V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

majamisutka
26. nov 2009

jinak já taky budu brečet a to budou malýho jen očkovat, stačilo mi to když jsem to viděla v porodnici, tak jsem řvala s nim.

Začínám mít spíš strach z té prasečí chřipky, co je všude kolem 😖

kasenka228
26. nov 2009

Majo, taky jsem si vsimla, ze to Acha smazala, ale zapomnela jsem se zeptat, jestli nekdo nevi. Ema by mohla vedet. Emo???
Bodka, urco to bude dobry. Terka ted mela tyden rymu a ja s ni nesla ani k doktorovi, prislo mi to zbytecny, ale vsude ted pisou nepodcenovat. Ale uz je pryc, tak snad to bude OK.

majamisutka
26. nov 2009

my máme rýmu snad pořád ☹

Pospec: Domčovi to plavání fakt baví, je ve vodě štastnej, spíš řve když ho vytáhnu z vody, protože se mu ve vodě moc líbí a je to pro nej aspon další aktivita. Krom toho, že si rád hraje s hrazdičkou, on už se začíná jinak nudit, tak ho musim něčím zabavit 🙂
Akorat ted přemýšlím jestli to plavání na bazénu (ve vaničce) raději neposunout na jaro. Ikdyž tam pojedem autem, tak stejně nějakej ten kousek ho přenest musim a ikdyž ho pořádně nabalim, tak nevim, raději aby nenastydl.
Pospec, jak to máte vy?

majamisutka
26. nov 2009

tady jako nikdo není?

pospecka
26. nov 2009

bodka: neboj, Daník bude určitě v pořádku a i přesto, že se neznáme, tak Ti ZAKAZUJU!!! hledat na internetu katastrofický scénáře co by to mohlo mít za následky. Buď ráda, že už máte ten plakací zákrok za sebou a raduj se z každýho Daníkova úsměvu a nemysli na to co by se mohlo stát.
majamisutka: my dojíždíme autem, ale hodně maminek chodí jen s kočárkem. Po plavču je tam čekárnička, kde si s mimčem můžu posedět, pro větší děcka je tam hrací koutek, mikrovlnka a tak. Já Zdendu vždycky vytřu do sucha včetně oušek tamponkem, pak ho po plavču nakojím, tak je čas proschnout. Čím dřív začnete plavat, tím líp.
My chodíme do www.plavacci.com (mají pobočku i v Praze). Myslím ,že mají možnost i zkušební lekce. Tady v Brně jsou ty kurzy buď pět nebo deset lekcí a teď zrovna tam byly koukat nějaký maminky.

kasenka228
26. nov 2009

Holky, to je sranda, dneska tady chodila po panelaku nejaka zenska bo spis holka od T-Mobilu a neco nabizela a rika mi: Je doma maminka nebo tatinek? 😀 😀 😀

majamisutka
26. nov 2009

my jsme měli už jednu lekci doma, ale Domča je hodně velkej, tak to cvičení v té vaně moc nejde, tak jsem se už domlouvala s tou paní, co u nás byla, že budem chodit do vaničky na bazen, ta je trochu větší a může se kolem ní chodit. U nás máme v koupelně i minimum prostoru.

a jak často chodíte? 1x týdně?

mauik83
26. nov 2009

kasen - 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

K nám přijde plavací teta poprvé příští týden 🙂

Před chvílí mi dítě začlo plakat, tak jsem se lekla, že má nový moresy (bo už spala v postýlce), ale byla jen pokaděná a už zase chrupe 😉

lynn77
26. nov 2009

kasen, tak si mela rict, ze maminka 😀 obdobna historka se stala pred casem moji segre, ona i jeji manzel vyúadali pri prvnim deck tak na 16, prisla k nim po navratu z porodnice detska sestra nebo doktorka a ptala se, jestli je doma maminka, no a moje segra zila v byte, kde jsme predtim bydleli cela rodina, takze se tam sem tam na nase rodice nekdo zeptat nebo hledal a segra odpovedela, ze neni doma, nacez doktrka cela zhrozena, ze pry a kdo se stara o to nove narozene miminko, nacez segra odpovedela, ze ona, to malem omdlela, ale pak se to vysvetlilo, segre i jjimu manzelovi bylo hodne pres dvacet....

lynn77
26. nov 2009

vyúadali pri prvnim deck = "vypadali pri prvnim decku" 😉

kasenka228
26. nov 2009

lynn, no, to je taky dobry 😀 😀 😀
No ja jsem ji rekla: Ja jsem maminka. 😀 Se malem po...a hrozne se omlouvala, ze jako vypadam mlade a tak. No znate to. 😎 😀

majamisutka
26. nov 2009

kasen 😀 😀 😀 , ale zas tak mladě nevypadáš 🙂 já bych ti tipovalla tak 20 😀

marketka.27
26. nov 2009

kasen - neznáme 😀 Bohužel ... 😀

Z jiného soudku. Jaké máte po porodu nehty? Já jsem měla vždycky luxusní drápy a teď je mám jak z papíru 😒
A dnes nám přišla pozvánka na vítání občánků, tak jsem zvědavá, jestli to bude za něco stát 😉

kasenka228
26. nov 2009

Ja mam nehty zatim v pohode, tuk tuk, jen na jednom se mi ted udelala takova ta bila skvrnka. Ja mam spis problem s vlasama. Padaji jak najaty. Fakt strasny. Koupila jsem si Panthenol kapsle, ale nejak to nezabira se mi zda.

marketka.27
26. nov 2009

Tak to jsi mě kasenko uklidnila🙂 Lepší být bez nehtů než plešatá 😀

kasenka228
26. nov 2009

No ja doufam, ze to jako prestane. Fakt hruuuza. Pry to zacina vetsinou 3m po porodu, ale me padaji uz nejmin mesic.

lynn77
26. nov 2009

ja myslim, ze vlasy nas cekaji vsecky, pac zacinaji padat cca 3 mesice po porodu (pry vypada vse, co v tehotenstvi nepadalo), kasenka asi zrovna zacina 😉 ja uz taky nalezam vlasy vsude 😖

lynn77
26. nov 2009

kasen 😉

marketka.27
26. nov 2009

No ještě to by mi chybělo 😒

kasenka228
26. nov 2009

no je fakt, ze za tehu mi snad vubec nepadaly, ale ze by mi nejak zhoustly to se mi nezda... zato ridnuti uz pocituji...chjoooo 😒

lynn77
26. nov 2009

pry v tehotenstvi nepadaji a pak to vypadne vsechno najednou.... no, tak udelame z toho vypadanyho paruky 😉 😀

majamisutka
26. nov 2009

mě taky hrozně padaj :( asi budeme celá rodina plešatá 😀

majamisutka
26. nov 2009

koukáte na: Jste to co jíte?
ta trampolína je suprová, na to chci 🙂 😀

majamisutka
26. nov 2009
bibi78
26. nov 2009

maja 😀 😀 😀 , u nas je to podobne, manzel a dieta bez vlasov, uz len ja chybam... 😖

kas, mne teda vlasy zhustli pocas tehu. mne aj predtym vypadavali a ked v tehu prestali, tak mi narastla pekna hriva, ale teraz dobieham. ako moj manzel hovori: "padanie vlasov zastavi len dlazka" 😀. on si tym uz davno presiel...

ale nehty mam super, stale beriem vitaminy ako v tehu a tak predpokladam, ze je to kvoli tomu.

bibi78
26. nov 2009

no vidim, ze moje dieta opat zaspalo medzi poslednymi... tak idem aj ja...

bodkakroneisl
26. nov 2009

Pospec dakujem Ti, pokusim sa si zobrat Tvoju radu k srdcu 🙂
Baby prajem vam, aby vas dietatka nechali vyspat, Danik je strasne nekludny, chlap je na ceste do Prahy a posielam ho do lekarne, lebo nemam odsavacku ☹ som myslela, ze to pocka do zajtra, ale ma plny nostek..
dobru noc

petrajurinova
27. nov 2009

Ahoj.
Tak ještě k včerejšku:

Bibi, my máme kvůli ústřednímu topení a zateplení baráku v ložnici okolo 23 stupňů - maličká spí v bavlněné košilce a spacím vaku (dávám ji do něho ještě před večerním kojením a kojím a přenáším ji v tom vaku) a je přikrytá lehkou dekou - je pod ní klidnější, když ji nepřikryju, tak sebou strašně mele a točí se (točí se teda i pod tou dekou, ale ne tak moc jako bez ní). Jo a mantinely peru tak 1x do měsíce (zatím teda byly prané 2x od příchodu z porodnice) a prostěradlo měním tak 1x do týdne, protože zhruba jednou týdně se mladé povede prokáknout se zkrz spací vak až na to prostěradlo.

Petulig, u nás usínání trvá asi hodinu s tím, že buď je celou tu hodinu přicucnutá u prsa a dumlá ho (dudlík nechce, není teplý a nic z něho neteče), dokud neusne. A nebo pokud nemá náladu dumlat kozu, tak si vyřvává houpání na rukou - takže se s ní houpám na baloně a chovám ji (a pak necítím ruce). Že bych ji položila do postýlky a ona usla nehrozí.

marketka.27
27. nov 2009

Ahoj🙂
Petro, včera nám přišla pozvánka na vítání občánků. Byla jsi s Bastíkem? Jak to probíhalo? A s malou jdete taky teď nebo až v příštím termínu?

Tak s usínáním je to u nás super, u zpráv se nají, pak je pár minut v lehátku, tam sem tam něco vykřikne, ale nepláče, pak ji zabaím a odnesu do ložnice. Někdy usne hned, jindy mě tak jednou - dvakrát ještě zavolá, pohladím, strčím dudeL a odcházím. Chování se nekoná. Ale začíná se brzy budit. Dnes sice vydržela spát od těch osmi do dvou, ale vzbudila nás tkovým šíleným křikem, který nešlo utišit, řev na celý barák. Přitom chtěla jen přebalit a nakrmit, ale ječela, dokud nebyla umytá, namazaná a oblečená, nepřestala ani na vteřinu.

petrajurinova
27. nov 2009

Markétko, s Isou půjdeme na vítání až příští termín. S Bastíkem jsme byli. Ze začátku to byl takový dost zmatek, protože některým tatínkům se nelíbilo, že organizátorka usazovala maminky s miminkama do prvních řad a tatínci a další doprovod měl být až za nima (prosazovali, aby mohli sedět vedle své ženy s děckem, tak se tam dost hádali), když už se všichni usadili, tak děti ze ZUŠ zahrály a zazpívaly nějakou písničku a přednesly básničku, pak starosta řečnil, potom si postupně volali dopředu jednotlivé děti s rodičema - rodiče se podepsali do knihy, dostali blahopřání a dáreček pro dítě, dítě mezitím podržela studentka zdravotní školy co tam asistovala a mezitím hrála nějaká učitelka ze ZUŠ na klavír a když takhle obdarovali všechny děti, tak to ukončili a kdo měl zájem tak se nechal vyfotit (mají smluvního fotografa - udělal 2 druhy fotky v podobném stylu jako jsou fotky tříd na ZŠ) a kdo měl zájem tak si mohl zamluvit video nebo DVD nahrávku u kameramana, který to tam natáčel - oba fotograf i kameraman chtěli okamžitou zálohu a ty fotky i DVD se u nich vyzvedávalo za týden. Už si to nepamatuju přesně, ale myslím že celé to netrvalo dýl jak hodinu (možná hodinu a půl).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre