V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kesika
27. jan 2010

Ahojte 🙂
Tak sme doma z nemocnice, zážitok hrozný, ale malá je macherka, zvládla to výborne a dôležité je, že problémy s obličkou sú vrodené, ale je veľký predpoklad, že z toho vyrastie. Nie je tam žiadna prekážka, teda ani dôvod na operáciu. 😵
A zistila som, že si z nás doma robí srandu 😠 Tam v pohode papala aj po štyroch hodinách, vydržala hore aj dve hodiny a v noci som kojila 2x!!!! Tak som zvedavá, či jej to zostane aj doma, láske mojej statočnej 🙂

zinevra
27. jan 2010

i já jsem si uz takhle vlasy upravila 😀 Jinak ja jsem z letnan, takze pokud budu doma, muzu vas vzit na kojeni do azylu 😀

aktekram
27. jan 2010

pospec: a nechceš to vzít přes OL, dělala bych navigátora 😀 😀 😀 já chci taky na výlet 😔 😔

emamamamu
27. jan 2010

co je to ta oblicka? a gratuluju🙂

kesika
27. jan 2010

Ema: Oličky sú u vás ledviny

emamamamu
27. jan 2010

jo ahaaa, ja si vubecnedokazala vymyslet, co by to tak mohlo byt...🙂 tak to je super...🙂
sousedka ma devitileteho syna a nedavno mu zjistili, ze ma jen jednu oblicku..🙂)))))

kesika
27. jan 2010

ema: 😕 to nejako neskoro, veď to kontrolujú už v pôrodnici

majamisutka
27. jan 2010

mauik, já s ještě vzpomněla, že na ty suché tvářičky je výborná lenienská mast ( v kelímku),a taky i krásně voní, tak miminkovsky 😵 koupíš jí v lékarně za pár korun. Oni jí tam namíchaj. Tenkrát mi to poradila Bibnka. Tímto jí moc zdravím a ještě jednou díky 🙂

aktekram
27. jan 2010

U nás sousedka, je těhotná, v 13tt na utz ji potvrdili zdravé miminko, dnes celá nešťastná přišla na návštěvu.
Na utz v 20tt jí našli: v bublince se to rozdvojilo a čekají dvouvaječná dvojčátka 😀 😀 😀

aktekram
27. jan 2010

maja: tu mast máme doma taky, měli jsme ji z porodnice když se malá loupala z plodovky, měla jen 3měs trvanlivost ☹

pospecka
27. jan 2010

akte: já ješt nevím, jestli pojedu (už slyším taťku a babičky, že nejsem normální 😅 😀 ), ale kdybych jela a jela bych jen s prdíkem, tak když se dopravíte do Brna, tak Vás můžu vzít a můžeme jet spolu autem. Pokud se teda nebojíš. 😀 A ta sousedka to je teda mazec. 😀
kesika vítejte doma holky. 🙂

jafnina
27. jan 2010

No to bych z toho byla pěkně hotová, kdybych se takhle dozvěděla, že budu mít dvojčata. Akorát přítel by asi skákal radostí. 🙂

tlenka
27. jan 2010

pekny vecer.... spravila som nejake videjko s malou, len to je mobilom tocene, tak zla kvalita 😅

https://www.youtube.com/watch?v=2z0P5AdYc2M
aktekram
27. jan 2010

samozdřejmě jsem to zkonila a jsou to jednovaječné dvojčátka 😀 😀 😀 😀

aktekram
27. jan 2010

tlenka: takové krásné sudy 😲 😲 😲 , jste mooooooooc šikovní

mauik83
27. jan 2010

zdarec 🙂 taky tak... ehm... žerete??? 😀 jako já??, 😀 😀 😀 😅

maja - díky, leniensku si koupim, zrovna jsem dnes vyhodila tu z porodnice, pže byla prošlaá - chtěla jsem s ní namazat opruzeninu (naši 2. a doufám poslední 😠 ), který se od pondělí nemůžem zbavit, a to ji mažu Imazolem, kterej je nejsilnější (dr. mi říkala, že je v něm antibiotikum, tak by se neměl používat dlouhodobě - minule jí to zmizelo po 2 namazáních, ale ted se jí nějak nechce zmizet 😠 😠 😖 😝 )

akte - hustě sousedka 😀 😀 mi jí je líto, bych se picla... 😅 😅 😅

BTW, užíváte tu někdo HA Azalia??? Se bojim, že až ji začnu užívat, dostanu MS, změní se chut mlíka a bude po kojení... 😝

a ještě jsem se chtěla zeptat, je tu taková maminka, co rodila císařem a od porodu plně kojí??? 😕

a můžete mi se prsím hodit odkazy na vaše kolotoče a stručně, co všechno uměj? Nám se vys.al a Nela bude mít svátek, tak vybíráme novej 🙂

posp - tak jáá ho radši vyperu, by mi pak taky Nela pak nemusela chtít být v prádle, kdyby se jí ta vůně zalíbila... 😀 😀 😀 a se trochu bojim, aby se v něm pak neprosrala a ono to jako náhodou nešlo vyprat... 😝 😅 😀

a šíleně mě bolej záda... vim že nejsem sama, ale musela jsem si postěžovat... a byla jsem na nákupu - 1 taška 8 kg, 2. taška 7 kg... jsem je vážila... 😀 😀 😀 jsem nabejčený, jak pořád tahám Nelu.. 😀 😀 😀

jafnina
27. jan 2010

Vy máte tak šikovný dětičky, jak vám válejí sudy. Náš Matýsek se ještě ani nepřetočí, ale zase mám aspoň ještě klid a vždycky vím, kde ho najdu. 😀

kesika
27. jan 2010

Mauik: Na obidve otázky "áno" 😀 😀 😀
Užívala som HA Azaliu a aj som prestala, lebo som začala silno krvácať a po jej vysadení som po týždni dostala MS 😠
A rodila som SC a kojím plne 😀
Jo a na tretiu tiež "áno" - žeriem tiež 😀

mauik83
27. jan 2010

kesi - 😀 😀 😀
já se právě tý HA bojim, pže jsem todle právě slyšela... 😝 a od tý doby máš MS pravidelně? nebo přišla jen jednou?

marketka.27
27. jan 2010

mauik, já kojím po porodu SC. Dále žeru jako prase. Se zádama a jizvou chodím druhý týden na rehabilitace a vidím to nadějně, snad už bych na jaře mohla i začít doopravdy cvičit. HA Azalia jsem si ještě nevyzvedla, myslím, že už ten recept ani neplatí 🙂 Opruzeninu jsme měli jen lehkou z jednorázovek, ale každopádně nic nezkazíš obkladem z černého čaje.

jafnina
27. jan 2010

Já taky rodila SC, ale kojit se nám nepovedlo, protože malej se nechtěl chytit a sestry nechtěly nějak řešit ani odsávání, protože dětské doktorce se nelíbilo, že beru léky, které prostě nemůžu vysadit, ale podle mých doktorů miminku nemohly vadit. No a doma už jsem mlíčko skoro neměla.
A MS jsem dostala před 15 dny a stále trvá, už mě to fakt nebaví.

kesika
27. jan 2010

Market: Vitaj v klube 😀

jafnina
27. jan 2010

Jo a na opruzeniny nám skvěle zabírá Sudocrem. Mažu s ním i ty záhyby pod krčkem, když malýmu mokvaj a rudnou a vždy pomůže.

kesika
27. jan 2010

Mauik: Už som to tu aj písala, že najprv som mala 6 týždňov očistky, potom som si nasadila Azaliu a spustila krvácanie a po týždni, čo som ju vysadila, som dostala MS 😠 A žiadna príprava. Rýchla smrť 😀 No a odvtedy presne ako hodinky.

aktekram
27. jan 2010

mauik: já jsem po císaři 😉 a od vánoc jen kojím, MS jsem ještě nedostala
HA nemám, nechci děkuji

Kolotoč máme tento: http://www.pompo.cz/mattel-fisher-price/fp-kolo...
listy se sklápí k sobě (vypadá jak masožravka), točí se, je tam 5 plyšových hraček, má 3 melodie a 1 zvuk lesa(kuňkání žab, šumění atd), svítí střed. Dá se upevnit přišroubováním "velké matičky" k postýlce (takže se musí prostrčit šprušlemi - nejde na přidělat na pevnou stěnu např kočárek), má dálkové ovládání.
Petrušku baví, jsme spokojeni 😉

emamamamu
27. jan 2010

nas kolooc se toci a hraje. mam asi pocit, ze bysme se bez nej i obesli..😀

kesika
27. jan 2010

Ja kolotoč tiež moc nevyužívam. Dostali sme ho, malá sa z neho teší, ale nemôže to ťahať, tak ju to tak nebaví. Keby sa to dalo ožužlávať alebo aspoň utrhnúť, to by bola iná hračka, ale takto čučať na medvedíky... 🙄 😀

kesika
27. jan 2010

Jo a Pospec: Dík za privítanie 😉

tlenka
27. jan 2010

dik akte, dnes valala riadne sudky, 2 dni sa rozbiehala a dnes plnou parou vpred :D hehehe...

mauik: my mame tento kolotoc http://www.pricemania.sk/product-print/hracky-p...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre