V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
6. dec 2010

@petraas joj,tak uz jej to nedaj.slak ho traf aj s takym liekom 😢 😠 😠 😠 to nie je sranda, ked ma na male dietatko taketo ucinky 😢.fakt zavolaj doktorke alebo do lekarne a porad sa o tom fenistile.ja som bola veeelmo prekvapena ako rychlo a dobre zabral. 😉

weiya
6. dec 2010

@petraas malinka ☹ nech jej tie sopliky skarede rychlo prejdu... fakt hnusny liek to musi byt,ale nemam osobnu skusenost s nim... @bobocka tak si myslim,ze to nie je chyba,ked maleho skor das na zachod ako na nocnik,tusi kathy to tu pisala,ze niektore deti sa boja na zachod,a ked misko nema strach zo zachoda tak te nocnik b som ja tiez preskocila,ja sem tam malu skusam davat tiez na zachod,lebo na nocniku mi neobsedi,zachodu sa neboji,tam si posedi,ale veru ani len si necvrkne...
@zuziiiicek17 vitaj 🙂 ze si nas aj pozriet prisla 🙂 😀 @luppita dufam ze to na urade vyriesite a nebudes musiet nic platit 🙂 drzim palce,aby sa to vysvetlilo
@kathynka super ze malemu brumik chutil 🙂 musel byt zlaty s tymi mandarinkami 😀 nasej tiez mandarinky velmi chutia...

adrikat
6. dec 2010

Physiomer baby je velmi dobry ak mozem poradit.je sice drahsi,ale my nemame problem so soplikmi vobec. precisti dutiny .je to sprej. ja doma ani odsavacku nemam,lebo sme ju nepotrebovali. je to na baze morskej vody.

bobocka
6. dec 2010

@weiya moj drobec zas mandarinky nechce.on to bude v rukach navlacovat,ale do ust to nechce dat☹ked dam duzinku zo supky von,tak mi trosku zje,ale vela nie ☹ no ja veru ten nocnik preskocim.mne sa celkom paci s miskom sediet ked je na vecku.to mu stale hovorim,nech ukaze aky je silny a to zatne pasticky a puci sa a teda tlaci,no strasne je zlaty 🙂

weiya
6. dec 2010

@bobocka ja jej tu mandarinku stale supem,este som jej ju zo supkou nedala,to viem ze asi by mi nezjedla 😀 neska som jej ju aj odstavila a s lyzickou davala,z jednej celkom fajn stavy bolo 🙂 preskoc..ja ked to uz zacneme skusat tak naostro,od noveho roka sa chystam idem hned na zachod asi,fakt na nocniku ani 5sekund sediet nechce :-/

weiya
6. dec 2010

@bobocka jako bobo myslim ze len tu duzinu jej davam,aby si si nemyslela ze tu oranzovu supu myslim 😀

bobocka
6. dec 2010

@adrikat a physiomer nie je len obdoba mar speju ci sterimaru?nie je to len morska voda?

bobocka
6. dec 2010

@weiya 😀 😀 😀 ved jasne 😀 ja som malemu dala cely mesiacik a nahryzla som vrch,ze nech si aj on pomalicky hryzka a teda tu duzinku vytahuje cez to co som mu nahryzla a nemalo to uspech.tak som potom pracne mesiacik po mesiaciku supala a do misky davala a ani to uspech nemalo.trosku zjedol,ale nic moc 😢 za to kiwi zboznuje.mal ho v sobotu,do nedela sa mu vyhodila mala vyrazticka,ta mu dnes zmizla,tak som mu znovu dala kiwi a uvidim,ci sa mu zas daco vyhodi.mozno to bola len nahoda.dufam,ze ano,lebo mu kiwi velmi chuti.mal aj riadne kysle,tak sa zatvaril zaksichtil a zas pusku otvoril 😉

weiya
6. dec 2010

@bobocka a myslim,ze ta jedna vyrazticka nebude nic zle znamenat,aj natalke sa barskedy spravi nieco na tvaricke a potom to hned aj zmizne,tak to nedavam zatial do suvisu s nejakou alergiou...inac ja som nakivi alergicka jak slka a j na citrusi,no zatial som malej skusila dat len tu mandarinku a reakcia ziadna...najhorsie ja znasam kivu a grep,tak to sa toho bojim,mne po kivi a po grepe po lakte ruky ocerveneju a svrbia ma strasne...a pritom kivi tak lubim ☹

bobocka
6. dec 2010

@weiya fuuuha,tak to musis asi riaden pozor davat pri zavadzani citrusov u talky.ti toto vobec nezavidim 😢.mne je vzdy strasne luto ludi co maju alergiu na nieco co im chuti. ☹ to je riadne nefer 😒

adrikat
6. dec 2010

@bobocka ano pozeram na to a je to prirodna izotonicka morska voda,mas pravdu. ja sa priznam ze od zaciatku pouzivam toto a vzdy ked ma mala len naznak soplikov,tak ho pouzijem a vazne doteraz nemala problem s dychanim. mozno mam len stastie,ale ja som ho pouzivala tiez,lebo pred a po porode som nemohla ani dychat a toto bola jedina vec co mi pomohla.takze ja osobne odporucam.tie ostatne co pises nepoznam.

weiya
6. dec 2010

@bobocka no ved veru davam,ta mandarinka jej nic nespravila tak dufam ze tak to bude aj u ostatnom ovoci...

bobocka
6. dec 2010

@adrikat no vsetky tieto spreje na baze morskej vody su super.my pouzivame ten mar a ja to malemu aj sem tam streknem do nosteka,nie len ked ma sopliky a je to super.ale tak ako @petraas pisala,niekedy tieto spreje uz neucinkuju.my sme tiez minule mali soplavy tyzden a nebolo to dobre.zo zaciatku som len mar striekala a odsavala,potom som pridala nasivin a nakoniec ked nic nepomohlo,tak som dala ten fenistil a az ten zabral.je super preventivne osetrovat nostek morskou vodou,ony tieto spreje obsahuju aj hrejive latky,ukludnuju sliznicu atd,ale niekedy bohuzial treba siahnut po silnejsom pripravku.bud rada,ze ty si to este nepotrebovala .kiezby si ani nikdy nemusela nic silnejsie ako morsku vodu striekat 😉

bobocka
6. dec 2010

@weiya to dufam aj aj uz len koli talke.ovocie je fajne a zdrave,bola by skoda,keby sa ho musela vzdat koli alergiam.ale ked mandarinka bola ok,tak hadam aj ine citrusy budu 😉fingers crossed 🙂

bobocka
6. dec 2010

kocky,myslite si,ze apetito bambino (to nove v krabicke okruhlej,nie to crievko)je ok davat nasim drobcom?ja som to teraz kupila,no reku,ze sa radsej s vami poradim ci to uz davate ci ako.lucina nam nechutila moc a stale natieram miskovi len chlebik s maslom.on to sice zboznuje,on je strasne chlebovy(denne mi aj 3 velike okruzky chleba len tak zje)ale uz by som mu chcela konecne aj nieco ine na chlebik natret.

tinnka9
7. dec 2010

@kathynka tak yoan si moze s nasim podat ruku 😀 . my sme boli v sobotu na velkej rodinnej oslave, mohlo tam byt okolo 50ludi. a nas krpec stale natahoval ruky a vykrikoval ham-ham. ako keby sme mu doma jest nedavali 😀 . sa napchal uhoriek, hrozna, mandariniek a tyciniek, az som sa bala, ze mu bude riadne zle. ale chvalabohu, nic 🙂 .
@bobocka ked ti maly pekne sedi na wc, naco ho davat na nocnik. kludne ho nechaj, nech skusa na vecku 😉 .
my mame skoro take iste vianocne zvyky ako vy, okrem toho chleba 😉 .
nas drobec je taky urevany a nervozny vzdy poobede, ked sa zobudi. trva to aj hodinu ☹ . to ho musim stale len na rukach drzat a nejako zabavat. akonahle ho postavim na zem, tak zacne strasne revat a hadzat sa o zem. ale on sa celkovo v poslednej dobe zacat casto pytat na ruky.
@petraas ja by som viac taky liek nedala, ked ma take hrozne ucinky na nu 😒 .

weiya
7. dec 2010

@bobocka pekne spapa chlebika misko 🙂 mala len polku z polky z celeho krajca 😀 lucina jej tiez moc nesmakuje,maslo ano ,raz som skusila pecivko s maslom a babkymin dzemom,to jej tiez nebralo a raz som si ja robila chleba s normalnou karickou,a furt len mnam mnam tak som jej stvrtku s trojuholnicka natrela na chlebik a len sa za tym zaprasilo,ale viac krat som jej uz nedala,len vtedy raz 😉

ewwe
7. dec 2010

@bobocka my davame peniaze pod obrus na kazdy roh stola, potom su tam cely rok
tavene syry by sa nemali jest, ani dospelaci, obsahuju kvanta soli a odburavaju vapnik z kosti, ja tavenaky nedavam, sice ani lucina jej nechuti, vlastne jej teraz nechuti okrem kukur. chrumiek, mlieka a ovocia nic 😠

ten physiomer mam doma, ale poviem vam, skusala som na sebe a strasne silny prud to ma, az mi slzy vysli, tak malej by to mozog zalialo, tak ho prestriekam do ampulky z otrivinu, to je tiez morska voda, a ked ma sople tak jej davam z tej ampulky

bobocka
7. dec 2010

@ewwe @weiya no ja som dnes dala miskovi chlebiky s maslom a sebe som natrela to bambino a trosku aj na jeho chlebiky pre chut. a nesiel sa toho dojest.straaaasne mu to chutilo.ale teraz si ma nejak naplasila evi,tak uz asi nebudem davat 😒

ewwe
7. dec 2010

@bobocka nechcela som ta naplasit, ale je to znama vec, vlastne tie roztieratelne syry nie su vobec syrmi

weiya
7. dec 2010

@bobocka tavené syry: aby boli tavené syry mäkké a ľahko roztierateľné, používajú sa pri ich výrobe tzv. taviace soli, najčastejšie fosforečnany. Tieto látky sú síce dôležité pre správne ukladanie vápnika do kostí, ale vo veľkom množstve mu môžu naopak škodiť. Pokiaľ je ich totiž v strave nesprávny pomer (viac fosforu ako vápnika), môžu spôsobovať odplavovanie vápnika z tela a dokonca jeho odoberanie z kostí! Pre deti, ktoré potrebujú veľké množstvo vápnika pre správny rast kostí a zubov, je pravidelné podávanie tavených syrov nevhodné. - to to som nasla

adrikat
7. dec 2010

@bobocka fenistil je tiez dobry,dali sme ho raz,ale to mala bola zchripnuta a doktorka nam poradila dat jej ho na par dni a pomohol a samozrejme som jej striekala ten physiomer.

@ewwe ano mas pravdu je to silne a aj ja som mala zo zaciatku strach ze jej to ublizi,ale skusila som a nic. teraz dokonca mala pekne drzi ked jej idem streknut. ono ten sprej je taky silny aby to preplachlo cele dutinky.

bobocka
7. dec 2010

@ewwe@weiya no tam pises,ze pravidelne davanie tavenych syrov...pravidene to iste nebude.vlastne teraz som dala raz a uz to viac misko neuvidi.teda aspon velmi dlhu dobu nie.ale co mu mam dat na chlebik okrem masla,ked lucinu nechce? ☹ lekvar mu davat nechcem,med samozrejme ze nie,tak co?ake su este okrem luciny vhodne natierky?v lidli maju kyblik tvarohu makkeho a hladkeho.je to ok?a davam mu denne syrove tycinky flautin.na obrazkuje chlapcek co ma syrovu kolobezku ci co,tak to je hadam pre deti.je to take balenie ako kidiboo http://strategie.hnonline.sk/images/clanky/14ki... len neviem toho flautina najst na nete.cena je rovnaka,resp velmi podobna,len kidiboo ma 4 tycinky v baleni a flautin 6 tyciniek a preto kupujem flautina. a ake jogurty davate drobcom?skusili ste uz aj ochutene,ci nie.ani neviem odkedy su tie vhodne.my sme stale na zvolenskom bielom,ci bielej hollandii a teraz sme zacali davat zott biely.ochutene som este nedala.
kocky pocuvajte,vo vasich lekarnach maju ten novy vigantol?v bystrici nikde nie je uz a nevedia kedy ho zas dostanu.misko ma tu kapsulu teraz do 13.12 a mna ide slak trafit z toho,ze nikde vigantol nie je.nechcem ho nechat bez vit d,ale zas nechcem ist znova na tu kapsulu ☹
@adrikat no na zachripnutie dala doktorka fenistil?fiiiha,to je pre mna nove.som myslela,ze na uvolnenie nosteka to je,nie na hrdlo.zas som mudrejsia 🙂 inak nam na bolave hrdlo vzdy zaberie kombinacia stodalu s kalciovym sirupom 🙂

adrikat
7. dec 2010

@bobocka ano,ale mala kaslala iba par krat za den,takze to pomohlo hned.ja urcite vyskusam tu vasu kombinaciu ak budeme mat bolave hrdielko.ja som zabudla,brali sme aj cebion multi 4 kvapky rano a vecer asi 5 dni. samozrejme sme vysadili vigantol na tu dobu.neviem preco,ale tak doktorka odporucila. ja mam este stary vigantol a mame si ist na recept pre ten novy,ale tomu staremu podla mna nic nebolo. tak teraz neviem ci dobrat ten co mame,alebo nie.
inac tvaroh mozes davat uz od roka,aj my davame tvaroh,alebo biely jogurt. tvaroh jej niekedy zmiesam s troskou hnedeho cukru-to nam poradila doktorka a chuti nam to. jogurt tiez ma najradsej iba biely a u nas dokonca ani maslo nema uspech. takze rozky a chleba len suche. ozaj a vraj mozeme tvrde syry ako je tehla emental. trosku som to zmiesala s maslom ale moc toho nezjedla.

luppita
7. dec 2010

Kocky, tak zdravotka vybavena, doniesla som papier zo socialky o materskej a z uradu o rodicovskej a chlapik bol taky ochotny, ze rovno predomnou to zadal do systemu a vsetko to tam vynuloval 😀 😀 😀 som mu dakovala za skvely vianocny darcek, nikdy by som nepovdala, ze dostat 0 je take super. Dnes som lietala po BA a vsetko s malym, uz som myslela , ze dusu vypustim, z auta do kocika z kocika do auta a takto X krat. 😝
@zuziiiicek17 jej ahoj dlho si tu nebola. ja som zatial malemu kupila vlacik s kolajnicami a chcem este taku sadu naradia (kladivko, srobky...), z praktickych veci zimny overal a @bobocka dala dobry typ tu obrazkovu knizku, mozno nieco take... 🙂 aj ked simpi ma par takych kniziek a vsetky obzul, stale je uchyl na papier, krabice... nerozumiem tomu a tesim sa ked ho to uz konecne prejde 😒

@bobocka fenistil mam aj ja, dr nam ho predpisala do itali, keby nas tam nejake hovadka dostipali, ale teda na nadchu by ma to nenapadlo davat 🙂
drobcovi davam homeopatika euphorbium a nasivinky (od 1 - 8 rokov) a zaberaju.... dnes rano zacal trosku kaslat, tak sme v ramci BA skocili aj k Dr, vsetko ma OK, aj hrdielko aj priedusky... ze to tie sopliky jak stekaju do krku tak ho to drhne....a poradila nam stoptussin, som zvedava ako zaberie, nastastie teploty su prec, idem akurat malemu zubadla umyvat, tak som zvedava ci tam uz nieco nove uvidim. 🙂
@petraas mas to teda riadne vesele, s tym trifedom nemam ziadnu skusenost, dokonca ani netusim ci je to sirup, ci kvapky na hrdielko... ale ak ostala z toho mala takto omamena, tak fakt riadna sila ☹

luppita
7. dec 2010

@bobocka ja som dnes ten isty syr kupila a chystam sa ho malemu dat (samozrejme nie kady den), lucinu mi nechce a maslo mu ide usami. Uz som davala karicku, ked mu robievam pomazanky, vacsinou 1 trojuholnik, ale k tomu este maslo a vajicko, alebo sardinky... a z toho sme sa obaja naranajkovali 🙂 minule som robila nivovu pomazanku ale len nam s tatom a malemu dal tato ochutnat a skoro mu aj prst odkusol jak mu chutilo 😀 davam mu aj chlebik s masielkom a natenko domaci dzemik, aj to ma rad 🙂 podla mna ked uz ma drobec 15 mesiacov je uplne vpoho ze papa vsetko, mne to vyhovuje, uz som stracala inspiraciu na tie jeho hamky 🙂 ale tak on papa aj kravske mlieko (co vela ludi odsudzuje)....

ewwe
7. dec 2010

@bobocka ja som zatial nedavala ochutene jogurty, iba biele, a davam mu tie tvarohove ako pribinacik, ale nie pribinacika, ale lipanek, maju ho v hypernove je sice dost drahy ale na akciu sa oplati, vysiel v testoch najlepsie a potom aj mlsanek
ja na ranajky davam chlieb s maslom, dzem som este nedavala, potom chlieb s maslom a syrom, sunkou, prazenicku taku suchu, potom rohlik s jogurtom, no a este nejaku domacu pomazanku ked robim
dnes som bola v dm kupila som to 3 mlieko babylove, konec ne ho mali, kupila som aj sackovy caj od alnatury, lebo granulkovy uz nechcem davat
kupila som aj sunarku treska so zemiakmi, aby jedla nejake ryby a ludia, humus nenormalny, ani pes a ani macka to nechceli zozrat, tak nekopujte
inak kukam teraz tesco letak a je tam ten psik fisher p. za 2,2€ to je super cena, on sa taha na snurke a akoze aj brese, pc je cca 8€, no a minule synovec dostal ten mega zeriav, je tiez v tescu za ,,akciovu cenu,, 22€ az na to ze ked sme ho v novembri kupovali stal 16,6€ dobry biznis na vianocne akcie 😠 😠

bobocka
7. dec 2010

@ewwe joooj sunarka je vo vseobecnosti hnusna.ja kupujem malemu od hami pene s tuniakom,paradajkami a cuketou a to mu davam ako rybkavy prikrm a super.podla mna je to celkom fajne. a v tescu maju teraz zas tu akciu,ze 2+1 zadara a teraz tam mali aj taky kosik so zlavami a v nom hame dzusiky hamanek tie v sklenenych flaskach 210ml za 20centov a hami cajiky v sklenenych flaskach 300ml za 35centov.to sa podla mna fajne oplati 😉ja vzdy dam len trosicku miskovi do flasky a dolejem vodou a to mi vypije lepsie ako samotnu vodu.cajiky mu moc nesmakuju (tie klasicke detske sackove myslim )

weiya
7. dec 2010

@bobocka dokedy ta akcoska trva bobo,nevies? chystame sa v nedelu,letaky pozrem a hned vyhodim lebo mala to dotrha hned,niekedy ani nestihnem pozret 😀

lupena
7. dec 2010

čaute baby. ako sa máte? boli sme v TN a potom bol doma mm.. mal pár dní voľna z práce.. ja že si vás teraz dočítam, ale popísali ste toľko, že ani neviem kde začať. Asi budem čítať cez víkend.. to mm robí (celý...:(()

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre