V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lujsa
3. sep 2010

@luppita 😀 auto?PArada,sikovny je simpi,to je neuveritelne,ze ti chlapi si vedia vybrat slova 😀

@kathynka stastnu cestu prajem,cestovatelka nasa-uzite si to 😵

@weiya dala by si prosi Ta link,odkial ste objednavali?A nevies nahodou,v com je rozdiel medzi pluskovou a nepluskovou?Lebo mne v BM tvrdili,ze v tom,ze pluskova sa da o 0,5 cm zuzit a ze je to zanedbatelne a nahovarali ma na nepluskovu..

@bobocka tak to su paradne darceky,zasluzene 😉 Ja momentalne nosim dookola 2 veci a dlho to tak zostane...Tiez mame suchoty financne momentalne.Som rada,ze tie reeboky su odporucane usa pediatrami,G.v nich nechce chodit,len v nich lozi.A kedze mi ho za rucicky nevodime,tak ho nevieme presvedcit,nech chodi popri nabytku.Papucky na snurovanie su Miskovi dobre?Super,oni aj lepsie drzia nozicku,muselo to byt v tom,ze v tych prvych ju mal volnejsiu.Nasi vzdy hovorili,ze snurovacie topanky mozu byt aj vacsie a nieco na tom bude 🙂

@petraas Sofinka sa do toho rychlo dostane 😉

My sme v utorok vynechali plavanie-nevstali sme 😅 Tak snad tento utorok nezaspime 😀

bobocka
3. sep 2010

@luppita jej,teraz som si vsimla,ze si pisala,ze simpi uz prve riadne slovo povedal 🙂 gratulujem 🙂 to u nas sa stale babtkovsky hovori a dlho aj bude.misko si bezne vedie dlhe monology,no myslim,ze tomu ani sam nerozumie 😀 ani hlavu ani patu to nema,len gagoce dve na tri 😀 .som zvedava kedy sa nam prve slovo podari a co to bude,no nejak skoro to nevidim. a nevadi.su aj trojrocne deti co holu vetu skomolit nevedia.stale sme na tom dobre 😀 @lujsa.miskovi sa v oboch zatial dobre chodi.vcera mu kadejako vykrucalo labky v tych reebokoch.,no dnes isiel krasne.ono to chce asi len si na ne zvyknut.doteraz bol stale v ponozkach,tak si nemal ani na co ine zvyknut.cele leto bol v ponozkach ci bosy.sandalky co sme mu kupili mal asi 2x. a maleho preco nevodis za ruky? ty nechces,ci on nechce? 🙂

weiya
4. sep 2010

@lujsa http://www.krtecek.com/ paci sa link 🙂
a haha vies ze ani poriadne neviem aky je rozdiel medzi pluskovou a nepluskovou 😀 ta pluskova ma tusim aj neake speci prehriadky kde si odlozite veci pri cestovani ci ako to bolo 😉 fakt velka spokojnost s tymto obchodom, sedacka minimalne o 20euro lacnejsia nez inde na slovensku, rychle dorucenie, stredu sme objednavali, piatok prisla 🙂

tinnka9
4. sep 2010

@lujsa kopirujem ti rozsiahlu odpoved jednej kocky tu na MK, ked som chcela vediet + a - sedacky Britax Evolva - spomina sa tam aj rozdiel medzi pluskovou a nepluskovou verziou 🙂 :

"plusy: je velmi priestorna, vhodna pre deti normaneho az vasieho vzrastu, ma dve polohy, ta odpocinkova sice nie je velka, ale ked sa k tomu prirata aj sklon sedadla, staci to, dieta ti tam bude spat ako v oleji. Je velmi pohodlna, pekne posltrovana, kvalitne vypracovana, potah mozes kludne oprat v pracke a odstredit pri nizkych otackach, vyperies z neho vsetko od zmrzliny az po cokoladu. Podla vzoru romera ma polstrovane pasy v ramenach, pokial dieta sedi bez bundy, tak s pasmi zapnes minimalne este 100cm dieta (Oli ma 99cm a 16 kg) a pohodicka, skoro do tych troch rokoch to bude uplne ok. V testoch nie je sice hodnotena na uplne hornych poziciach vo svojej kategorii, ale kedze je to sklbena viac stupnova sedacka, tam samozrejme nebyvaju take dobre hodnotenia ako u samostatnych stupnov. Dalsou vyhodou je podla mna aj cena, za 200 eur kupis sedacku, ktora sice nebude do 12 rokov, ak mas vacsie dieta, ale rozhodne ju povozite dlhe roky. Nasa je po roku uzivania stale ako nova. Este by som mohla napisat ako klad rozsirovanie pri pluskovej verzii do sirky, ale je asi 2cm z kazdej strany, tak to nie je az taky strasny rozdiel a lahsie zvliekanie potahu bez demontaze pasu, co je sice pekne, ale zvlieka sa dobre aj nepluskova verzia. Kontrola upinania, pri spravnom utiahnuti pasov pocut klik, aj bez toho sa da zit A plusom je aj to, ze je velmi oblubena a aj dostupna...
Negativa - polohovanie vyhradne pred jazdou - my jazdime stale sklopeni a nic nemusime polohovat, ked chce si maly schrupne a je to. Kratke vnutorne pasy v zimnom obdobi - tak to sa da riesit len posadzanim dietata bez zimnej bundy, to je problem kazdej sedacky, podla mna aj pultikovej v zime. Ak si zaspinite pasy, u pluska nejdu demontovat, neviem ako je to u normalnej verzie. A negativum bude aj vaha a rozmer sedacky, co je vsak bezne pri kazdej lepsej sedacke, rozmer je samozrejme pochopitelny, kedze je 9-36kg."

My mame pluskovu a to zuzovanie bokov nam nefunguje - teda da sa to zuzit, ale po chvili sa to vrati do povodnej rozsirenej polohy. ale poviem ti, podla mna to nevadi, lebo matusovi je ta rozsirena verzia tak akurat, a ked ho tam este posadim v bunde, tak by sme tu zuzenu verziu aj tak nepouzivali 😉. Zatial so sedackou spokojnost 🙂. Inak dobre vysla v testoch tento rok aj Cybex Pallas, ta bola moj prvy favorit, ked som vyberala sedacku. Ale odradili ma 2veci: - zatial sa da na SK vidiet nazivo tusim len v Brendone v BA, a -treba dat bacha na pasy, nezapne sa do kazdeho auta 😒. Inak co sa pasov tyka, tak sme mali aj my problem upnut Evolvu v tom nasom - ja to ani nedokazem, treba na to "chlapsku" silu 😀.

briketa
4. sep 2010

Ahojte babule, tak my sme uz prekrocili 3. sep. rocik . Aili sa vonku vyblaznila, na vecer som jej uz nechcela davat sladke, tak svoju malinovu minitorticku bude papat zajtra. Odfotim, prilozim.
A uz sa nam teraz oslavenci zacnu pekne striedat 🙂

ewwe
4. sep 2010

@briketa mala Aili je nadherna,
veru uz sa to tu cochvila zacne, jedna velka zurka 😀

lujsa
4. sep 2010

@briketa nadherna je Aili 🙂 A krasne fotky,je na nich nevinnost a zarpven sibalstvo,rozpravkove su 😵

@bobocka G.by sa veru za rucicky vodil,ako vsetky deti,ale ja nechcem-ked bol malicky a boli sme na klbikoch u ortopeda,tak som ho vyspovedala a on neodporucal choditka,ani pasivne sedenie (kym sa babo same neposadi) a ani vodenie za ruky,minimalne kym dieta nevie same poriadne dlho stat-idealne vsak vraj vobec nevodit...Tak mam v hlave stale tie jeho slova a radsej ho nevodim,nie je to vraj dobre na chrbticu,ved on chodi sam popri nabytku,alebo tlaci pred sebou to choditko,odrazadlo,stolicku-on si sam poradi a je to zdravsie🙂

@tinnka9
@weiya dakujem za info,mozno aj ja objednam odtial,Cesi maju autosedacky lacnejsie,lebo maju na ne len 5% dph a ked maju taky super pristup,tak ma to laka.Len neviem,ci pliskovu,alebo nepluskovu...

bobocka
4. sep 2010

@briketa malicka je nadherna 🙂 @lujsa vidis,to som nevedela o tom vodeni za rucicky.ale od dnes som este pred tym ako si toto napisala ,sama nejak zacala s miskom chodit tak,ze ho iba trosku podopieram za boky ,rucky ma volne. ako keby som to tusila 😀 .a inak aj predtym ked som ho za ruky vodila,tak nie tak klasicky ze mal rucky nad hlavou,ale tak ze ich mal pred sebou pokrcene v predlakti a ja som pred nim stala a tak sme sli.akoze stalo sa,ze som ho aj tak mala,ze za jednu rucku a popri mne siel a teda mal rucku nadvihnutu,ale to len minimalne.no po tom co si toto napisala si ti veru dam na to pozor 😉 inak vcera som mozno trosku poriekla tie topanocky.on ma fakt velmi utlu nozicku a tak ci tak su mu sirokeuz sa mu sice nevyzuvaju ako tie predtym,no sem tam sa tane,ze ked sa zo zeme stavia,tak sa mu akoby posunu do boku ako keby si siel nozku vytknut 😖 .na nervy s tym.tieto mu uz teda necham.no v pondelok pojdem este aj ine obuvi v meste obehat.toto je len taka rychla volba pre mna.ale jednoznacne mu musim lepsie najst.som rozmyslala,ze mozno take akoby sandalkove by mozno dobre boli.no uvidime,no tieto co mame su jednoznacne len prechodne.skoda.inak aj v deichmanne maju tie papucko ponozky,no tie sa mi zas super makke zdali byt.(stale o tej podrazke vravim ked vravim tvrde ci makke 😝 )neviem ci to je vhodne 😒 a este tam maju aj take typicke papucky a tie maju spodok na sposob capaciek.co myslite?vhodne ci nie? na tychto oldschoolovych sa ovela lahsie dietatku drzi balanc.

weiya
4. sep 2010

@lujsa nz, no my sme pluskovu objednali 🙂 ale este som ju ani nevidela,dali sme ju aby prisla na adresu kamaratovi, lebo to ako mame od svokri talke k narodkam,a u nich az do vecera nie je nikdo doma, kym z roboty nepridu, tak aby ju mal kdo prevzat. 🙂 ja som nechcela tiez aby ku nam prisla, lebo tiez sme s talku neni cely den doma, tak prisla kamaratovi do obchodu tam je stale niekdo 😀 no mm mal pre nu dnes ist, ale neisiel lebo je chory chudacik moj 😒

inak baby zo vcera na dnes uplne otrasna noc, malej ide zubok, tak len plakala a ked zaspala tak sa zachvilu s placom zas zobudila😒 mm mal teplotu cely zniceny bol,tak som z malu ja bola hore, tak som unavena cely den dnes strasne 😒 len lietam okolo mm a talky, mm len cajicky vyvaram, tabletky podavam, s teplomerom okolo neho beham, theraflu zalievam, fuuu a do toho este navarit, pre amlu navarit,prvy raz som neska taku maskovo zeleninovu polievku robila,taku tu nedelnajsiu, ze nech ho to troska na nohy postavi, prat a upratovat a aj tak je tu ako v tanku 😀 fuha tak neska sa teda obraciam, ani na konika som nestihala kuknut, esteze ste vela toho nepopisali 😀 mala uz spi, dufam ze neska uz lepsia noc bude, tak teraz uz oddychujem 🙂 len dufam, ze mala to od mareka nechyti 😒 a ani ja by som nemusela 🙂

a este sa vam musim postazovat, co sa mi dnes stalo, teda vlastne som aj moc rada, ze vam to mozem napisat.... umyvala som riad v kuchyni a dost tma tam pri drese bola tak som si isla svetlo zaznut, to take co v kuchyni pod linkou byva...mokre ruky som mala a v druuhej ruke som mala handru na riad a ako som svetlo zapinala,taka supa ma strelila, normalne som citila ako mi elektrika presla z jednej ruky na druhu, taku ranu mi to dalo 😒 no ze to tak musim napisat, ale este furt som s toho v prdeli 😕

weiya
4. sep 2010

@bobocka ja natalku za ruky tiez nevodim, ale vcera som skusila, ked sme boli v parku, a tak krasne jej to islo 😵 len za jeden prst sa ma drzala, tak sme dali aj tri okruzne jazdy po parku 😀 😀

tinnka9
4. sep 2010

@weiya fuuuha, tomu sa hovori "den blbec". snad uz bude v noci a zajtra lepsie 😉 . breboha, co ta to napadlo svetlo mokrymi rukami zapinat???!!! inak ti poviem, nas matko ked mal asi 2roky, tak objavil kdesi doma taky odcvaknuty kabel akoby zo zehlicky s tym koncom, co sa strci do zasuvky. a samozrejme, ze hned vedel, kam to patri. ja som cosi robila v kuchyni, len zrazu z izby rev. som tam pribehla a maly pri okne ze "vcielka ma stipla",ukazoval mi ruku a plakal. som si myslela ze asi osa vletela dovnutra. no v tom som zbadala ten kabel v zasuvke strceny a hned mi bolo jasne, aka "vcielka" ho stipla. som skoro infarkt dostala, hned som volala doktorke, co sa stalo a ze co mu z toho moze byt. mala som ho len pozorovat a keby nieco, tak prist. ale chvalabohu, vsetko bolo nakoniec ok. ale nebolo mi vsetko jedno, ked si na to aj teraz spomeniem, az mi zle pride 🙄

weiya
4. sep 2010

@tinnka9 jo vystihla si to, den blbec 😒 neviem co ma to napadlo, tma tam bola, reku zaznem si, som si to neuvedomila,ze mokre ruky mam...no ale to by ma ani nenapadlo,ze elektrika moze takto kopnut,pri zazinani svetla... chvalabohu,ze matkovi sa nic nestalo...


































kacenkalm
4. sep 2010

ahojte babeny
posielam vam horuci pozdrav z ostrova...je tu neskutocne teplo, 😎 mala v pohode to znasa....akurat dnes mi spalilo plecia,som cervena ako rak...tak sa drzkajte.... 😵 😵 pa pa

luppita
4. sep 2010

@briketa fakt krasne foto 🙂
@weiya e ze aky den blbec ☹ dufam ze talka bude mat lepsiu noc a aj ty a hlavne nech to od tata nechytite. nemozte o na noc premiestnit do obyvaku? ja by som to isto tak urobila 🙂

u nas sa dnes rano stavalo o pol 5tej 😠 (naposledy o takom case vstaval ked bol uplne miminko) tiez nam ide zub, neviem este ktory, lebo ziaden este nie je vidiet ... ale tazke rano bolo, cez den pohoda, ale zase kaka tak ako ked zub ide 😀

weiya
4. sep 2010

@luppita taku hlupu roztahovaciu pohovku tu mame, ze by sa nevyspal, madrac sa posuva dolu, takze rano by sa isto nasiel na zemi 😀 😝

luppita
4. sep 2010

@weiya hmm tak to hej. Aj my sme mali taku onicom, raz som tam draheho vysmarila, bol len trosku nakapany a rano sa zobudil, s teplotami, zimnicami, prepoteny madrac skrz naskrz..... ☹

weiya
4. sep 2010

@luppita nieco vyse roka ju mame, total o nicom je, lacna bola, celkom fajn vyzerala, najpr sme ju aj ako postel vyuzivali, ked sme postel este nemali, teraz je cela rozhegana polamana 😀 ako keby sme ju dvatsat rokov mali...po nocnich tu spaval, aj mama ked k nam chodila, ked bol na nocnej na nej spavala,ale chudaka choreho tam spat nechat nemozem...

ewwe
4. sep 2010

cauko, baby len tak pre info u bati su zlacnene tie topanocky s tou ohybnou podrazkou, asi na jesen uz nic moc stoja teraz 15€ http://www.bata.sk/artikel/83636

bobocka
4. sep 2010

baby chytro citajte!!!riadne dolezite!!!!! teraz neviem co mam zajtra robit ☹ dat ci nedat ? vigantol davame denne 2kvapky,no teraz neviem.no vsak citajte a napiste mi sem co si o tom myslite 🙂 http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna...

zuziiiicek17
4. sep 2010

@bobocka
Nečistota nie je toxická, bezprostredné riziko ohrozenia zdravia nehrozí. Stiahnutie z trhu má preventívny charakter.

nestrsuj 😉
a mne ho maly kaaazdy den vypluje ,vyleje ,drcne a nic mu nechyba...

bobocka
4. sep 2010

@ewwe tak tie vyzeraju fajn a velmi dobra cena 🙂 .teraz je to uz pre nas sice pase,ale ti poviem,ze ked ja som u batu bola,tak ich tam nemali a mali len otrasne detske topanocky.sme boli s bobcom zhrozeni.sme si mysleli,ze bata bude isto dobry a opak bol pravdou.dizajnovo boli kadejake ,nie moc pekne a tvrde jak stolverky (zas o podrazke vravim) to bobco ledva prehol a ja vobec.bud mali tesne pred tovarom alebo ja neviem,no my sme veru sklamani odtial sli.@weiya ty si sisi.mokrou rukou svetlo zapinat!!!to ta na fyzike nic nenaucili??? 😀 ale nie,na to treba davat riaden pozor.no uz si poucena,znova to uz isto nespravis.esteze sa ti nic nestalo.a dufam,ze tvoj muz sa chytro dokopy da a hlavne,ze to na teba ci nebodaj talku neprenesie.@kacenkalm joj ty provokater maly.my tu na slovensku mrzneme-zima jak v rusku a ty sa opalujes.ale uzi si to 🙂 @ tinnka9 fuu,ti poviem,ze s elektrinou nie su zarty .ja by som asi riadne panikarila keby mojho miska takto vcielka stipla ☹ .esteze sa malemu nic nstalo 😉 @luppita fuha,tak riaden budicek 😒 by ma porazilo 😠 nech chytro simpimu zubok vylezie,nech je zas dobre 😉 . my este stale nemame toho nestastnika siesteho uplne prerezaneho.uz ho citim,no stale to nie je ono.

bobocka
4. sep 2010

@zuziiiicek17 no vsak viem,ale aj tak.to stiahnutie z trhu nie je pre nic za nic.ja nestresujem isto 🙂 ,ale som to zachytila ked som si forum otvorila a kukam a no nie prijemna sprava to je.v pondelok isto doktorke ohladom toho budem volat,len som chcela vediet aj vas nazor na to,ci dat zajtra ci nedat.ja davam kazdy den 2kv do pusky a hned na to kojim 🙂.misko uplne pisti blahom ked flasticku vytasim 😀

lujsa
4. sep 2010

@bobocka to vsetky Viganotly,alebo len niektore?Ja veru asi vynecham davku a dam si predpisat novy,pretoze to co prenikne na verejnost je len cast pravd..Nas drobebec Vigantol miluje,aj Cebion-ked 2x v zivote chytil hysak a nevedela som ho nijako utisit,tak som mu Cebion musela dat-3kvapky,on sa za nim trasie a mnamka,takze sa potom ukludni 😀

@weiya fuha,som rada,ze si ok...Aj vasmu tatovi prajem skore uzdravenie a najma,nech vas s Talkou nenakazi 😉 Mna par rokov dozadu tiez kopla elektrina,ale poriadne...Ponahlala som sa a isla som zastrcit zastrcku do zasuvky a nechapem,ako sa mi to podarilo,ale medzi tymi dvomi kolikmi,co sa strcia do dierok el.zasuvky som nechala prst...To bola rana,z jednej ruky do druhej,drzalo ma to tam,nemohla som ruku odtiahnut,ale nastasite prst zabranil zastrcke uplne sa zasunut a po par sekundach vypadla a mna odhodilo na zem-to len mamka pocula z izby obrovsku ranu a nasla ma na zemi....Odvtedy sa elektriky este viac bojim...

@kacenkalm krasnu dovolenku prajem 😵 Uzite si slniecko 😵 😵

@tinnka9 fuha,musela si byt na smrt vystrasena...Ale nastastie to dobre dopadlo 🙂

zuziiiicek17
4. sep 2010

@briketa troslu oneskorene ,ale malinkej zelam vsetucko najlepsie a najkrajsie na tomto svete 😵 a kraaasna je princezna 😵

bobocka
4. sep 2010

@lujsa fuuuha,tak ty vyhravas v nehodach s elektrikou 😒 😲 hroza 😲 s tym fakt nie su zarty.no a co sa vigantolu tyka tak ja neviem ci vsetky.nemyslim si,ze by to zas bolo nieco supernebezpecne,ale ja veru v pondelok isto doktorke volat idem.mozno tam aj osobne zbehnem.a pojdem sa aj do lekarne na to opytat.inak u nas je to s cebionom aj s vigantolom tiez tak.misko sa ide za tym zabit.a pritom vigantol je hnusny olejovy a cebion je tiez taky kadejaky.nie velmi chutny.ale aj paralen sus ma velky uspech. ja si pamatam ,ze ako dieta som uplne zboznovala spofavit.to bol najlepsi sirup na svete.na krabicke boli taki panacikovia na kolobezke.joj,tak by som si ho znovu dala a on sa uz nevyraba.najchutnejsi liek na svete to bol!!!!! 🙂

lujsa
4. sep 2010

@bobocka ja som sa uz rozhodla,ze ho davat nebudem.MM je v chemii dobry a ked som sa ho pytala,tak mi povedal,ze velmi laicky a zjednodusene povedane to znamena,ze ten Vigantol,akoby postupne uvolnovat z toho vrchnaka nieco,teda ho rozpustal (ten vrchnak je vlastne polymer a on ho depolymerizuje)..Ja viem,ze to iste nic krkolomne nesposobuje,ale ja sa takych veci bojim,ktovie,co sa zisti o x rokov.Takze kym nevyrobia novy Vigantol,dame si pauzu,aj ked nasa dr ma asi nepochvali,ale ona nie je chemik,ale lekar a ako lekar bude tvrdit,ze D-vitamin potrebuje.mozno zacnem davat ten Cebion multivitamin,tam je aj D-vitamin...

bobocka
4. sep 2010

@lujsa no vidis.preto som to sem dala,ze aky nazor na to vy kocky mat budete a aha,tvoj muz sa v tom vyzna a neodporucuje to.tam inak pisu,ze sa moze davat vit d od slovakofarmy zatial.ale ja by som ,asi tak ako ty pises,na ten cebion multi presla.no zajtra teda ani ja nedam a uvidim co mi v lekarni a u doktorky v pondelok povedia. 🙂

tinnka9
5. sep 2010

@bobocka no to je des, co s tymi liekmi dokazuju! prednedavnom stahovali nurofen tusim (samozrejme, ze tu "vadnu" sarzu sme mali akurat my doma 😒 a aj sme ju pouzivali), a teraz toto!!! akurat som sa vas chcela pytat, ze dokedy vigantol treba davat, lebo mne sa pred tyzdnom minul a k doktorke ideme v utorok, tak mame tyzden pauzu od neho 😀 .

tinnka9
5. sep 2010

@ewwe presne tieto topanky som chcela malemu kupit, ked boli este za normalnu cenu, ale poviem ti, vobec mu nesadli pri skusani ☹ . vyzeral v nich, akoby mal obute gumaky. tak sme ich nekupili 😉

weiya
5. sep 2010

breee ranko 🙂 takze noc aj dnes otrasna 😀
@luppita takze chudak nakonec skoncil na gauci, jasne gauc cely spoteni... 😒 mala spatno spala, tak som si ju k sebe vziat musela a vyhostit mm na gauc 😀 dva razy mi usla s postele 😀
@bobocka joj a ja som uz aj mesiac vigantol zabudla údapt tak teraz neviem ci mam dat abo radsej nie 😒
@tinnka9 tusim do dvoch rokov sa vigantol odporuca davat.ale neni som si uplne ista.

@lujsa akurat som sa ta chcela spytat ze ako sa to c -cko vola 😉 Cebion jasne 🙂 malej by som to v lekarni kupila,ked je teraz mm chory, posilnit imunitu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre