V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

mauik83
27. jan 2010

no a jak je to s tou dovčou za 2010??? bych je trochu pumpla... 😀 😀 😀 (pokud zde čte Petr nebo Jarda, tak zdravim!!! 😀 )

mauik83
27. jan 2010

ale my byli domluveni naproplacení - měli mi to dát s poslední výplatou, ale účetní je tupá a neudělala to, tak prej na konci roku... 😠 to jsme na to zapomněli asi všichni, tak ji chci ted- prostě proplatit, neee čerpat... stejně, jako když třeba odcházíte z firmy a nevyčerpali jsme poměrnej nárok na dovču, tak vám to proplatěj s výplatou... chápen zí bite??? 😀

mauik83
27. jan 2010

jo a jdu volat na UP, at vim, kterej papír chtěj přinést...

marketka.27
27. jan 2010

mauik, nemůžou ti to proplatit, protože neodcházíš, neukončuješ pracovní poměr. Jsi na MD a při čerpání PPM nemůžeš čerpat dovolenou, při pobírání rodičovského příspavku na RD můžeš.

aktekram
27. jan 2010

Krásné ráno,
tak mi včera bylo dobře a na sluníčku bylo nádherně tak jsme procházkovali. Horečky na mě nechali nějaké následky už od rána tu s Peťkou blbnem, máme diskotéku s Dádou Patrasovou, dostali jsme 2 nové CD.

Já už to mám vše vyřešeno. Papír potvrzení mateřské mi z Prahy přišel hned po Novém roce. Na rodičák přihlásím manžela, já vyberu dovolenou a pak nastoupím cca 20.2. na neschopenku.
Dovolené mi dali 7 dní loňské (nevybrané) a 7 dní letošní (ale nevím podle čeho spočítali)

mauik83
27. jan 2010

aha 😅 tak to je fuk, hlavně že mi to zaplatěj 😎 no a co teda ta dovča 2010? to je nějaká blbost, ne?

aktekram
27. jan 2010

a jinak aby jste se zahřáli: 😀 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=Ldvv5-tIjfI
zinevra
27. jan 2010

to je dobra zprava, aspon budeme mit na zacatku vic penez: za rodicovskou dovolenou a dovolenou v praci 😀

mauik83
27. jan 2010

akte - a jak dlouho chceš na té neschopence být? 😕

majamisutka
27. jan 2010

akte 😀 😀 😀 😀

pospecka
27. jan 2010

mauik: mě to taky nechcou proplatit a posílám si žádost o čerpání. Ale nechápu jestli budu dostávat i rodičovskou, když budu na dovolené od zaměstnavatele. Asi spíš ne. 😠 Dali mi celou za loňskej rok, takže budu 5týdnů na dovolené. 😀
Co pytel? Zkusila jsi?

marketka.27
27. jan 2010

Na nějakou dovolenou je nárok i za 2010, vím, že mi loni naše mzdovka říkala, že mám nárok na dovču za celý rok, ale neověřovala jsem to a moc v to nedoufám. Moc se mi taky nezdá, že by to šlo proplatit předem.

akte, dobře děláš😉

majamisutka
27. jan 2010

nechcou jooo? 😀 😀

majamisutka
27. jan 2010

promin pospec 😅

marketka.27
27. jan 2010

pospec, jo přesně tak to bude, budeš souběžně na placené rodičovské dovolené a na placené řádné dovolené od zaměstnavatele.

zinevra
27. jan 2010

pospec: jak to vypada s tim becem? 😉

pospecka
27. jan 2010

maja: ty pražačko jedna! 😀 Máš už pro Domču koupenou lžičku?
market: to dostanu peníze od socky i od zaměstnavatele?

wwcko
27. jan 2010

Dobry den mile damy 🙂
Mam jednu otazocku. Dnes je u nas -9°. Chodite von ked je taka zima? Podla mna ked ju dobre obleciem a dam igelit na kocik tak by to malo udrzat teplo vnutri....

pospecka
27. jan 2010

wwcko: my jsme už několik ní doma. Dneska jdeme plavat, ale Zdenda bude zabalenej jak na sibiř a po plavání se budeme minimálně hodinu ohřívat než sedneme do auta a pojedeme domů. Pokud nemusíš, tak bych nevycházela. Za tu nemoc prcka to pak nestojí. 😔

marketka.27
27. jan 2010

pospecka, přesně tak. Já jsem to loni řešila s jednou naší kočkou na mateřské a taky jsem nechápala, jak je to možné, ale od té doby to vím. Ověřovala jsem to všude možně. Sociálku to prostě nezajímá.

wwcko, když je u nás jen -9st, tak chodíme ven úplně běžně, když mám pocit, že je moc ostrý vzduch, tak dám přes boudu kočárku flanelovou plínku a když se mi zdá, že je ještě ostřejší než ostrý, tak dávám místo plenky deku a na kočárek pláštěnku. Malá doposud nebyla nemocná ani náznakem.

zinevra
27. jan 2010

wwcko: my uz nekolik dni taky nechodime. vzdy poradne vyvetram, ale malou mam v jine mistnosti. Zitra ven musime, to jdem k doktorce a melo by probehnout prvni ockovani, tak nechci, aby byla nemocna. ven se pry s tak malyma prckama nema chodit, kdyz je vic jak -5 stupnu nebo?

majamisutka
27. jan 2010

wwcko, když jí pořádně nabalíš a bude pod pláštěnkou, klidně bych i na hodku šla 😉
Vždyt už ty naše děti nejsou tak malinké, už pár kil mají 😉

Pospecka je moc zhejčkaná 😀 ale plavčo bych v tý zimě teda nedala, to se mi zdá mnohem horší.

marketka.27
27. jan 2010

Já nevím, když se malá narodila, tak nám dr. říkala, že se nemá chodit do -5st. Když jsem tam byla v lednu, tak nás pochválila, že chodíme dvakrát denně ven bez ohledu na počasí ...

petrajurinova
27. jan 2010

ww, u nás je -20 takže nejdem ani na krok. Ale při -9 bych asi zdravé děcko klidně vyoblíkala a šli bysme.

majamisutka
27. jan 2010

My taky chodíme každý den, min. na hodinu, většinou 1,5 - max. na 2 hodky.

marketka.27
27. jan 2010

pospecka, já bych asi na to plavčo nešla, když jste nebyli tak dlouho venku, Zdenda z toho bude mít šok 😅

majamisutka
27. jan 2010

Market, vždyt to říkám, už máme doma velký mimina 😀 tak už no nevadí 😉

aktekram
27. jan 2010

mauik: do konce května 🙂

marketka.27
27. jan 2010

Petro, no já dnes zvažuju, jestli půjdu na rehab nebo ne. Říkám si, že když pořádně obalím kočár a přeběhnu jen do tramvaje a z tramvaje na polikliniku, tak že to zvládne. Jdu se podívat, kolik je na teploměru. Asi půjdu, je -15,9st. a v Hrabůvce je vždycky o něco tepleji než tady u nás na vršku. No uvidím, kolik bude v poledne.

pospecka
27. jan 2010

aktekram: a nechceš nám něco říct? 😎 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre