V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
14. okt 2010

@akinom55 my mame emitex a je fajn 🙂 teda zatial sme ho mali len v hlbokom,ale uz som ho skusala dat aj to sportoveho a drzi tam fajn 🙂 je teplucky 🙂

tinnka9
14. okt 2010

@akinom55 my mame kaiser, ale odskusany este nie je 😉 . minuly rok sme ho pouzili 1x, ale malemu v nom bolo moc teplo, tak sme ho odlozili na tento rok. vyzera byt hruby, tak aj na tuhu zimu, je dostatocne dlhy - da sa pouzivat az do 3rokov, pokial ti, samozrejme, este bude chciet sediet v kociku. rozopinanie ma stredom, takze dost prakticke podla mna. ale sestra ma napr. emitex a tiez si ho chvali. a na lodger su tu na MK tiez len same chvaly, ale pre mna by bol ten dooost drahy 😒 . tak uz to je len na tebe, ktory si vyberies 😉

lujsa
14. okt 2010

Prave sme sa vratili z prechadzky,je nadherne,musela som G,vyzliect mikinu,co mal pod chlpatkou,tak mal len body s DR a chlpatku.Takze od zajtra sa konci pekne pocasie? ☹Co len budeme robit v dazdi...

@akinom55 my sme minulorocny fusak vyrastli,bol super,ale tento rok sme museli kupovat novy,Ja som zvazovala Lodger,EMitex a Kaiser.Lodger som vylucila,ked som ho videla,je super pre babatka,ale pre taketo vacsie a chodiace deti uz moc nie.To miesto na nozicky ma zosite,takze je nutne dieta vyzut do Lodgeru a ked som sa pytala predavaca,ci je nepremokavy,povedal,ze ano,ale ma echo od mamiciek,ze ked ho zo 3x vyprali,tak uz nepremokavy uplne nebol,vraj sa ten impregnant spral.Emitex a Kaiser som porovnavala a ovela viac sa mi pozdaval Kaiser,s tym,ze som citala,ze v Emitexe sa deti dost potia,je "umelejsi".Neviem to ale z vlastnej skusenosti.Tak som kupila Kaiser,je dlhy,co je plus,uvidime,ako sa osvedci. 😉

weiya
14. okt 2010

@lujsa my sme sa prave teraz vratili a take sme zmrznute 😠 brrr...ked sme vysli von este fajn bolo a teraz aka zima 😲 mala bola v emitexe par krat minulu zimu spotena, ale uznavam, ze ja som to prehnala vtedy s tym ako som ju naobliekala...

lujsa
14. okt 2010

@weiya ani nehovor,ja si neviem predstavit kam s G.budem chodit,ked bude zima a dazd.Jedine do detskych kutikov,ale tam bude plno chorych deti....

bobocka
14. okt 2010

kocky zdravim 🙂 a som zasa tu 🙂 pocitac spada pod akty x.doma nesiel,bol tyzden v oprave,tam sa ho ani len nedotkli,sem tam ho len zapli a vypli a ide. 😀 uvidime na ako dlho...
no docitat je vas tazko veru,no pisali ste o tom co drobci denne jedia.no my sa budime medzi deviatou a desiatou rano.to dostane misko 2krajce chlebika s maslom,polhodku na to je kojeny.potom po novom ideme von a vonku spinka.okolo druhej ma obed,potom okolo piatej ovocie a okolo osmej jogurt alebo kasicku,ale vacsinou jogurt. a potom je zas kojeny.niekedy ho odkojim aj po obede,ale to len sem tam.to posledne kojenie je okolo deviatej a potom spinka a rano sa budi az okolo siedmej ,to zas kojim ale v lahu,znova zaspime a potom sa teda po tej deviatej rano budime.ja som tiez piskotky nejak vyradila,uz bol maly zavisliak na nich a ja ich chcem davat fakt len za odmenu sem tam,nie denne.a my uz davno mame len jeden denny spanok a veru niekedy je len hodinovy.za to v noci misko dobre spi a ja ho iste nebudem nutit.s dennym aj nocnym spankom spi min 13hodin denne,niekedy15.takto dobre nespaval ani ako novorodeniatko.vtedy ak mi dal 10-12hodin,tak som bola stastna.inak ja som uz tiez vytiahla kabatik zimny miskovi.u nas je sice pekne slnecno,no sem tam riadne zatuhne.
no a veru my to mame teraz kadejake.miskovi vysli vytery z hrdla pozitivne na nejakeho bacila,tak sme na atb.uz vyzera byt zdravy,no musim nu tie atb este do utorka davat aby sme bacila zabili,inak sa bude mrcha stale vracat.ani neviem co je to zac ten bacil.ale berieme augmentin duo sirup.misko mal dnes vyse hodinovy zachvat placu,este stale mrnka,uz je to 2 hodiny.normalne ho chudiatko zajakava z tolkeho placu ☹ teraz ideme uspavat,tak som zvedava co to spravi 😖 .potom zas pridem.ste mi chybali maminky 🙂

petraas
14. okt 2010

@bobocka vitaj, no konecne ze si tu...smutno nam bolo za tebou🙂

weiya
14. okt 2010

@bobocka vitaj 🙂 veru smutno nam bolo bez Teba..

luppita
14. okt 2010

@weiya ja tiez davam malemu obed az ked sa zobudi, okolo 14 / 15 🙂 a celkom nam to vyhovuje, az na to ze teraz je mu obed zbytocny ☹ vcera poobede u bracha zjedol pizzu, jeden cely trojuholnik 🙂ale bolo to ako tak prve jedlo od 11tej 😠

ked bolo dobre a nehnevali nas zubadla, papa rano okolo 8mej mliecko, asi o hodku chlebik, ovocie, ide spat, obed, olovrant (vyzivka, puding, milacik....) . vecera (parky, kasa, krupica, pucing ....)
teraz jedava mlieko, chlebik, nic nic nic nic len chrumky, ticinky a ked zaspi vecer tak mu davam take hustejsie mlieko ☹ uz mi z toho harasi 😠 chcem aby sa moje dieta konecne najedlo.

lujsa
14. okt 2010

@bobocka vitaj spat 😵 UZ aj tvoj pocitac uznal,ze nam tu chybas a radsej zacal posluchat 😀

Kocky,neviete mi poradit nejake pohodlne a velmi skladne golfky?Povodne som ich nechcela kupovat,ale teraz na jesen/zimu budem asi viac jazdit autom a kedze mame dost velky kocik (Teutonia Spirit),tak z neho musim dat dole 2 kolieska,aby som zavrala kufor a ta tyc,ktora mi tam namiesto kolieka trci mi nici auto,casom by mi tam spravil dieru.Vobec neviem,ako ich vybrat...

bobocka
14. okt 2010

jej kocky,dakujem za mile privitanie.joj a hned sa vam postazujem.som sa ako osika klepala,ked sme miska prebalovali ☹ .tak on chuda dve hodiny rev,my sme vymyslali,ze co s nim je,hrali sme sa,steklili ho...no kadeco co ho za normalnych okolnoti hned rozosmeje a on nic.sem tam stichol,no stale mrnkal. ovonali sme ho,ci nie je pokakany a nesmrdel.no ked sme ho rozbalili,tak som skoro revala z toho.strasne zapareny a kaknuty.ale ono to fakt nesmrdelo.vobec.ja neviem ci to tie atb sposobili,ale ani ako rozbaleneho to nebolo citit,ze bol kaknuty.plienku mal menej nez 4 hodiny a je to ta 12 hodinova pamperska.v tom hnusnom atb hovienku muselo byt daco,co ho tak rozdrazdilo.joj,sa klepem len ked to pisem.chudiatenko moje ☹ .sme ho nechali tristvrte hodinu rozbaleneho,nech mu to dycha,volala som na pohotovost,ze ci mu mam davat atb dalej ci co s tym,tak len klasila,repik,rybia mast a imazol.a dalej davat atb.ze ak by sa to zhorsilo a jeho kozicka by dalej zle reagovala na moc ci hovienko s atb,tak mam ist k doktorke a zmenia sa atb.najhorsie je,ze zajtra je uz piatok,doktorka je v ordiancii len do 12tej a do rana sa mu to iste zazracne nevylieci.no mozno behom dna a do soboty to uz bude lepsie.no ak nie,tak mi doktorka na pohotovosti iste ine atb nepredpise,takze tam co tam to do pondelka mat budeme a mame to brat do utorka rana,tak to uz isto menit mebudeme.kojila som ho polhodinu (co normalne do 10 min je tvrdy) a nezaspal,tak som ho dala so postielky a zaspal sam.teraz je kludny a pekne spinka.on vlastne hned ako sme ho rozbalili stichol a potom uz neplakal.vyslovene ta hnusna plienka ho trapila.tak ja len dufam,ze mu to prejde a ze to ok bude.takto aspon budem vediet do buducna a aj vy tak cez nas budete vediet,ze ked sa atb berie,treba castejsie plienku menit a sledovat to.tiez mi to mohla doktorka povedat dofrasa 😠

weiya
15. okt 2010

@bobocka jojo toto sa uz aj nam raz stalo , ked mala brala atb,v plienke bola asi tri hodiny, nesmrdkala ani nevyzerala ze plienka by bola plna...a plakala plakala, mrncala stale, fakt sme nevedeli co to moze byt..a ked sme ju kupat isli plienku sme dali dole a tiez nas tam cakala zaparena ritka, ale statocne, takze to sa stava...imazol je zazracny do dvoch dni ma misko po zaparenej rituske 🙂

ewwe
15. okt 2010

@luppita parky mu nedavaj jest, moj m pracoval v kombinate a co sa o parkach hovori je fakt pravda, ani tie detske niesu o nic lepsie, daj mu radsej ked tak nejaku sunku

@bobocka vitaj s5, my sme este atb nebrali, ani ine lieky okrem sinupretu a calciaku, ale ked bola nina mensia a bola pokakana, tak nechcela zaspat, nic nepomahalo az ked som sa kukla do plieny a prebalila ju

ja mam teraz zasa opacny problem, sme teraz u nasich na dedine, kvoli mm, lebo do bytovky by sa so sadrou nevytrepal, tak nina je skoro cely den vonku, no ale ona sa zacala pytat na nocnik aj ked chce cikat, no a opakuje to dovtedy kym ju nedam na nocnik, ale predstavte si to zobliekanie ked je teraz taka naobliekana a zasa obliekanie, pyta sa aj dvakrat do hodiny, minule na prechadzke sa az rozplakala lebo chcela na ,,aa,, a my sme boli v meste, och keby uz bola jar 😔

ewwe
15. okt 2010

nechcem ju zmiast, ked raz ju dam na nocnik, inokedy zas nie, ze nech kaka do plienky, sama nebude vediet co je spravne, ale zas nemozem byt len doma pri nocniku, neviem no 😖

lujsa
15. okt 2010

@bobocka juuuj taketo su tie atb agresivne?Imazol urcite pomoze a Misko bude mat ritusku ako pred tym 😵 Nemala si to odkial vediet a ked nebolo nic citit,koho by napadlo,ze je pokakany....

@ewwe aj ja som velky odporca parkov,MM je vystudovany hygienik (aj ked to uz nerobi) a mam zakaz kupovat parky aj pre nas.
Nina sa uz takto pyta na nocnik?To je sikulka.Verim,ze toto pocasie vam to chodenie na nocnik stazuje.AJ sestra mala takyto problem s mojou neterou,ale ona mala uz 1,5 roka,tak jej to nejako vysvetlila...Ale pamatam si,ze ked isli autom do CHorvatska,tak mala sa odmietla vycikat do plienky (stale plakala,ze do plienky nieeeee) a museli cestou kupit nocnik a cikat do neho po ceste...

petulig
15. okt 2010

ahojtee@bobocka my mame presne tie iste antiobiotika a zatial pohoda. Zato predtym sme mali nejaky Zinnat ci tak dako a dve davky mi komplet vyzvracala so vsetkym co za den zjedla. Hroza. Hadam im to coskoro prejde. My to mame aj zo zubov isto , lebo nam vysli naraz ddalsie dva horne, ael je to hroza chore dieta. Unavne poriadne. zapareny sme zatial neboli, ale to hovienko antibioticke to je parada🙂

ewwe
15. okt 2010

@lujsa NO neviem ci je to vyhra, ze sa tak skoro zacala pytat na nocnik, do mesta na prechadzku s nocnikom asi tazko, 😀

ewwe
15. okt 2010

@lujsa tak mm uz tiez nerobi masiara, pracoval v kombinate cca 10 rokov, no ale kto by chcel jest soju v prasku, loj hovadzi rozmix. s vodou a ladom, bravc. koze rozmix. s vodou a ladom, hydinovy separat t. j. hydinove kosti rozmix na pastu, a bočik plus rychlosoli a konzervanty, dymova prichut 🙂

lujsa
15. okt 2010

@ewwe presne taketo zlozenie parkov mi povedal MM,este spominal pomlete usi a chrupavky,tusim a cervene farbivo...No radost jest 😀
No,do mesta sa veru nocnik nosit neda,ale neboj-Nina je sikulka,ona pochopi,ze nie vzdy sa da cikat do nocnika 🙂

weiya
15. okt 2010

@ewwe
@lujsa fuj znechutili ste mi hot-dog 😝 😀 😀

petraas
15. okt 2010

@bobocka tak zaparenu ritku sme mali aj my cca 3 tyzdne naspät. boli sme dlho vonku a vobec sme nespozorovali ze sa Sofi pokakala ani vobec nesmrdela a chudatko nase v tom bola ale 2 hodky a vobec jej to nevadilo az ked sme dochadzali domov zacala byt akasi nervozna tak som ju povizliekala a videla som ze je pokakana, rozbalila som ju a chudiatko nase mala celu ritku vyparenu ale strasne. nevedela som ci jej mam dat hned imazol alebo sudokrem ale nakoniec sme skusili sudokrem a do rana to mala celkom pekne tak som ani imazol nedala a pokracovala som v sudokreme. no to ja ta chyba ako pise ewwe ze nocnik sa neda zobrat do mesta...

petraas
15. okt 2010

baby inak mi mame poslednu dobu akusi smolu...viete co som pisala o tej postielke pre Sofi, ze nam poslali zly rozmer...tak nakoniec som im tie dlhe diely mala poslat naspät co som aj poslala a oni mi za tyzden poslali vraj spravne...tak vcera prisli, som to zacalo rozbalovat a zasa nemile prekvapenie. tento raz bol rozmer spravny ale farba zla...myslela som ze ma slak trafi...nechapem co tam robia ked niesu schopni poslat jednu postel. a to mi pani hovorila ze ju maju na sklade. preto som ju aj objednala ze bude hned dodana...kebyze to viem tak si ju dam spravit nejakemu stolarovi...no proste des:(

lujsa
15. okt 2010

@petraas to uz ani pravda nie je s tou postelou ☹ MAte tam snad vsetky komplikacie,ktore mohli nastat 😒 Ale snad sa na nej bude Sofinke o to viac pacit 😵

petraas
15. okt 2010

baby nemate nahodou skusennost s agenturou www.noveTVARE.sk alebo niekto z vasich blizkych?

@lujsa mala by v pondelok prist ale moc tomu neverim lebo stale len slubuju a nic z toho. dohodli sme za dnes nam poslu spravne diely expres kurierom aby som ich v pondelok mohla mat ale moc tomu neverim lebo uz sme sa velakrat dohodli a aj tak si spravili po svojom...ak v pondelok nepridu tak im tam volam ze im posielam aj zbytok a chcem vratit peniaze lebo ma to uz prestava byvit

ewwe
15. okt 2010

@petraas to snad nieje pravda, aka smola, to ja som tak so sedackou cachrovala asi mesiac, no a tiez som objednavala fotak pre nasich, a poslali krabicku s kablami ale bez fotaka, ale nastastie poslali fotak dodatocne, je to risk tie eshopy, ale zasa maju good ceny

weiya
15. okt 2010

@petraas chces tam dat sofinku? tu na konikovi som citala aj v jednej teme sa spomina, nasla so m tu je :https://https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/deti-v-modelingu-a-v-reklame/

petraas
15. okt 2010

@ewwe mne tak ani nejde o tie ceny...ja si vzdy nieco vyberiem na nete a snazim sa to kupit u nas v obchodoch alebo na blizku ale ked to nikde nemozem zohnat tak objednavam cez net...zatial vzdy vsetko v pohode akurat s tymto mam problem.....aj s plachtami som mala problem ako som pisala ale to nakoniec dobre dopadlo bola to chyba posty...no dufam ze do tretice bude vsetko dobre a ze Sofi konecne bude spinkat na posteli🙂

petraas
15. okt 2010

@weiya aj som nad tym zacala teraz rozmyslat co u nas tocili tu reklamu...ale neviem sa rozhodnut ci je to spravne....nechcem ani tak aby niekde hrala lebo to je narocne stacilo by len fotenie to je menej narocnejsie a ona sa rada foti...do reklami by som ju asi nedala hrat lebo ked som videla co teraz musel trpiet jeden chalan co natacali reklamu u nas v Skalici tak mi stacilo...vybrali aj moju neter ale len na fotenie...fotenie by som brala, len neviem kde sa seriozne zaregistrovat tak preto som sa pytala ze ci ma niekto skusennosti s tou agenturou co som pisala....

bobocka
15. okt 2010

@petraas mas to riadne s tou postelou. 😠 a ta agentura je podla mna ok.teda osobne skusenosti s tym nemam,ale co sa fotenia deticiek na reklamy tyka,tak to je podla mna ok.pokial clovek nevlaci dieta z castingu na casting,tak je to ok.raz za cas privyrobit nejake bubaky a tie das malickej na ucet.to sa v buducnosti zide a ked bude starsia,tak sa bude chvalit,ze bola v reklame fotena 🙂
baby my zle nedobre s tou ritkou.misko to ma sialene cervene.cely den je ok,usmievkavy,no ako nahle doje ovocie a po nom kaka,tak ho to uz boli.mozno to ovocne hovienko je kadejake.neviem.na obed ked kakal,tak bol ok.dnes kakal 5x.no nezlepsilo sa to oproti vcerajsku ani trosku,tak sme boli vecer na pohotovosti a mali sme riadne stastie,lebo sluzbu mala nasa pediatricka.vysadila mu atb,ze toto nie je normalna reakcia,ze to m riadne a len repik a imazol dalej davat.ta rybacia mast je na dve veci 😠 iba co to smrdi a nehoji nic. 😠 misko to ma ale strasne cervene,na dotyk je to horuce,je to kruh v priemere asi 20cm. ☹ .chudatko moje,az ho trasie ked mu to osetrujeme ☹ .on inak strasne vela bolesti znesie,no toto je fakt neskutocne zapalene.to mna boli ked mu to osetrujem.vzdy mam pri tom stiahnuty zaludok a aj ja sa trasiem.akoze nikomu by som to nepriala.strasne nieco.zatial to vobec neustupuje.uvidime ako to bude teraz ked sme atb vysadili,ci to pomoze.normalne aj ked si misko sadne,tak sa tak miesi aby nesedel prave na tom najviac zapalenom ☹ .baby hruza ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre