V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kocanda2009
19. jan 2010

ema - teda to ti nezavidim takove cestovani... ☹ ☹ my planujeme vylet vlakem az bude prcek aspon sedet

pospecka
19. jan 2010

ema: 😀 😀 😀 😀 😀

marketka.27
19. jan 2010

Ahojky🙂
Dnes jsem byla úspěšně na první rehabce, byla jsem aktivně i včera, jen mě tam nějak neočekávali - no co se dá dělat, můj vykojený mozek nezvládá sledovat, jaké je zrovna datum😀 Taťka kočárkoval a potkal se s naší kámoškou, co má holčičku o čtyři týdny starší než my. Proč to píšu, byla s ní na očkování - synflorix (nevím,jak se to správně jmenuje, ale vy víte, co myslím) a malá jí tam po tom píchnutí zmodrala a přestala dýchat, museli ji oživovat. Trvalo to prý krátce, ale musela to být hrůza. Nevím podrobnosti - jen zprostředkovaně od manžela, protože když jsem přišla já, už byla na odchodu, tak jsme si jen omrkly děti, říkal mi to až pak. Dotyčná není žádná hysterka a její děti mají podle mne docela spartánský odchov, takže to muselo být hrozné☹

mauik, to jsi z jednoho celý den nekojila? Mně by explodovalo, i když tam skoro nic nemám, prostě mi natýká, jako kdybych tam měla aspoň půl litru, i když už tam dávno nemám dohromady nic.

emamamamu
19. jan 2010

posp ty jedes pro drivi do lesa a chces na ten veletrh do Pragy?

majamisutka
19. jan 2010

emuš 2000? to by na ten muj tank nestačilo 😀 😀 to bych potřebovala 1x tolik 😀 😀 😀

petrajurinova
19. jan 2010

Emo, u druhého děcka to bude lepší. S Bastíkem jsem taky s kojením bojovala - z porodnice jsme šli s dokrmem, pak se podařilo asi 2 měsíce plně kojit a pak jsem to zase musela kombinovat s UM, ale nakonec v noci jsem Bastíka kojila do 9 měsíců i když přes den měl při pokusu přiložit ho ke koze hysterické záchvaty.

majamisutka
19. jan 2010

však pendolínem to máš za babku 😉

emamamamu
19. jan 2010

petro fakt???a kojila si normalne i v noci? mne totiz rikala laktacni, ze mam s kojenim co nejdriv skoncit, ze to dela v brichu neplechu, kombinace um a mm....
jinak hysteracky znam....to se asi z urcite nezpravi ze?
jo a ja jsem prisla na to, ze kdyz budu dementni, tak uz se nemuzu vymlouvat na kojeni☹

emamamamu
19. jan 2010

majo ale ja pojedu Odrou... 😅 😅 😅

olalka
19. jan 2010

ema, ja kombinujem um a mm uz aspon dva mesiace a v poho, normalne koj aspon v noci

majamisutka
19. jan 2010

myslim na zpátek 😀 😀 kukám na pendolíno

no zrovna za babku to není, ale na tu dálku to jde.

https://eshop.cd.cz/ticketres.aspx?ttc=0&ch=220...

petrajurinova
19. jan 2010

Emo, ono prý je UM hůře stravitelné než UM, takže když prý je to v žaludku zároveň, tak prý to dělá neplechu, ale pokud se kojí jenom v noci a mezi dávkou UM a MM je přestávka 3 - 4 hodiny, tak se to nemá jak "pobít".

mauik83
19. jan 2010

posp - neboj, na štítku s datem a množstvím jsem napsala taky "P" 😀 😀 😀

emo - 😀 😀 woe, se počůráááám... 😀

a pozooooor, právě teď jsem se lekla, že je zemětřesení nebo co a ono nee, to sníh ze střeechy... ale přísahám, to byl randál a takovou dobu... člověk by čekal, že to udělá ránu, jak to žuchne na zem, ale ono to řve celou dobu, jak se to sune ze střechy (a to jsou nade mnou ještě 3 patra) a i při pádu dolů... a sesunulo se to komplet z celýho baráku, takže prohrábnutej chodník u barákju je ta tam... 😝 ještě že tam nikdo nešel... by byl asi mrtvej... ale o fous, pak prošel soused s bafikem... 😖

pospecka
19. jan 2010

petra: nám mudr.kontrolovala TBC jen před první hexou. Na pohled to neměl hezký, ale říkala, že důležitej je ohmat a ten byl o.k., ale od té doby už na to nekouká, máme za sebou už všechny hexy a jednu pneumo. Několikrát se mu to už zabělalo tím hnisem a když se koupe, tak mu to vždycky tím rozmáčením prdne, ale teď už to vypadá, že je to snad už na ústupu. Mimochodem, hodně holek tady bojuje proti hexe, která má většinou za následek max.horečku a TBC, který hnisá už půl roku tady nemá snad jedno mimčo. 😅
market: mě mudr po očkování hexou nikdy nic neříkala, ale po synflorixu mi řekla, že máme počkat minimálně deset minut v čekárně, takže to musí být pořádnej sajrajt. 😔 A čím dál víc jsem přesvědčená, že ten noční pláč má Zdenda z toho očkování. 5 měsíců byl v pohodě a teď se mi víc jak týden budil pláčem a kňouráním, ale fakt strašidelným, bylo to jak z hororu, jako by křičel neeeeeee, ale ze spánku, fakt uplně zoufale. Uvažuju, že ty další dvě dávky odmítnu i za cenu toho, že bych pojišťovně tu jednu musela zaplatit.

petrajurinova
19. jan 2010

Posp, Isina ještě nemá píchnutou 1. hexu - furt se to kvůli něčemu odsouvá.

majamisutka
19. jan 2010

pospec to noční křičení ve spánku néééééééééééééééé Domíno taky občas dělá. Něco se mu prostě zdá.
Neboj očkování s tím nesouvisí .

emamamamu
19. jan 2010

no vsak o tom jste se bavily na FB, ne? ze po tom maji decka nejake divne reakce.....
no my nepujdem asi....mudr to jeste neprislo a nestihnem to...🙂

mauik83
19. jan 2010

cjo, než já odepíšu, popíšete další 2 strany... 😅 😅 😅

olalka
19. jan 2010

ema, mozno si musi babo na tu kombinaciu len zvyknut, lebo ja to normalne robim, nakojim a ked je malo, dam hned aj um a je to v pohode podla mna. alebo dam um, ked kozu odmieta a um je jej malo, tak este vytiahnem a ona sa prisaje a normalne si este dotaha. ale asi si fakt musi zvyknut, zo zaciatku to moze robit neplechu

emamamamu
19. jan 2010

no ja uz jsme z toho vseho tumpachova...☹ nejradeji bych ji alepson do patnacti jen kojila, aby se ji nedostaly do tela zadne srajdy...😅

lovelygirl
19. jan 2010

emo, prý už teď jednají o tom, že je blbost to omezovat věkem, těch sedmi měsíců, takže byste to i stihly 🙂

marketka.27
19. jan 2010

pospecka, no taky nevím, jestli do toho jít, u nás je to teda záležitost daleké budoucnosti, zatím nám nepíchnou ani hexu, ale i tak mě to celkem vyděsilo.

Ale ty noční běsy máme taky, myslím, že jsou to zlé sny.

Petro, takže když kojím a pak dokrmím UM, tak je to blbý☹? No ale co mám dělat, když to nestačí a ještě pláče, že by jedla, a já už nemám ☹?

lovelygirl
19. jan 2010

posp, ještě nevím, ale na nějaký víkend s tím, že bych tam pak pár dní ještě zůstala.. záleží na tom, jak pojede brácha do prahy, aby mě vzal 🙂 šla bys ven? 🙂

pospecka
19. jan 2010

ema: řeším pořád to B, už to sem raději ani nepíšu byste si řekly, že jsem fakt dementní. 😀 😀 😀 Mamka mi mezitím koupila foťák 😅 , takže na Becu se už podílet nehodlá a pumpnout tchýni je mi blbý, i když mi o jednou nabídla, takže sháním nějakou SALE 😅 neboť na B. budu tunelovat Zdeníkovo prasátko a psala jsem si s paní co B. prodává jestli bude na veletrhu v Brně a že prý ne, že jí Praha stačí, tak ještě zjistím jestli bude mít nějakou SALE na veletrhu a uděla bych si se Zdeňulíkem výlet. Dneska byl malej s náma vyjímečně na nákupu a ta autosedačka na nákupním vozíku je fakt opruz. 😠
petra: nic ve zlým, ale ta Isčina mudr. je nějaká divná.
maja: že by měl Zdenk noční můry každou noc?
ema: krmíš Nutrošem nebo Bebou?
WO IST RPING???

petrajurinova
19. jan 2010

Lovely, to očkování proti pneumo... je omezené tím věkem proto, že prý když se začne očkovat až po 7. měsíci, tak místo 3 stačí jenom 2 vakcíny (aspoň tak to říkala naše doktorka).

mauik83
19. jan 2010

takže, než popíšete další 2 strany, dovolím si reagovat.... 😀

petra - po kojení jsem vytáhla max 30 až 40 ml kdysi, ale kde jsou ty časy... ted po kojení ani 5 ml... 😝 a byli jste na tý kalmetizaci? My jo a dobrý, přeočko až v 11 letech... 🙂

market - nee, celej den, já přes den kojim z obou, pže jí jedno asi nestačí, ale v noci, tj. od 23h do 8 do rána jsem kojila z jendoho (pže v noci už při prvním usne 😎 ) a ráno jsem ji nakojila z toho jednoho, co v noci, tím se mi spustilo mlíko a odsála jsem to druhý (100ml) a pak jsem jí ho dala dovycucnout - a ona ještě spokojeně pia - jsem slyšela, jak polyká doušky 😀 tou odsavačlkou toho zdaleka nevytahnu tolik, co tam ve skutečnosti je... 😠

a nám mudr. už před 1. hexou říkala pravidlo, že po KAŽDÝM!!!! očkování máme být 20 min v čekárně (nebo na chodbě, před budovou - prostě v dosahu), kvůli alergický reakci... a Nela teda po synflorixu žádný noční můry nemá.

emamamamu
19. jan 2010

posp kup si nejakou peknou igelitku a ser na B, nebo ti z toho praskne hlava...!😀

lovelygirl
19. jan 2010

petra, aha 😕 a je to teda tak, že jen v tomto případě platí pojišťovna? možná to teda bylo tak, že by proplácela i všechny možnosti 🙂 a nebo jsem jen blbě poslouchala 🙂

petrajurinova
19. jan 2010

Markét, pokud to malou nenafukuje a nemá problémy, tak jí to kombinování asi nevadí. Já mám informace o míchání UM a MM tři roky staré a oni doktoři furt mění názory.

emamamamu
19. jan 2010

ja bych chtelarict, ze mleko neni v mechu, ze se tam pomalu tvori tim sanim, devcata...😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre