V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

aktekram
17. dec 2009

Krásné ráno,
tak mě dnes ven nikdo nedostane. 😀 😀

mauik83
17. dec 2009

zdravim, u nás teda taky noc nic moc, kojo v 20h, čumákovala do 22h, kojo v půl 10, ve 2, v 5 a v 8 a ted se válíme v posteli... všichni okolo jsou nemocný, takže mi hapruje hlídání, zatím se drží švagrová, tak pokud do zítra neodpadne, bude hlídat ona... nevíte jak je to s těma mrazama a pobytem mimča venku? do minus kolika stupnu můžou ven případně na jak dlouho?

kde se dá chytit Bebe TV? na netu? 😕

petrajurinova
17. dec 2009

Mauik, my máme Bebe TV na televizi na kabelovce. Jestli se to vysílá přes anténu nevím a na netu jsem to nehledala. Oficiálně je to televizní program pro děti od 3 měsíců, ale když to tu na chvilku pustím, tak na to zhypnotizovaně zírá i ten náš tříletý darebák.

ivca08
17. dec 2009

Maui, me rikala doktorka do -5 prakticky neomezene, pak uz by se pry nemelo. Ale je to asi zase co doktor to nazor. Nicmene ja to dodrzuju, mam prece jen strach, jak mel ten zapal plic, aby nekde neprochladnul.

Jinak Bebe Tv je i na satelitu v ramce Skylinku - soucast HD balicku.

emamamamu
17. dec 2009

mimina do minus peti stupnu a to proto, ze nemaji tak dlouhe to ustroji, aby se jim ten vzduch stihl ochladit, nez dojde do plic....
takze myslim, ze kdyz ma nos zaboreny ve fusaku, kde si to samo ohriva, tak muzete byt venku i v minus sesti...😀
u nas se dnes po 37 letech kojilo co tri hodky, to znam..budu se radovat, ze kooonecne a pak zase prijde spurt, na to prdim...jsem se normalne v noci nudila...jak jsem nemela ty tri hodky do ceho pichnout 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

emamamamu
17. dec 2009

ohrat boze, ohrat... 😀 😀 😀 😀

majamisutka
17. dec 2009

A co mají říkat Rusové? Když mají i -30 😀 😀 , pochybuju, že nevychází ven.

Dnes si jdeme pro Hexu, zatím pa.

mauik83
17. dec 2009

heh, takže to bychom jako od ted až do března mělo podle doktorů trčet doma, jo??? 😠

emo - 😀 pochopila jsem 😀 no, tak ty ses nudila a já chcípala, žze pořád musim vstávat... 😝 doufám, že se zase brzo vrátíme ke kojení 1x za noc 😅 😀

spí, jdu venčit psa, brrrr... 😠

he, ten teploměr v kočáru je dobrá vymoženost, mě nenapadlo... 😀

emamamamu
17. dec 2009

no jako ja to taky nehrotim, jak uz jsem rikala, v Trinci je nejtepleji, kdyz je -5 a nikdy nikdo s deckama doma nesedel🙂

aktekram
17. dec 2009

Sluníčka, prosba. Včera se mi dostal do rukou formulář "potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku" - má mi ho potvrdit OSSZ, která mi vyplácí PPM. U mě je to Praha 8, pod kterou spadá můj zaměstnavatel. Kam to můžu poslat poštou??? Kde najdu přesnou adresu???

Tento formulář po mě chtějí při žádosti o rodičovský příspěvek, a mám strach že to v Praze bude trvat velmi dlouho tak to chci poslat co nejdříve.
Díky za odpověď.

bodkakroneisl
17. dec 2009

Akte ahoj... okresni sprava socialniho zabezpeceni je na Prahe 8 na tejto adrese : Trojská 1997/13a, 18200 Praha

Skus si ale pred tym zavolat tam pod koho presne spadas-ktory zamestnanec ta ma na starosti a adresovat to rovno jemu.

Pekny den

ivca08
17. dec 2009

Akte, ja uz to mam doma a resila jsem to tak, ze jsem to odnesla do prace a oni kdyz tam s necim sli, tak mi to tam vzali, nechali potvrdit a pak mi to poslali domu a mela jsem to do 3 dnu doma. Takže jestli od vas z personalniho tam obcas chodi, tak je to asi nejschudnejsi a nejrychlejsi.

kocanda2009
17. dec 2009

nazdarek tak ja taky hlasim kojeni v noci kazde dve hodiny - ale u nas asi celkem opravnene pac 3 dny jedl tak 4x za den a noc takze uz musi mit hlad chudacek muj malej nastydlej 😀

aktekram
17. dec 2009

ivca: to je prašť jak uhoď, personální mám v Praze 5 - Stodůlky
bodka: hmm, takže to jistí podatelna ☹

aktekram
17. dec 2009

bodka: na trojskou se nedá dovolat 😎

ivca08
17. dec 2009

Tak to je na pytel. Nicmene bych to mozna stejne zkusila domluvit v praci tak, ze jim to posles do prace a oni jestli tam chodeji, tak to tam vezmou (Me to potvrzeny pak z prace taky posilali postou a tam jim to vezl tatka), protoze kdyz to tam nekdo osobne prinese, tak je to hned, zatimco jinak to muzou zahrabat ve stovkach jinych papiru.

aktekram
17. dec 2009

ivca: to jsem si přesně myslela, dávám jim čas do března 😀 😀

aktekram
17. dec 2009

já taťku v tomto počasí po D1 nepustím 😀 😀

bibnka
17. dec 2009

Ahoj holky,

my noc kupodivu super, kojo v 8, o půl4 a v 7. Vyřizování na trojské nikomu nezávidím. Ten růžový papír jsem tam posílala na mateřskou, mám to jinak, protože jsem přecházela z rodičáku, a bylo to dílo. Jistě si na moje telefonáty vzpomenete 😠 . Teď potřebuju potvrzení o výši mateřské na hypotéku a musím tam taky. Už se těším.

Náš táta jel dnes do Zábřehu, bojím, bojím

marketka.27
17. dec 2009

Tak jsem zpět, vyřídila jsem velký kulový, mám přijít v lednu nebo v únoru. Kvůli té nové mateřské po Novém roce.
Jinak venku paráda, úplné Vánoce, je tam docela dobře, v kočárku mi neklesla teplota pod +2st, dítě spalo, pohoda. Myslím, že striktně dodržovat zákaz vycházení při -5st., jak nám poradila naše dr., taky není dobré, to jako máme držet děti celou zimu doma a potom, když bude někam opravdu třeba jít, tak nám chudáci ten šok nepřežijou. Chodíme dvakrát denně bez ohledu na počasí a dokud bude mít teplé tvářičky a nebude jí mrznout v kočárku, tak chodit budeme.
Náš taťka jede zítra do Košic, strach mám už od pondělka, ale po tom, co se děje na cestách od včerejška, je mi z toho nanic.

rpinguin
17. dec 2009

juuuj, vy tam mate taku zimu? tu mame dnes 2 stupne, sneh nehrozi, asi ani hrozit nebude, ani si nestazujem, inac by som ten moj povoz ani neutlacila 😀
a -5 °C a neist von? tak to by som skor nesla kvoli sebe, kvoli Matilde by ma to ani nenapadlo 😀 Som hrozna, ale ja som momentalne rada, ze sa dostanem von raz za den a na hodku, to mi staci uplne.
Market, ide len na vikend? Neboj, ani sa nenazdas a budes ho mat spät 😉

marketka.27
17. dec 2009

U nás na vršku bylo ráno -9 a teď je -7st. A sněhu taky docela dost. Mně zima moc nevadí, jen jsem kozačky vyměnila za pohory😀, ať se někde nezabiju. A sníh nám krásně vyčistil kolečka na kočárku 😀 😀 😀

Jj, v neděli se vrací. No jsou tak hnusné cesty, že se bojím, navíc poslední předsváteční víkend, to se půl světa přesouvá domů na svátky. Včera jsme jeli domů půl hodiny, normálně tu cestu jedeme sotva deset minut.

majamisutka
17. dec 2009

Tak jsme zpátky s Hexou. Domík ani nekříčel ani neplakal, byl statečnej 🙂 😵

Jinak váží 6650g a má 64,5cm 😵

Bodka, Daníkovi přejeme vše nej k svátku a posíláme pusinku 🙂

majamisutka
17. dec 2009

Market a v jaký máte fusak?

Já jinak mám teď přes kočárek i pláštěnku, aby na něj tolik nefoukalo.
Já jsem toho berana ještě nekoupila, ale až budu muset dát Domču do sporťáku (což bude nejspíš brzy), tak ho určitě pořídím, protože v tom sporťáku už asi takový teplo mít nebude 😒

majamisutka
17. dec 2009

A ještě nevím jestli o tom někdo víte, ale prej po očkování asi 2 týdny mají sníženou imunitu, tak aby něco nechytili...

marketka.27
17. dec 2009

růžový lodger bunker s kytičkama 🙂
O pláštěnce jsem ráno uvažovala taky, ale stačilo zakrýt boudu plínkou.
Tak aspoň k něčemu je dobré, že je naše Karin takový prcek, doufám, že mi v Navettě vydrží až do jara 🙂

bodkakroneisl
17. dec 2009

Akte este ma napadlo, ak teda mozem Ti pomoct tak, ze mi mozes poslat to co potrebujes dorucit na OSSZ a ja byvam blizko, zaniesla by som Ti to na podatelnu, dala oznacit, ze to prijali a poslala by som Ti to spatky. Ale neviem ci promtne, lebo ideme na sviatky do Krumlova.

aktekram
17. dec 2009

bodka: děkuju moc jsi hodná, není to zas až tak potřeba mám do března čas, ale kdyby to dlouho nešlo tak bych tvé nabídky využila (ale až tak v únoru). 🙂

bodkakroneisl
17. dec 2009

Jeej Maji mooooc vam dakujeme 🙂

emamamamu
17. dec 2009

holky myslite si, ze mam zazracne dite, nebo je nase zdravotnictvi postavene na hlavu? 😀 😀 😀 😀

bodko ja se ti normalne doted smeju, ze si sla do Acka poprve na Tamaru... 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre