V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

majamisutka
22. dec 2009

no na to se těšim, až bude mít zuby a bude mě kousat do bradavky 😀 😀 😀 au au

pospecka
22. dec 2009

maja: a když ho dáš na stojáka, tak co dělá s hlavičkou? Na tygříka byl zdenda jednou, když jsem ho nechala tchýni hlídat a jela domů pro rezervní oblečení a ona si ho tak vzala a usnul jak špalek. Ani nevěděla, že ho má v poloze tygřík. 😀
Moje mamka s ním zase dělá psí kusy, vezmě si ho do ruk za hrudníček a zvedá ho nad hlavu a dělá letadlo a on z toho má srandu. Já bych se bála ho tak vzít a mamka hlídala sama a suveréně si tak s ním blbne. Jsem čučela, když jsme viděla co všechno s tím "mým malinkým miminkem" 😀 provádí. 😀 😀 😀

achalteke
22. dec 2009

my taky nosíme na stojáka, protože přesně z těch důvodů - rozhlíží se na všechny strany a v leže už se nosit nechce, doktorka řekla, že je to naprosto v pořádku...a jednou rukou v leže už ho udržím maximálně 5 minut 😀

pospecka
22. dec 2009

Mám nemiminkovskej dotaz: co je u vás součástí vánočního úklidu? Myjete okna, perete záclony, vyklízíte kuchyňskou linku?

kocanda2009
22. dec 2009

dobre skoropoledne damy,
jen na skok nez se nam dodela obidek
tak jsem to opet dostala :(( opravdu krasny darek k vanocum, no coz uz jsem se jednou rozhodla ze budu brat prasky tak si to musim uzit...
nas prcek taky drzi hlavicku v podstate od zacatku - tez je hrozne zvedavy, v klubicku ho nosim tez ale to zase je narocnejsi pro mne takze svisla poloha vede, i kdyz to pry neni spravne kvuli pateri, ale kdyz je mu se to tak moooc libi
navic si ted hrajeme na letadlo a to se mu libi uplne nejvic, hlavicku ma pekne zvedlou a rozhlizi se...
rping - a copak dostanes pekneho?
my dnes jedeme s prckem k babicce a tatinek mi pujde kupovat darek...
vse nej k svatku simonkovi 😀

kocanda2009
22. dec 2009

pospec - vcera jsem vytrela, linku jsem jen otrela zvenku, a zaclony nemame, umyvat okna v -14 vazne nebudu....mam rymu takze az na jare

rpinguin
22. dec 2009

RANECKO;
tak ja tu budem zasa ako blba, ale mam otazku, vy akoze mate uz ovulaciu? A to sa ako pozna? 😀 Ja pocitam s tym, ze kramy dostanem, ked zacnem menej kojit a zacnu prikrmy, cize v 7. mesiaci, dovtedy nechcem 😀
Emus, tak ja mam v noci uz tiez skoro kazdu noc, co je hodinu hore, mrmle si, vydava zvuky, vzdy, ked spi muz vedla. Ked sme same, tak kojim az po 3,5h 😵 Neviem, co to je.
Akte, neprovokuj 😉
A co je nosenie na tigrika? (Nechapem ako sa v CZ moze pisat tYgr 😝 ) Ja ju nosim na stoja odjakziva, je mi to tak lepsie a hlavu ma stale hore a cumi. Niekedy si pripadam, ako keby som mala prve mimco. Ale ja aj tak robim vsetko intuitivne, vlastne v manduce tiez drzi hlavu a cumi na bok a pozoruje.
Pospec, kupil mi MAC, sam mi to prezradil, poslal mi maila, ze sa mam uz zacat ucit. Microsoftacky Windows je predsa len iny, uz vidim, ako budem s tym maturovat 😲

petrajurinova
22. dec 2009

Tak jsme po tříměsíční poradně 😎 .
Při domácím amatérském vážení na osobní váze, jsem Isince trošku přidala, takže míry zjištěné v poradně máme: 67 cm a 6,8 kg - no stejně je to pořádná baba. 😅
Očkování Isa nedostala, doktorka teď těsně před vánocema nechce očkovat, že prý kdyby byly nějaké větší reakce, museli bychom na pohotovost přes půlku Ostravy, takže očkování bude až v lednu a při jednom se domlvíme na termíny na pneumokoka.
Jinak mě doktorka nepotěšila, suchší místečka pod koleny a lokty ohodnotila jako začínající atopický exém (kvůli toho je prý Isa posledních pár dnů tak uřvaná - asi ji to svědí), takže jsme vyfasovali recept na Excipial a doporučení ke kožní (tam máme naklusat hned po svátkách, teď má ta doktorka dovolenou). ☹

achalteke
22. dec 2009

posp já ti to řeknu asi tak: seru na vánoční úklid 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dneska přijede tchýně, zdrží se několik dní, zítra ji odešlu do tesca na nákup a poklidí co je třeba a veze 5 kilo cukroví a na mě zbyde nastrojit o štědrém dnu stromek, což dělám moc ráda, takže asi tak no 😀 😀 😀 😀 😀 ...ne ale jsem zavalená prací do práce, takže kdykoliv dítě spí potřebuju pracovat 😉

pospecka
22. dec 2009

maja: ohledně toho pneumé je dost zmatů. Mudr.nám to nabídla a napsala recept a't si to promyslíme a když nebudeme chtít, tak ať ho roztrháme a zavoláme zrušit termín a min.týden mi sestřička volala, že jestli jsme si to už vyzvedli a jestli ne ť nevyzvedáváme, že se neví jestli to budou rodiče vyzvedávat nebo o bude mít mudr.u sebe. No super a že mám 7.1.odpo zavolat a zeptat se (8.1. nás maj očkovat). A celkem šílený termíny. První v lednu, druhá së třetí hexou v únoru a třetí v březnu. Fuj. Ale než aby byl nemocnej, tak to radši absolvujem. Sice nemám dítě školkou povinný, ale máme tam babičku a to dokonce ve dvou školkách, tak radši zaočkujem.

rpinguin
22. dec 2009

Peta, no ja nechapem, som myslela, ze Isinku mame najtucnejsiu zensku a zatial to vedie Matilda 😠 , este k tomu je mensia, takze tucko prvej triedy 😀
Tu suchu kozku ma aj ona, ale neriesim. Ono to zmizlo, idem ju natierat mandlovym olejom a bude.

pospecka
22. dec 2009

kocanda: tak to já jsem na naše první společný vánoce při takových teplotách s chřipkou nadopovaná práškama umývala okna, protože Pospec dělal šílený scény, že se musí umýt. 😖 Letos mi povinně naordinoval výměnu papírů v kuchyňské lince. 😖
rping: to víš my musíme mít holt něco extra. To máš jak září, celá evropa má september, ale my musíme mít září. Zrovna dneska ráno jsem přemýšela,jestli s někde jince než v CZ a SK používá -ová u ženskýho jména. Tak ty dostaneš novej PC to se taťka plácl přes kapsu. A s tou ovulaciou, řekla bych, že si holky dělaj ten test (něco jako těhu). Abys po pár týdnech nezjistila, že´s už ji taky měla ... 😀 😀 😀
petra: tak to máš dobrou doktorku, že očko nechala po Vánocích.
acha: tak to máš dobrýho chlapa, já už týden neposlouchám nic jinýho, než jak to stihnu že do štědrýho dne je už jen X dní. 😠 Pospec si naplánoval, že nás o Vánocích navštíví postupně všichni jeho příbuzní ( Hujer family), fakt skvělej nápad, aby k nám všichni lezli a prskali bacily. 😠 😠 😠

achalteke
22. dec 2009

posp a pomáhá ti? jestli ne tak bych ho poslala do řiti...takový komandování, fuj 😒 Máš toho dost, ne, točit se okolo Zdendy....

pospecka
22. dec 2009

rping: Mat, ale nevypadá tučná! Náš Prdíkmá taky takovej podbradeček a žgraně, ale to mu zmizne jak budou zoubky a nebude tak "zaklapnutej". Doufám. 😀 Nebo jsi ty fotky v albíčku retušovala? 😀

pospecka
22. dec 2009

acha: pomáhá, včera jsem jela pro cukroví do cukrárny a než jsem se vrátila, tak sundal záclonu v kuchyni a dal ji prát a o půl desáte mi oznámil, ať ji pověsím, že on dělá něco jinýho (koupili jsme si k Vánocům PC a včera ho donesl a instaloval tam AVG - fakt to bylo nutný. 😠 😠 😠 ), nakonec mě malej vysvobodil, začal řvát, tak jsem šla kojit a věšel on, vubec mu to nešlo (máme záslonu s vlascem na stažení šířky) nemohl to naladit na správnou šířku a nevycházeli mu háčky. 😀 😀 😀

petrajurinova
22. dec 2009

Majo, k držení hlavičky, Isinka drží hlavičku bez opory bez problémů už dlouho, občas ji už nosím i bez toho abych ji tu ruku za hlavu cpala, ta ruka ji tam akorát rozčiluje, je to zvědavá opice, furt by koukala někomu přes rameno a když ji přidržuju, tak ji to brání otáčet se kam chce.

Akte, to UM je jak které, ale většinou je 2 (pokud si to od Bastíka pamatuju) od ukončeného 4. měsíce věku.

Pospec, v rámci předvánočního úklidu jsem myla okna, prala záclony, přeskládala skříně s oblečením - nacpala do vakuovacích pytlů vyloženě letní hadry a vytáhla prozměnu ty vyloženě zimní, přeskládala špajz, ať mám kam nacpat cukroví, a jinak jenom takový ten běžný udržovací úklid - utírání prachu, luxování, vytření podlah apod. Před porodem jsem tu řádila jak šílenec s dezinfekcema a podobnýma humusama, tak teď to nějak nepřeháním.

Hmm... a červená mrcha se u mě taky dneska objevila, a já jsem doufala, že budu mít jak po prvním porodu aspoň do léta klid 😢

Rping, ta suchá kůže - Bastík je atopik a to co má Isa jsou takové jako ohraničené fleky suché až hrbolaté kůžičky a co se to objevilo (asi 3 dny) tak je protivná a uřvaná, takže to asi fakt bude ten blbý exem 😒

pospecka
22. dec 2009

petra: ty seš ideální ženská po Pospece 🙂 , takhle nějak by si mě představoval, ale já jsem prostě bordelář. 😅
No nic, jdu dodělat tu linku, ať to mám hotový než příjde pan diktátor z práce a malej se vzbudí. Teď záhadně usnul, jinak je přes den malej otrava.

petrajurinova
22. dec 2009

Pospec, když chlap vříská, že se něco MUSÍ udělat, tak ho pošlu ať to udělá 😠 .

petrajurinova
22. dec 2009

Pospec, kdybych na úklid neměla čas, náladu nebo energii (ať už kvůli starostem kolem dětí, nebo kvůli nemoci, nebo prostě z pohodlnosti), tak by se svět nezbořil. Dělám jenom to, co se mi chce - a Bastík teď moc rád se vším pomáhá, takže máme úklid jako společnou hru, když vecpeme Isinku tatínkovi 😉

marketka.27
22. dec 2009

Jsme zpět z kyčlí, prý v pořádku a nemáme ještě jadérka, tomu nerozumím, můžete mi to některá "vzdělanější maminka" objasnit😉? Díky🙂
Pospec, náš domácí to na mne zkouší už tři roky, ale on za to nemůže - je postižený, představ si, že oni doma v dětství pravidelně prášili knihy 😀 Jestli nerozumíš, znamená to, že jimi třásli ven z okna. Tak my ne, my jsme knihy spíše četli. A ještě je má seřazené podle velikosti a některé nikdy nečetl, aby se "nezapalcovaly" 😀 😀 😀
Karinka už drží hlavičku dobrý měsíc, ale ráda se nosí v pololeže a čučí.
Petro, trošku mě strašíš s těmi suchými koleny, já to mažu jako drak olivovým olejem a je to OK, jeden den namažu děským nebo krémem a je to zase zpátky. Obávám se, že ode mne také dostane toto krásné dědictví:-/

rpinguin
22. dec 2009

pospec, tak to mas super, ze ti pomaha, u nas su okna zasrate, ze hruza, ale ved este cez ne vidno, Maxik vsetko ocape, tak naco umyvat. Chlap u nas tak raz tyzdenne poriadne povysava, ja kazdy den len tak povrchne (v kuchyni pod stolom 😀 )
a neboj neretusovala som ziadne fotky (ani to neviem), co sa mojich kil tyka, tak diky za kompliment, ked sa ti zdam stihlejsia, ale ja sa len tak viem obliect, v plavkach by si sa asi divila, ze mam len 73 😀
Dneska super hlaska! HUJER FAMILY 😀 😀 😀 Zeby som si pozrela dnes vecer Marecka? V telke aj tak hovno, ako vzdy ☹

Pata, no mrchu nezavidim. A s tym exzemom si myslim, ze moje decka maju v sebe tiez nieco atopicke, nie je to rozsirene. Maxik mal na lici ako babätko a Matilda vzdy, ked si dudle palec, tak jej cely zcervenie. Mame kamosa kozneho, ten zahlasil, ze kadernicka byt nemoze 😀 ...... nemoze mat stale mokre ruky, aby sa jej to neobjavovalo. Ste vy s muzom alergici? My mame obaja sennu nadchu 😠 a ja migreny, takze decka budu mat co dedit 😕

rpinguin
22. dec 2009

myslela som Peta, nie Pata 😉

rpinguin
22. dec 2009

druha hlaska dna: "prášili knihy Jestli nerozumíš, znamená to, že jimi třásli ven z okna" 😀 😀 😀

emamamamu
22. dec 2009

jezisi vy jste toho nadatlovaly...😀
kocando taky jsem to dostala a prasky neberu..filip je stastny, pry jsem pripravena na dalsi dite 😀 😀 😀

vam reknu geg, pak doctu, ale musim se podelit....
vcera jsme se vsichni tri koupali a Dorinka si prdla a posrala se...fil utekl hned a ja v te zluuuuteeee vode musela vydrzet dokud to vsechno neodteklo a pak jsem se musela znovu osprchovat...😀 tolik k vanocnimu uklidu😀

majamisutka
22. dec 2009

pospec jaký papíry v kuchyni? 😅 tomu nerozumim.

market, my taky nemáme ještě jadýrka , ale balit na široko už nemusíme, taky tomu nerozumim 😀

pospecka
22. dec 2009

marketka: tak to na měPospec ještě nezkoušel, prášit knihy. 😀 😀 😀 My taky nemáme jadýrka. Prý je to normální a našla jsem k tomu jen toto. Píšou o tom až dole. http://www.babyweb.cz/Clanky/a3771-Chystate-se-...
rping: to jako, že pod oblečením nosíš neopren, aby Tě to stáhlo? 😀 😀 😀 Hele a víš, že když se jdeš vážit musíš děti odkládat, jo? 😀 😀 😀

pospecka
22. dec 2009

maja: no v kuchyňské lince.
ema: 😀 😀 😀 😀 😀

majamisutka
22. dec 2009

?? a k čemu papíry? 😅

majamisutka
22. dec 2009

Jinak já mam chlapa taky bordeláře, ale že by někdy uklidil to nehrozí, on pořad pracuje, nemá na nic čas, je to workoholik, ale já už jsem si zvykla. Takže mám doma 2 děti, které musím obskakovat 😀

marketka.27
22. dec 2009

pospecka: No mne k tomu fakt nedonutil, ale nápady má šílené. A podle něj je u nás pořád bordel. Strašný😀 Jo a ještě ho napadlo, že bych svoje staré knihy mohla vyhodit, protože vypadají otřesně ... 😀

My jsme naširoko ani nebalili, chodímejen na ty povinné kontroly, ale o jadýrkách jsem zatím nic neslyšela, nastuduju si to 🙂

Papíry v kuchyni mít nemusím (protože to prý je taky bordel 😀), ale když jsem byla sama, tak jsem ho v lince a ve špajzce taky dávala. Vždycky se musím smát, když se dívám na Noci s nepřítelem, to je můj pantáta jak vyšitý, akorát mě nemlátí a nemá vilu na pláži 😀 😀 😀 Ale konzervy by taky nejraději srovnal podle barvy a velikosti 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre