V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

ivca08
25. nov 2009

Bibi gratulace 😀
Chapu tve nadseni, Adamek vcera sam pres den usnul v postylce a taky jsem z toho byla odvarena. Jinak doma usne, jen kdyz ho nosim na rukou. Vecer ale usina relativne dobre - kolem sedmy koupeme a do osmi je i s nakojenim vetsinou tuhyk v postylce. Tak doufam, ze to nezakriknu. Jen jsem tu totiz v pondeli napsala, ze spal bez pauzy do ctyr a do třičtvrte na pět, tak se dva dny probouzel na kojení v pul druhy. 😀 Ale vzdycky hned zase usnul, takze dobry 😀

aktekram
25. nov 2009

Bibn: my dnes taky krásně spali, krmili jsme v 20 hod. a další krmení bylo až 4:23 (ale možná to bylo tím očkováním)

bibnka
25. nov 2009

Akte, to je fakt super noc. Nám se to taky už asi 2x podařilo vstávat po 4, ale pravidlem to s naším žroutem určitě není 😉 🙂

Holky, ta hrazdička je fakt dobrá věc. U nás je taky top hračka

emamamamu
25. nov 2009

holky ☹ prave jsem vyradila velikost 50, protoze uz to mela tak tak...☹ to je zivot☹

bibnka
25. nov 2009

Emuš ☹ 😉 🙂

Já právě vyřadila skoro všechny 62 a používáme už většinou 68. Jestli ti to trochu pomůže 😀

bibnka
25. nov 2009

Bibi, Dominiček je kouzelný 😵 😵 😵 Můžu se zeptat, jak je veliký?

bibi78
25. nov 2009

bib, dakujeme!! ideme na zmeranie az v pia, ale pred 2 tyzdnami mal 6,2kg a 62 cm. my uz dlhsiu dobu pouzivamevelkost 68. neviem, co s tymi malymi vecami, uz ich nemam kde davat a to mal niektore len par krat na sebe 🙄 🙂

mauik83
25. nov 2009

bibi - jak vám vyhovuje ta manduca? Nepadá Domčovi hlavička dozadu? 😕 díky

pospecka
25. nov 2009

ema: no to je strašný. A jak to snášíš? To je trauma. A nikdo Tě nepolituje. 😀 😀 😀 😀 😀 Tak to Zdenda rostl rychleji. Když se narodil, tak měl jen o 10gramů víc než Dortík, ale je po tatínkovi dost nenažranej, takže v 6ti týdnech měl už 55cm ve dvou měsících 57 a ve 3m už 60cm. Jestli to tak půjde dál, tak se mi v zimě nevejde do korbičky. 😅
Bibn: kolik Tomík váží? My už máme 62 taky na knop. 😖
Jo a holky? Dodržujete 3l vody denně? 😅

emamamamu
25. nov 2009

pospec asi se obesim...😀 takove krasne blecky to byly...😀 a nevim, c s nema..pravdepodobnost, ze budu mit druhe, nebo snad dokonce dalsi holcicku je nulova...asi to pomalu poprodavam...ale je mi fakt hrozne☹ a to to jeste ma dobre, ale obcas z ji to tlaci na pipine...😀 😀 😀

bodkakroneisl
25. nov 2009

Ema 😀 ja som tiez zistila, ake su mu kratne veci, ked som bola na zraziku a Danik vystrcil rucicky spod deky a vyzeralo to, ako keby ich mal hole 😠 my nosime 62 a niektore 68.
Kazdopadne sme prisli od MUDr. s tym ockom a zajtra ideme na Bulovku na preplach 😢

pospecka
25. nov 2009

ema: vím jak se cítíš. Taky jsem to první vyřazování nemohla rozdýchat. Nás potkalo snad ani ne ve měsíci. ☹ My už vyřazujeme pomalu i 62. Taky mám toho medvěda z H&M jako ty a začíná být Zdendovi hooodně těsnej. Toho asi obrečím. ☹ Kdybys rozdávala ,tak pošlu adresu. 😀 😀 😀 My bysme tu holčičku chtěli "vyrobit" tak do dvou let. 😀 Kdyby měla pipíka, tak to udělám jak s Járou Cimrmanem, ať si užiju i sukýnky. 😀 😀 😀

emamamamu
25. nov 2009

bodko proplach ceho? ocnich kanalku? promin, ja nedocitam, tak nevim...🙂
maui neboj, nase deti uz jsou velke a hlavicky jim nepadaji...mala ji ma v Becu vzdycky na bok a lezi na mne...🙂 a spi, takze nema cas zaklanet ji...🙂
a v nositku deti jakoby nesedi, ale maji podsazene zadky, jsou v klubicku, takze same zdrave dobroty.. 😀 😀 😀

bibnka
25. nov 2009

Posp, teď ve 2 měsících měl 62 cm a 5,5 kg, takže teď má podle mě kolem 6 kg. Já piju i víc než 3 l denně.

Emuš a proč bys nemohla mít druhé? Jestli to není moc osobní otázka 😅

bibi78
25. nov 2009

mauik, v manduce bol zatial len raz na nakupoch a to prespal cely cas, takze mal hlavicku opretu o moj hrudnik. ale je tam take vrecko na hlavicku, takze mu nemoze padnut uplne do zadu, vrecko by ju zachytilo 😀 . nam manuca jedina vyhovovala, nikde inde nechcel byt - ergo nositko, satka - obe neuspesne.

pospec, 3 l vody som este nikdy v zivote nevypila 😀 , ja tak 1,5 l vody a potom nejaky caj, mlieko alebo meltu, takze viac ako 2l tekutin nevypijem.

ivca, gratulujem k uspesnemu programu, zda sa, ze sa to upravuje k lepsiemu.

emamamamu
25. nov 2009

bibn bo jsme matka na baterky...😀 usetrim dalsich deti trapeni... 😀 😀 😀 😀 😀
se podivejme, mala si umi hrat pod hrazdickou, se vsadim, ze kdyz ji dam na bricho, tak bude precizne past...a to si myslim, ze tyhle veci neumi...😀 rikam, na baterky...😀

bodkakroneisl
25. nov 2009

ano ano ocneho kanalku a ze tam matky nepustaju 😠 to mi spominala aj bibn...bibn, kde si Ty bola s Robinkom? a mate niektora skusenosti s ocnym na Bulovke?

bibi78
25. nov 2009

bib, tak to by som si priala aj ja, viac ako 3l denne. ako to stihas? ja pijem vzdy zarovno malym, ale asi male mnozstva, ci co... 😀
ema, pospec, uplne chapem ten smutok. nas maly mal medveda asi 5 krat na sebe, ak vobec tolko. nebola vtedy este taka zima, velkost 3m, ale jemu to bolo male uz v 2 mesiacoch ☹ . ja sa tiez rozhodujem, ci nechat vecicky alebo predat... ale mozno bude druhe a mozno skoro...haha

emamamamu
25. nov 2009

bibi..si je muzeme pak vymenit..ty mi posles na klka a ja tobe na holcicku...😀
bodko ale to je tvoje pravo, byt se svojim ditetem u jakehokoli zakroku...to ti nikdy nikdo nemuze zakazat ani kdyby trakare padaly z nebe...!🙂 i kdybych se mela pobit s doktorem, tak bych u toho byla...😀 a brecela s ni...😀

bodkakroneisl
25. nov 2009

Emus samozrejme, ze sa budem snazit, aby som tam bola..ze vraj je to nebolestivy zakrok, lebo do troch mesiacov mu to lokalne umrtvia, ale ze neprijemne je, ze ich pevne stisnu, aby sa nehybali..kazdopadne uz teraz mi je do breku aj ked viem, ze ho to nebude boliet 😖

emamamamu
25. nov 2009

dyt ja brecim, kdyz ji odsavame nos...! 😀

valentovasasa
25. nov 2009

holky co tu přemýšlíte jestli schovat nebo ne ty věci po dětech - já bych je schovala. Oni se vždy někam vejdou a pak se budou hodit - vidím to ted na svých dětech!!! Jsem ráda, že jsem si ty věci schovala a neprodala - mám doma pořád dostatečnou zásobu věcí - nemusím řešit jestli mám něco od další velikosti a jestli se mi do toho vejde... Navíc náš "bumbrdlíček" měl ted ve dvou měsících 6300g (to brácha neměl ani náhodou)

ivca08
25. nov 2009

fiiiha, valent - to jste asi rekordmani! To si neumim ani predstavit! To vas za chvili sni, ne?

lynn77
25. nov 2009

mauik, ta poloha na srdicko je tak jako z si ji polozim v takovem polosedu (mem) na sebe, ona nekdy lehne a poslouha srdicko, nekdy se mele a nadava mi u toho.... je to takova podobna poloha jak posilala link maja o te manipulaci, ta s nazvem "Poloha nahého dítěte na bříšku na obnaženém těle matky" akorat ji ani u sebe u toho nesvlikam 😉 ale ja u toho vic sedim, ona si zvedne hlavicku, nekdy odrihne, nekdy se poblije 😉

http://bcdelfin.wz.cz/clanek/Manipulace_s_novor...

jinak s tim nositkem je to tak jak psala ema, roste t decko tam "sedi" spravne, i kdyz je jakoby v te vertikalni poloze, hlava uz jim nepada, ale problem je, ze moje dite nema z manducy vyhled, tak mi prijde, ze se ji tam nelibi, ale doufam, ze se to naucime stejne jako s kocarem, ten taky nemela sprvu rada 🙂

bodka, ja kapu male do oka nejake kapky a doktroka o vyplachu zatim nemluvila, tak doufam, ze ji to bude stacit. Drzim palce, abyste to zvladli...

s vyrazovanim veci, taky uz vyrazujeme, ale prijde mi to cislovani strasny, protoze L. nosi oblecko v rozpeti od 56-68, tedka jsem vyprala nove body 68 a prijde mi po vyprani jako hodne tesna 62 😅 😕 Serou me s tim cislovanim, takze furt primeruju jednotlive kusy hadru k sobe, abych vedela jak je to velke a male.... a veci, ktere jsou ji male, uz taky pomalu nemam kam davat.

emo, me krome velikosti veci "zasahlo" i to, ze uz davame 3 plenky, ale vcera tady byly kamaradky a rozplyvali se nad plenama, jak jsou male, tak jsem se uklidnila 😉

lynn77
25. nov 2009

"rozplyvaly" 😉 😅

akinom55
25. nov 2009

Ach jo žienky, tak to ja budem mať asi supermodelku...dlhá je ako týždeň pred výplatou, naposledy mala už 62 cm a za 4 týždne pribrala len 900g 😉 My máme teraz 5550g....

pospecka
25. nov 2009

bodka: neboj Daníček to zvládne. Je to určitě šikovnej kluk. Zdendovi v porodnici denně brali krev, bulila jsem kvůli tomu denně i když jsem to neviděla, tak vím jak se asi cítíš, ale ty miminka to tak neprožívaj jak my mamky. A co s tím očičkem má?

mauik83
25. nov 2009

díky všem za vysvětlení 🙂

mauik83
25. nov 2009

a ještě : kvůli krční páteři nevadí, že jsou vertikálně? Když ještě pořádně nedržej hlavičku?

kasenka228
25. nov 2009

Maiuk, covece, ty jsi tim drzenim a vertikalni polohou uplne posedla. Kliiiiid. 😉
Dneska je krasne, co?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre