V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

achalteke
29. dec 2009

Markét právě že nedělaj ...no já naopak začnu asi Šimka vozit na autosedajdě, páč se v kočárku vzteká že nevidí ven a v autosedačce je spokojenej a v klidu usne...zítra se půjdu poradit s pediatrou co ona na to 😉
Jo já se přežírala jako prase, taky to na sobě cítím 😝

achalteke
29. dec 2009
ivca08
29. dec 2009

Ahoj,
tak malej v noci radil, ma fakt nejaky gradovany prdiky ☹ a do toho kombinace s tou rymickou, takze spal sice od osmi do 2, ale pak byl prakticky vzhuru po hodine i min, tak uz jsem nevydrzela a prestehovala ho k sobe do postele, takze jsem k.o. Ja se s nim proste moc nevyspim, docela me utlacoval a roztahoval se a ja furt mela strach, abych ho neprilehla. Ted si dal 2 hodinky v kocare a vzbudil se se strasnym revem hlady. Je zvyklej si dat tu svoji obvyklou 30minutovku a najednou tohle 😀 😀 😀 Ted uz tu spokojene prdi pod hrazdou, tak doufam, ze je vyprdi vsechny a nejakej se mu tam zase nezarazi 😠

Ad kocar - my mame Firkon a jsem moc spokojena. Prijde mi, ze kvalita, za rozumnou cenu. Zadicka polohavatelny jsou. Je to takova kombinace trojkolky a ctyrkolky - predni kolecka jsou mensi, bliz u sebe a otaceci. Sedacka jde na to taky (to byla moje podminka).

ivca08
29. dec 2009

Posp: Kapucku na zip??? To nema ani nase Beco a to je novy 😀 😀 😀 A vlozka napevno?? To je nejaky divny, vzdyt tam pak musi hrozne prekazet.... Nenasila si ji tam napevno ta pani???

ewwe
29. dec 2009

achal a aka je tvoje pracovna napln?

a dve otazky, mala vsetko chyta lavou rukou, myslite ze bude lavacka?
a ked ju fotim s bleskom myslite ze jej to skodi na oci? asi ano, ze? 😎

rpinguin
29. dec 2009

tak som vas len tak preletela,
Matilda ma blbe noci, vzdy je nejaku 1,5h hore a vykecava sa a mlati rukami, som uplne nevyspata, ale dnes som si uz kupila 2 vecicky v Mangu a konecne nic deckam 😉 ja sa uz tesim na zlavy 😎
Market, ty si asi prvy polrok v 1975, ze? Ja som pri Lambade bola este osmacka na ZS, ty potom prvacka na SS....pospec, to s tou Eminou kacenou bolo dobre 😀 A v akom hoteli ste na Silvestra?
Ja som sama s deckami, chlap ma sluzbu, ale mi to nevadi vobec 😉

Inac, mne sa vobec nechce nosit ta Manduca teraz v zime, som akasi nemotorna s nou, sa tesim na jar 😵

Evi, ja fotim stale s bleskom, akosi sa nad tym nezamyslam, tak neviem. S tou lavou rukou este nemusi znamenat, ze bude lavacka, je to este skoro.

Achal, to Lipno je pekne 😵

ivca08
29. dec 2009

ewwe, malej taky do vseho mlati spis levou a spis se s ni trefi, nez tou pravou, tak kdyztak budeme levaci dva 😀 😀 😀

mauik83
29. dec 2009

jaký defekty? jako hovna??? 😀 😀 😀 my ještě žádný, tuk tuk 😀 autosedačku na kčor máme, je to 3kombinace... neprojedem dveřma do bytu ani do baráku, musíme otevírat druhý křídlo... nevejdem se do výtahu u tchánů a do dveří některých obchodlů... kočár váží skoro 18 kg 😖 ale jinak jsem spokojená 😀 😀 😀

my už dnes zase normálně kojíme a zatím dobrý, tak snad nás prdy opustily 🤐

akte - jak jde kojení???? 😉

natali1401
autor
29. dec 2009

caute zeny!
tak som volala lekarke tak ze tam s malou ist nemusim..ze jej mame vyberat tie sople a potom jej vytret nostek nasivinom a davat plienky mokre na postielku a vyvysovat matrac..
co sa tyka kocara..neviem ci sa zmestim do brany a do vytahu ale mam velke hebedo tak mozno ani nie..byvam v rodinnom tka to neriesim..tiez mam firkon ako iva a som veeelmi spokojna..jedine co mi vadi na kociku je ze strieska sa lepi na suchy zips a neni tam pevne pripevnena a takisto ze je na suchy zips aj ten dekel na kocar aby malej nefukalo..to mi dosta vadi..nejde to tam poriadne dat a to co sa opiera z toho dekla o striesku je nizke dala by som to vyssie aby jej nefukalo dnu lebo hento je o nicom.. ale inak super..
mauik..defekty nie su hovna ale prasknute koleso..vies ako na aute defekt..na bicykli.. to sme tiez nemali ale do hovna sme vosli..tatinko mal stastie ale aj on vosiel nohou hehe 😀

natali1401
autor
29. dec 2009

a tiez fotim s bleskom..ked fotim bez neho fotky su rozmazane..takze nic sa neda robit..musi to mala vydrzat.. 😅
a akurat sme minule vraveli s muzom ze mala vsetko robi lavou .. vsetko chyta lavou ze bude lavacka asi..ale ja som tiez lavacka tak ma to mat po kom

a este k lambade a ostatnym hitom..2unlimitid a podobne .. ja mozem..zboznujem tieto oldies a pospec u nas sa tie hity hravaju na oldieskach..by som mohla stale pocuvat..

mauik83
29. dec 2009

natali - aha 😀 tak tam jsme taky na nule 😀 zatím žádnej pícháč 😀 😀 😀

fotim s bleskem i předbleskem 😅

achalteke
29. dec 2009

Ewwe před mateřskou respektive nemocenskou jsem byla šéfrecepční, ale po mateřské bych se měla vracet na úplně jiný post 😵 😵 😵 😵

v příštim životě jestli budu mít děti si na mou duši koupim teutonii a quinny hodim ze skály 😀 😀 😀 😀 😀

kasenka228
29. dec 2009

My taky fotime s bleskem, jinak by z toho nic nebylo.
Holky, me se na rehabce vzdycky pta, jestli pouziva obe rucicky stejne, a ja myslim, ze jo. Nekde jsem cetla, myslim v tom clanku co posilala kdysi ema, ze v tomhle veku by jeste nemeli preferovat jednu rucicku, ale brat si vsechno do obou.

rpinguin
29. dec 2009

Achal, ale Hartan VIP je este lepsi, ma asi najväcsiu vanu 😉

kasenka228
29. dec 2009

O vane mi ani nemluvte, nam uz se do ty S4 Terka poradne nevleze, a to jsou ji dneska 4 mesice a ma "jen" kolem 6ti kil...

mauik83
29. dec 2009

ping - jakej hartan? to vůbec neznám... 😅
nela se teda do vany zatím vleze v poho, snad vydrží do jara... 😅

achal - pochlub se, na jakou?

achalteke
29. dec 2009

Ping to asi má ale mě se nelíbí 😅 teutonky jsou pěkný
Maui projektuje už se stáj s koňma v rámci areálu a já bych to tam měla pak ošéfovat 😉 no to víš - já a koně 😵 😵 😵 😵

natali1401
autor
29. dec 2009

no ja pre zmenu robotu nemam pretze mi dali zmluvu do konva tohoto roku ale som radA uz by som sa tam aj tak nevratila...hrozne nudna praca a teda rada by som si konecne nasla nieco co by ma bavilo a este aj nebolo tak biedne platene 🙂
inac firkony maju velke vanicky

achalteke
29. dec 2009

natali presne tak a dobre to zkombinovat se skolkou 😉

achalteke
29. dec 2009

natali ty umis slusne nemecky, ne? tak to v Blave zabalte a prestehujte se k nam - tady prace dost 😀 😀 😀 😀 😀 😀

natali1401
autor
29. dec 2009

neviem nemecky... marian vie perfektne jak rodnu rec..ja som na jazyky tupoň..alebo leniva sa ucit hehe 😀 😅

achalteke
29. dec 2009

aha, tak jsem si tě s někým spletla 😅

mauik83
29. dec 2009

acha - tak to bude parádička, což??? 😉

achalteke
29. dec 2009

No jasan. Maui tak mě napadlo - jak venčíš Bucha když seš sama doma? bereš Nelu s sebou nebo jak?

achalteke
29. dec 2009

Tak jsem byla popřát do září 2010 🙂

mauik83
29. dec 2009

achal - tahle situuace nastává pouze když jde K na ranní a to vyběhnu jen před barák na 2 min, když Nela spí a Karel s ním pak jde po poledni, aby se stihl i vykakat 🙂 😀

aktekram
29. dec 2009

Ahojky,
tak já jsem s kočárkem spokojená (od kolika peněz považujete laciný šmejd) ať vím do které kategorie se mám zařadit??? 😀 😀 😀 Nám chybí jen přehazovací rukojeť, ale jinak se vejdem všude. Teda u tchýně se nedostaneme do výtahu (jako), aby jsme nemuseli tahat kočár sebou 😀 😀 😀

aktekram
29. dec 2009

Mauik: díky za optání, docela to jde. Přes den kojíme po třech hodinách, jen jedno prso. První kojenou noc chtěla taky po třech hodinách tak to mě nějak zmohlo, takže večer v 20 hod. jí dávám z flašky odstříkané MM cca 170ml, spí až do 5hod a pak už jen kojíme. Vadí mi jen jedna věc, když malá dojí a pustí se, teče mi mlíko, jsem celá mokrá. Ještě to nemám vychytáno. Dávám ji odbrknout a potom se upravuju a jsem celá mokrá.
Je to paráda nemuset nic chystat, nic ohřívat, a časově je to skvělý.

amulet
29. dec 2009

Achal,
my máme teutonku a paráda. Ale polohovací korbičku nemá. Já myslím, že to není zdravé, polosed, ve kterém se dítě hroutí a ještě skáče po nerovném terénu, pro záda nic moc. To už je ta autosedajda lepší, tam mají záda podepřený. Ale úplně ok to teda taky není. Quiny se mi ale taky líbil. Co Ti na něm vadí?

achalteke
29. dec 2009

amulet vadí mi na něm malá korba (ale moje blbost věděla jsem že je malá už než jsem ho koupila) a to polohování myslim že není až tak od věci - třeba při rýmě bych lehce zvedlej trup prcka ocenila. Jinak quinny je super že je lehkej a má tu ruční brzdu a dobře se s ním manipuluje, jinakje škoda že trojkolky nemají přehazovací rukojeť a ještě je blbý že na sporťák se nevyrábí nánožník, ale údajně tam pasuje z casualu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre