V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
19. aug 2010

@marusik no skusim a uvidim teda 🙂 ja som dnes v obchode nezohnala maslo klasicke,mame len jednotacke a to neviem ci chcem malemu dat a zrazu som tam yu lucinu smotanovu zbadala,tak reku,ze sa s vami poradim a hadam ju aj do jedalnicka zaradim 😉.uvidime ako bude krtko reagovat na nu.inak som uplne v soku z neho dnes.vecer som ho kojila nejakych 15-20 min (normalne po 5 uch ma ocka zavtere a do 10 uz chrupka)a dudkal a zrazu siroky usmev na mna a zas dudkal a zas usmev a takto stale.tak som mu dala pusku na celo a polozila som ho bdeleho do postielky a on normalne zaspal!!!! vzdy zaspava pri kojeni a dnes zaspal sam.je mi jasne,ze to je nahoda,no aj tak ma to milo prekvapilo 🙂

lujsa
19. aug 2010

@bobocka nemusi to byt nahoda,nas drobec zacal takto zaspavat "sam",teda nie pri kojeni.ale polozim ho do postielky a chvilu pri nom stojim a robim "ssss" a on zaspi.Dovtedy tiez zaspaval pri kojeni a zrazu zlom 😉 SMotanovu Lucinu ja davam,ved to je len tenka vrstva na chlebik 😉

bobocka
19. aug 2010

@lujsa jooooj,kiezby si mala pravdu s tym zaspavanim 🙂 to by bola parada keby vedel sam zaspat bez kojenia,odstavovanie by potom bolo jednoduchsie.ja sa teda este najblizsi rok odstavit miska nechystam,no ked k tomu dojde bolo by lepsie keby vedel sam bez cuckania zaspat.je mi jasne,ze je pred nami este dlha cesta k bezproblemovemu a ukazkovemu zaspavaniu,no toto je take male svetielko nadeje,ze to mozno az take tazke nebude 😉 mne sice vyhovuje,ze pri kojeni zaspi.je to rychle a ucelne zaspavanie a navyse ja zboznujem ho kojit.taky je pri tom zlaty.on hocikedy prestane dudkat a nasiroko sa na mna usmeje, a potom si pokracuje v dudkani.no rozkosny je 🙂

marusik
19. aug 2010

@bobocka aj ja sa vytešujem z kojenia🙂 malá mi pritom naťahuje tričko a hľadá ma... a žmurkáme na seba 😵 nevymenila by som to za nič na svete🙂

bobocka
19. aug 2010

@marusik podobne.ani nevies aka som radaz,e som vydrzala.my sme mali velmi zle zaciatky,no jedna kamaratka ma velmi podporovala a bola mi velkou oporou a ja dnes ani neviem ako jej ma podakovat.iba vdaka nej je misko kojeny.myslim si,ze ppre prvorodicku co ma s kojenim problemy je velmi dolezite mat niekoho kto ju podrzi,povzbudi.ja som velmi stastna,ze michalko je kojeny. 🙂

ewwe
20. aug 2010

@bobocka s tym nocnikom je to presne ako u nas, ja si myslim ze ak vam vam to tak pekne ide, tak v tom pokracuj, ja davam tiez malu zatial iba 3x rano, po obede ked sa naje a pred kupanim vecer, a medzitym ak hovori aa, ale ak ti tam nebude chciet sediet tak ho nenut, niekedy aj nina ma taky stav ze nechce sediet na nocniku a o hodku si sama sadne v pohode
lucinu mozes dat ale iba smotanovu

kacenkalm
20. aug 2010

bre ranko....s tym nocnikom,tiez by som uz zacala,ale mi ideme za tyzden a nieco na dovcu,tak zacnem skusat az sa vratime 😵

bobocka
20. aug 2010

@ewwe no vsak aj dens rano tam dal riaden naklad 😀 akoze mala som co robit aby som vcerajsiu veceru nevidela naspat 😀 uvidime co bude po obede. 🙂 a inak super,ze nina to uz tak krasne chape a ze ti svojim aa dava najavo,ze kaka.to je fakt super.mozno aj misko na to casom pride.no nebudem tlacit na pilu isto.ja toto beriem ako taky lightkovy experiment.ak sa mi nepodari ho dat na nocnik a kakne do plienky,tak sa nic nedeje 🙂 .po roku a pol s tym zacnem riadne.@kacenkalm joj,tak vam sa dovolenka uz blizi.som fakt zvedava ako to zvladneme.dufam,ze malicka bude maminku a tatinka posluchat 🙂 inak ako malicku volate?tessie,tes,tereska,teri?ako?celkom by ma to zaujimalo ked ma cudzokrajne meno.🙂 mam kamosku slovenku co je teraz v uk tehotna a jej drobec sa bude volat zack.tiez pekne 😉 ja kebyze som ostala s babom vonku,tak dcera by bola hannah ci sarah a chlapcek ryan ci sean 😉 ryan a sean su take surferske mena-coolovych synov by som mala a hannah a sarah mi pridu byt silne zenske mena.taka sa veru v zivote nestrati 😉 inak vy ste tiez krasne meno vybrali.teresa kate je fakt krasne. 🙂

kacenkalm
20. aug 2010

@bobocka dakujem,my sme dali meno Teresa po priatelovej babke,ona je sice Terezia,ale podstata je ta ista no a Kate je po mne 😵 volame ju hocijako Tesi,Tes,Teri,Terinka,Tesinka,Tesus 😀 😀 😀 😀
tiez sa bojim,ci sa mala zaklimatizuje na dovolenke,zacinam mat z toho stresy 😕

bobocka
20. aug 2010

@kacenkalm no kazdopadne ti drzim palce na tej dovolenke.bude to skuska ohnom,no mozno budes velmo prekvapena a tesi sa krasne aklimatizuje a bude uplne v pohode 🙂

ewwe
20. aug 2010

@bobocka no neviem ci to aa nieje nahoda, dnes mi povedala aa a som ju supla na nocnik, iba si cvrkla, zabalila som ju do cistuckej plienky a po 10 min. tam nalozila, ale tiez to neriesim, nebudem ju teraz bit za to, ale ked nalozi do nocnika velmi ju chvalim
ryan sa aj mne paci, moja kamoska co zije v uk dala meno charlotka a volaju ju lotty, celkom pekne meno

petraas
20. aug 2010

@ewwe tak ja som uz palacinky dala ja zasa niesom taka ze vsetko uplne presne podla toho co pisu ved Sofinka ma o dva tyzdne rok a jedna palacinka jej urcite neublizi...a taktiez jej neublizi smotanova lucina ved ked davate zvolensky jogurt tak aj ten je smotanovy toto drobcom urcite neublizi...a my sme uz kupili lucinu tvarohovo smotanovu uz sofinka mala raz chlebik namasteny a v pohode ved jej take veci nedavam stale...a urcite by som jej nadale samy tvaroh v pol roku alebo tak to zasa nie ale ked vidim ze uz sa blizi rok tak preco pomali neskusit. samozrejme kebyze vidim nejaku zmenu ze sa vysipala alebo ma hnacku ci co tak jej uz dalsie nedam...kupila som aj kiwi tak jej chcem skusit dat a to sa podla pisania moze taktiez az po roku ale ako hovorim ja sa pisania nedrzim presne

petraas
20. aug 2010

@lujsa inak vdaka za link na hami ale nejde mi to neviem preco🙂

baby Sofinka bude mat uz coskoro aj vrchne zubky lebo uz dost presvitaju a jeden aj kulinicek trci🙂

luppita
20. aug 2010

Baby tak dnes sme mali super dopoludnie 🙂 tato chcel sice pol dna prespat , ale ukecali sme ho a zobral nas na vylet. Nasli sme kusok od nas super farmu so všelijakými zvieratkami, kone, husi, emu, poniky, somare, kacice, no proste farma a maly bol taky vyteseny. Ani kona sa nebal, kdesto ja sa bojim jak .... 🙂
@petraas simonko mal palacinky uz par krat, ja to tiez neriesim. 🙂
@kacenkalm jeeej dovolenka, parada, my sme si dokonalo uzili 2tyz v taliansku. Simonko bol uplne dokonaly. Cestu autom zvladol na jednotku 🙂 kam idete ? prepac ak si to tu uz pisala nahodou 😒 A pojdete lietadlom ? Aj toho sa bojim, lietania, mam problem sama zo sebou, nie to este s mimcom 😀
@bobocka @marusik baby vela krat myslim na to ake by to bolo tohto cervika este kojit 🙂 Ale je to tak, no pri dalsom budem mudrejsia. 🙂 tisko zavidim 🙂

luppita
20. aug 2010

baby a nesmejte sa nasmu kociku, sme dostali, stal v pivnici a ze tak skusime na taky prevoz autom, a zleeeeee, nikdy viac 😠

kacenkalm
20. aug 2010

@petraas super,my este ani naznak po zubkoch 😵
@luppita ideme letecky na Kanare,let trva asi 4.5 hodiny,dufam ze bude v pohode....ked sme raz leteli s malou na sk,to mala ani nie 6 mesiacov,tak polovicu prespala,ani neplakala pri vzlietani 😵 uvidime teraz,ked je vacsia,urcite neobsedi 😉 baby,mne uz 2 tyzdne meska mrcha,a neberiem ziadnu antikoncepciu....ale pouzivame gumky 😀 ani neviem,co mam robit,k lekarovi kebyze idem,si musim pripravit 50€ za vysetrenie....asi kipim tehot.test bud.tyzden.....bojim sa ☹

kacenkalm
20. aug 2010

ja neviem,ci som pripravena na druhe....

ewwe
20. aug 2010

@petraas ja som to nemyslela v zlom, mne je jedno co jej davas, ja som pisala za seba, ja po roku tiez dam palacinky 🙂 ty uz nekojis tak to je ine

@luppita a nebala si sa ze ho ten konik kusne?

ewwe
20. aug 2010

@kacenkalm a nejake ine priznaky mas? mozno len meska 🙂

briketa
20. aug 2010

@bobocka - u tavenych syrov a ich podavani babatku ide o obsah sodika (soli), ktory je cca o sto percent vyssi ako u tvrdeho syra.

kacenkalm
20. aug 2010

@ewwe no nemam ziadne priznaky....ale ja som ani pri malej nemala ziadne priznaky,iba mrcha meskala,ani raz mi nebolo zle,a ani raz som nevracala....

lujsa
20. aug 2010

@kacenkalm aj mne nejako chapruje mrcha spinim uz 2tt a nie a nie sa spustit,tiez neberiem HAK,ale nemyslim si,ze som tehu...A keby aj,aspon by sme sa nenudili😉

@briketa Lucina je jediny syr,ktory tu u nas odporucaju malym detom.Je to roztieratelny smotanovy syr,nie je ani na chut taky slany,ako tavene-lebo to mas pravdu,tie su presolene+vraj zle vplyvaju na ukladanie vapnika v kostiach 🙂

@kacenkalm krasnu dovolenku prajem
@luppita Simonko je poriadne odvazny 🙂

weiya
20. aug 2010

baby dobra vecer sa praje 🙂) ja som zas pre zmenu dostala druhe kramy od porodu 😒 prve som mala este po sestonedelke a potom dlho nic az cul predvcerom. Dnes som malej bundu zimnu kupila v takku, tak sa z nej vytesujem, aka je pekna, aj ja by som taku brala 😀 😀

weiya
20. aug 2010

@petraas neviem asi si uz aj nasla, ked nie tak skus tuto http://www.facebook.com/?ref=home#!/pages/Hami/...

marusik
20. aug 2010

@kacenkalm našich starých mám sa nikto nepýtal, či sú pripravené na druhé, tretie, štvrté... 😉 ja viem, že vychovávať dieťa v dnešných časoch je úplne iné ako za čias starých mám, nechcem to porovnávať, lebo to sa ani nedá...
na možné tehotenstvo sa ja pozerám z troch pohľadov:
- dnes je už málo žien, ktorým sa podarí prirodzene otehotnieť, donosiť dieťa a šťastne ho porodiť - v takom prípade mám šťastie, že mám prvú časť cesty za sebou🙂
- to, čo žena nosí v sebe je jednoducho veľký dar...
- keď nám toľko radosti robí jeden drobec, o čo viac radosti bude s dvoma? 😀

weiya
20. aug 2010

jaaaj a zabudla som 🙂 neska som bola s malu u nasich a dali sme malu na nocnik, ten este po mne co tam je 🙂 a dnes neprotestovala a pekne sa vicikala , a po hodine zase 😵 😵 tak uz fakt musim nocnicek kupit, a skusat ked jej to tak pekne islo, tak sme ju chvalili, tlieskali jej 🙂 hihi 🙂 a za odme nu potom chvilku behala bez plienky 😉

kacenkalm
20. aug 2010

@lujsa diky moc 😵 uz sa tesim,lebo tu v irsku je take pocasie,ze pol dna prsi,chvilu slnko svieti,a zbytok dna je zamracene a fuka 😒
@weiya a tiez neberies HAK?ja kym som brala,bolo ok,a asi pred mesiacom som vysadila a bum,uz meska svina jedna 😀 😀 inak neviem sa rozhodnut aky napis mam dat malej na teplakovu supravu z toho bess.sk......priatel chce TESI,ale na ciapku by som jej dala Teresa 😉

weiya
20. aug 2010

@marusik pekne si to napisala 😵 😵 😵

kacenkalm
20. aug 2010

@marusik mas pravdu,a tiez som povedala,ze mam brat vsetko,co zivot prinesie,dobre aj zle....ale v tomto pripade by som to druhe babo celkom prijala,aspon by nebol velky vekovy rozdiel medzi nimi 😵

weiya
20. aug 2010

@kacenkalm no brala som, ale asi pred mesiacom a volaco som vysadila, ze ci to ze som mrchu nemala, nebolo t hak, tak terza neberem a ms prisla 😝 ja by som asi dala napisat teresa, to meno asi aj viac pouzivate, ze ? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre