V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kocanda2009
9. dec 2009

akte - a neznamena to ten puvodni format? taky si jdu prave hrat s photoshopem a vytvaret darek pro babicky a dedecky 🙂

majamisutka
9. dec 2009

emo, pěkný video 🙂 Dorka má kurz potápění a tak už zbýváš jen ty, né? 🙂 Aby jste se mohli společně potápět na dovče 🙂 😀

marketka.27
9. dec 2009

Ahoj, máme za sebou prohlídku ve třech měsících. Karinka předvedla zatím nejsilnější řev, s doktorkou jsme se neslyšely. váha 5080g, podívala se jí do pusy, poslechla a čus. Tak jsem se aspoň snažila na něco poptat, ale kromě toho, že očkování bude ve čtyřech měsícíh, nevím nic. Jo, podle sestry málo přibírá, ale mně podvyživená nepřipadá. Ale je fakt, že má chudák pořád hlad. Jo a prý neexistuje špatné mlíko, říkala sestra. To teda nevím, nemyslím si, že každá matka má stejně kvalitní mlíko a věřím tomu, že některým se děcko hůř zasytí. Ale asi dnes nejsem schopná přemýšlet, tím kříkem mě prcek totálně dostal. Úplně až pištěla, hrůza.

emamamamu
9. dec 2009

maji ja nenene...!😅
ja jen sedim u brehu a cumim..😀

kasenka228
9. dec 2009

Aki, vim to, vsechno delame z jeji leve strany, az mi z toho šibe. Chodim k ni zleva, mluvim na ni zleva, sedam si k ni zleva, v kosiku ji natacim tak, aby me mela nalevo....a ona da jen hlavu do stredni polohy a otoci se za mnou ocima...ale kdyz je na brisku, tak dava hlavicku na obe strany...
Akte, cim to vlastne je, ze ty deti preferuji tu jednu stranu? Jsou takhle zmackle jeste z bricha a maji nejake zkracene svaliky nebo co?

rpinguin
9. dec 2009

emusa, do ritule, stratila som link na tvoj blog, hod mi ho este raz, aj ja chcem vidiet potapacku 🙂 Ja sa toho akosi bojim, fakt sa tym mimcam nic nestane, ked ponorim oci a usi?

market, to som aj ja pocula, ze neexistuje zle mlieko, kopec zenskych tvrdi, ze ma riedke alebo huste mlieko a to je tiez nezmysel, ver tomu 😉 Len deti su rozne 🙂

marketka.27
9. dec 2009

ahoj ping, ale já nerozumím tomu svému děcku. Pořád pije (až se dáví, jak hltá) a přitom je pořád hladové a ještě mi ta babizna řekne, že přibírá málo. Kolik váží tvoje Matilda? A jak Matildě říkáte zdrobněle, už jsem se chtěla mockrát zeptat🙂

kasenka228
9. dec 2009

Dovolim si za emu vlozit ten link: http://panidorka.blogspot.com/2009/12/panidorka... 😉

emamamamu
9. dec 2009

kasenko dik😅 tys tomu nasadila kornu😅 ja ji to poslal ip😀

kasenka228
9. dec 2009

😅 😀
Jsme tu mely navstevu, udelala jsem br.salat a chlebicky, trenink na vanoce, mnaaaaam. Jsem zvedava, jak budou chutnat Terce... a to mate: cibule, vajicka, majoneza, kysely okurky, rajcata....dietkaaaa. 😕

emamamamu
9. dec 2009

ja jsem dneska koupila Dorce puncochace k sukni a svetru, co si oblikne na Vanoce..😀 😀 😀
a pry si mam vybrat darek..achjo...co by se mu stalo, kdyby mi proste udelal nejake prekvapko? 😕

rpinguin
9. dec 2009

ved aj na dospelych vidis, ze niektori jedia a nepriberu a ja ked zerem, tak mam hned kila hore, uz mam mimochodom pribrate 3kg po porode 😠 . Matilda ma 6,5kg a okolo 63cm. Na nohach ma tri tucne zarezy. Denne kojim 7x. Volam ju jednoducho....Matildicka 😀 😀 😀 😝 alebo medvedik podla jej overalu 😀
Karinka dobre spaluje zrejme, ved jej vzdy daj, ked chce. Nedavaj jej tie cajiky. Z nich ti nepriberie. Ja nedavam vobec nic, len mlieko, teda dnes jej cpal Maxik chleba 😀 😀 😀 (zdravim Petru) 😉

emamamamu
9. dec 2009

market my mame hodne podobnou vahu...a uz ted mam stahnte pulky, co mi zase bude doktorka rikat...
se s ni budu dohadovat o tom, ze mala je proste mala a drobna a jina nebude...😅 maturita (zdravim Ivcu😀)...
a pripravuju se na to, ze budeme mit perinku jako Terezka od kasenky..jsem krava, ji to tak mesic nedavam, to siroke baleni..tu budu 17/12 brecet..jsem krava krava krava

rpinguin
9. dec 2009

ema, pozname, mame nielen rovnako starych chlapov, ale este aj rovnako zmyslajucich ☹
ja som si vybrala lyze, palice, helmu....uz chcem aj helmu po tych vsetkych nehodach 🙂
a ake siroke balenie? musis? ci len preventivne? a ake stahnute pulky? akoze ritulu?

marketka.27
9. dec 2009

rping, čajík už nepila nepamatuju kdy, čajíkové období ji přešlo (podle paní dr. ji to mělo zklidnit) i když jí ho každý den vařím a nabízím, maximálně si dvakrát cucne na žízeň, ale to je tak lžička. Hm, tak já kojím v jendom kuse 😲 Mně prostě štve, že se každou chvíli rozkřičí, jakoby nejedla týden, mám z toho blbý pocit, že má zkrátka hlad, jako bych jí nedala najíst. Jinak si myslím, že nepotřebuje přibrat, vždyť jsi viděla fotky, fakt není vychrtlá.
Jo a od porodu mám taky 3-4kg nahoře, dlouho jsem se nevážila, ale nebezpečně se to blížilo k 60kg a včer an apreventivnce mi v oblečení a botách navážila nějaké to deko přes 60. Fuj. Ale já to shodím, jen si myslím, že teď před svátkama nemá smysl si trhat triko, stejně se budu přežírat😀

emamamamu
9. dec 2009

ping 😀 😀 😀 😀 no stahnutou rit od nervu😀
no mame nosit siroke baleni..a mala mela problemy s prdama...tak jsme ji to proste nedavala, protoze byla jak balik a nemohla se ani pohnout, prdy se zlepsily a ja ji to porad nedavam..☹ achjo☹ jsem fakt matka za vsechny prachy..😀
a ja chci podprdu, nebo masaze😀

rpinguin
9. dec 2009

jee, co by som dala za 60kg, ja mam 72kg 😠 , co je najhorsie je, ze som 5,5kg pocas tehu pribrala, po tehu 8kg islo dole a potom si 3kg nazrala 😠
a fakt, ja by som nikdy nepovedala, ze ma malo, tak isto aj Dorke by som hadala viac.....by som tie doktorky kaslala a riadila sa svojim instinktom, ked robia zdravy decky dojem 🙂

marketka.27
9. dec 2009

ping, pak abys neměla takové velké dítě, když ji Maxík na tajňáka vykrmuje 😀

majamisutka
9. dec 2009

emo a to široké balení máte mít jen preventivně, né? ja ho taky ke konci nedávala a on nam pak naposledy napsal, bez nutnosti širokého balení. Jinak my jdeme na kontrolu v úterý, tak jsem zvědavá. Snad to bude v poho.

Rping, jinak já když držim Domču ve vaně a on plave, tak mu držim hlavičku, tak že má uši pod vodou, to mu vůbec navadí 🙂 ale už sebou tak neskutečně škube a kope nožičkama a rukama, že mam co dělat, abych ho udržela, už by nejraději plaval sám někde v bazenu 😀

emamamamu
9. dec 2009

Dorka je zdrava az moc..😀
vypada to, ze se co neidet prekuli uz i ze zad na bricho..je jak zila...furt se krouti, otaci, nakrucuje...mne z ni svihne...☹ to se tu v te garzonce pomlatime...😅

emamamamu
9. dec 2009

maji presne to same dela Dorka...tak kope nohama a rukama, ze ji proste uz jen za hlavicku ani nahodou neudrzim..😀 vypada jak na treninku na olympiadu😀

majamisutka
9. dec 2009

já jsem měla před těhu 55kg a nabrala jsem celkem 23kg 😅 teď mi zbýva už jen 7kg a budu zas na své váze, ale ty poslední kilča nějak moc nechtěj 😖

rpinguin
9. dec 2009

teda, tak to musim vyskusat s tym plavanim, ked to chvalite 🙂
a ema, ty vzdy napustis tolko vody do vane? a ako casto? no a chrbat ani nespominaj, ja z tohto dovodu nedavam Matildu do postielky, spi stale s nami, kedze sa do tej postielky nemozem v noci ani zohnut ☹

majamisutka
9. dec 2009

jj, to Domča taky dělá, položim ho pod hrazdičku a on za chvilku leží úplně na jiné straně a taky se přetáčí na bok.
A dnes jsem potřebovala trochu poklidit, tak jsem mu pustila Křemílka a Vochomůrku, on to chvilku sledoval a pak spustil řev a pláč, že ho v té pohádce vyděsila nějaký postavička 😅 To jsou mi pohádky..... 😅

majamisutka
9. dec 2009

já ho koupu pokaždé v plné vaně 🙂 po něm se pak koupe tatínek 😀 Moč je prej dobrá desinfekce 😀 😀
A plaveme tak obden 🙂

emamamamu
9. dec 2009

😀 😀 😀 😀 😀 maji ja jsem nevedela, jestli to mam priznat, ze pak se koupe Filip, popripade si tam vlezem oba... 😀 😀 😀 😀 😀 jsem si rikala, ze uz fakt budu za trosku a socku, ze se koupee cla rodina v jedne vode 😀 😀 😀 😀 😀

majamisutka
9. dec 2009

😀 😀 Kdo šetří má za tři 😀 😀

rpinguin
9. dec 2009

maji, ema, ved preto som sa pytala, ved kto ma platit tolko vody....ja by som urobila to iste, vlastne aj zacnem robit, ked bude umela vanicka mala, co je bude coskoro a neskorsie budem obe decka naraz kupat a hotovo 🙂

emamamamu
9. dec 2009

😅 😅 😅 😅 uf..se mi ulevilo..😀 tuz prece to nevyhodim..😀
jen jednou, kdyz si tam Dorka prdla jsme ji vypustili, nidko nemel odvahu se jit cvachtat😀

rpinguin
9. dec 2009

ja by som tam vlezla, ved prdi z tvojho mlieka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre