nic do toho nedate?myslite si,ze je ok spravit kuracie masko a zatrepat muku so smotanou ako omacku?viem,ze niektore ste uz smotanu normalne davali(ja tiez raz davnejsie neslavne) 😒 a kocky,robili ste uz hrasok?ja som kupila ten zlty lupany,dala som ho na skoro cely den do vody,varila som to fakt dlho a bol, stale tvrdy .misko spapal,no ake spapal,take aj vykakal.a ine strukoviny ste uz davali-sosovica,fazula?jasne,ze by som mu nedala privarok teraz z toho,musi si postupne zvykat,no neviem,ci by som nemala este pockat.inak mne misko lucinu nelubi.zo zaciatku ju jedol trosku,ale teraz vobec.najradsej ma chlieb s maslom,to by mohol dusit od rana do vecera 😀 . a skusali ste dat drobcom kidyboo syr?to su take syrove tycinky od apetita.tak my sme to kupili,misko si dva krat odhryzol a velmi mi to nechutilo,iba co s tym po stolicke buchal.myslite si,ze je to vhodny syr pre neho? a este som kupila detsku sunku od druget a to mu tiez velmi nesmakovalo.mozno ak by som to primiesala do prikrmu,ale na chlebiku s maslom to nechcel.ja mu stale varim dokola to iste,uz by som chcela aj ine,ale poriadne neviem co.furt je to len zelenina s kuratom vyvarena a popucena,sem tam s cestovinou to dam,sem tam s ryzou,sem tam s vajickom a maslom...raz za cas ma kupensku vyzivu.ale mne to pride byt,ze stale to iste dokola tocim.preto som uz chcela tu smotanu trosku zaradit(len neviem ci s tou mukou je to najstastnejsi napad.)co este zvyknete drobcom doma varit?myslite,ze palacinky by mohol?(zltko,mlieko,muka)a co tvaroh?k ano,tak ktory? a ako robite krupicovu kasu? ja som to nikdy nerobila?vyvarit mlieko a s krupicou zmiesat ci ako?a to kakao co drobcom davate je to nestle -moje prve kakao?v takej zltej doze?

kathynka
20. okt 2010

@bobocka viem, ze syrik babybel neni zrovna najlacnejsi, hlavne na slovensku, ale skus dat ochutnat miskovi ten...yoan ho zlupne raz-dva, ten je velmi dobry 🙂 tak klasicka krupicova kasa sa robi tak, ze das zovret mlieko, do ktoreho das stipku soli (fakt len stipku, bo ja som raz "vdaka" sikovnosti musela to mlieko pak vyliat a zacat odznova🙂 ) a cukor podla chuti...a ked to vre, tak tam pomaly vsypavas detsku krupicu...nekydni to tam hlavne naraz, bo ono to hustne pomaly, tak aby si nemala z toho beton - to som uz tiez raz mala, ani pes to nechcel zozrat 😀 a ja to pak zvyknem dat do plytkeho taniera, rozlejem to po celej ploche a nakrajam na vrch kusky masla...a pak posypem grankom abo skoricou s cukrom...mnam, mnam, normalne by som si dala aj teraz 🙂

bobocka
20. okt 2010

@kathynka babybel som tiez chcela kupit,medzi tym kidyboo a nim bolo par centov rozdiel,no kidyboo bolo asi viac,tak sa mi zdalo.skusime aj ten,uvidime. a pockaj pockaj,to ta sol a cukor musi byt ?v tej krupici myslim. a granko_? to som mala az tak na tretie narodeniny pre miska nachystane 😝 (spasujem,ale takto skoro po roku,neviem,ja som rada,ze pije svoju vodicku,sem tam cajik bio nesladeny,ci uz aj mliecne drinky treba?a skorica? je to ok pre mimi?ja som ti s tymito vecami riadne opatrna.ja nedochucujem (okrem trosky masla)absolutne nic.viem,ze by som uz mala zacat,ale skorica je aj na mna silna,ci nie?

bobocka
20. okt 2010

@weiya jej dakujem krasne weiyi 🙂 .inak tam to kadejako kocky robia-jedna do umeleho ina do kravskeho.ja dam asi kravske.hadam tym nic nepokazim 😖 jasen,ze ho necham najprv zovriet a potom..

weiya
20. okt 2010

@bobocka nz bobo 🙂 veru,daj kravske,nedavaj umele ked kojis...a v tom prvom linku,mozes dat aj skoricu,od 10mesiaca,ved len trosicku aj v instantnych kasiach som si vsimla ze je skorica,v niektorych... tensyr kidibo sme aj my mali a 0 bodov, ale mne chutil 😀 korbaciky mi pripominal,na dalsi den som si musela kupit 😀

luppita
20. okt 2010

@lujsa 2 tyz mu naraz rastli jedna horna 4ka (nieco velke ako stolicka a dole zrkadlovo dalsia 🙂 sranda lebo dole ma len dve jednotky 😀 a otvori pusu a vzadu zub, uz mu rastie aj na druhej strane 🙂
@kathynka nas tato maleho naucil na michael jackson 🙂 uplne si na nom spolu ficia 🙂

weiya
20. okt 2010

@bobocka hrasok sem tam dam,aj cez leto som dala, ked bol taky cerstvy, alebo teraz mrazeny davam, prepasirujem cez sitko, alebo pomixujem aby supky neboli 😉 aj kukuricu uz talka mala,fazulu a sosovicu este nie, neviem ako na to...

weiya
20. okt 2010

@bobocka a ano to kakao od nestle len myslim ze je v hnedej doze 😅 teraz nebiem,vcera sa minulo, tak som rano trosku granka dala do mliecka a kakao od nestle som zabudla kupit 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre