V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

pospecka
13. dec 2009

acha: já ani nevím, kdy jsme počali neboť naše dítko v porodce nejevilo známky nedonošenosti. 😀
Jo a jsem nemocná a malej má rýmu a v noci kašlal. ☹ Magistra v lékárně říkala, že si žádný léky vzít nemůžu a pro malýho na kašel taky nic není. ☹

mauik83
13. dec 2009

posp - my jsme zadělali v neděli 21.12. v 10h ráno 😀 a // jsem našla 6.1. cca ve 20:30 😀 😀 😀

pospecka
13. dec 2009

mauik: teda vy to máte zmapovaný. 😀 Jak jsi spokojená s Becem? Teda síš co na něho říká Nelka a jakej sis vybrala vzorek? 😉

aktekram
13. dec 2009

28.11. jsem měla poslední menzes, počali jsme v týdnu 15-20.12., // jsem našla 2.1. v 6:44 a druhé // 2.1. v 15:32 😀 😀 😀

majamisutka
13. dec 2009

my jsme počali přesně před rokem 13.12.08 v Harachově a čárky jsem objevila úplně slabounké 27.12. 08 , den po té, co mě Míra požádal o ruku 🙂

pospecka
13. dec 2009

maja: a vzali jste se?

majamisutka
13. dec 2009

a to muj otec říkal, proč si mě chce vzít, když si nemusí 🙂
My se snažili skoro rok o mimčo a když mě Míra požádal, tak netušil, že si budeme muset se svatbou pospíšit 😀

ewwe
13. dec 2009

baby nestraste s tymi zubami, este je skoro, kamoskinej malej narastli dve zuby ,, az,, v 2 mesiacoch 😀 😝

my sme pravdepodobne zadelali 26.12 a test som si robila 16.1, lebo som tomu neverila ze tak skoro otehu 😕

kasenka228
13. dec 2009

majo, krasny fotky, moc ti to tam slusi 🙂
My zadelali asi 16.12., // 4.1., ale nemame tyhle info nahodou v tabulce??? Min. nalezene //.

kasenka228
13. dec 2009

jo, a tvuj manzel je sympatak. 😉

kasenka228
13. dec 2009

Do pytle, ja si rikam jaky mate pekny fotky, a aby ne!!! Fotila vas taky Jana Jurcova s Frantou Ehrenbergem, tak jako nas, a my taky meli moc pekny. 🙂

majamisutka
13. dec 2009

kasenko, děkujeme 🙂

majamisutka
13. dec 2009

Fakt? jeee 🙂 tak to mi je taky musíš ukázat 🙂 na beremku je nemáte?

kocanda2009
13. dec 2009

ahojky, my jsme pocali 31.12. a dve carky byly az 19.1. ale uz se to blizi 🙂
nase ditko taky hrozne slinta ale zuby to snad jeste nebudou
natali - tohle jsem si nekde uz precetla o tech zubech a vytiram prdolkovi pusinku tak jednou denne ale spise proto ze kdyz vyblinka natraveny mlicko tak se sklebi tak aby nemel tu pachut, dudlik nechce tak aspon nemusiim resit olizovani dudliku
a taky jsem nekde cetla ze se nema namacet dudlik do medu - coz moje sestrenice a dalsi pribuzny delaji neustale - protoze by to malym miminkum mohlo zpusovit nejaky zachvat

kasenka228
13. dec 2009

Maji, poslala jsem ti odkaz do IP. Muj drahy si nepreje, aby to tu volne litalo po netu. 😉

kasenka228
13. dec 2009

tak holky dudlik bych necucala, ani v nicem krome Sabiku nenamacela, ale o tom vytirani slysim poprve a myslim, ze to praktikovat nebudu...

kocanda2009
13. dec 2009

taky jsem nejak nastydla
pospec - takze ani nema cenu chodit k lekari kdyz stejne nic nemuzu? ja nekde cetla ze vetsina leku pri kojeni nevadi...tak asi zalezi na nazoru 😠 😒

bibi78
13. dec 2009

holky, niektora tu mate taku hojdacku pre babo, kde moze rovno aj spinkat. taky plateny hammock na drevenych nozkach a teraz si nespominam, ktora??? ak viete, co myslim, poslite mi, prosim link. 😉 vdaka

majamisutka
13. dec 2009

něco o prvních zoubkách:

PRVNÍ ZOUBKY
Každému dítěti začínají růst zoubky jindy, ale v průměru se první dětský zub objeví mezi pátým a sedmým měsícem. Děti prožívají růst zubů různě, některé mají velmi nepříjemné pocity, zatímco jiné si stěží všimnou, že se jim vyklubal první zub. Předpokládá se,že růst zubů probíhá podle vrozených vzorců, takže jestliže vám nebo vašemu partnerovi narostly zuby velmi brzo nebo pozdě, můžete totéž očekávat od vlastního dítěte.
Symptomy růstu zubů často o několik týdnů až měsíců předcházejí skutečnému objevení prvního zubu a liší se u každého dítěte. Slinění je často prvnímpříznakem toho, že zuby jsou na cestě, a může se objevit již od deseti týdnů věku. Nadměrné slintání může způsobit suchou vyrážku kolem úst, kterou léčíme jemným dětským pleťovým krémem. Kousání je další předzvěst prořezávání zoubků. Vaše dítě může začít žvýkat cokoliv, co se mu dostane do pusy, neboť tlak na při kousání tvrdého předmětu uvolňuje tlak v dásních. Masírování dásní prstem může dítěti přinést úlevu, anebo mu můžete poskytnout něco, co by mohlo kousta, např. chladící kousátko nebo kousek mrkve.

Když se prořezává zub, často dochází k zánětu jemných dásní, takže je pravděpodobné, že než se zub proklube, bude mít dítě citlivé a zarudlé dásně. Tahání za ucho nebo škrábání na tváři může být také příznakem růstu zubů, neboť bolest cestuje podél nervových vláken. To je především běžné při růstu stoliček.

lynn77
13. dec 2009

pospec, magistra docela keca (tedy ohledne maleho, ty si toho moc vzit fakt nemuzes), ono je ale lepsi se domluvit s pediatrem, ja jsem male davala mucosolvan junior na kasel, ten se muze od narozeni a myslim, ze je toho mnohem vic.....

mauik83
13. dec 2009

posp - byla v becu zatím asi 3x jen chvíli doma, většinou po pár minutách začla pobrekávat... Jednou mi v něm usnnula, ale hlavou dopředu, takže naraženou na mou hruď, takže když jsem ji pak vyndala, měla rudej nosánek...

jo a včera dělala caviky s usínáním a dnes to samý - spala půl hodinky, pak se probrala a chtěla si hrát, tak jsme se jí chvíli věnovalil u troho se pos.ala, tak jsem ji přebalila, nakojila a teď v postýlce vyvádí - nebrečí hysterákem, tak ji tam zatím (poprvé) nechávám vycukat... 😅 pže mi přijde, že už si ze mě dělá srandu... dělá: uaaa, auuu, uaaa, euuu, euuu, s pauzičkama... 😒 doufám, že nepřišla ta změna k horšímu, byla doteď zlatá... Doufám, že to je jen tím, že trochu víc spala ve dne... od zítřka ji budu přes den víc budit a otravovat... 😅 aby spala večer... 😠

jdu tam

mauik83
13. dec 2009

tak snad dobrý, dala jsem jí dudel, zabořila hlavu do zavinky a vypadá to, že bude spát... 🙂 asi pochopila, že v 10h večer si fakt na indiány hrát nebudem... 😀

mauik83
13. dec 2009

majo - kdes to o těch zoubkách vyčetla??? myslíš, že to slintání už může být k zoubkům????? Nela se teda snaží i zakousávat do všeho - do svých ručiček, do mýho trika, do ramene... 😕

ve tředu jdem na kyčle, tak snad to bude mít OK... 😠

pospecka
13. dec 2009

mauik: u nás je posl.dobou večer taky cirkus, ale zjiatili jsme, že hladem, tak před spaaním dokrmuju odstříkaným mm. Ted odsávám, táta chová. Z pátka na sobotu usnul mezi 22a 23hod a vzbudil se ráno kolem čtvrt na devět. Zlatý miminko. Na dnešek jsme v noci několikrát odsávali nosík. ☹
Jaký to beco sis koupila? 🙂

mauik83
13. dec 2009

posp, tohle:

http://www.branakdetem.cz/nositko-beco-grace.htm

hladová teda rozhodně není... 🤐
už ji zase slyšim... 😝 se jí dneska prostě asi nechce spát... 😖

majo - hezký fotečky! 😉

majamisutka
13. dec 2009

podle mě ted slintaj všichni 😀 😀 a to, že se zakousává do všeho je tím, že zjistila že má ruce 🙂 Domík to dělá taky 😀 😀

mauik83
13. dec 2009

majo - a kde to hledáš??? 😅

mauik83
13. dec 2009

chjooo, Nela kouká, co kde lítá, Karel ji teď nosí na rukou... 😅 uspává ji poprvé a už ho to neba... 😅 😀 ji přemlouvá, ať zavře očka, že pokoje a zdi si prej prohlídnou zítra... 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre