V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petraas
20. nov 2010

@bobocka myslim ze u nas jaslicky niesu...teda aspon neboli a teraz ked su tak o nich neviem...co viem tak len tento detsky kutik...inak s nimi sa mozem dohodnut ze mi pridu malu aj dom opatrit len neviem aka tam bude cena...no nic musim tam skocit pre info

bobocka
20. nov 2010

@petraas jaj,ja ze to oni akoze zoberu malu do "jasliciek" a to bude 11 euri na den (8 h)a keby si zaplatila len jednej kocke co sa o nu bude starat,tak je to 170euri mesacne?dobre to chapem?

kathynka
20. nov 2010

@petraas tak cenovo to vyzera vazne super...ono je to vlastne taka forma minikolektivu...jedine, co musis dufat, ze sofinka sa vyhne vsetkym chorobam, aby si nemusela byt casto na PN...prip. na take vynimky by si mala opatrovatelku, su aj take, co opatruju pocas choroby dietatka...ale tak hadam bude vsetko v poriadku, aby si mohla v klude pracovat a sofinka si uzivat novych kamaratov 🙂

petraas
20. nov 2010

@bobocka @kathynka inak ma napadlo ved kebyze je sofi v tom kutilu tak naklady na to by mi mal preplatit stat ak to bude do 300 eur nie?

petraas
20. nov 2010

@bobocka no podla ich ceniku by to malo byt 11 eur za 8 hodin a tych 170 eur je za cely mesiac ale neviem ci to je jednej kocke ...zda sa mi ze tam to funguje tak ze je viac tych opatrovateliek a staraju sa naraz o vsetky deti alebo ked je ich vela tak si deti rozdelia do skupiniek...ale ked idu po vonku tak su aj 3-4 opatrovatelky a cca 20 deti

bobocka
20. nov 2010

@petraas a to vazne je az tak zle,ze by si muslea ist robit? s tym jednoizbakom sa neda nieco spravit?to co si pisala,tie mesacne vydavky s tym novym prefinancovanym uverom,to je len uver,ci kompletka za byt(najomne,inkaso,elektrika,plyn,voda...).my mame kompletne vydavky uver +byt 430 teraz.sa nam to trochu znizilo.ale aj tak zle nedobre ☹

kathynka
20. nov 2010

@petraas hej, mas pravdu, ja to budem tiez pre clarisse vybavovat, hned ako bude mat robotu, bo ja budem od januara uz na zivnost...tu si mozes pozriet podmienky: http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...
a tu je clanok ako to bude vyzerat s vyskou prispevku od januara 2011, kde je to zvysene zo starej max. sumy, co bola suma rodicovskeho prispevku na sumu 300e....

bobocka
20. nov 2010

@petraas ano presne tak.staci doniest potvrdenie a mas to preplatene 🙂 aspon take male pozitivum 🙂

kathynka
20. nov 2010

@petraas zabudla som link na ten clanok 🙂 http://hnonline.sk/ekonomika/c1-46309680-rodico...

petraas
20. nov 2010

@bobocka no je to velmi zle...no mat vase naklady tak sme asi stastny...nase naklad su uver s poistkou 395 eur a najomne + vydavky pre nas a sofinku 600 eur a este + pozicky 337 eur niekedy videme uplne na doraz a vecsinou sme v minuse...
no jednoizbak sme chceli predat ale nikto ho nechce pretoze pytame 1 000 000 sk a u nas byty tak klesli ze taky byt aky predavame kupis za 800 az 850 000 sk my sme ho kupili za 1 050 000 sk a kopec penazi dali do prerabky tak preto ho nechceme dat pod milion

petraas
20. nov 2010

@bobocka chceli sme zobrat novy uver aby sme prefinancovali ten nas stary a zaplatili vsetky dlhy ci pozicky ale sme zistili ze sa to neoplati...bolo by nam dobre len tak 3 roky a potom by bolo este horsie ako teraz...no nic musime sa 4 roky potrapit co splatime drobne pozicky a potom snad bude lepsie

bobocka
20. nov 2010

@petraas tak ten byt prenajmite,hoc aj pod cenu,ale nech mate z neho aspon nejake peniazky dokym nestupne cena bytov (ak vobec stupne). a to mate fakt strasne vydavky .to akoze 395+600+337? ci 395 plus vase vydavky je 600 a k tomu 395.tak tolko by sme my nemali.nas mesacny rozpocet s mojim rp je 780 eur.takze na tie vase vydavky by sme my teda nemali.to akoze fuuu,riadne to mate.tak ale ako hovorim,aspon prenajmite tu jednotku hoc aj pod cenu,len nech dake bubaky z toho mate.

bobocka
20. nov 2010

@petraas neponukali vam volksbank.ti maju nizky uver a dlhodobo.nie tak ako teraz vsetci prisli s supernizkym urokom,ale za uvodne prefinancovavanie clovek zaplati tolko,kolko by to bolo s tym povodnym percentom ☹neznasam tatrabanku-mor na nich!!!!!

petraas
20. nov 2010

@bobocka tak jednotku sme prenajali hned ako mi skoncila materska a mama byva teraz s nami lebo pri rodicovskom prispevku by sme to vobec nevladali platit takze sme ju museli prenajat a mamu zobrat k sebe

@kathynka no super ze si to sem dala konecne mam v tom jasno..tak potom som to vcera dobre pochopila ze nebude rodicak tych 190 eur...inak sa mi to asi neoplati davat si to preplacat lebo to mi zberu potom rodicovsky a to by vychadzalo horsie ak by som za skolku platila menej ako mam rodicovsky...no uvidime

petraas
20. nov 2010

@bobocka no nam to zistoval financny poradca a zistil ze naj pre nas je to v csob...momentalne mame tatru

bobocka
20. nov 2010

@petraas tatra je najhorsia.ubohi zdieraci su to!!!!ja som strasne voci nim zaujata,tak nas obrali o peniaze-mrchy hnusne!!!! 😠 teraz sme my v csob.ale ten volksbank nikto nejak neponuka,ziadny fin poradca ,ale pri tom maju dobre podmienky.maju malinku klientelu.ked fin.poradca robi prieskum ,tak si aj tak vezne tatru,vub,csob,dexiu a slovensku sporitelnu a z tychto vybera najlepsieho a najvyhodnejsieho kandidata.ine banky oni aj tak neriesia,lebo vedia,ze ludia z reklam aj tak tymto veri budu.

petraas
20. nov 2010

@bobocka ked sme si my brali uver tak v tatrabanke vychadzal najlepsie preto sme ho tam vzali...no nic ine nam nezostava len ist do prace:(

bobocka
20. nov 2010

@petraas aj my sme boli v hnusnej tatre a potom sme presli do csob.

luppita
20. nov 2010

@bobocka u nas je to tak, ze pekne papa, ale ked mu idu zubadla, ako teraz ,tak zje len par lyziciek. ja uz nic nepucim, ani nemixujem, odkedy ma tie 4ry 4ky tak uz pekne kuse, kasicky (omacky) niako nechce, musim varit tak aby si mohol sam napichavat vidlickou, alebo rukami 🙂 u nas nemaju uspech citrusove ovocie, uz ani baban nechce, hrusku priam miluje a slivky tiez.
@petraas no riadne naklady mate, ale u nas je to podobne, treba len vydrzat, mne skoncil v septembri uver po troch rokoch a naozaj uzastny pocit, aj ked mi to bolo prd platne, lebo splacam miesto toho nedoplatok za plyn (u nas sa s nim aj kuri) a mali sme 700 eur, ☹ co som musela dat na 7 slatok, nastastie mi tam vyhoveli a rozratali mi to takto 🙂 cize este do februara musim vydrzat a mozno sa nieco stane a makat nebudem musiet....
@kathynka diki za clanok, je to tam pekne napisane, ako pre mna hotentota.

luppita
20. nov 2010

@bobocka ja mam podobnu averziu na VUB ako ty na tatru, ale za to mohli aj zenske v tych bankach, v kazdej bol niaky problem, niaka fuchtla zakomplexovana.... preto som presla do dexie

bobocka
20. nov 2010

@luppita ja mam ucet vo vub zalozeny (maju najlepsie podmienky na vedenie uctu zo vsetkych)no odkedy som si zrusila v tatre a zalozila vo vub,tak tam mam asi 4 euri.nic tam nevkladam uz asi polroka.nie je co ☹ .v dexii mame ucet pre miska zalozeny.to zalozilo vlatne mesto(to nam dali na uvitani zalozeny ucet pre maleho s 50 eurami) a tak mu tam sporime.🙂 inak fajny nedoplatok ste mali.no vsak potom ked splatis ten nedoplatok,tak sa vam mozno ulavi a nebudes musiet ist fachcit.🙂

luppita
20. nov 2010

@bobocka hmm mozno sa ulavi a mozno sa nieco dalsie vyplavi 🙂 vau to je super, ze vam mesto takto ucet zriadilo, mne zriadila kamoska v csob, ale zatial tam drobec nic nema :o( ja som este maleho ani na meskom urade nebola nahlasovat, myslis, ze moze byt problem z toho?

lupena
20. nov 2010

čaute baby. môžem sa pridať? Mám síce októbrového syna, len som tu takú tému nenašla. a mesiac hore dole..: 😀

luppita
20. nov 2010

baby uz dlhsie tu nebola @kacenkalm, neviete ako sa ma ? ci je stale v irsku ci na SVK..... ? 😒

bobocka
20. nov 2010

@luppita no na matrike myslis?to treba.bez toho predsa nemas rodny list.ten matrika vystavuje.ine ohladovanie na metskom urade nie je pokial viem. a v bystrici je taka tradicia,ze mesto robi uvitanie do zivota-akoby mesto oficialne vitalo svojho noveho obcana 😉 je to mile,trosku komunisticke,ale fajn 😉 oni dali malemu nejaku hracku, knizku a tu vkladnu knizku v dexii s 50 eurami 😉.je to fakt mile 🙂 @lupena jasne kludne sa pridaj.podla mna je toto senzacna skupinka.su tu uzasne maminky a jedna neskutocne zlata opatrovatelka 🙂 inak o kacenkalm veru nic neviem.viem,ze sla na svk,ale co to bolo na dovolenku,ci uz na furt..netusim 😢 napisem jej do ip 😉

bobocka
20. nov 2010

@lupena a kedy sa igorko narodil? vidim,ze ma 1 rok a 1 mesiac,presne ako moj misko,teda iste bude blizko mojho miska 🙂

lupena
21. nov 2010

@bobocka Igorko sa narodil 20.10. a Miško? inak sa vám trošku pripletiem do debaty, myslím, že to nie je nutné hlasáiť sa potom na matrike kvôli tomu vítaniu. Ani my sme neboli. Nemusím takéto komunistické prežitky, ale zas za 50 eur sa to opla... 😀
inak ako vám spávajú deti? koľko majú zúbkov? kedy začali chodiť a tak?

lupena
21. nov 2010

inak teším sa, že som našla niekoho kto má rovnako staré dieťa ako ja, lebo v blízkom okolí nikoho takého nemám. Väčšinou sú všetci mladší, alebo o dosť starší... nooo vlastne, začali sme chodiť do hudobnej školy z malým, ale tak tam toho človek toľko nenakecá. A hlavne sa venuje dieťaťu. a sem chodím skôr keď malý spý, muž je v robote a ja mám čas

bobocka
21. nov 2010

@lupena no my sme sa museli na matrike hlasit do tyzdna od maleho narodenia,matrika vydava rodny list a bez neho dieta ziadna poistovna nepoisti. a tym,ze nam matrika vydala rodny list,tak aj mali zaznam,ze teda maly je dalsim obcanom bystrice a potom presne ked mal 5 mesiacov,tak nas pozvali na uvitanie do zivota.to samozrejme nie je povinne,ale podla mna je to mila tradicia,aj ja som tak bola vitana 🙂 tak sme tam sli.venovali sme tomu polhodinku nasho casu,mame pekne foto a misko dostal padika -celkom sa aj oplatilo 🙂
no a co sa zubkov tyka,tak my tu mame asi najmenej.teraz sa siedmy prerezal a horne stolicky pojdu co nevidiet 🙂 a chodit misko zacal este v jedenastom mesiaci,prve kroky boli 12.9 a narodeny je 26.9.no ale poriadne chodenie prislo az dake dva tyzdne po prvych narodeninach.ono to trosku trvalo kym malicky ziskal balans a istotu,ze nozicky ho udrzia 😉.teraz je riadne sikovny,velku radost mi robi 🙂.vela veci sa naucil,ale je zvlastne,ze to co ho ucime sa uci dlho ,ale veci co sam vychyta-tie mu hned idu (kukuk,hojda,...hovori papuce krasne cisto a to sme ho vooobec neucili,len sme stale vraveli,ze obujeme papuce a on to sam pochopil 🙂 ) a jasne,kludne sa k nam pridaj,sama nemam v okoli vela mamiciek kamaratok (naozaj len par) a je uzasne sa podelit o svoje skusenosti a uspechy s inymi maminkami,ktore maju podobne stare deticky.a su tu fakt strasne zlate kocky 🙂piseme si uz dlhsiu dobu a ja ich normalne uz za velmi dobre kamaratky povazujem, a to sme sa nikdy nazivo nevideli 😉

kathynka
21. nov 2010

@luppita no veru, @kacenkalm tu uz dlho nebola...ale ani @zuziiicek17....sa nam holky vyparili ☹

@lupena vitaj medzi nami...moja mama je narodena 20.10. 🙂 ja som inak ta neskutocne zlata opatrovatelka (mimochodom dik moc @bobocka 🙂 )...a bobocka ma svatu pravdu, ze sme tu skvela skupinka...nikdy sme sa nepohadali a straaaasne vela veci sa tu dozvies...a aj si dobre pokecas...no, myslim, ze sa ti tu bude s nami pacit 🙂 sranda, ze tebe ukazuje pre igorka 1 rok a 1 mesiac a "moj" yoan je narodeny 24.9. a tiez ma tak isto...aj bobockin misko, co si sa pytala, on je 26.9....no a napriklad teda yoan ma zubkov 8, dlho bol na cele medzi nasimi deturencami, ale uz ho tu popredbiehali viaceri so stolickami 🙂 spava uz len raz denne, ale tak 30min-1hod...a chodit zacal uplne sam, ked mal rok...tusim tak to bolo...🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre