V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

rpinguin
21. dec 2009

marekt, ty si ale sikulka s tym pecenim, no idem aj ja do hajan,
tak dobruuuuu

katunka82
21. dec 2009

Ahoj holky, opet po dloooouhe dobe nakukuju, procitam vas a hlasim vahu na 3M kontrole naseho Matyho, mel 66cm a 6830g!!!!!!!!!!
A to byl takove malinke krehke miminko, ted je z neho cvalik 😅

Jsu rada, ze vsichni krasne rostete a jste spokojeni. Preji vam krasne svatky vanocni, hodne deticky a celkovou pohodu a klid. 😉

petrajurinova
22. dec 2009

AHoj. Dočítám 😉

Posp, k tomu že se děti chtějí posadit - Bastík to ve 4 měsících dělal taky - přitahoval se do sedu kde to šlo - za okraje polohovacího lehátka, za kraje korbičky v kočárku a podobně - doktorka mi tehdy řekla, že ho v tom sedu nemám nechávat, že tím posiluje svaly na rukách i zádech, ale když si tak sedne, má se nechat maximálně půl minutky aby si vychutnal úspěch, že se mu to povedlo a pak zase položit - je z toho občas docela zábavná hra 😅 jak se dítě furt posazuje a ty ho pokládáš. Sedět bys ho měla nechat až se posadí "správným" způsobem a to přetočením z polohy na čtyřech. Isinka se zatím do sedu zvedá když ji mám v polosedě na klíně, tak škubne tělem a nahne se dopředu do sedu, ale to ji přitahuju hned zpátky.

Mauik, my jdeme dneska taky na poradnu a měli bysme dostat Hexu, ale malá má trošku rýmu a kýchá, tak nevím jestli nám to doktorka ďobne. Jinak Isinka má už kolem 7 kilo a asi 67 cm, podle mého amatérského vážení a měření doma, tak jsem zvědavá na přesný údaj od doktorky, jestli už je to přes 7 nebo ne. Je holka nějak ještě větší než byl Bastík ve stejném věku a už to bylo velké dítě. 😅

Markétko, u nás s těma nemocema, zase za všechno může školka a Bastík, ale zvláštní je, že Bastík je zdravý a v pohodě a chrblá jenom tatínek a včera večer začala Isinka.

marketka.27
22. dec 2009

Ahoj🙂 Pomalu se vypravujeme na kyčle. Karinka ráno nechtěla vstávat. Dnes teda strávila půl noci s námi v posteli, je to sice proti mému přesvědčení, ale pila zase strašně dlouho a já jsem u toho prostě usnula 😀 a taťka ráno při odchodu do práce žasl, že prý co tam dělá, asi ji nenašel v kolébce 😅 Zdá se mi už v pořádku, po teplotě ani památky, náladu má dobrou, tak snad to bylo jen takové bu bu bu.
Teda Petro, Isinka je kus ženské🙂 Ty máš prozměnu asi čistou smetanu 😀 To je tíha, mně už se Karinka zdá těžká na nošení.

Nějké sedání si nepozoruji, ani se přitahování oběma rukama. Ale má novou zábavu a to škrábání stěny v kolébce. Vydrží to třeba hodinu v kuse, no nevím, co ji na tom tak fascinuje 😕

pospecka
22. dec 2009

Dobré ráno,
VŠE NEJ ŠIMONKOVI K SVÁTKU!!!
Tak náš valibuk měl na 4M prohlídce 62,5cm a 6,130kg a připadá mi šíleně mamutoidní a velikej. Brrr.
rping:a co Ti Ježíšek přinese? To´s vypátrala nebo manža prozradil? Nejseš zase ..tt? 😀

emamamamu
22. dec 2009

proklinam tu nasi doktorku 🙄 hexa jedna debilni....od ctyr do pul jedenacte jsem malou stridave kojila a uspavala, mela jsem ji celou dobu na rukou, ona tak divne knourala..tak nejak nove... 😀 😀 😀 😀 me to uplne vytocilo, protoze se chudinka vcera probudila s uplne super naladou, dokud ji to ta krva nepichla.. 🙄
ale uz se zase smeje, tak v pohode..
a ja kojim od narozeni i v noci co dve hodky...ani mi to nejak nevadi...dneska uz jsem byla vzhuru v osm, protoze se mi nechtelo spat, jsem byla od te pul jedenacte prespana 😀 😀 😀

pospecka
22. dec 2009

ema: a měla Dorka teplotu?

achalteke
22. dec 2009

Dobré ráno, děkujeme za přání....

No včera při koupání Šimonovi praskla ta hrčka po TBC a vyvalil se hnusnej hnis a okamžitě se to začlo hojit, teď už tam má jen malý flíček....
No já jsem si nakonec objednala kojeneckou váhu,páč jsem strašně zvědavá kolik toho prtě za těch 5 minut vychlastá...
Jinak jak jste tady probírala UM, my jsme zkoušeli večer dávat Nutrilon Extra a prd prd, budil se stejně a navíc po něm byl zacpanej....Myslím, že i Natali se zmiňovala že jim to nijak nepomohlo, takže kdybyste někdo chtěl pikslu Nutroše extra můžu poslat, stejně tak nenačatý pytlík Beby...
Natali mrzí mě to a kojením, ale víš jak je to: "mateřská láska neteče z cecku," i když je mi jasný že tě to mrzí, já sama mám ráda, když Šimon v klidu pije, necuká se a ručkou mi hladí prso, je to fakt nádhernej pocit 😵
Emo snad bude už paní Dorce líp..
A Bib Robinkovi to moc sluší...já osobně jsem na brejlaté chlapy zatížená 🙂))

aktekram
22. dec 2009

Dobré ráno:
maminky (nechci být ukamenována) naše Petruška už asi 14 dní pije v 20 hod, usíná asi 21:30 a další krmení mezi 5-6hod. spí už celou noc. Po Novém roce vyzkoušíme spinkání v postýlce v pokojíku.
Pojízdní koš už je jí na šířku úzký, strašně mlátí rukama do bočních stran.

Šimonkovi přejeme i my vše nejlepší, hlavně zdravíčko 😵

jsem zvědavá na naše míry 😅 😅

emamamamu
22. dec 2009

achal pytlik Beby znamena co?🙂
D. teplotu nemela...ona jen celou tu dobu plakala...:/ kupodivu mi z toho vubec netekly nervy a byla jsem celou tu dobu v pohode🙂

emamamamu
22. dec 2009

jo a jak jsem se ptala na tu ovulaci, tak vcera jsem zacla krvacet 🙄 ale nejak malo, to se mi stalo uz dvakrat....nechapu, co to je...

majamisutka
22. dec 2009

Emo, to bude dobry, Domča byl taky nějakou dobu mrzutej.

Šimonkovi vše nej.

A pokojíček budeme Domíčkovi teprve dělat, akorát nevím kam dáme tatkovu pracovnu 😀
A do pokojíčku ho chci dát až nebude kojenej. tzn kolem roka.

bodkakroneisl
22. dec 2009

Achal Simcekovi zelame vsetko len to najlepsie a najkrajsie !! 😵

emamamamu
22. dec 2009

maji dneska uz je ok..ja jsem teda spis pocitala s teplotou, nez s tm, ze bude mrzuta skoro cely den a nebude moct usnout... 😒

achalteke
22. dec 2009

Děkujeme, děkujeme, pokusím se vyřídit 😵

Emo sáček Beby z tý krabice co tam jsou dva, tak jeden je ještě zavřenej...

Taky po dobu kojení bude Šimon s náma, pak bude odstěován do vlastního

A já mám zrovna ovulaci, takže za 14 dní krámy 🙄

achalteke
22. dec 2009

a tady jedna svátková (holky z FB už znají): https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

aktekram
22. dec 2009

Holky když už jsme u té UM, od kdy se dává č.2 ???????

majamisutka
22. dec 2009

už vaše děti drží samy hlavičku?

achalteke
22. dec 2009

Akte jak která myslím, ale mám pocit že od 6 měsíce většinou

Májo Šimon už dlouho

majamisutka
22. dec 2009

ja ale nemyslim v poloze na bříšku. Myslim ve svislé v poloze.

achalteke
22. dec 2009

jo taky myslim v tý a už fakt dlouho

aktekram
22. dec 2009

maja: jo docela i my držíme hlavičku, ještě sem tam jí to dozadu klesne.
Má ruka už jí jistí tak 2-3 cm od hlavičky, když je ve svislé poloze všechno jí zajímá tak hlavou otáčí ze strany na stranu a to už bych jí neudržela.

Jinak ještě se nepřitahujeme ani za hrazdičku ani za okraje lehátka. Ale baví nás když jí otáčím ze zád na bříško, sama to ještě nedělá(válení sudů), dost jí pomáhám, na bříšku pak vydrží i 20 minut v kuse s úsměvem, pak si lehne hlavu na stranu a pohled jako "mámo už můžem na záda" a já ji prcinu s těžkou plínkou otočím. 😀
A ani mě nehne řešit zda je to správné, hlavně že se jí to líbí. 😵

majamisutka
22. dec 2009

no já ho ve svisle poloze ještě nenosim.

majamisutka
22. dec 2009

ale na bříšku taky vydrží už celkem dlouho a hezky drží a my si při té poloze čteme a prohlížíme knížku 🙂

pospecka
22. dec 2009

maja: a jak ho teda nosíš? 😕 😕 😕 Zdenda taky už dlouho. Nechci kecat, ale mám pocit, že tak od 4-5ti týdnů. Všichni nám říkali, že je šikovnej, že tak brzo. My ho nosíme jen na stojáka, on "ležící" nošení nesnáší a řve u toho jak šílenej. Asi ho se.e, že u toho nic nevidí. 😀 😀 😀 Je šíleně zvědavej. 😀 😀 😀

pospecka
22. dec 2009

ema: a co zub a kojení? Už je to poznat? 😀

majamisutka
22. dec 2009

v klubíčku nebo na tygřika

ewwe
22. dec 2009

aj nina uz drzi hlavicku sama a tiez vo zvislej polohe, musim ju nosit po byte a ona vsetko ocumuje, ked ju polozim a este sa jej nechce spat tak zacne vrieskat akoby som ju polozila na klince,
my ideme na to doockovanie dnes do druhej nozky, pred dvoma tyzdnami sme dostali hexu dnes pneumo, miery dodam neskor

majamisutka
22. dec 2009

já ho držim ve vyvýšeném klubíčku a taky má pak přehled

http://www.zelenemiminko.cz/images/foto_miminka...

majamisutka
22. dec 2009

ewwe ale pneumo by mělo být očkování po novém roce zdarma. Nechceš si na to počkat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre