V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
24. okt 2010

@petraas veru tie narodeninove sofke velmi svedcali 🙂 ja som tiez nasla este aj taku nejaku podobnu supravku,tak ma to aj k tej taha ae krotit sa musim,vsak to len na vianoce oblecie 🙂 a mozno aj na mikulasa 😉 no dala som len meno,ze Natálka napisat.

petraas
24. okt 2010

@weiya no ved toho sa prave bojim ze aby sa nepodkynala ked ich vymenim za 24, lebo to uz bude o 3 cisla väcsie. v tychto 23 chodi dobre ani sa nepodkyna ani nic a ako som pisala je tam tak 1 cm vola. no nic asi jej ich necham a ked nevydrzia tak kupime nove ved koncom zimy budu uz snad vypredaje🙂

weiya
24. okt 2010

@petraas no,to uz asi aj budu zimne vypredaje tusim zacinaju uz po vianociach 🙂 😀

petraas
24. okt 2010

@weiya sak to oblecie to len na mikulasa a na vianoce a hotovo...ten komplet stoji 17 eur tak zostaneme asi pri satkach z bessu, len neviem si predstavit co to bude za material ale sak snad to bude dobre. inak ja s tou supravou od nich velmi spokojna niesom lebo pusta velmi ciernu farbu a uz to troska pustilo aj do toho ruzoveho patentu a este velmi pusta chlpy...no uvidim ake budu tieto satky a ked zasa nebudem spokojna tak uz radsej nic neobjednam. co som jej objednala z mamimo tie satky k rociku tak s tymi som spokojna.
no ja neviem ci jej tam mam dat vytlacit Nelly Sofia alebo Veselé Vianoce

weiya
24. okt 2010

@petraas ja si predstavuje,ze asi budu takej latk ako ta suprava,tusim teplakovina tam bolo pisane,preto si myslim,ja som s tou nasou celkom spokojna,prala som ju asi dvakrat,ale len mikinu,taplaky su jej zatial velke,cervenu trosku pustala,ale nema do coho,lebo napis aj patenty su cierne 🙂

weiya
24. okt 2010

mna tiez potom napadli,tie vesele vianoce,ked som uz objednala 😀 tak b sa mozno potom lahsie posunuli na bazari na buduci rok,ako ked tam bude mat meno natalka 😀 a mozno sa aj na to niekdo chyti 😉

lujsa
24. okt 2010

@petraas mne sa jednoznacne viac pacia tie druhe saty s ciapockou.Rozkosne su 😵 Neviem,ci su to tie z Bessu,alebo nie.Ja sa tiez bojim toho,aby neboli cizmicky pridlhe a nezakopaval v nich.Asi ich vyskusam na pancisky a hrube ponozky+1cm rezerva.

kathynka
24. okt 2010

no ja si pamatam na minulorocnu zimu v BA jak na katastrofu...vkuse snezilo a kazde rano, ked som videla padat tu bielu potvoru, tak som len nadavala...yoan byva v mestskej casti, kde sa po chodnikoch nedalo ani s kocikom prejst, kazdy kaslal na odhrabavanie...nehovoriac o tom, ze peg perego je na taketo pocasie maximalne nevhodny, kedze nema ziadne perovanie a po kazdej prechadzke som sa citila jak po sportovom vykone v posilnovni...

@bobocka ja tiez trpim samomluvou...ja sa moc za jedinacika sice nepovazujem, ale je to tak...mam totiz nevlastnych surodenocv...a s velkym vekovym rozdielom - sestra je starsia o 10 rokov a brat o 15...mame sice teraz super vztah, ked som bola mladsia, tak to az take uzasne asi nebolo, sak som bola pre nich maly soplak...ale teraz je to parada, aj nase mamy sa v pohode bavia, ich mama chodi k nam aj na chalupu obcas...my sme taka posahana rodina trosku 🙂 inak, ked budes v BA okolo toho 20.11., tak to by sme mohli dat aj rande na taku polhodku...mne je jasne, ze budes mat fofry, ze sa sem nejdete len tak prejst, ale tak hadam daco male by sa dalo vymysliet...🙂

@lujsa @petraas @weiya teda baby, ja vam tak zavidim, ze tie vase deti nemaju nic proti rukaviciam...ja som to yaonovi vysvetlovala uz vsemoznymi sposobmi, cez ponozky na ruky az po nazornu ukazku s vlasntymi rukavicami a napriek tomu sa v momente nasadenia na rucicky meni na malu hysterku ☹

@briketa teda, ten kocik, co planujete kupit pre nove mimi vyzera fakt super...milion kombinacii a este sa mi zda aj paradne lahko ovladatelny 🙂

@petraas no mne sa viac pacia tie cervene, kde je napis sofinka 🙂

petraas
24. okt 2010

@weiya ty ich predas aj s napisom Natálka ale ja ich nepredam s napisom Nelly Sofia. takto nam zostanu aj tie teplaciky ale neva aspon daco budeme mat na pamiatku lebo inak ja vsetko predavam lebo korunky potrebujem.

no baby vdaka za rady tak objednam tie satky z bessu

weiya
24. okt 2010

@kathynka :D :D nam nemas cozavisiet 😀 Natalka ma tiez obrovsk odpor k rukaviciam 😒 dam jej ich na ruky a hned bojuje s nimi az ich nakoniec da dolu z ruk a zahodi s kocika..uz sme tak aj jednu stratili 😅

ewwe
24. okt 2010

baby tak nina ma nohu 18, a snehule ci cizmy som este len obzerala, neviem este ake kupim

bobocka
24. okt 2010

@briketa akoze uuuzasny je ten kocik.skvely!!!!idem aj bobcovi pustit link,odpadne.fakt riadne sikovny 😉. a v tom cervenom prevedeni je krasny.pekna cervena,taka neutralna,tam kludne aj chlapceka aj dievcatko das podla mna 😉 .no teraz mam este navarene a najblizsie na utorok budem varit,tak potom pridam trosku paradajok a uvidim co bude.hadam ziadna zla reakcia a miskovi budu chutit 😉 .
kocky a vy riesite zimne ropanky,zas moja nocna mora.miskovi je straaaasne tazke pomerat nohu.ked som mu merala krajcirskym,tak mal 12cm a pritom reeboky ma velkost 21 a to je 11cm vnutro a este tam ma volno.tak ja uz fakt neviem.tie tenisky ma 21 a ma aj zimne topanky po bratrancovi 21 a tie su mu riadne velke.su tam dva suche zipsy a v kociku hned jednu stratil ☹ .mna z tych nestastnych topanok slak trafi.papucky na doma ma 20 a su mu akurat.tak teraz co? 😠 este niesu nejake treskuce zimy,este nejaky tyzden vydrzi v teniskach(vonku malo chodime ak tak,tak po oc,v kociku ma nozicky v deke zabalene a ma aj nanoznik,tak mu hadam zima nie je.jaj,uz teraz sa desim nasej navstevy u batu ci deichmana 😖 .
@kathynka tak to by bola riadna sranda keby sme sa aj stretli co i len na chvilku.iste ti dam potom vediet ak nam ta ba vyjde 😉
@petraas mne sa viacej paci ta druha ciapocka a satocky,to cervene 🙂 .sofi bude riadne zlata v tom 😉 .my sme mali minuly rok overaly z tecsa aj santu aj rudolfa a zlate foto v tom mame 🙂 .tento rok to asi tiez na tesco necham.urcite budu mat prinajmensom ciapocky santovske a iste aj kadeco ine 😉

weiya
25. okt 2010

baby a kde ste dnes? 🙂 😀

luppita
25. okt 2010

joj nestiham citat 😝

kathynka
25. okt 2010

@weiya aj ja sa pytam, kde su vsetci??? 🙂

@bobocka no jasne, ze by to bola parada, kebyze sa stretneme...aj ked len na polhodku na zoznamenie sa nazivo 🙂 to keby ste sli cez vikend, tak tusim by som si sla aj yoana vypytat na poobedie 🙂

luppita
25. okt 2010

baby uplne super, maleho hnevaju zubky (to super nie je), ale uz druhu noc spal s nami krpec a mnam mnam mnam, aj tatik si to celkom uzival ked sa po nom valal uprostered noci, 😀
Vcera sme boli na jazzovych dnoch, v PKO, po skoro 2 rokoch sme boli niekde vonku spolu, maleho mi strazil bracho s frajerkou, okolo pol 1nej sme si ho u nich vyzdvihli , nadherne bolo, ked maly spal a otvoril trosku ocko, zbadal ma a usmial sa na mna cez dudel 🙂 🙂 🙂 spokojny ze ma vidi 🙂
@briketa vauky aky super kocik, naozaj som taky este nevidela 😀 mi sasnazime o baby, ale uz 3m mesiac sa nam nedari, no ak by sa nam aj podarilo a simpi by bol mensi, naozaj vyborny kocik si si vybrala. 🙂
@petraas ja som tiez za to druhe, tie polo satocky a ciapocka, pod to len niake pancusky a cizmicky a nadhera. Ja pokukam po tescu, minuly rok tam mali celkom fajn tie santovske kostimiky 😀

gabinka79
25. okt 2010

Ja som netušila, že prechod na umelé mlieko bude tak náročný. Včera prvýkrát potiahla 30ml a dnes 60ml. Inak som do nej nedostala nič. Zatiaľ jej dávam um iba ráno - počas dňa a v noci kojím. Chcela by som ju na um navykať tak postupne. Ale dnes som mala už na mále, že poruším zásadu - ráno nekojím. Malá si strašne pýtala mlieko - s vankúšikom, na ktorom leží počas pitia, chodila za mnou a strašne plakala. Bola som z toho hotová a už som jej išla dať piť, ale povedala som si, že sa to pokúsim vydržať. No horor.
Aj vy ste to mali také ťažké pri prechode na um? ☹

luppita
25. okt 2010

@ewwe aj moj maly ma nozicku 18tku 🙂 papucky ma teraz 19tky a tenisky ma 20tky(davam mu dnu vlozku a stale ma rezervu) 🙂 cizmicky som kukala u nas v meste a take co sa mi naj pacili stali 50eur ale maju aj gora-tex, cize nepremoknu..... no musim silno setrit, aby sme ich buduci mesiac mohli kupit 😝

weiya
25. okt 2010

@gabinka79 mala sa mi v podstate sama odstavila,takze u nas to bola pohoda,no az na to ze um moc nechcela,ale teraz uz fajn 🙂 asi dve 15Oml flase vypije,myslim ze este stale je to menej ako by mala vypit,ale pomaly sa to sale lepsi teraz som kupila hami bananove,a chuti jej 🙂 drzim palce,aj tvoja mala si pomalick zvykne

gabinka79
25. okt 2010

@weiya tak to máš super! Ja tiež dúfam, že sa malá pomaly chytí (zatiaľ stále skúšam Nutrilon ale ak nebude žiadny alebo iba malý posun, tak skúsim nejaké prichutené), ale najhoršie je to, keď si pýta mlieko a ja jej ho nechcem dať. To sú muky. ☹ Bolo by to super, keby sa Sofinka sama odstavila ako Tvoja Talka. 😅

luppita
25. okt 2010

@gabinka79 @weiya viem ze je to ine, ale mne maly pil um len rano, vecer nechcel, ale teraz 2 tyz dozadu mu rastli tie prve stolicky a nic nechcel jest, tak som mu davala mlieko (uz kravske) ked zaspal a tak mu zachutilo, ze teraz si cca pol hodku po veceri sam pita este aj mliecko 🙂

lujsa
25. okt 2010

@gabinka79 u nas bolo to oducanie od kojenia tazke,nechcel prijat flasu ani za svet.Po 2 mesiacoch ponukania si rano cucol a napil sa,odvtedy akceptoval flasu rano po prebudenie,cez den a v noci som kojila.Asi po 2tt suhlasil s pitim flase aj vecer,ale az po kojeni.A az vcera prijal flasu aj v noci,takze dnes je prvy den,co som nekojila vobec.Ked uz Sofinka prijala flasu,tak to pojde,neboj.

@bobocka mne sa uz o vybere cizmiciek aj sniva a to som s nim este nezacala 😀 Ked maju zvnutra kozusinku,tak to podla mna skresli cislo,lebo ta kozusinka zaberie nejaky priestor.Takze ja netusim,ako ist na ten vyber,ci kupit goretexky,ale neviem,ci nebudu tvrde,ani co stoja.alebo ako na to.Pomoooooc 😀

luppita
25. okt 2010

@lujsa co ja so videla goratex cizmicky v lekarni u nas, tak sa mi pacilo prave to , ze boli ultra lahke a super ohybne / pata - spicka. Ja ma z toho nervy, lebo malemu som doma skusila zimny overal, co sme dostali a cely nestastny v tom stal a reval a ani krok nechcel urobit, je to dost neprakticke pre baby ktore chce ake nevie este dokonale chodit 😒 ak si k tomu pridam cizmy tak amen tma, maly sa bude len gulat nie chodit ☹

gabinka79
25. okt 2010

@luppita dávaš obyčajné kravské mlieko prevarené? A Šimonko ho dobre zvláda? Lebo mne už tiež odporúčali dávať kravské mlieko, že ho malá možno skôr vezme na milosť. ☹
@lujsa si ma normálne potešila, že aj niekto iný to mal ťažké. Aspoň záblesk nádeje, že aj u nás sa um môže ujať. Ja som naozaj netušila, že to bude taký masaker.
Ja som o zimný topánočkách tiež začala premýšľať. Zapáčili sa mi také snehule v bazáre. Vyzerajú byť dosť teplé, tak uvidím, či sa pre ne rozhodnem. Tiež mám dilemu s veľkosťou. Dnes sme malej kúpili ortopedické sandálky - namiesto papučiek - malá začala pri chodení zle ukladať chodidlá, tak to skúsime s tými sandálkami a keď sa jej to neupraví, zájdeme za ortopédom - a sú jej troška veľké (tie sandálky) (ževraj menšie nevyrábajú), ale celkom statočne v nich chodí. Tiež sa budem prikláňať ku kúpe väčších topánok, aby aj hrubá ponožka jej tam vošla a vydržali nejaký ten mesiac.

luppita
25. okt 2010

@lujsa ja som pozerala u nas tieto http://www.prodeti.com/detska-obuv/detske-zimni... a boli fajne a aj makke, ohybne

luppita
25. okt 2010

@gabinka79 mne Dr odporucila kravske plnotucne mlieko od 12 mesiaca, mi sme zacali uz okolo 11 mesiaca malemu davat a super, total sa do neho zamiloval, dokonca ked som mu vymenila za sunar kukal ako puk, ze co mu to davam. 🙂 vobec ziadnu reakciu nemal. 🙂 to automatove nesterilizovane prevaram, inak normalne kupovane krabicove len zohrievam, nenechavam prevret dlho 🙂 a drobcovi fakt chuti viac ako um. Skus malej dat kravske, mozno ta milo prekvapi a bude jej chutit. ja sama neznasam mlieko, ci studene (len do kafe) , ci teple, ale som rada ze drobcovi chuti a naozaj si aj sam pita, nauzil sa znak pre mlieko a teraz beha za mnou a pita si mlcko. 🙂

gabinka79
25. okt 2010

@luppita ja ešte vyskúšam ten Nutrilon alebo nejaké um s príchuťou a keď nič, tak pôjdem na kravské. Zatiaľ taký plán. Ale možno zajtra ma zúfalstvo doženie k jeho zmene. Hlavne že viem, že Šimonko ho zvláda a snáď ho bude zvládať aj moja malá. ☹

luppita
25. okt 2010

@gabinka79 jasne vyskusaj, ja som malemu nikdy nedavala ochutene mliecka, takze neviem ako to chuti. a ked nebude malej smakovat skus to kravske, ako aj nutrilon je z kravsjeho mlieka, takze osobne si myslim, ze ak nema reakciu na to um tak nebude mat ani na klasicke kravske, alebo skus malej urobit mliecnu polievku (omacku) z kravskeho a uvidis ci bude niaka reakcia 🙂 osobne si neviem vynachvalit klasicke kavske mlieko, malemu fakt chuti a vypije 250 ml len taky fukot, ci rano ci vecer.

lujsa
25. okt 2010

@gabinka79 ppresne ako pise luppita,v potravinach su len pasterizovane mlieka,tie sa nemaju prevarat.Prevarat je potrebne len tie automatove,lebo nie su pasterizovane.Kedysi,ked sme my boli male,tak sa take predavali aj v potrevinach,preto nam ich prevarali 😉

@luppita to si ma potesila,ze tie cizmicky su ohybne 😵Tusim su drahsie,ako moje,to su teda ceny.

weiya
26. okt 2010

@gabinka79 alebo vyskusaj to kakavko od nestle sofke do nutrilonu primiesat,ja davam malej bud to do mliecka,lebo samotnee nechce,alebo to hami bananove,ked nechces kakavo davat,tak vyskusaj tu vanilkovu prichut od nestle. stoji to ale 4eura,aj v dm to maju... je to fajn na chut 🙂 aj ja som si raz z toho kakavo zarobila do mlieka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre