V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kathynka
28. nov 2010

@bobocka perfektne fotky si dala, fakt nemaju chyby 😉

luppita
28. nov 2010

@kathynka ja som KO na jazyky a ked som si mala vybrat jazyk, alebo matiku, vybrala som si matiku a teda riadna chyba a este vacia bola nenaucit sa poslednu 25 otazku, ani nadpis, ani nic, ved naco, to si nevytiahnem..... no a ledna som presla, ani som necekla, vobec som nevedela co po mne chcu, proste nic, ani po mature ked som si tu otazku pozerala, jak na biely papier keby som hladela 😝 v ang by som sa niako vykecala, normalne chyba , za chybou, ale odmekcili ich moje oci a ich vsetkych zazmurene 😀

kathynka
28. nov 2010

@weiya jaj, u nas bola aj biologia brutus...na konci 5.rocnika mi hrozila 4ka, bo vzdy ked bola pisomka z nervovej sustavy, tak som to strasne pokazila, len genetika ma drzala nad vodou 🙂 takze ked sme dostali zadanie na maturite (pisomka a 2 verzie, z ktorych sme si mohli vybrat), tak som si pozrela, v ktorej verzii je nervova sustava a to som profke vratila, ani som nevedela, ake otazky su v tej druhej verzii 😀

kathynka
28. nov 2010

jaj, sa mi to tu nejak zdvojilo, bo mi vypadol konik...

@luppita no, a to si predstav, ze my sme vsetky hentie predmety, co som pisala, mali vo franine...akoze sranda velika 😀

lujsa
28. nov 2010

Jaaaj,baby,maturita-to uz bolo davno.Ja som nestandardne mala matiku rada,aj som si ju dobrovolne vybrala na matury,aj biologiu.Ale na fyzike sme mali velmi slabu profku,z nej nic neviem.

bobocka
28. nov 2010

@kathynka akoze klobuk dole.fakt sielene tazke muselo byt maturovat vo francuzstine.a fyzika vo francuzstine...akoze fakt klobuk dole. 🙂 @lujsa tak vybrat si matiku dobrovolne,to chce teda guraz. 😀 a biologiu...ta u mna nehrozila.ta mi nikdy nesla.za to chemia nebola az taka zla a ani fyzika,len ja som bola schopna sa to naucit,no po mesiaci som z toho nevedela ani zatat.doteraz mam velikanske okno zo skoly.blbosti si pamatam,ale podstatne veci nehrozia.minule sme boli na hroboch a u nas na evanielickom cintorine je pochovany martin razus a som bobcovi vravela,ze to je TEN martin razus,ze sme sa o nom v skole ucili a nic ine ako marosko a marosko ide do skoly zo mna nevyslo.fakt hanba na sto rokov 😒 ja som maturovala z slovenciny,anglictiny,dejepisu a dejin umenia.akoze matury vzdy rada rozoberat budem.velmi mile spomienky na to mam.za slobodna som bola antolova ,a teda som sla zo vsetkych prva-pokusny kralik 😀 .riadne ma prevetrali ,ale nakoniec to az take zle nebolo. 😉

bobocka
28. nov 2010

baby mna slak trafi 😠 😠 😠 vonku to sype ako besne-vsetko je biele 😠 ja mam ist zajtra s malym na kozne a to je na druhom konci mesta.uz teraz sa tesim na tu cestu tam 😠

kathynka
28. nov 2010

no...sype a sype aj u nas...a mne sa stala hrozna vec...zrazila som dnes cloveka...takeho dedka...najhorsie je, ze to bolo na prechode...lenze ja som pustala nejakych ludi, oni presli, pridala som a zrazu tam bol on...sla som aj so sesternicou a ani ona ho nevidela...ja proste nechapem...sa to tak rychlo zomlelo...prisla som samozrejme o vodicak, ze ked bude mat ujo liecenie do 7 dni, tak je to priestupok len...lenze my sme sli za nim potom do nemocnice a ujo ma trochu rozbitu hlavu, ktora je vsak v poriadku, ale ma zlomenu ruku (on sa inak po tej havarke postavil a ze on do ziadnej nemocnice nejde, ze on je v poriadku)....no a ruka v sadre sa lieci viac ako 7 dni, takze budem asi trestne stihana...

bobocka
28. nov 2010

@kathynka jeeeezis moja .to je strasna smola.to ma velmo mrzi 😢 to je strasne nespravodlive,ze tebe,tak dobremu cloveku, sa takato nestastna nahoda pritrafi,fakt sekunda nepozornosti a budes mat z toho opletacky. a ti dementi,co sa vyse sto mestom premavaju na bavorakoch,tak tim sa nic nestane ☹ a si si ista,ze budes aj tresne stihana?nie je to tak,ze dedko by ta musel "udat",aby sa to zacalo vo vacsom riesit?vies,ak na mieste cinu (hlupo to znie) policia zaistila veci,zobrala ti vodicak,no dedko ani do nemocnice nechcel ist,tak mozno to maju ako posledny udaj.ci oni budu potrebovat asi aj zaznam z nemocnice,vsak?joj,to je strasna smola ☹.dufamz,e to nebude mat velku dohru a ze zaznam v tresnom registri z toho nebude,ci ano?

kathynka
28. nov 2010

@bobocka dedka nakoniec odviezli do nemocnice, lebo aj svedkovia videli, ze ma rozbite celo...mne potom policajti povedali, ze nech ho idem pozriet este tam alebo ked tam uz nebude, tak domov, a ze dufaju, ze viem citat medzi riadkami a chapem, co mi chcu tym povedat...sak jasne, byt dobra na dedka, aby na mna nepodal trestne oznamenie...oni sli potom este k dalsej havarke (neuverite, ale zrazeny chodec na prechode) a potom chceli ist do nemocnice...no a tam sa dozvedia, ze dedko ma okrem ineho zlomenu ruku, co na 7 dni nie je...on mi sice povedal, ze to je v pohode, ze jeho najviac mrzi, ze mu na tom prechode ostali znicene okuliare a musi ist zajtra k ocnej, aby mu predpisala nove, tak som mu povedala, ze to mu vsetko zaplatim a zajtra vecer sa u neho stavim, kedze mi dali jeho adresu...

lujsa
28. nov 2010

@kathynka ☹ ☹ ☹ juuuj,Kathynka,to ma mrzi...Strasny zazitok.Ja mam fobiu z chodcov,pustam ich cez prechody,ale presne ako pises,prejdu a zrazu je tam dalsi a mas co robit,aby si ich zbadala.Plus vybehuju na cestu aj mimo prechodov.Naozaj s tebou sucitim,dufam,ze ujo bude ok,aj ked zlomenina u starych ludi sa dlho hoji.Viem,ze prist o vodicak je zle,ale esteze to takto dopadlo.Drz sa Kathy.

@bobocka ani ja si nic zo skoly nepamatam.Proste som sa ucila narazovo a tak to aj vyzera.Zato MM bravurne ovlada vsetko,on nic nezabudol,chemiu vie paradne,co s cim reaguje,ale v beznom zivote-pri vareni,alebo upratovani,alebo cisteni svrn si s tym pomaha.Matiku vie tak,ako ked chodil do skoly,rata integraly a pod,ked nad niecim rozmysla.O fyzike ani nehovorim,vsetky zakony sype z rukava...No ja som pri nom ako pako.
A snezi aj tu,ale topi sa to,zajtra bude plackanica,dufam,ze to aspon nezamrzne.

bobocka
28. nov 2010

@lujsa fuuuha a nie je clenom mensy? s takou hlavou by mohol byt 😉 moj bobco je na tom tak ako ja,takze ja sa doma az tak zle popri nom necitim 😀 .ale je mi jasne,ze ked bude misko do skoly chodit,tak sa budem cervenat aj za usami a po nociach dostudovavat ,aby som sa pred synom hlupo necitila 😀
@kathy no ak je to tak,ze by musel na teba dedusko podat tresne oznamenie aby si stihana za to bola,tak myslim,ze mozes byt kludna.kupis deduskovi nove okuliare a bude rad. 😉 hlavne sa mu trosku povtieraj a pozitivne mysli.bude to ok.musi byt 😉 a na ako dlho ti vodicak zobrali? ty za yoanitom autom chodis,ci mhd.prepac,ja sa v tych ba mestskych castiach nevyznam.pytam sa preto,ci ti to teraz ztazi to staranie sa o neho,teda dochadzanie za nim.

kathynka
28. nov 2010

@lujsa @bobocka dik moc, holky, za podporu...neviem, nakolko mi ho zobrali, vsetko bude zalezat od toho, co povedia policajtom v nemocnici...a kedze to vyzera tak ako vyzera, tak to bude asi daka pokuta a podmienka, ja fakt netusim, ziadne moznosti ako to moze dopadnut mi nepovedali...k yoanovi chodim mhd na 90%, mam kupenu elektricenku, takze to bude pohoda...ale aj tak sa citim divne...

bobocka
28. nov 2010

@kathynka no to tvoje citenie sa divne je uplne prirodzene.vsak taketo nehody sa ti nestavaju denne.ja len dufam,ze z toho nebude zapis v tresnom registri.to by bola uz fakt neskutocna smola.lebo take sa s clovekom uz vezie cely zivot. a pre takuto da sa povedat blbost 😒 (no nie je to blbost,ale fakt extremne meumyselna nehoda,sprosta nahoda).to by bola fakt riadna smola.ale neboj nic,s dedkom sa nejak dohodnes.iste ti nebude mapriek robit.moze byt rad,ze nove okuliare mat bude a ze ma vo svojom nudnom dochodkovskom zivote nejaku prihodu ,co moze susedom vykladat teraz 🙂 ja viem,cheap shot,mierny pokus o vtip 🙂 neboj nic moja,iste to bude mat pozitivnu dohru 🙂 verim tomu 🙂

lujsa
28. nov 2010

@bobocka test do Mensy si robil jasne,ze ho spravil (ale on nie je tazky,ten som aj ja zvladla v pohode),ale nakoniec nevidel vyhodu v nej byt,tak si to rozmyslel 😀

@kathynka ja si myslim,ze podmienka hadam nie.V prvom rade by ujo musel podat trestne oznamenie,co mu dufam rodina neporadi,lebo tam ma narok na nahradu liecebnych nakladov,alebo ako to je,ale ked je dochodca,tak nema ziadny usly zisk...O vodicak pravdepodobne prides,ale podmienku nedostanes,ved si nenafukala,podla mna to bude priestupok a zaplatis pokutu.Ono sa to kombinuje-ty sa mozes rozhodnut,nechat si vziat vodicak na kratsiu dobu,ale zaplatis vacsiu pokutu.Alebo na dlhsiu dobu a pokuta bude nizsia.Velmi na teba myslim,nech to dobre dopadne,ujo nech sa citi dobre a rychlo nech na nehodu zabudne.Kup mu nejake ovocie,ked za nim pojdes,nech vidi,ze Ti na nom zalezi.

bobocka
28. nov 2010

@lujsa aaaaa podla mna ked uz nic ine,tak pre pomastenie bruska-ako sa u nas hovori-je to clenstvo v mense super. 😉 podla mna to vzbudzuje respekt 🙂 riedneho filipa ma tvoj muzicek 🙂 a aj ty ,ked si ten test tiez zvladla 😉

kathynka
28. nov 2010

@bobocka @lujsa hej, hej, kupim, sak ja mu aj tie zlomene brylky chcem zaplatit jak som mu slubila...fakt dik moc za podporu, moc si to vazim...

bobocka
28. nov 2010

@lujsa pocuvaj,akurat som na stranke mensy a su tam take logicke hry a jedna je,ze su 3 zaby na jednej strane,3 na druhej strane a ty ich mas pomocou skakania a preskakovania premiestnit zo strany na stranu.mna ide slak trafit z toho.nejde mi to.skus to.ja vzdy na poslednej zabe stroskotam 😠 http://www.mensa.sk/zaby ak sa ti to podari,tak mi napis ,ze ktorou zabou ako ides. 😉

bobocka
28. nov 2010

@lujsa http://www.mensa.sk/zaby ahaaaaaa,vyslo mi to 🙂 parada.ja by som ani spat nesla,ak by som to nespravila 😀

tinnka9
29. nov 2010

@kathynka boze, drzim palce, nech ti to dopadne co najlepsie ☹ . prave pre taketo situacie sa bojim sadnut za volant uz 14rokov 😖 .
oslavu sme zvladli, matusova nadcha chvalabohu uz ok, akurat tie hnusne zuby...stale place, vcera mal dokonca na dasienku, kde sa mu tlaci stolicka, taky maly pluzgierik. ma napadlo, ci to nemoze byt to, co mal aj bobockin misko, ale dnes to tam uz nema a ma kusok zubka prerezaneho na tom mieste.

tinnka9
29. nov 2010

tu je foto torty 🙂

luppita
29. nov 2010

@kathynka skoro som odpadla, ked som citala co sa ti stalo 😲 asi sa staci len tesit ked sa mu nic vaznejsie nestalo. Hadam dedko pochopi, ze si to nemyslela zle, ze to bola nehoda a nepoda oznamenie, raz za cas za nim skocis na rande a bude cely blazeny 🙂 pouzi zenske zbrane 😀 (baby , moj 70 - 80 rocny stary otec ma milenku, akoze 50nicku). 🤐

tinnka9
29. nov 2010

@luppita laska kvitne v kazdom veku 😀 😀 😀

luppita
29. nov 2010

@tinnka9 krasnu tortu ste mali,mnam, matko a kubko, super 🙂 wauky mat doma 6 rocneho syna, super, dnes som videla miminecko mesacne a kukala som jak puk , ze to uz ani pravda nebola 🙂

lujsa
29. nov 2010

😀 😀 @bobocka hned som si tie zaby skusila a na 2.pokus mi to vyslo.Sranda,ze?

lujsa
29. nov 2010

@tinnka9 krasna torta 😵 Poriadneho chlapa mas doma 🙂

@luppita dedko je este taky akcny? 😀 Snad aj my budeme 😀 😀

tinnka9
29. nov 2010

@luppita dakujem 😉 . ani sa nenazdas, a aj vas simi bude mat 6 rokov! ved ked si vybavim, ako sa nam matko takto motal, ako matus teraz, zda sa mi, ze to bolo len nedavno, a ono to pojde v septembri uz do skoly ☹

tinnka9
29. nov 2010

@lujsa dakujem 😉

luppita
29. nov 2010

@lujsa hej hej dedo je az moc akcny, kedze ma doma zenu (staru mamu), ktora sa oneho cely zivot stara a on takto... sme si mysleli , ze ide len o ulet, ale uz takto fici dlhsie, mozno aj cele roky, je to brutal, najme voci starej mame, ze taketo hovadiny musi riesit a trpiet.... 😢 😢 😢

bobocka
29. nov 2010

@lujsa sikulka.mne to najprv neslo,ale asi na nejaky 10x to uz slo. 🙂 vtedy ked som ti pisala,ze nech si to skusis,ze ci to to vyjde ,nech mi postup napise.ako som toto napisala,znova som sa tam vratila a na prvy sup som to spravila 🙂 a potom uz stale 😉 vies co je dobre?to ako preniest tu rodinu a deti a policajta s vazenkynou na druhy breh 😉 to som si este nerobila,ale z minulosti to poznam-resp som poznala.dnes ukazem bobcovi tie zaby vecer, a potom skusime prepravit bandu na druhy breh 🙂 milujem taketo logicke hadanky 🙂.ten stol poolovy som si chcela skusit,no to mi nenacitalo .mozno dnes vecer to uz lepsie bude.
@tinnka9 velmi peknu torticku si dala malemu spravit a fotky mas tiez velmi krasne.vy ste vsetci nejaki pekni.mas krasnych synov,fakt su veeelmo zlati,ty si neskutocna kocka a ak tam na tej foto kde ste vseci 4 bol tvoj muz,tak aj ten je riaden fesak.velmi pekna rodinka 🙂
@luppita tak dedko jaky gigolo 😀 ked sa citi,tak preco nie? 😉 a veru,kamaratka porodila pred 2 mesiacmi a zacky je taky zlaty malunky.som ho nevidela na zivo,len na foto a taky do dlane.som si pozerala miskove fotky ked bol drobunky a normalne sa mi az verit nechcelo,ze to je on,strasne sa zmenil a neskutocne vyrastol.sme to teraz s tou mojou kamaratkou preberali,ze misko ma 14 mesiacov a fakt uz vyzera ako maly chlapcek,nie miminko.a to je len rok a 2 mesiace.riadne rychlo tie detvaky behom roka vyrastu ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre