V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

majamisutka
11. dec 2009

Tak to já mam doma dva hladový kluky. Když nezačně křičet malej, tak na po mě chce jídlo velkej.
Akorat pro toho vetšího je ta příprava jídla mnohem delší a složitější a pořád musim vymejšlet, co mam vařit. Škoda, že by mu taky ta moje koza nestačila 😀 😀 😀

leonina
11. dec 2009

Majo a jak si byla spokojená v porodnici?

majamisutka
11. dec 2009

Ale jo byla, ikdyž jsem měla o pár věcech jiné představy, tak podruhý tam pojedu zas 🙂

leonina
11. dec 2009

Jojo tak to jsme na tom stejně 🙂 a kdo tě rodil?

marketka.27
11. dec 2009

rping, byli jsme na normálním měsíčním povýplatovém nákupu 🙂 Karinka to krásně zvádla, kojila jsem ji tam jen jednou, pak naštěstí usnula a probudila se až ke konci a cestou domů. Doma se najedla, ale tím, že jsem přijeli pozdě a byla unavená, tak usnula hned jak jsem ji dala po krmení do kolébky, ani jsem jji nepřevlíkla. Rozhodně nemám v úmyslu seknout s kojením, jen se nemůžu dívat na to, jak má každou chviku hlad, bude dostávat po kojení dezert, no 🙂 Začneme zítra a uvidíme. A Poláci ten Nutrilon 1 Extra nemají, tak jsem jí koupila Comfort, uvidíme.
Měli všude super slevy na boty, ale neměla jsem sílu si jít nějaké koupit, přitom slevy 50% ... ☹

Mlíka mám v mrazáku určitě víc než litr, když je potřeba, tka ho použiju, malá na to nijak negativně nereaguje, myslím, že je jí to jedno.

emamamamu
12. dec 2009

leonino ja odstrikala jedinkrat a to kdyz mala spala celou noc...😅 jinak si muzu odstikat tak ve snu.. ☹ 😀

akze opravdu neodstrikam a opravdu dam umele mliko a opravdu je mi to u prdelky..a opravdu uz se o tom nechci bavit 😀 😀 😀

bibi78
12. dec 2009

no ja - uplny neznalec krmenia z flasky - mam na vas dotaz.
som pre zmenu dnes rano odstriekala, lebo maly sa od posl. kojenia vcera o 2230 zobudil az o 8 rano a natankoval len z jedneho. teraz mam plnu flasticku a neviem aky je postup, ked mu to budem chciet dat vecer. mam pockat, kym mliecko vychladne, dat ho do chladnicky a vecer ho zohriat v mikrovlnke alebo dat do horucej vody v hrnci? 😕

bibi78
12. dec 2009

Ivca, ten tvoj opis vecerneho zaspavania velmi dobre poznam, prave preto to skonci tak, ze kojim hodinu, presun do postielky, o 5 minut plac, dalsie kojenie, postup sa opakuje az do bezvedomia, takze okolo 2300 presun do postielky a potom vydrzi do rana.
neviem, ci je kopirovanie povolene, prinajhorsom adminky vymazu tento prispevok, ale myslim, ze Ti a mozno aj ostatnym moze pomoct alebo aspon vysvetlit preco sa to deje. toto mi napisala annag z temy babatiek, ktoru som poprosila o radu ohladom kojenia:
""večer - no ktorému bábetku by sa chcelo spať v postieľke , ak má prsíčko a mamičku po ruke - výborná alternatíva je nosenie v šatke - ak si bábo na ňu zvykne, dá sa večer krásne prežiť. Alebo sa pekne okúpať a šup o 18.00 do postele spolu s bábom .
- dokrmovanie na noc (je jedno či odsatým alebo UM) je prvý krok k úspešnému odstaveniu. Malý len reaguje na preloženie do postieľky, hľadá Ťa. Vie, že ak má bradavku v puse, neodídeš .... ""
nechcem tu vyvolat diskusiu na tuto temu, asi je to zbytocne, kazda mame svoj nazor, iba som chcela napisat, ze asi je to normalne, ze deti (minimalne moje a Ivcine) nechcu byt same v postielke... 😉 a ako ema hovori: "do 18-tky to trvat nebude" 😀 😉

ivca08
12. dec 2009

Bibi,ja vcera nakonec pouzila novou taktiku, strcila jsem ho do postylky, naklonila se nad nej a strcila mu kozu. Podudlal a behem 3 minut spal a v klidu jsem mohla i odejit a spal az do 2 do rana 😀 Proste potreboval dudlika na usnuti 😀 😀 😀 a normalni nema spravny tvar a teplotu 😀 😀 😀

ewwe
12. dec 2009

ja ked davam malu vecer do postielky, tak pri nej musim taku pol hodku byt, drzat ju za ruku a podavat cumlik, ona aj ked uz drieme, tak sem tam otvori oci, ci tam som, ked ma vidi tak spokojne chrni dalej, ak nie tak ma rychlo ,,zavola,, 😝 , tak radsej si tam odsedim a mam klud ako ju ukludnovat do polnoci

a ak by som chcela ist niekam na dlhsie, tak by som to tiez riesila jednorazovou UM, raz za cas , ale zatial mala vydrzi 3 hodky bezo mna, tak si planujem 3 hodinove vyjazdy

inak uz mi prisiel mail o prvych prikrmoch, uz sa to pomalicky blizi, cas slobody

ewwe
12. dec 2009

baby dam vam dobry typ na darcek pre prckov, co tak ist do sex shopu a kupit nejake nafukovacie prsia ?

aktekram
12. dec 2009

Bibi: já to dělám s mlíčkem tak, že odstříkám, strčím ihned do lednice, před krmením vytáhnu dám do prázného hrníčku a zaleju to vřelou vodou z rychlovarné konvice, v mikrovlnce se to ohřívat nesmí. Za minutku dvě máš mlíčko tak akorát, vyzkouším na ruku a je to.
Doma už mám ohřívačku, ale na návštěvách u prarodičů to takhle praktikuju 😉 😉

ivca08
12. dec 2009

ewwe, takhle to u nas fungovalo do vcerejska a vcera byl neuveritelnej hysteracek, tak doufam, ze to byla vyjimka.
Jinak tim, ze k Vanocum dostane nafukovaci pannu mu vyhrozuju uz od porodky 😀 😀 😀

bibi78
12. dec 2009

vdaka za rady, baby. ivca, ja som to tak tiez raz skusila a zabralo. lenze u nas nie je problem zaspat, maly zaspi hned pri 1. kojeni, lenze potom aj ked "prezijeme" prenos do postielky, do pol hodiny sa zobudi, zisti, ze je sam a zacne vsetko od znova... proste mame doma party animal, ktore minimalne do 23h nebude spat 😀 ... 😠 ... 😉

akte, aj som si to myslela, ze to tak bude. s tym mierne teplym mlieckom som nevedela, ze moze ist hned do chladnicky. vdaka! idem na nakupy, manzel babysituje. peknu sobotu prajem !!!

olalka
12. dec 2009

ahojte, neviem, ci ste to uz rozoberali, nejak nestiham docitat. kolko mozem nechavat malu vonku v mraze? ona mi totiz spava na balkone kazdy den poobede aj 4 hodiny, tak je to asi vela, nie? len sa bojim, ze vnutri mi spat nebude, ona totiz vnutri spi len pol hodky, tak to nic moc
☹ l

ivca08
12. dec 2009

Tak to my neprizijeme zadnej prenos ☹ On usne u me v posteli, ja muzu i odejit a spi, ale jak se s nim hne, tak je konec. Takze kdyz chci, aby spal v postylce, tak proste musim za kazdou cenu uspat v postylce.

ivca08
12. dec 2009

A pro ty, co maji problem s kakosema vrele doporucuju tohle:
http://www.lekarna.cz/bifiform-kapky-7ml/

Bylo o tom v miminku, tak jsem to zkusila, dala poprve vcera a dneska rano byl krasnej spontanni kakos ale michany vajicka (coz uz dlouho nebylo, vzdycky to bylo tuhy i kdyz to treba vytlacil sam).

ivca08
12. dec 2009

ne ale michany vajicka, ale "ALA" michany vajicka. Proste uz jsem magor, no 😀 😀 😀

kocanda2009
12. dec 2009

ahojky maminky, musim se pochlubit ze mame hodne ditko 🙂
vcera byl firemni vecirek tak jsme meli na hlidani babicku, prcek usnul v 19 u kojeni, ve 23:50 se vzbudil, to uz jsem byla na ceste domu, napapal se trochu jsme si pohrali a pak krasne spinkal az do pul osme....
mleko mame odstrikane trochu v mrazaku ale vetsinou si stejne pocka na prso 😅
mne taky neslo rucne odstrikat, proto jsem poridila rucni odsavacku a aspon 50 ml se mi vetsinou podari dostat...ale to vetsinou po ranu kdyz prcek dlouho nepapa
a na kyclich jsme byli pochvaleni ze uz mame jaderka, takze siroke baleni uz nemusime mit 😀

kocanda2009
12. dec 2009

natali - nas damianek mel pred tydnem 5620g....

emamamamu
12. dec 2009

juhu, jako bonus mame spurticka 😀 😀 😀 😀 a langose uz taham za sebou... 😀 😀 😀 😀

ivca08
12. dec 2009

Emus, me bylo divny, ze tu celej den nejses - tys nenasla pres langose notas, vid? 😀 😀 😀
Jinak my mame taky bombu, misto spanku hysteracky. Odpoledny byl utahanej jako prase, mnul si ocicka, zival, zkousela jsem ho uspat - neexistuje, prece nepujde spat. Hystercil i v naruci, proste vsude a po 20 minutach kdyz jsem to vzdala a polozila na gauc, tak najednou usmev od ucha k ucha a odpocinuty miminko. Nechapu, je mozny, ze si proste odpociva hysterakem??? 😀 Uz jsem mu vyhrozovala, ze ho zitra dam na aukro od korunky. Ale tatka mu slibil, ze by ho vydrazil, takze bych si nepomohla 😀 😀 😀

marketka.27
12. dec 2009

Ahoj🙂 Moje dítě mě asi nakonec sní, snažila jsem se svoji pořád hladovou Karinku zasytit Nutrošem. Celkem drsně mě vyfakovala, to byla scénka. Sousedi si museli myslet, že ji tu vraždíme. Jen si cucla a už ječela jak siréna, že to teda jako pít nebude 😒 No ale mně to teda taky nechutná 😀

emamamamu
12. dec 2009

😅 😅 😅 😅 moje dite je taky bombasticka antkoncepce...😀 😀 😀 tohle vedet ,tak si radsi fakt koupim ty koleckove bruske, kurna 😀 😀 😀

ivca08
12. dec 2009

Market zkus jiny UM. Oni nektery deti nutros proste neberou - nas mladej treba patri mezi ne. Hlavne, ze tu mame dve nacaty krabice ruznych nutrosu. Asi si je dam pod stromecek 😀 😀 😀

A nebo zkus vydrzet jeste mesic, pak uz se muze dat kase. Takze vydrz prťka vydrz 😉

emily3
12. dec 2009

ahojte maminky
ema 😀 hej dieta je super antikoncepcia....

momentalne bojujeme s chripkou, starsi su uz ako tak za tym a dnes zacala teplotkovat Lucka. dufam ze nebude mat vysoku teplotu a ze sa rychlo uzdravi.

marketka.27
12. dec 2009

emily ahoooj, že se tady taky ukážeš 😉
ivčo, ještěže jsem to koupila v Polsku, nechce se mi tady koupit vždycky za 200 krabici, kterou vyhodím, než najedeme to pravé UM pro naši princeznu .... 😀 Nebudu to hrotit, ale zkusím jí to zítra zase nabídnout. Ale fakt to nechutná ani mně a je to tím "sušeným" strašně cítit. A jaké UM ti vzal?

aktekram
12. dec 2009

u nás se začalo strašit místo čerty nebo bubáky - babyboxem 😀 😀 😀

emamamamu
12. dec 2009

myslite, ze ji bude na balkone zima?

ivca08
12. dec 2009

Market - me zatim nevzal nic krome MM. 😀 Ale nebylo to zatim potreba. Ja zkousela jenom ten Nutros Comfort kvuli kakosi a predtim jsme koupili a v krizi pripravili HA a taky na nej nedoslo, protoze nez byl hotovej, tak usnul a nez se probudil, uz se mi zase natahlo moje. Ale tohle se stalo i kamosce, kdyz nemohla kojit a skoncili na nejakym snad od Hami. To prej bylo v pohode. Jinak pry prcek bral i Bebu, ale po ni mel zacpy. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre