V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

akinom55
10. nov 2009

No však práve preto, že tu už 2 máte s dievčatkami tú dečku a takmer všetky povinne balíme na široko, tak mám z tej zajtrajšej kontroly trochu strach... tern ortopéd nám totiž robil utz už v 3 týždňoch čo mi prišlo skoro, vtedy to bolo ok ale máme vraj pokračovať v širokom balení... neviem ako u vás, ale mne to u toho ortopéda prišlo ako keď ide dobytok na porážku... dvere sa ani neotvárali a nezatvárali, iba tam bol taký neustály plynulý provoz a celkovo som tam strávila snáď 2 min...tak som zvedavá ako to dopadne zajtra, lebo ja som sa žiadny nález nedozvedela, vlastne sa tam so mnou nebavila ani klučka na dverách... i pozdrav odingnorovali 😠

bibnka
10. nov 2009

hele, i Robinek tehdy dost blinkal, vpodstatě pořád. To bys poznala. Uvidíš, jestli se ten kašel bude zhoršovat, tzn. bude kašlat více, třeba i ze spaní. něco na kašel pro ty mrňata je, takže kdyby se rozkašlala, já bychnurčitě k doktorce zašla. Přece jenom jak len leží, je to pro ne horší.

Ale strašit tě nechci 😉 🙂

bibnka
10. nov 2009

Aki, to je všude stejné, já se nález dozvěděla ze zprávy, kterou jsem si přečetla venku. Neboj, bude to ok 😉

kasenka228
10. nov 2009

no jasny, uvidim zitra a dle toho se zaridim, urco nechci nic podcenit, to je jasny...
aki, u nas to ten kyčolog taky bral jak na bezicim pase, vsechny maminky odchazeli stastne za 30 vterin pryc, jen my tam skejsly

kasenka228
10. nov 2009

holky, ja to dnes balim, mejte se hezky a dobrou noc 🙂

majamisutka
10. nov 2009

akte, koupili jsme si tu knížku říkadel, je suprová, díky za tip 🙂 😉

emamamamu
10. nov 2009

jsem smirak...😀
na sraz se silene tesim..snad zase vjedeme do nejakeho hnoje...😀
maji gumaky super, priste si je vezmu...!😀
bibn vitej..!😀 a musis s nama..:!!

majamisutka
10. nov 2009

kasen, myslíš ortopeda že:? 😀 😀

kyčolog 😀 😀 😀

majamisutka
10. nov 2009

já si ty gumáky asi fakt pořídím 😀
jen se nemůžu rozhodnout jaký

bibnka
10. nov 2009

Já jdu taky do cích a na sraz se taky těším. Už jsem domluvená s MM, že kdyby náhodou byl Robísek nemocný, že ho pohlídá, pokud to bude možné. takže holínkám zdar, jdu namazat bradavky a připravit si k posteli sirky do očí, jak budu v noci vstávat.

Dobrou a co nejmíň kojící noc.

mauik83
10. nov 2009

akinom - v HK to jede taky jak na běžícím páse... Nejvíc mě as sere, že kyčolog 😀 řekne levá 1B, pravá taky, pak se otočí na mě a poví - pokračovat v širokém balení - 3 tetra pleny, KO za 6 týdnů... Ale aby mi řek, co to 1B znamená? (navíc minule měla na jedný noze A... tak se asi zhoršila... 😔 ) šmejdi jsou to

kasen - ta dečka - malá v ní vypadá fakt politováníhodně, ale když jí to pomlže a bude pak mít zdravý nožky na celej život... 😉

emo . nevim, jak se ten úbaz jmenoval - nějakou kolíbku... už jsem našla něco na youtube. Jakej model toho moby máš? A jakou dýlku? je hodně pružnej nebo málo??? 😅

emamamamu
10. nov 2009

majo ja chci taky...:D:D ale ted v zime v nich bude zima, ne?😀

maui mam pruzny, delku nevim, barva bila, jdu ho najit..😀 mate blbe kycle?

emamamamu
10. nov 2009

jakou knizku rikanek?

emamamamu
10. nov 2009

majo nechtela bys chodit na neco do Acka?? (www.materstvi.cz)
myslim, ze se ti tam bude libit...🙂
po te knizce se kouknu v Luxoru, dik🙂

marketka.27
10. nov 2009

ema, maja, role, kasenkaa - něco pro vás😀 http://www.outdoorbaby.cz/eshop/do-prirody/gumacky

majamisutka
10. nov 2009

díky, ale ja mam kousek od baraku tohle

http://www.pexeso.org/aktualni-program/pravidel...
je to pro mě blíž, ale taky jsem se tam ještě nedostala 😅

majamisutka
10. nov 2009

asi na to http://www.pexeso.org/kurzy-a-lektori/kurz-pro-...

to bude něco podobné že?

emamamamu
10. nov 2009

no to je asi neco jako ty Svetylka..🙂
ja jsme dneska malou tak pomluvila a ona je chudinka ted tak hodna...😀 sice uz 4 hodin nemze usnout, ale ani nepipne..☹😅 jsem svine krkavci...😀

achalteke
11. nov 2009

nazdar ženy, mám dotaz - jak čato kojíte a jak dlouho? Mládě je teď nějaký žravý třeba i co hoďku a půl, ale vydrží sát tak maximálně 5 minut a pak se vzteká a už se nechce ani za nic přisát, tak nevim 😢 ...

luskata
11. nov 2009

achal, tak moja mala robi to iste, posledne dva dni sa dokonca nechce ani pricucnut 😠 😠 😠 takymto sposobom sa mi odstavi, opica mala. kupila som el. odsavacku medela swing nech aspon udrzujem laktaciu. ma ju tu niekto? dufam ze bude dobra....

pospecka
11. nov 2009

achal: já kojím podle podmínek. Když jsme doma, tak cca 2-3 hodiny, když jsme venku, tak i za dýl, to totiž spí jak dudek. Mudr. mi řekla, že musí Zdenda vydržet aspon 2 hodiny, jinak, že to častější kojení pak má za následek zvracení, tak se snažím to dodržovat, ale když plače a nic nepomáhá, tak dostane velblouda a je klid. A jedno kojení nám trvá cca 10minut. Když je plný prso, tak ho nechávám maximálně 5minut, aby se nepřepil, pak by to šlo totiž ven.

kasenka228
11. nov 2009

no jasny, ortoped pro nase ucely = kycolog 😀
Achal: Ja doma obcas taky kojim co hodinu a pul, kdyz je vzhuru a place, a taky je za 5 min hotova, a jak pise Pospec, venku pak vydrzi dyl...

mauik83
11. nov 2009

Zdravim, tak my jsme dnes v noci asi trhli rekord - Nela papala večer v půl 9, usnula až před 10 kvůli prdíkům a vzbudila se ráno v půl 8!!! 😅 😀 😵

jdu vás dočíst

mauik83
11. nov 2009

achal - ve dne většinou po 3h, když si řekne, tak dřív, když jsme venku a nestihnem se vrátit, tak za dýl, ale to dělám nerada... No a v noci spí, takže i po 11h 😅 (neee, v 6 ráno jsem si musela prsa odsát, byly jak šutry... odsála jsem 150ml, víc mi nešlo, přitom byly pořád narvaný k prasknutí...)

emo - a jaký děláš úvazy??? je teplej? do kolika je kg? Spokojená s ním??? 😅

mauik83
11. nov 2009

emo - no říkaj, že "to je v pořádku, nosit 3 pleny", což je prej v HK u všech mimin preventivně, ale nějakej nález tam asi je... To mě právě sere, že člověku ani nevysvětlej, co to znamená... 😒

bibnka
11. nov 2009

Achal, jsme na tom stejně. Ale podle mě mají silnější tah a vytáhnou to dřív, taková je moje zkušenost 😉 🙂

Jinak vás všechny zdravím a jdeme se chystat k dr.

majamisutka
11. nov 2009

my jsme měli nosit široké balení preventivně, ted posledních 14 dní jsme to flákali a včera na kontrole dobry, a večer jsem se koukla co nam tam napsal : IB, IB bez nutnosti širokého balení 🙂 jupííí 🙂

Jinak Domča je úplně v pohodě, ale já budu muset na operaci s rukama ☹

achalteke
11. nov 2009

holky díky, to jste mě uklidnily 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre