V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petraas
19. nov 2010

@luppita no ja ti poviem tak ze keby som mala rozumnu svokru tak by sme sa ani tolko nemuseli do financnych problemov dostat a uz aj ked sme sa dostali tak nieco aj kvoli nej a ona by nam mohla dost pomoct ale proste nechce...no to je na velmi dlhu debatu...o tych vianociach ani nehovor to mi nekupujeme vobec nic len pre sofinku nejaky darcek a sanky a hotovo...taktiz budu chudobne vianoce...vzzera to ze ani kapor nebude...kebyze nema mama taky starsi stromcek tak by sme ani stromcek nemali:(...no teraz riesime nase problemy cez financneho poradcu ale vyzera to ze mame len jedinu moznost a to prefinancovat nas uver + splatit vsetky pozicky ci dlhy a to budeme platit mesacne 480 eur aj s poistenim 30 rokov...no ked mi to mm pred chvilou zavolal tak som myslela ze ma asi porazi...len inaksiu moznost bohuzial nemame ked nechce rodina pomoct...ked pojdem od noveho roku do prace tak bude lepsie a bude aj na ten mesacnu splatku toho noveho uveru ale ked nepojdem do prace tak nam to velmi nepomoze...a ked zoberieme tan novy uver a nedjboze sa nieco stane ze jeden prijem vypadne tak sme ulne v prdeli...no fakt uz neviem co robit:(((

petraas
19. nov 2010

ahojte baby, su uz nejake nove informacie o rodicovskom prispevku os noveho roku. neviem ci som to pochopila dobre ale chapem to takto: vyska rodicovskeho prispevku sa menit nebude ale mozete si zarobit kolko chcete a ako chcete. dobre to chapem?

luppita
19. nov 2010

@petraas vyska rodicovskej pre mamicky ktore dostavaju 256 sa menit nebude, tie co dostavaju 164 budu mat 190. ale od januara 2011 budu mat vsetky nove mamicky rovnako 190 (aj take co by teoreticky mali mat tych 256) tak to chapem ja. 🙂

petraas
19. nov 2010

@luppita no takto to hovorili pred tym nez som pocula to najnovsie...podla toho co bolo v telke a na nete tak som pochopila ze by sa nemal vobec rodicak menit ani 256 ani 164 tak teraz neviem ci sa zle vyjadrili alebo ja som to zle pochopila...no nic ked bude cas tak skocim na upsvar snad mi tam daju dake info

luppita
19. nov 2010

@petraas hmm tak neviem, ale aspon ze mozme pracovat ☹

petraas
19. nov 2010

@luppita no pred tym som pocula to ako si ty hovorila + to ze pracovat mozu len tie mamicky ktore budu mat rodicak 190 eur a tie co maju 256 tak nemozu pracovat a vraj sa mohlo len na dohodu ci brigadne inak nie...no a teraz hovorili ze nezalezi od toho aky mas prispevok a mozes pracovat aj normalne na zmluvu ci na zivnost a mozes zarobit kolko chces...tak ked to takto zmenili tak je mozne ze ten prispevok sa nebude menit...ono zasa nemozu vyhoviet vo vsetkom...no ale zaujima ma to ako to presne je...ale to ma potesili ze mozme pracovat musim ja zajst za tym sefom do zelovocu ci to teda plati alebo ci si mam hladat nieco ine...

bobocka
19. nov 2010

@ewwe tak akoze klobuk dole ked zijete len z tvojho rp a usetrenych koruniek.my nemame usetrene nic.ani cent ☹ . a neboj nic,aj keby ti siel drahy vonku robit,ja zas vztah na dialku obhajujem.je to tazke,no ak sa dvaja lubia a vedia ,ze to odlucenie je docasne a robia to preto,aby bola lepsia buducnost,tak je to uuuplne ok.aj my s bobcom sme boli od seba.ked som odisla do uk,tak sme boli od seba takmer 8 mesiacov bez prestavky,potom som na tyzden domov prisla a zas od seba.a tu sme 😉 to sme vtedy len randili,ovela lahsie sa dalo jeden druhemu zahnut a nespravili sme to. vy ste svoji a mate spolu dieta...ja by som sa toho nebala 🙂 .
@luppita@petraas no ja som to tiez pozerala a pochopila som to tak,ze od noveho roka sa bude dat pracovat aj popri rp,ak date dieta niekomu opatrovat ,tak mozte poziadat o prispevok az do vysky 300eur,nove maminky budu dostavat 190eur.a tie co maju teraz 164,budu mat od noveho roka 190.no ale nepochopila som co bude s nami (256)po septembri.budeme mat potom 164,ci 190?
kocky a ja ake hrubky som porobila ,ze fenistYl 😀 .ale ospravedlnuje ma ,ze je to liek a tak sa kadejake icka pisu 😀 .no a co sa toho fenistilu tyka,tak vam vsetkym dakujem krasne za radu.este ho nedavam.odsavam miskovi sopliky,striekam mar a 3x denne davam nasivin ten najsetrnejsi pre novorodencov az po jeden rok.uz je to trosku lepsie.noc bola pomerne ok.ja ten fenistil dam iba ak to do nedele neprejde,tak od pondelka ho na max 3 dni nasadim.ona ta doktorka sama povedala,ze su to zubky,ze nostek je cisty,ziaden zapal.ani hrdlo nie je chytene.a ze minimalne 3 zuby mu vyjdu.ale ze to moze byt aj alergia,ale tu ona nemoze potvrdit pokial cely mliecny chrup vonku nie je.takze uvidim co v nedelu vecer bude.my sme uz fenistil brali ked mal misko nieco vyse 3 mesiacov,ked sme mali podozrenie na AE.ale vtedy sme to tiez zbytocne brali.maly mal mini suche mapky po ruckach,no bol uplne ok,neplakal,nesvrbelo ho to.vooobec som fenistil davat nemusela.ako pisete,je to oblbovak a ja sa necitim dobre davat malemu liek,ktory ho uplne utlmi ,pokym to fakt supernutne nie je.

bobocka
19. nov 2010

http://tvnoviny.sk/spravy/domace/medzi-detskymi... baby a toto ste zachytili? ze kamarat do kupela!!!!!!no mam dost.neviem ci mam byt poburena,ci sa rehotat 😀

weiya
19. nov 2010

@bobocka fakt sila,ze kamarat do kupela 😀

bobocka
19. nov 2010

@weiya ved toto 😀 akoze ten prevadzkovatel stranky tvrdil,ze oni maju vsetko v poriadku a mozno sa tam ta fotka nahodou "zatulala" 😀 iste a ja som vcera z jahody spadla 😀 v podstate je to nechutne,no kazdy normalny rodic hned zbada,ze nie je vseto koser a jasne,ze by to dietatu skutocne ako hracku do kupela neobjednal. 😀

weiya
19. nov 2010

@bobocka tak to aj dufam,ze by to nikdo ako hracku nekupil 😀 bolo tam tusi aj spomenute,ze to mozno aj naschval v ramci reklami na tu stranku tak dali...ved je predsa pred vianocami,tak sa treba zviditelnit 😀

bobocka
20. nov 2010

@weiya no mozno nejaka neuspokojena maminka akoze nakupuje pre dietatko vianocny darcek ,a potom ups,co som to len kupila,to dietatku dat nemozem,necham si to ja 😀 😀 😀 a veru je to od nich v podstate riadne sikovny predvianocny trik ako nalakat ludi.kazdy ,kto si to pozrel ,si iste pozrie aj stranku pred a po a mozno nadabi na nieco ,co predsa len objedna 🙂 takto sa robi marketing na slovensku 😀 😀 😀

weiya
20. nov 2010

@bobocka 😀 😀 😀 tak s tou neuspokojenou mamickou si ma pobavila,tak som sa zasmiala,ze so skoro cely byt obudila 😀

bobocka
20. nov 2010

@weiya no nikdy nevies.mozno sa taka nasla 😀 😀 😀 no nic moja,vidim,ze ty zas ponocujes...co medovka nezabera? ty uz nekojis,vsak?neskusala si nejake tabletky? som ti nasla na nete nejake homeopatika sedatif pc,tie su na nespavost spojenu so stresom,a potom su tam homeopatika pre deticky sedalia na kludny spanok,tak aj to skus.homeopatika su fajn.nenavykove.ked nepomozu,neublizia. a financne je to dost dostupne si myslim 😉 tak dobru noc mamina.potrkoceme zas zajtra (teda uz dneska) 🙂

SÉDATIF PC – STRES, NERVOZITA, PORUCHY SPÁNKU
● nervozita s úzkosťou
● tréma
● poruchy spánku spôsobené stresom
● sprievodné prejavy nervozity (búšenie srdca, časté močenie, kŕče v žalúdku...)
● zvýšená precitlivenosť zmyslových orgánov
● účinok lieku potvrdený klinickou štúdiou
Výhody lieku:
● bez utlmujúcich účinkov ● bez návyku ● vhodný pre dospelých aj deti ● účinok potvrdený klinickou štúdiou
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SEDALIA – NESPAVOSŤ A NERVOZITA U DETÍ
● prechodné poruchy spánku
● ťažkosti so zaspávaním
● nespavosť - s nočnými desmi
- zo strachu z tmy
- pri prerezávaní zubov
- nadmerne zaťažených detí
● nervozita pri zmene prostredia
● nervozita a strach zo školy
● dávkovanie: deti od 2,5 roka: 1 odmerka ráno a večer (max. 10 dní pri samoliečbe, potom je potrebné vyšetrenie lekárom)
deti od 1 do 2,5 roka: na odporúčanie lekára
Výhody lieku:
100 percentný prírodný liek ● preventívne aj liečebné pôsobenie ● rýchly a komplexný účinok ● bez vedľajších nežiaducich účinkov ● na liek nevzniká závislosť




weiya
20. nov 2010

@bobocka vcera som ponocovala schvalne 😀 ale dakujem 😉

bobocka
20. nov 2010

tak ale damy ...co je co je? 😀 kde ste vsetky?
my mame tie noci uz lepsie,no soplikov je stale vela.cely je zhlieneny ☹ vidim to ne fenistilovy pondelok 😢.misko sa uz fajne naucil ,ze ked sa ho opytam- misko,ukaz ake mas starosti,tak sa chyti oboma rucickami za hlavu a povie jajaaaaaj 🙂 perfektny je.a uz sa uci ukazay svetlo aj posunkom aj prstekom.este par dni na vylepsenie a uz aj to bude fajn vediet 🙂 najnovsie vsak vsetko na zem hadze ,a potom sa na mna nechapavo pozrie a povie-de je?(kde je) no strasna sranda s nim 😉 len jedno ma stve a to,ze sme si ho nejak zle naucili..no proste zacal zle jedavat,tak teraz musi mat furt nieco v rukach co ho zamestna ,a potom otvara pusu a ani nevie ,ze je.to ma riadne stve.jedine kedy nepotrebuje hracku pri jedeni je vtedy,ked mu pri jedle spievam.ak som ticho a hrcka nie je,tak mi zje mozno prvych 5 lyziciek a potom nic.neviem ako ho mam naucit normalne jest.inak kocky,vy davate normalne cele ovocie drobcom,ci mixujete? ja obed (masko, cestoviny,zelenina) pucim lyzickou , a teda su tam kusky,no ovocie stale mixujem.on mi vacsie kusky jest nechce. ☹

ewwe
20. nov 2010

@bobocka tak mne praveze naopak, maso musim mixnut, a ovocie rezem na kocky-jednohubky dam jej to do misky a ona sama papa rukou a banan jej drzim a ona si kuse sama
s tym jedlom, stale skusaj, hoc ti zje iba 5 lyzic, a potom mu daj hracku do ruky, a tak predlzuj, neskor mu daj hracku do ruky stale po dlhsom intervale, 😉

tinnka9
20. nov 2010

@bobocka ahoj 🙂 . mas maleho zlatusika doma 😉 . my sme s jedlom na tom podobne - naje sa, jedine ked mu pustam na pc gumimacka... ale nas uz papa cele kusy, normalne ako my, nic nepucim. ovocie davam vacsinou jablka, obcas hrusky - tie nakrajam na take mesiaciky, a skusili sme vcera aj pomaranc - to som mu davala mesiacik este nakrajany na cca 3casti. banan nechce.

petraas
20. nov 2010

@bobocka tak my ked mame masko, zeleninu a cestovinu tak nic nepucim...cestovinu necham celu a maska a zeleninu pokrajam na kusky...obocie my papkame tak ze banan si ukusuje, hrozno vzdy prepulim bobulku a ked je mensia tak ani neprepulim...mandarinku taktiez len mesiacik na poli...no jablko akosi u nas uspech nema to akosi nechce a ked bola mensia tak sa ich dost najedla asi jej uz nechutia ci co

baby inak neviete kolko sa plati opatrovatelkam???

bobocka
20. nov 2010

@ewwe @tinnka9 tak banan davam aj ja len tak hryzt,to je ok,to je makke,no jablka mi cele nezje a ani hrusky.hrozno uplne neznasa aj ked mu dam kozicku dole 😒 .mango ma velmi rad,ale tiez len mixnute to zje.mandarinky to iste.to som mu dala do ruky mesiacik a on si ho polhodinu hryzkal a pola ostala.takto by sa veru vela nenajedol 😒 on je strasne prekvapeny vzdy ked mu dam kusok do ust,ze co to tam je a vypluje to. to iste je aj s masovym prikrmom.ak necham trosku vacsi zemiak ci mrkvu,tak to vypluje.

kathynka
20. nov 2010

@bobocka tak yoan papa banan tak isto ako ninka...len ho osupem a davam mu odkusnut...jablcka sme museli dlho krajat na celkom male kusocky, presne do pusinky, lebo inak nadzgal velky kus a potom nim nevedel v ustach ani pohnut...teraz uz davame na mesiaciky, ale take velmi tenucke a to si pekne hryzka...hrozienko papa ako sofinka - bobulku na polovicku, supku uz dole nedavam, ale kostky vyberem...a obed mava este vascinou mixnuty, ale uz nie tak celkom na kasicku, skor je to take posekane tym, ze to clarisse necha len kratko...
inak, uz aj ja som myslela, ze sa tu dnes nikto z vas nezjavi, som tu od rana jak take trdlo...sa mi porusili vsetky plany, takze nuda...

@petraas no ja viem, kolko sa plati opatrovatelkam 🙂 aj ked ja som z BA, takze tazsie porovnavat...ale pokial viem, tak mimo BA sa to pohybuje medzi 2-3e/hod...

petraas
20. nov 2010

@kathynka jeej vdaka za spravu no je to aj mozne lebo u nas je detsky kutik lienka tam mozes dat dietatko len na hodinu ci cely den a ked das len na nejaku hodinu tak tiez pytaju 2-3 eura

kathynka
20. nov 2010

@petraas a uvazujes nakoniec o opatrovatelke?

petraas
20. nov 2010

@no uvazujem ale neviem...nechcem aby Sofinku opatrovala mama lebo mi ju celu pokazi...opatrovatelka sa aspon bude snazit dodrzat moje pokyny...ale pri tejto praci co budem mat tak opatrovatelka asi nebude mozna lebo to co by som zarobila by som dala jej...musela by som si najst inu pracu ale to by som zasa Sofinku malo videla...no fakt neviem co mam robit

petraas
20. nov 2010

@kathynka no vidis este som aj tvoje meno zabudla napisat🙂

kathynka
20. nov 2010

@petraas a neskusala si najst nejaku maminku, co ma svoje dietatko a vzala by este jedno do opatery? teda sofinku? tie zvyknu pytat menej, kedze to beru ako privyrobok k materskej...

petraas
20. nov 2010

@kathynka zatial som neskusala hladat inu maminku lebo som sa to rozhodla teprva dnes...nasla som si cenik toho nasho kutika ak by to takto bolo tak to nieje az take zle

Prvá až tretia hodina.............................2 Euro / hod.
Po tretej hodine každá začatá hodina..............1 Euro / hod.

Opatrovanie 1/2 dňa do 5 hodín....................7 Euro
Opatrovanie celý deň do 10 hodín.................10 Euro

Mesačné opatrovanie 1/2 dňa.....................115 Euro
Mesačné opatrovanie celý deň....................170 Euro

bobocka
20. nov 2010

@petraas a do detskeho kutika ti zoberu aj take male babo?u nas je to tak,ze beru dieta pod 2 roky s doprovodom rodica a nad dva roky uz na to dieta dohliadaju tie kocky co tam robia.

bobocka
20. nov 2010

@petraas a nechces radsej skusit jaslicky?dat malu uz do detskeho kolektivu.

petraas
20. nov 2010

@bobocka ak sa nic nezmenilo tak mali by lebo uz to beru aj ako jaslicky ci skolku ze tam mozes mat dietatko aj kazdy den na cely den...musim tam zajs a informovat sa lebo mozno aj tie ceny sa zmenili lebo to mam este ked boli na starej adrese

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre