V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kasenka228
5. dec 2009

Holky, dik. Emo, to jsem cetla, ale nejak to na me nesedi. Ja tam zadny boule necitim, jen proste bolavy cerveny fleky. Jojo, muzik je doma. Ditko uz 2,5h na balkonu, idylka. 😉

majamisutka
5. dec 2009

kasen, já jsem jednou taky neměla žádny boule, jen fleky na prsou a byla jsem totálně vyčerpaná , bolelo mě celý tělo. Teplotu jsem dostala až za několik hodin.
Vydrž prťka vydrž!!!!
To bude dobry, Třeba to přejde, může to trvat jen jeden, nebo dva dny.

majamisutka
5. dec 2009

To jsem se taky chtěla zeptat, když je ted ztaková zima a bude třeba 1 st. tak jak dlouho budete s mimčama venku?

kasenka228
5. dec 2009

a z ceho ze se to udela? Bych rekla, ze to bude tim, ze jsem z toho prsu vcera dlouho nekojila...meli jsme dost desnou noc, no nebudu popisovat, pak dlouho spala pres den, pr.jsme jezdili po doktorech a pila z neho za hooodne dlouho....
Jedna pozitivni zprava, pry se ji hodne zlepsily kycle, tak nemusime tu abdukcni decku davat na 24h/denne, ale jen na 12h/denne, coz je super 😉

majamisutka
5. dec 2009

kasen to je super 🙂

jinak to může být z toho žes dlouho nekojila.

kasenka228
5. dec 2009

Tak uz teplotu mam. 😠 V pripade nutnosti, k jakemu se chodi k doktrovi? K praktickymu nebo na gyndu? 😅 😕

petrajurinova
5. dec 2009

Emo, s malou chodíme po venku tak hodinu a půl až tři hodiny, jak kdy. Ale my máme hoooodně teplý fusak - doma šitý z beraní kožešiny a ještě vycpaný, takže v tom by jí bylo teplo i kdyby byla jenom v plíně.

Kasen to máš jedno, já bych šla k tomu doktorovi, kam je to blíž.

ivca08
5. dec 2009

Ahojky,
tak jsem se konecne zastavila, delala jsem vyzdobu, navic ten nas raubir uz zase nechtel pres den spat ☹
Jinak v Becu furt vlozku mam, sice kdyz ji zapnu, tak ho uz tim pomalu zvedam, ale to mi prave prijde dulezity pro to podsazeni. Bez toho ho zacnu davat az udrzi hlavicku...

Jinak se chysta asi u mudr kam jdeme v utery predvest, totalka prestal past, proste polozi hlavu a vzteka se. V kdyz ho pritahuju za rucicky, tak hlava zustava dole. Uz se taky snazil ji zvedat. Proste to bude parada 😀 😀 😀

kasenka228
5. dec 2009

Ivco, my mame to same, jeden den docela pase, a pak par dni treba stavkuje, dela, ze to dela poprve. 😠

kasenka228
5. dec 2009

A ty ho pritahujes za rucicky, jo? Ja myslela, ze se to "nesmi", ze to muze zkouset jen doktorka...

ivca08
5. dec 2009

neboj, nijak dramaticky. Jen lehce a tak jednou za tyden, fakt jen par cm.

bibi78
5. dec 2009

ivca, tvoj opis je uplne zhodny s mojim 😉 . dnes maly spal iba hodinku a cely den len tak vymysla a celkom sa aj zahral, ale aj ked zaspal pri kojeni, tak pri prenose do postielky koniec 😠 . zaspal na chvilku v aute a ked sme prisli domov o par minut sa zobudil. tak som zvedava, ako bude v noci. ale vcera zaspal az o polnoci. nase dieta asi nepotrebuje spat a celkovo je asi samonabijacie 😉

s tym pasenim to neberte ako ziadnu tragediu. u deti to casto funguje aj tak, ze ked sa uz nieco naucia, tak to potom prestane pre ne byt zaujimave a uz by robili nieco ine, takze ked vedeli past koniky, nezabudli ich, iba ich to uz omrzelo 😉 .

emamamamu
5. dec 2009

slava srovnavani!!!!!!
dneska jsem se behem pul hodky dozvedela, ze nase mala je hrozne urvana a nesamostatna (no ve dvou mesicich si proste musi sama udelat svacinu do skoly a zavazat tkanicky, nebo co.. 😀 😀 ), takze se alepson vyresilo to, co s malou na rodinnych navstevach...🙂 nic, nebudem tam chodit🙂
zvednete mi naladu a reknete mi, ze neni zas tak jeta.... 😅 😅 😅 😅 😅

wwcko
5. dec 2009

Achal ja tam tu vlozku este mam a este budem. Ninka je drobec 🙂 ale ak budem mat pocit, ze jej zacina byt mala tak jej u vyberiem...

Ema ja si myslim ze Dorka nechce splynut s davom 🙂

kasenka228
5. dec 2009

Holky, nevite, kdyz si davam na prso ten tvaroh, jestli je to mozny prikryt igelitakem nebo je lepsi plinka/kapesnik? Diky

ewwe
5. dec 2009

ema neboj nieje
u nas dnes bola kamoska jej dcerka ma o dva tyzdne viac, ma o 2,5 kg viac, asi o 10 cm viac a ona ju uz dava sediet 😨 , ked sme porovnavali moju Ninu s jej tak moja vyzerala ako trpaslik, Nina ma 5 kg a 61 cm, a tiez vyzerala ako mentalne a fyzicky zaostala, a ked este vytiahla tie mega velke plienky, tak ja som iba kukala s otvorenou hubou

a dvihat za rucicky sa nesmie??????????, ja ze ked to robi dr. tak mozem aj ja 😅 😅 😅 😅 dufam ze som malej nejak neublizila 😕

ewwe
5. dec 2009

wwcko ake miery ma tvoja mala?? ze vravis ze je drobec, moja pribrala za mesiac iba 300g, sice dr. nic nehovorila, ale bojim sa ze ma bude nutit zacat prikrmovat

ivca08
5. dec 2009

Jestli chcete trpaslika, tak toho mame doma my - rovnych 5 kg. Ale jsem naprosto v klidu a neresim to. V noci krasne spinka, tak hlad urcite nema a dulezity je, ze je spokojenej.

Emus - ja uz bych tvoje reseni asi uz davno zavedla.... 🙂

Jinak Adysek ma asi dneska nejaky spatny sny. Usnul driv nez je jeho zvykem (normalne usina kolem osmy, ted byl ve ctvrt tuhej), ale uz jsem tam trikrat byla, protoze hrozne plakal, jak kdyz ma prdiky, ale stacilo pohladit, vzit za rucicku, vrazit dudlika, zadudlal, vyplivnul a behem chvile zase usnul, takze prdiky to asi nebyly ☹

majamisutka
5. dec 2009

kasen zkus na to mokrou plínku

wwcko
5. dec 2009

ewwe Ninka mala vcera 3 mesiace a v utorok sme boli v poradni tak miery su cerstve 🙂 59cm a 5250g 🙂 Ale pribera vraj podla tabulky tak to nerisim. Aj som rada ze je malinka ved to je baba a mala uz nikdy nebude, tak nech je este teraz chvilku 🙂

majamisutka
5. dec 2009

a kasenko, to bolavé prso ti může odmítat, protože to mlíko může chutnat jinak než obvykle. Jinak mě pomohlo to odstříkávat. Neboj, zítra to bude dobry 😉

wwcko
5. dec 2009

a moja dr nezdviha Ninku za rucicky, ale pritlaci jej laktiky k telu tak ju zdvihne.

emamamamu
5. dec 2009

my nemame ani pet kilo a tu vlozku uz nemame..zitra ji do toho zase zkusim dat..fakt se mi zdalo, ze uz z toho vyrostla..😅
ewwe ted tu byla kamoska s o dva tydny starsim klukem, ktery ma osm kilo, plenky jak pro duchodce....taky vypada, jak rocni zaostaly..😀 takze uplne rozumim, jak si musela valit oci... 😀 😀

kasenka228
5. dec 2009

Majo, diky, soupla jsem ten tvaroh do kapesniku, snad to bude OK. Jeste jsem ted manzu vyslala do obchodu pro nizkotucnej, pr.jsem si dohledala, ze plnotucnej se nehodi, a jeste jsem ho mela v igeliltaku, tak snad jsem si jeste neublizila. 😅

kasenka228
5. dec 2009

osm kilo, jo??? To ma segrina rocni holcicka, ale na ni je to zase malo....

lynn77
5. dec 2009

kasen, ja davala ten tvaroh do plenky

a nese*te s temi kily, co pak muzu ze ji tak chutna 😉 😀 😀 preci ji nenecham o hladu..... a pry se tady nesrovnava 😉

jako do novovlozky do manducy jsem se ji snazila narvat jednou a naposledy 😉

majamisutka
5. dec 2009

emo, 8 kilo ve třech měsících? to není možny 😅 😕

emamamamu
5. dec 2009

tady se nesrovnava jo? 😀 😀 😀 to by se tu nejdriv muselo zavest...😀
ma fakt osm kilo, ale je hrozne dlouhy, takze ani moc nevypada tluste..🙂

majamisutka
5. dec 2009

Tak to má asi velký rodiče, né? Ono je to taky genama. Všechny děti nemůžou být stejné.
Mám kamarádku a ona i její muž jsou hodně velký a jejich kluk měl ve třech měsících 67cm a něco málo přes 7kg.

emamamamu
5. dec 2009

no ona ma uplne stejnou postavu a vysku jako ja a on je trosicku vyssi, ale nemyslim, ze o tolik...
ja malou kojim asi casteji, nez ona jeho a mala ma ctyri a pul a on osm...to je proste fakt tema detma..
zadne nejde srovnavat z jinym🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre