V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

luppita
19. aug 2010

@kacenkalm supeer 🙂

luppita
19. aug 2010

baby dnes som malemu kupila take tie drevene klasicke kocky, strasne som ich chcela, aby si mohol trenovat rucky a stavat ich na seba.... ale musim byt pri nom, lebo uz z jednej odkusol (total makke drevo), jednu oslintal tak ze ten obrazok sa total roztopil.... no mame ich asi hodinu a vyzeraju ako by sme ich mali 20 rokov ☹

petraas
19. aug 2010

@luppita tak to ti verim...my sme tak pred mesiacom chceli kupit take kocky uz som ich aj mala v ruke ale potom som si povedala ze este maju cas lebo Sofinka by im dala co proto🙂))) dopadli by ako u vas...inak vcera mi priniesla sestra po malej nejake hracky a boli tam aj drevene kocky Sofinka sa na ne vrhla ale ja som ich hned zobrala a skovala lebo uz ich kusala...

weiya
19. aug 2010

@luppita aj ja som take chcela kupit k narodkam 😒 mame uz plastove este po mne ale aj tie dava do pusy takze aj drevene by v kuse skoncili, tak asi este vydrzim a kupim neskor, lebo tomu verim ze mala by im tiez dala zabrat 😉 😀

petraas
19. aug 2010

baby este k tomu stretku co keby sme sa konecne dohodli kde by to mohlo byt dali by sme si nejaky datum a do toho datumu by sme urcite nieco nasetrili a potom by to snad konecne vyslo. uz ked budeme vediet kedy kde a o kolci a budu nejake korunky tak by to nebol problem ked tak aj o nejaky den posunut keby niekto nakoniec nemohol je to ako keby sme si naplanovali dovolenku🙂))

luppita
19. aug 2010

@petraas @weiya no ja som mu ich tiez zabavila a bude sa s nimi hrat len pod dozorom a naucim ho aby ich nedaval do pusi 🙂 ale neviem mu ich zobrat uplne, tak strasne sa tesi ked postavim vezu a on ju potom zhodi .... brutal sa rehoce pri tom ....

petraas
19. aug 2010

@luppita tak to mi hovor o vezi...u nas sa taktiez stale stavia veza a Sofinka je velmi rada ked ju moze zhodit no proste velka zabava....my mame na vezu take pohariky co sa daju dat do seba od najväcsieho po najmensi

luppita
19. aug 2010

@petraas hej aj tie som kupila vcera tusim v tescu .... 🙂 aj to je velka zabava, ale tieto drevene ho bavia viac 🙂
No ohladom toho stretka, ja som za Bojnice (iny navrh primam), som za oktober (bude lahsi mesiac, nez september) a urcite az po 16tom (po materskej a vyplatnom termine) 😀 😀 😀

weiya
19. aug 2010

so stretkom som na tom podobne ako
@luppita 🙂

ewwe
19. aug 2010

este som si spomenula ze nina tiez tak krci nos, az jej vidiet zuby, a funi pri tom, ale my tomu hovorime ako robi prasiatko, baby dnes sa mi stalo po 1x ze v kociku na prechadzke videla ine mimi, a povedala, jaja ma to byt akoze ľaľa, u nas sa tak hovori malym babatkam aj babikam, a tiez mi povedala pri hre ze ,,aa,, a ja nic, a potom mi doslo ze sa asi pytala na nocnik, lebo asi o minutu sa pokakala,
@petraas ja sa velmi tesim na palacinky, ked ich spravim malej, no bude si musiet este pockat, lebo mlieko, vajcia a cukor, este nechcem davat
spenat tiez robim, normos ako baby, a nina tiez papa sama kusky, a tiez ked ma dost zacne hadzat na zem, nas pes sa len raduje, ze dostane mnamku, 😀

ewwe
19. aug 2010

kocky mame plastove, aj tie pohariky, najlepsia zabava burat vezicky, su tie deti ale podobne nie?
baby len aby na to stretko uz velka zima nebola

luppita
19. aug 2010

@ewwe No to teda neviem ake pocko bude o dva mesiace, ale tak jesen je jesen a myslim, ze nase deturence uz aj behat budu, tak sa zahreju raz dva 😀 no ale tak vycekujeme niaky s tych krajsich jesennych dni, nie 🙂

petraas
19. aug 2010

baby aj ja by som bola zatie bojnice len ako pise ewwe ze ci uz zima na ne nebude a ci vobec aj vsetky zvierata budu vonku no neviem ako to v zoo chodi po sezone...len zasa ma nic nenapada kam by sme mohli zajst ked bude zima

luppita
19. aug 2010

@petraas tak ak bude zima, ze fakt moc, tak to odlozime o polroka na jar, alebo leto 😀 😀 😀

bobocka
19. aug 2010

ahojte kocky.tak misko dnes ziaden problem s bruskom nemal.hura 🙂 a aj my mame drevene kocky,kupila som disney macko pu v lidli za 3 eurace a este mame pat a mat z coop jednota (dako po tych potravinach hracky kupujem 😀),no misko sa s tym este nehra.na to je casu dost [odla mna.len by to zbytocne zuzval v puske a bolo by po obrazkoch 😀 .tieto novodobe kocky mi pridu byt nejake labilnejsie ako tie co my sme mali ako deti.inak pozerali ste spravy ?ohladom rp sa nic menit nebude,no vraj maminky budu moct pracovat aj popri,ze to bude zmena.hura 🙂 .to je podla mna velmi pozitivne. a co sa tyka toho stretka,tak ja som sice tiez za bojnice,no otvorena som aj inym moznostiam pokial to zas nebude nejak extra daleko.a mne je v podstate jedno na kedy by sme to dali.oktober je fajn podla mna,bude uz po tych narodeninovych zmatkoch a sialenych vydavkoch.no pozerala som kalendar a kedze to chceme dat asi po tom 16 tom,tak to bude asi ten vikend 23-24.10.
a este sa musim pochvalit,ze misko nejak chape ten nocnik.az sa mi to nezda.ja som sa k tomu postavila tak,ze ho tam davam 3x denne vzdy po velkych jedlach a on sa tam dneska po vsetky tri razy vykakal a vycikal.bol tam max 5-7min.on sa pri tom hra s jednou hrackou,takou jeho oblubenou hrkalkou,tapka si po bokoch nocnika a "uraduje" 😀 nechapem.neviem ci ho mam dalej na nocnik davat,ci este pockat ci ako.mne nevadi cakat,no ked to takto chape,tak neviem,ci ma vyznam cakat.

bobocka
19. aug 2010

baby a dnes som kupila taveny syr apetito lucina.to je ta lucina,co sa moze davat babu uz aj teraz na chlebik? ja tieto tavene syry velmo neriesim,ak tak,tak klasicky syrokrem,tak tu lucinu ja nepoznam veru.kupila som to v coopke a mali to po tych tablickach a nie v krabickovom baleni.ja viem,ze zniem ako hotentot,no po tom smotanovom fiasku uz nechcem nic bez odsuhlasenia "konikovskej mamickovskej rady" skusat 🙂

petraas
19. aug 2010

baby napadol ma jeden zabavny park kamoska tam boli s detmi a velmi si chvalila no po patrani som zistila ze je to v cechach takze nic...tie bojnice su super len neviem ci by sme si ich koncom oktobra tak dobre uzili...ja by som uvitala aj Aquapark Tatralandia alebo Aquacity Poprad len to je zasa pre nas dost daleko...no neviem sak tu na slovensku tusim nic ani poriadne nieje kde by sa dalo ist ked je zima
@bobocka to bude ten syr ja ho tiez davam sofinke...vcera sme kupili lucinu tvarohovo smotanovu a dnes som jej namastila chlebik a cely ho zjedla

weiya
19. aug 2010

@ewwe tak nejak to robi aj talka a my tomu hovorime, ze to nebezpecneho tigra robi 😀 😀

weiya
19. aug 2010

@bobocka ked to chape, tak si myslim, ze skusaj aj dalej 🙂 talka ma z nocnika dobre stresy, tak ju tam ani nedavam zatial, teda my este nemame ani kupeni 😀 😀 ale u nasich je este po mne 😉

petraas
19. aug 2010

baby a este ma tak napadlo ze v takom zimnom pocasi nejaku chatu prenajat aspon na dva dni a to by sa aj deticky spolu vyhrali a my by sme v klude a teple pokecali🙂

petraas
19. aug 2010

@bobocka ja si tiez myslim ze Miska davaj na nocnik ked tam chce sediet a pochopil co sa donho robi...keby na nom mal sediet na silu tak urcite nie ale ked neprotestuje a pekne donho nieco spravi tak preco nie

bobocka
19. aug 2010

@petraas chata by bola fajn,ale ked budu detvaky uz vacsie.ja by som si teraz nemohla dovolit ist s miskom na noc niekam prec.to by som si teda neuzila vobec.on by nezaspal isto.mame ten vecerny spaci ritual a ...no neviem.na takej chate by som ja teraz asi musela chybat.ale zas ak ostatne kocky budu za,tak by to bolo pre vas super.by ste sa vyklabosili do sytosti 🙂 .ja by som sa potom k vam na dalsom stretku pridala.u mna teraz len jednodnove pripada v uvahu.

bobocka
19. aug 2010

no uvidim ja ako to s tym nocnikom bude.silit ho nebudem,no zas rano ho tam na par minutiek dam a uvidime co z toho bude.mozno som len teraz mala stastie a mozno sa naozaj chyti a bude tam pekne kakat a cikat. 🙂

petraas
19. aug 2010

baby neviete nahodou ako najdem HAMI na facebooku?

lujsa
19. aug 2010

Jaaj,baby,robite mi chute-najma na tie palacinky 😀 My kocky este nemame,len tie pohariky a take tie kruzky,co sa maju navliekat na tycku od najvacsieho po najmensi....Ale akosi tie kruzky radsej nahana,ked sa kotulaju je s nimi vacsia sranda a vezicku z poharikov uz ani nestaviame,tiez tie pohariky nahana a kotula si 😀On proste miluje lopticky,kruhy,ovaly a vsetko,co sa kotula a robi mu sprievodcu pri putavani po byte 🙂
@ewwe teeeda,mas doma velku sikulku,ked sa uz vie aj vypytat-parada 😵

@bobocka super,ze sa Misko tak rychlo naucil na nocnik,budem musiet aj ja vyskusat..Len ked moj drobec si nan po kupe nechcel sadnut,bal sa-musim vyskusat teraz..alebo si pockame rovno na wc 😀

marusik
19. aug 2010

baby, no paráda aké máme šikovné ďetúrence 😀 zaujímavé, že každá z nás je iná, z iného kúta slovenska a deti majú podobnú slovnú zásobu... ja s každým podobným zistením stále žasnem nad tým, čo všetko sa skrýva v tej našej kultúre🙂

@lujsa ani moja malá nechcela nočník, urobili sme si asi 2 mes. prestávku, a dnes som vytiahla fixy a nakreslila som na nočník jej obľúbené zvieratká, domček, slniečko a pod... hneď si naňho sadla a niečo tam nechala🙂 zajtra dokreslím ďalšie obrázky, tak uvidíme... vo výchove sa riadim heslom "pozitívna motivácia" 🙂

@bobocka na tu lucinu sa daj pozor, lebo existujú viaceré druhy - tvarohová, tvaroh-smotanová, jtuším aj syrovo-neviemaká, tvarohovo -jogurtová... no a keďže viaceré zdroje tvaroh deťom do 1 roka neodporúčajú, tak by som brala len tú čisto smotanovú... ale ktovie, možno už akákoľvek bude dobrá, veď rok budú mať naše detičky už onedlho... pár týždňov asi hore-dole🙂

lujsa
19. aug 2010

@marusik super,musim vytiahnut fixky a mozno to bude fungovat aj na nasho chlapa 🙂

Ja som prvu Lucinu kupila tvarohovo-smotanovu,tie male kococky.Tu som zjedla ja,pretoze az doma som si precitala,ze tam je tvaroh a sot ho aj bolo citit.Teraz mame smotanovu,chuti uplne inak a tu davam drobcovi 😉

bobocka
19. aug 2010

@marusik tato lucina je smotanova.a smotana by sa tiez mala len od roka (ako mi detska vcera na pohotovosti oznamila),no ale zas zvolenky smotanovy jogurt je aspon 2 mesiace.tak co teraz?mam dat tu lucinu ci nie?

marusik
19. aug 2010

@bobocka ja som malej dávala tú smotanovú lučinu a nechutila jej.. tak skús, možno si drobec sám rozkáže🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre