V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

pospecka
20. jan 2010

ema: no jak chceš. 🙂 Já jsem sice UM ještě nedávala, ale taky jsem se o tom snažila informovat, když to hrozilo.
A náhodou občas jsou i moje rady něco platný i když jsem prvomatka. 🙂

emamamamu
20. jan 2010

jasnmy posp, ale s tim nemas zkusenosti, tak vis jak...
jde jen o davkovani..jsem z toho debil, ale ja jsme porad debil..☹
a babina mne ted tak nasrala, achjo..jsem laktacni psychopat😀

leonina
20. jan 2010

Ahojky jdu vás taky pozdravit 🙂 , máme za sebou očkování hexa+pneumokok, váha 6590g a 63 cm a 3.2. jdeme na nastřelení naušnic. Dneska jsme byli konečně venku, už máme kočárek, zatím jen půjčený a čekáme až dorazí ten náš. Jdu vás dočítat 🙂

danielasr
20. jan 2010

ahojte, nasa poradna dnes zistila miery 6880 g a 66 cm 🙂
dostali sme druhu davku hexy a pneumokokov 🙂
a dnes sa rano Alzbetka pretocila na brusko, sama, 2x 🙂 potom to este zopakovala u babky, je to sikulka 🙂

lynn77
20. jan 2010

no, tak ja se jdu vyplakat, ze po tom za*ranym vcerejsim pneumokokovi mela celou noc horecku a dnes cely den "dobou naladu", jsme svezi jak jarni vanek, kdyz koukam na ty vase vahy, tak jsem rada, ze nastesti Lauru nevazila, alespon o jeden sok jsem byla usetrena 😉

danielasr
20. jan 2010

lynn, tak to je mi luto, snad nas nic take necaka, po prvom ockovani sme mali akurat teplotku na druhy den, uvidime, v piatok mame lekciu plavania, tak snad bude dovtedy fit 🙂
dovolila som si pridat par fotiek 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

kesika
20. jan 2010

daniela: Krásne fotky 😵 Alžbetka krásne pasie ovečky 🙂

olalka
20. jan 2010

ahojte, tak moj zub je stale na svojom mieste ☹ . dr. na pohotovosti mi ho vytrhnut nechcel, ze je ho skoda, ze este skusi s nim nieco spravit. tak fasa, dufam, ze ma caka dalsia bolava noc ☹ a zajtra tam pobezim zasa

kesika
20. jan 2010

olalka: A teraz je ti aspoň troška lepšie či stále rovnako? 😨

pospecka
20. jan 2010

ema: hmm, tak o dávkování vím jen, že 18,4g nutrilonu 1 je jedna porce. 😅
Dneska je tu nějak pusto. Vy jste na FB?

marketka.27
20. jan 2010

Nejsme🙂

zuzka84
20. jan 2010

Majo, nn, to jsem nefotila ja - to jedna znama , trenovala si foceni miminek 🙂 , ted nove ma fotoatelier v Pisku. mam od ni vic fotek i hezcich , jen jsem se smala ze na tyhle je to proste ten nas malej zaprdek 😀

kesika
20. jan 2010

FB v poslednej dobe blbne rovnako ako koník, tak je to jedno 😖

pospecka
20. jan 2010

olalka: a kolikátka to je, že za něho tak bojuje? Zkus se v lékárně zeptat na CORSODYL gel. je to 1% koncentrát. V ČR není k dostání, možná u vás bude. Mě to strašně moc pomohlo, než jsem to přehnala s množstvím a popálila si dáseň, ale při střídmé aplikaci je to zázrak!!!

zuzka84
20. jan 2010

holky, vy se srazikujete na Moninci ??

olalka
20. jan 2010

je to sestka, uz ma to fakt nebavi. no som zvedava aka bude noc, teraz je to zatial v pohode, nie uplne, ale da sa vydrzat.
skusim pozriet ten gel zajtra, pojdem sa trochu vyvencit sama, objednala som sa na masaz 🙂 dostala som od mangela na vianoce, tak sa tesim 🙂

lynn77
20. jan 2010

danielasr, no, hexy ma uz dve a zvladla je uplne v pohode, ani jsme nevedeli, ze je ma, ale tedka zabrala az druha davka Panadolu....., pres noc imrvere na prsu, rano kolem 10 to teprve zacalo ustupovat, pres den dobry, jen lehce zvysena teplota, tak snad uz to odeslo, ale pri predstave, ze bude mit jeste 2 dalsi se osypavam....''

pospec, Corsodyl je na paradentozu, ne? Nebo to tlumi i bolest?

olalka
20. jan 2010

inak Lujzicka je teraz nejaka maminkovata, predtym normalne uspaval tatik vecer, teraz strasne revy. tatik krmil z flasky, ja kojila, teraz musim aj flasku ja. ked sa v noci zobudi, to iste, mamina musi ukludnovat. robi to hlavne, ked je unavena. tatik je na blbnutie a mamina na ukludnovanie 🙂
inak je to take krasne, najnovsie ked vecer zaspava v posteli, ja musim lezat pri nej,ona sa uplne pritisne na mna a mi hmatka ruckami po tvari, normalne ma hladka 🙂

majamisutka
20. jan 2010

Emo, ty jsi závislá i na MK 😀

ach jo tak reakce na očko proběhla, a to taková, že byl nevrlej a řval a nemohl usnout. Ale ted už spí. Od 20hodin jsem ho uspávala, houpala, hladila a on hodinu a půl řval, chvilkama jako by už usnul a pak zas znova spustil.
Měl někdo taky takovou reakci?

A kdo dáváte čaj? Kdy ho dáváte? jen tak? nebo před kojením? po kojení?
Já mu chci dávát občas, aby si taky zvyknul na jiný pití než mlíko. Hodně dětí, co jsou jen kojený pak prej nechtěj pít.
Dneska jsem mu dala večer před kojením a vypil 40ml.
Nebo bych mu ho mohla dávat vždycky večer před spaním? Mam koupený bio heřmánkový :
http://www.vsebio.cz/babio-detsky-hermankovy-ca...
a pak mu chci dávat : http://www.vsebio.cz/babio-detsky-tisici-caj-bio/

kesika
20. jan 2010

olalka: Ja som našu začala kojiť v leže a ona mi vždy pri tom tak krásne "rozpráva" 🙂 Niekedy tam tak ležíme aj hodinu a "kecáme" 😀

majamisutka
20. jan 2010

Danielasr: Alžbětka je kouzelná 🙂

danielasr
20. jan 2010

lynn, ako ze dalsie dve? kolko davok ma ta hexa a pneumokok / prevenar? my ideme najblizsie 3.3, presne na 6mesacie 🙂 a tusim povedala doktorka, ze az o pol roka ockovanie

danielasr
20. jan 2010

maji, ja jej davam cajik napr. rano ked sa hrame, a viem ze uz toho bolo dost a sa unavila 🙂 , ona potom pekne spinka, prip. ked prideme z vychadzky, nez jej spravim mliecko na zohriatie, prip. i cez den, ak by spinkala a nejde jej to, tak si cucne cajiku, my mame len feniklovy a na dobru noc 🙂

kesika
20. jan 2010

maja: My sme mali takú reakciu tiež a myslela som si, že sme divní, lebo všetkým deti po očkovaní spia, max. majú teplotu. Našej to úplne rozhodilo spanie, celý deň bola mrzutá a týždeň sme sa dávali dokopy.
Čajík dávam aj ja. Hlavne keď má deň, že pýta jesť po hodine. Jedno kojenie potom nahrádzam čajom. Dávam buď harmančekový, feniklový alebo zmes od Teekanne

emamamamu
20. jan 2010

majo proc bych byla zavisla na mk? 😅 kdybych chtela, tak sem uz nepachnu...😀
a nerikala si, ze rev ze spani neni po ocko, ze to tak deti mivaji?😀
jeste ze my uz to nestihame...😀
bych se zcvokla, chudinka moje malinka☹

lynn77
20. jan 2010

danielasr, no hexy jsou tusim celkem 3, tak ty ma uz dve, s tema zacala driv, ty prevenary jsou taky 3, ale ten dostala tedka poprve a taky po nem mela tu reakci, priste asi dostane hexu a prevenar dohromady, ale teda po tom, co chudak mela dneska, to mozna necham radeji rozlozit

majo, Laura taky hrozne rvala, musela jsem ji mit furt na prsu, ale az v noci a rano, vcera vecer byla jeste "celkem" dobra....

lynn77
20. jan 2010

emo, fakt hruza, ja ji nepoznavam, dneska cely den chudak beci, a ona moc nebeci.... ☹

danielasr
20. jan 2010

lynn :aha, tak nam uz chybaju len tie tretie davky, a to sa asi dava v roku zivota? 🙂
all: mate niektora radu ako zachytit takemu malemu dievcatku moc? do skumavky? dakujem za tipy 🙂

olalka
20. jan 2010

daniela, my mame tiez tu tretiu hexu az okolo roka, pokial ja viem. my to mame v sr asi tochu inak

emamamamu
20. jan 2010

lynn to tady maji vsechny deti takovou reakci...
zadarmo i zloutenku...
mala byla poo hexe silena, cely den jsem ji mela na rukou, nastesti nemela teplotu... 😔 achjo, kdyby jim slo pomoct...musi byt uplne vyhukane, co se jim deje..☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre