V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

aktekram
9. nov 2009

Jsem zvědavá na naše očkování, jdeme 18.11. jsem tak nějak zvyklá na křik - v nemocnici po sondách do žíli v hlavičce, po každodenní rozčilování u vojtovky (nejhorší je na rehabilitaci) tak to bude procházka růžovým sadem. Chtěla bych píchnout naušnice co nejdříve.
Na teploty mám koupené čípky paralen 100.

Dnes jsme koupili knížku, je super moc doporučuji http://www.marinka.cz/miminko/rikadla-pro-nejmensi

Petruška začla tento týden strašně slintat, u dudlíka, u cucání ruky (kdy se objeví první zoubky??????)

emamamamu
9. nov 2009

no ja nikam extra chodit nebudu...😀
pocitam se druhou na Smichove v te kavarne, prijedu nejspis pozdeji, je to mym oblibenym zvykem, ale max 10 minut...😀
jdu odepsat lynn do ip...s kasenkou cisla mame a kasenka s Roli? co?

mauik83
9. nov 2009

akte - my taky ted nějak slintáme... 😅

kasenka228
9. nov 2009

my jsme se taky rozslintali...
Tak se zitra tesim, kolem druhe v kavarne Cirkus, Zubateho 6, ju?
Ja mam cislo ma Roli, ona na me. A mam i na Majumisutku. 🙂

lynn77
9. nov 2009

ahoj holky, mam takovy blby dotaz, jeste jsem nejela v Praze tramvaji s kocarkem, nekde jsem vycetla, ze se ma davat znameni ridici, ze chci jet kocarkem tramvaji, ale nevite, do kterych dveri se standardne s kocarkem nastupuje? At nestojim jak trubka nekde jinde? 😅

emamamamu
9. nov 2009

lynn u izkopodlazni je to uprostred au stare je to na konci vagonu🙂

lynn77
9. nov 2009

dik 😉

lynn77
9. nov 2009

ivco, jak tak jeste docitam o tom ockovani, ono u mne neni problem koukat jak ji to pichaj, to jsem asi drsnak 😉 spis se bojim tech reakci a vubec, prijde mi, ze pro tak male mimco je ockovani strasny zahul a navic me stve, jak k tmu doktori pristupuji (viz co psala pospecka, ani se poradne nestacila rozkoukat a hned ji maleho oockovali), delaji to automaticky, rodice ani poradne nepouci a treba ani neresi, jestli to konkretni dite je na to pripravene, jestli neni nemocne (treba jen lehce) a neni treba par tydnu mesic pockat atd. Obdobne to bylo u Laury v porodnici, ja popravde ani nevedela ,ze ji proti TBC ockovali a myslim, ze tuto informaci bych vedet mela a navic me ani nepoucili o rizicich a pripadnych reakcich a co delat, kdyz se neco bue dit, doufam, ze moje doktorka je normalni 🤐

kasenka228
9. nov 2009

moje dokorka asi normalni je, ze pry dostaneme hexa ve 3 mesicich, ale jen podle ditete, kdyz bude v poho, jinak se to odlozi... ale v porodnici ji pichli TBC jak prd, jeste ji ani nebylo 72 hodin, ale teprve snad nejakych 69 nebo tak nejak...
jinak ja uz jsem si nasla na zitrej pro jistotu nizkopodlazni spoj 😉

kasenka228
9. nov 2009

holky, nekdo mi vymenil miminko, je vecer a ona spinka 😵 ... jdu zkusit si lehnout, to ji urco vzbudi... tak dobrou

lynn77
9. nov 2009

kasen, ja taky 😉

lynn77
9. nov 2009

kasen, tak to ji asi vymenil s mym, protoze Laura obecne spi od 18-19, max20 a ted se budi co 10 minut a zrovna tam rve.... 😠

majamisutka
9. nov 2009

jak jsem hledala info o prohýbání, tak jsem našla tohle:

http://sedmikraska.mb-net.cz/view.php?cisloclan...

kasenka228
10. nov 2009

majo, to sem snad nedavej takovy clanky, ja si myslela, ze celkem obstojne paseme konicky a spis to vypada, ze je paseme uplne blbe... 😒 No, my jdeme beztak ve ctvrtek na neurologii, tak uvidime...

marketka.27
10. nov 2009

Dobré ráno,
majo, tak to mi fakt nepřidalo. Od včerejška se potýkáme s problémem, který je přesně popsaný v tom článku, je mi z toho blbě. Ráno jsem nás objednala k dr., jdeme tam ještě dnes. Přišlo to zčistajasna, Karinka prohnutá, hlavička zvrácená a řev, řev, řev. Ale zase mi spala v noci skoro 8 hodin bez přestávky - asi únava. Mám mlíko naprosto všude, musela jsem tentokrát vstát ne kvůli Karince, ale abych se převlékla do suchého. A budu muset převlíknout i postel.

petrajurinova
10. nov 2009

Dobré ráno.
Holky neberte ten článek od Maji jako "zákon". Náš Bastík je podle toho ufon, který sám od sebe zvládal něco čeho podle toho článku dítě není schopné a vím o více dětech, které některé pasáže toho článku vyvracejí. ( Např. Samo si sedne nejdřív v 8 měsících až z polohy na čtyřech - Bastík si tak sedl v 5 měsících a znám minimálně dalších 5 dětí, co to taky bravurně zvládlo kolem půl roka. Nebo: maminka přivede za ruku devíti až desetiměsíční dítě - tedy spíš přivláčí, než přivede, protože dítě samozřejmě samo ještě chodit neumí - Bastík chodil sám od 7 měsíců a rozhodně ho za ruce nikdo nevláčel, prostě se postavil sám a začal to zkoušet. No prostě ten článek psal někdo, kdo se striktně řídí průměrem a tabulkama a co z toho vybočuje, to buď neexistuje, nebo je nezdravé ☹ )

Jinak včera jsem kolotoč nevyzkoušela, malá usla u kojení před osmou a spinkala v kuse až do půl třetí a pak do šesti. Dneska jdu na poradnu s oběma děckama (to bude záhul). Měla jsem jít i na gyndu na prohlídku po šestinedělí, ale sestra volala ať přijdu jindy, že tam doktor nebude. A odpoledne má Bastík ve školce "broučkiádu" a průvod s lampiony, tak tam jdeme celá rodinka i s Isou (bude tam víc miminek, tak po případě se asi šatna před průvodem promění na "kojírnu" 😀 ).

emamamamu
10. nov 2009

holky nesirte paniku 🙄 🙄 najednou to delaji vsechny blbe, jo? Nebojte se..

marketka.27
10. nov 2009

emo, já se ale docela bojím, mám dítě druhý den zkroucené jak rohlíček, dělá takové divné pohyby, jako by se tou hlavou odrážela a zjevně je nespokojená. Tak my se oblečeme a jdeme. Držte nám palce, ať diagnóza zní: "hysterická matka" a malá je v pořádku.

emamamamu
10. nov 2009

a neboli ji treba jen brisko???

holky doufam, ze dneska budeme spis venku, nevim, co si vevnitr pocneme...Dorka ma nejaky brichobol.. 😖

kasenka228
10. nov 2009

emus, ja bych to videla tak, ze v ty kavarne se treba sejdeme a pak pojedeme hromadne kocarkovat, ne?

kasenka228
10. nov 2009

a nejblizsi tram zastavka je Svandovo divadlo? Je to tak? Ja to tam vubec neznam.....

kasenka228
10. nov 2009

market, urco to bude v poho, mozna ji fakt jen boli brisko a vyhani prduchy.

pospecka
10. nov 2009

Dobré ráno,
tak ručičku cucáme už snad týden a slintáme jak o život. Protože měl taťka Pospec dva zuby už ve dvou měsících tak malýmu furt koukám do pusy, jestli už taky nemáme aligátora, ale zatím naštěstí nic. 😉
Hlásím, že noc proběhla zcela standardně jako každá jiná, teplota byla 36stupňů, takže zatím žádná reakce na očkování. Je možný, že ani žádná nebude???
Jak často se má dítě dávat pást koníčky a na jak dlouho??? Hledala jsem něco na internetu, ale našla jsem samý diskuse a dotazy maminek, ale žádnej článek kdy, jak a proč koníčkovat.

emamamamu
10. nov 2009

kasen no taky to tak vidim..muzem se pomalu projit na Malou Stran a treba vyjet na kopec...😀
jojo, Svandovo divadlo, ja uz budu na Smichove asi od jedne..F me tam hodi autem, sama bych musela vyrazit uz ted...😀
a Dorku boli z tri dny bricho a porad se kroti a nekaka..me to tak....stve...

majamisutka
10. nov 2009

☹ Holky, nezlob te se, ja vás nechtěla děsit.

Já jen pořád nevím, co stím, že se Domča při nošení pořád tak nepřiozeně prohybá a nevim, co udělat, aby to nedělal.

role
10. nov 2009

Já tam budu už od půl druhé, protože později mi nízkopodlažní tramvaj nejede. Můžeme kamkoliv, ale ve tři si potřebuju někde sednout a nakrmit.

ivca08
10. nov 2009

Holky, tak zjistuju, ze u nas vse naopak. Nase spinkaci miminko (od porodnice spal v noci 6-7 hodin bez problemu, kojo a pokracoval ve spanku) je pryc a je to docela masakr. Pres den nespi, v noci misto klasickyho vytuhnuti do osmi, uspavam tak do pul desaty, pak vydrzi tak do 2-3, ale potom je proste treba 3 hodinky vzhuru krouti se a usina uz max. na 20 min. a tak to jde az do rana. Jsem KO. Asi nam gradují prdiky, nevim.

kasenka228
10. nov 2009

Emus, tak ji zkus strcit do zadecku kousek teplomeru, treba to pomuze... blby???
Majo, Role, vy mate ty fotky tak podobny, ze jsem pomalu nezaregistrovala kdo je kdo... tak ja nevim v kolik budeme kojit, holt bez rezimu clovek nezna hodiny ni minuti 🙂
Ja teda musim zaklepat, ze nase Terezka se hooodne zlepsila, uz tolik neplace, pres den je s ni docela rec, a vcera vytuhla po devate a spala do pulnoci, pak do dvou, pak se teda budila skoro po hodine, ale spani pred pulnoci jsem do vcera neznala... no, treba to byla nahoda...

kasenka228
10. nov 2009

jo a jinak ma Petra pravdu, synovcovi bude 7 mesicu, uz snad mesic leze jak divej, sedi jak nic a sam se postavi, jeste tedy nechodi, ale kdyz se drzi, tak uz se snazi soupat nozickama, fakt hukot 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre