V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

majamisutka
14. nov 2009

ahojky, tak po včerejším zelením kakání, celou noc nic a dnes má průjem ☹ , ale teplotu naštěstí nemá. Tak uvidíme, jak se to vyvrbí, snad to bude dobrý.

Jinak začínám mít strach i z těch chřipek. Už to slyším ze všech stran, u bříbuzných syna jeho spolužák má prasečí chřipku, a u švagrové si chřipkou prošla celá rodina. A u nas v baraku taky rodinka nemocná.
A dnes se u nas zastavil tchách a zas mě nasr... , nebot chtěl zas na Domču sahat s neumytýma rukama.
Pořád do nich hučim, že si mají mejt ruce, než na něj začnou sahat, a oni, že at si zvyka, že pak bude moc choulostivej. Takový kecy. Nevim, že jim to děla takovej problem se umejt. Jak tchýně, tak i tchan. A to k nim chce manža dnes jet večer na návštěvu.
Nezlobte se, rádi bych sem napsala něco pozitivního, ale musim si někomu postěžovat. 😠
Aspon, že venku je hezky.

majamisutka
14. nov 2009

Jinak Domča se mi zdá být v pohodě, nebrečí a tváří se spokojeně, tak snad mu nic nebude.

majamisutka
14. nov 2009
kasenka228
14. nov 2009

Bre rano 😀 Mame tady moji mamku, tak po tom, co nas nakrmila gulasem, kterej sama uvarila, nas (i manzela) dala do postele at koukame spat, a ze ticho tady bude! A hlidala dite na balkone. No, usnula jsem sotva na hodku, ale lepsi nez dratem do oka.
Jo, emo, ja jsem se dneska po koupani divila, ze mam jeste co cesat! Takovejch vlasu, ja snad budu fakt plesata!
A co? Dorka zlobi nebo co?
Acha a jak u vas?

achalteke
14. nov 2009

Kasen zdarec, my jsme se včera večer s mužikem chytili (byla to moje vina), takže jsem noc strávila v obýváku na gauči a prcka mi nosil jen na kojení - no uspal ho někdy okolo deváté, pak se zbudil o půl jedné, o půl čtvrté, v sedm a vstával po osmé, takže celkem good, už se to u nás takto zabíhá a celkem to beru jako luxus páč se i vyspím 😀 .....Šimek se dokonce včera večer vykadil a to potom co jsem mu chtěla změřit teplotu, strčila jsem teploměr do zadečku a už to na mě valil - plnou dlaň jsem toho měla a pak ještě plá plína 😀 další nářez očekávám zas tak za 5 dní ....

Jinak měřila jsem dvěma teploměry, no a každej jinak 😠 ten od Philipse naměřil nějakých sotva 35 stupňů, další (Omron) nějakých 37,3 takže Philips letěl do koše 🙄

Kasen pohoda co, mamka doma....

Dneska chystáme Pláničkovu premieru ve vaně, páč vanička je mu malá, tak s ním trochu Honza poplave 😀

Jinak jsem vám holky průběžně dnes skoukla alba a musím říct, že máme opravdu vydařené dětičky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

achalteke
14. nov 2009

Ještě mě napadla jedna taková věc - myslíte si že když prdí máma, prdí i dítě? Dál asi nebudu popisovat 😀 jen, že od tý doby co se prolejvám různýma těma čajema tak se.u jak lion a Šimda též - teď teda skoro u každýho kojení a nijak se u toho nekroutí 😉

kasenka228
14. nov 2009

Jeee acha, my se chytli ve ct, kdyz jsme jeli z neurologie, moc jsem to pry resila, a bude to ted se mnou hrozny...to jen ve strucnosti....
Jinak jo, pohoda, mamka u nas doma, ale za 20 minut odjizdi...prijela vcera puvodne neplanovane, kdyz jsem ji brecela rano do telefonu, ze uz nemuzu, ze nevim co s ni, ze porad rve, tak vseho nechala a prijela...cloveku to fakt bodne...
My mame taky jeden teplomer na prd, usni, Beurer, stal hrisny prachy a meri fakt blbe, taky kolem 35 stupnu, coz je fakt asi blbost, tak jsem letela koupit jeste digitalni rychlobezku...

petulig
14. nov 2009

achal ake to pijes caje? musim aj ja pozriet, lebo mala sa pri prdoch strasne kruti, hlavne nad ranom to su zvuky ako v ZOO.

kasenka228
14. nov 2009

Acha s tim prdenim ti nevim, ja asi nic takovyho nepozoruju...

achalteke
14. nov 2009

kasen to znám přesně takhle jsem řvala honzovi do telefonu ať přijede, že už nemůžu, že nevim co s ním, že už dvě hoďky řve....kolikrát si říkám, že jsem snad vůbec neměla být maminou, že to prostě nezvládám 😔

petul piju různé mám nějaký kojící od Lerosu, pak nakupuju všelijaký v DM třeba bylinkovou směs od Alnatury, feniklovej nějakej, pak asi dva od Hipp granulované....tak nějak mám pocit, že to funguje....ty zvuky znám, když tlačí a nevytlčí, celej je fialovej, kroutí se, tlačí a heká, vždycky když ho to poadne řvu u toho jak želva 😢 ...si říkám že když třímesíční kolika tak už snad proboha taky někdy skončí

kasenka228
14. nov 2009

acha me ti prave kolikrat uz taky bere nerv a vzdycky, kdyz to skonci, tak si rikam, ze priste to musim zvladnout lip, ale pak v noci to zase proste nedavam...kdyby brecela par minut a šlus, tak dobry, ale ty vecerni hysteraky jsou desny, no, co ti budu povidat 🙂

achalteke
14. nov 2009

no vim o čem mluvíš, docela přesně. Za chvíli se vrátí z procházky a začne tanec jako každej večer. Taky si to říkám: "zítra uř to dám s chladnou hlavou" a prd

kasenka228
14. nov 2009

no ona nekdy vecer treba jenom nerve, nekdy uz je lepsi, jen proste nechce spat, ani nahodou a neumime ji premluvit...
A to nevim, jestli je kolika, my budeme mit 3 mesice za 14 dni, nekomu to ale trva pry i 7 mesicu... 😒

achalteke
14. nov 2009

no tak to potěš koště 😒

luskata
14. nov 2009

achal, kasenko vitajte v klube 🙂 Ja tiez mamine kazdy den revem do telefonu, z to nezvladam, ale ona bohuzial prist nemoze - je to trosku z ruky. Uz ratam dni ked pojdeme na Slovensko.
Tak nas muzik vcera zbalil a uz sme zase u svokrovcov, boli sme tu aj minule 2 tyzdne, ale ked sme sa vratili domov katastrofa. Mala mi uplne bojkotuje kojenie, tak bojujeme o 106. Za posledne tyzdne mi pribrala len 300 g, keby normalne jedla a bola spokojna tak to neriesim, ale takto viem ze nepije dostatocne. Uz som parkrat kapitulovala a dala jej flasku, ale tiez ziadna slava, vypije max 80ml. Vecer je tiez strasne nekludna, v noci sa budi aj 5-6 krat, medzi tym ju este par krat ucicikam, inac by bola hore kazdych 10 minut. Teraz sme sa nakojili este pred tym nez sa uplne zobudila, tak snad nieco vypila. Je napodiv kludna.....

kasenka228
14. nov 2009

tak snad to acha nebude nas pripad... drzim palce do dalsich revu, se normalne bojim kazdyho vecera...my uz jsme rezignovali na to jit driv spat, treba kolem desate, stejne cumakujeme min. do pul jedny...

kasenka228
14. nov 2009

Lus, ja myslim, ze jsme v klubu uz davno...
To fakt musi byt zahul bez rodiny na pomoc, to ti opravdu nezavidim...
a musim zaklepat, ze Terezka teda pije bez problemu, ze alespon tohle nastesti resit nemusime, pribira myslim dobre, dneska jsem se vazila bez a s ni a orientacne ma uz 5,2kg

kasenka228
14. nov 2009

jeeee Lus, Ivelinka je taky kraaasne vlasata 😵

achalteke
14. nov 2009

Lus to jsou trable, zkuste vydržet i když to je boj.... 😔

Já vůbec nevim jak Šimon přibírá, ale tak snad dobře doufám i když to kojení naše taky žádná sláva a navíc mě zase bolí pekelně bradavky, on se tak divně přisává...

kasenka228
14. nov 2009

holky, tak nase brebera uz ted spi 3 hodky na balkone, a v noci da v kuse max 2, ja bych se na to vyprdla... asi uz ji pujdu pomalu vzbudit...nebo ne? Ja nevim....

achalteke
14. nov 2009

ja bych ji nechala...uz mam bejby v naručí

luskata
14. nov 2009

kasen ano, je to tiez vlasatica, aspon jej nie su vidiet tie lupiny 😀 Teraz sme boli kupit UM ☹ revala tak ako som ju este nepocula, aj slzicky boli - som to ja ale matka. Aspon keby mi islo odsat, ale dam max 60ml z obidvoch. Budem odsavat ako diva, snad sa to rozbehne. Dufam, ze aspon v noci bude pit, sa mi fakt nebude chciet vstavat a vyvarat flasky. Uz sa s tym nejako vyrovnam, nebude prva ani posledna dokrmovana. Ale ja som tak strasne chcela kojit ☹ ☹ ☹

mauik83
14. nov 2009

já bych ji vzbudila, kasenko

aktekram
14. nov 2009

Ahojky,
jak jste prožili dnešní nádherný den?
My byli na nákupech v Polsku i s malou v klokance. Máme dnes 3 měsíce tak jsme nakoupili spoustu dárečků.
Přes den dodržuji 3 hodinový interval na krmení, ať spí nebo je vzhůru (takže budím), v noci nechávám spát až než si řekne. Budí mě tím teď, že si cumlá ruku (cca po 4 hod.)

emamamamu
14. nov 2009

tak mame za sebou prvni, ale nejluxusnejsi hysterak..vcera od desiti do te pul dvanacte....ja se bal,a, ze se udusi, prisat se nechtela a myslela jsem na kasenku😅
jsem se normalne bala, ze na nas sousedi zavolaji policajty 😀 😀 😀 😀
nastesti pak uz usla, naedla se a spala do sesti, pak se probudila v osm, ale potichu cekala do pul desate na nas, az se probudime 😅
ja uz to nechci nikdy zazit ☹ ☹ ☹ 😢
a u nas to bude max do tretiho mesice, u vas ne? 😉 😀 😀

mauik83
14. nov 2009

zdarec, tak já včera musela jet s mužikem učit do tanečních a Nela to asi vycítila, že jedem pryč, pže 10 min před naším odjezdem taky sputila hysterák 😢 - úplně poprvé - jsem se normálně rozbrečela taky a hrozila, že nikam neodjedu... pak se trochu uklidnila, tak jsme jeli a za 15 min mi už volala mamka, že Nela je klidná a pomalu usíná... Naštěstí to holky zvládly až do našeho příjezdu o půl 12... mamka ji nakrmila z flašky, vykoupala, zase nakrmila a uložila a že nebyli prdící, Nela usnula a spala do 7 do rána 🙂

Dneska jsme byliodpolko chvíli na chatě 🙂

jinak vás holky obdivuju, že takhle zvládáte brečící mimča!!! Nela je fakt hrozně hodná 😅 , ale jakmile si brekne, je mi hrozně... 😅

mauik83
14. nov 2009

akte - gratulace k 3 měsícům 🙂 nám je dnes 8 týdnů... 😀 s krmením to máme stejně jako vy - přes den co 3 hodky (když spí, vzbudim ji) a v noci, jak si řekne... poslední dobou už vydrží dlouho - večeři má kolem 20.h a budí se nejdřív v 5 ráno, ale spíš v 6 nebo v 7... 😅 🙂 teď už spinká 🙂

mám dotaz (asi blbej 😅 ) - naše Nela přibývá víc než dobře... 😅 myslíte, že by to mohlo být tím, že já se cpu denně sladkým (sušenky, buchty, sladká jídla - prostě denně aspon něco) a tím pádem má sladký "tučný" mlíčko??? 😕 😅 Se bojim, abych z ní neudělala tímhle způsobem tlouštíka a nezadělala jí třeba dispozice pro obezitu... 😔 Co myslíte? 😨

kasenka228
14. nov 2009

Mauik, ja teda presne nevim, jak to jidlo mliko ovlivnuje, ale obecne se snad rika, ze kojeni je jakas takas prevence proti obezite, ne? Aspon myslim.... ja mam jinej problem... mam pocit, ze jsem to asi uz dostala, pred chvili, co jineho by to asi bylo, ze? ... a tak se bojim, aby male neprestalo chutnat mlicko....urco za to muze ta blba antikoncepce Cerazette, dyt kojim jak diva....ach jo....

bibnka
14. nov 2009

Ahoj,

achal, zkoušel ajsi na ty bolavé bradavky Chicco gelové polčtářky? Jsou sice pekelně drahé, stojí 500 a je jich tam 10, ale fakt pomáhají. Dá se to na bradavku, jeden vydrží 24 hodin a fakt super zahojí. Já jsem měla už prasklinky do krve a pomohlo mi to perfektně. nevýhoda je, že před kojením musíš bradavku umýt. Pokud budeš chtít bližší info, ozvi se.

Holky, já mám takovou hromadu prádla, že to asi nedám. jdu to zdolat.

kasen: jo ta cerazzete to dělá. často se objevuje špinění. já ji brala s Robinkem a po měsíci jsem přestala 😠

mauik83
14. nov 2009

kasen - neboj, hlavně se nestresuj předem... já to vlastně asi už taky měla (2x ale dycky jen trochu ráno jeden den), pže si Nela dává v noci dlouhý chrupky (respektive prospí celou noc 😅 ) a je to pořád stejná násoska 😀 nevšimla jsem si, že by jí přestalo chutnat... Spíš si myslim, že by ho nechtěla, když bych já uplně vysadila to sladký, protože to nějakej vliv na mlíko určitě má...

a jak Terezka, už spinká??? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre