V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lovelygirl
1. jan 2010

Tak Esterka usnula po šesté, ale tady to začalo bouchat hrozně brzo, dřív než stačila pořádně zabrat, takže začala pobekávat před sedmou a před osmou.. ale pak jsem si k ní lehla a usnula tvrdě.. přes půlnoc jsem jí uši ucpávala dlaní, cukalo to s ní pěkně 🙂 posledních pár dní ale zase se spinkáním zlobí, už spinkala až do šesti ráno a teď se začala budit v noci, povídá a zkouší si zvuky.. tak nevím, co s ní, jestli ji mám nechat..nebo nakrmit.. včera jsem ji zkusila nechat, ale asi po půl hodině už začala i brečet, tak jsem nevydržela.. nemáte někdo zkušenost? asi bych joi měla nechat, aby si zase nezvykla.. hlad asi úplně nemá, když dokáže spát 10 až 11 hodin..

pospecka
1. jan 2010

kasenka: 10dní 😀
achal: já perlivý nepiju vůbec, ale občas bych si dala fantu na chut nebo top topic. Ten si koupím.

aktekram
1. jan 2010

Krásné ráno,
rping: u nás setak naposledy krmí v 20 hod a pak až v 5:00
u nás se místo čočky vaří kroupy, stejné pořekadlo 😀 😀
jinak taky už jí všechno, zelí, luštěniny, mléko, čokoláda, 1 mandarinku denně a žádný problém

leonina
1. jan 2010

Rping já noční vstávání skoro neznám, koupu v šest a cca v sedm jde malá spát, položím do postýlky, pustím kolotoč a usne sama, nikdy hned, nikdy třeba až za půl hodiny ale spí až do rána. Nekojila jsem ani v porodnici v noci. Ale někdy taky máme bojkot, předevčírem mi řvala dvě hodiny v kuse a usnula mi až v náručí.
Já piju perlivý normálně a v pohodě.
Taky vám mrňousové cucají vaše prsty a ruce když je chováte? A ještě jedna otázka, když dáte děti spát nebo i přes den a máte je přikrytý peřinkou, taky si jí přetáhnou přes hlavu a schovávají se? Já mám kolikrát strach když malá takhle usne aby se neudusila ale jakmile jí peřinku odendám tak se hned vzbudí

rpinguin
1. jan 2010

zeny, akte, leonina, no mate to proste super, ale ja si nestazujem, hlavne je, ze je Matilda zdrava, nevieme, co je choroba a atb., takze aspon nieco 😉

aktekram
1. jan 2010

ewwe: závidím, já si dala jednu skleničku šampusu a dnes trpím, hlava bolí, žaludek na vodě, kocovina jak vyšitá, no jo rok bez alkoholu udělá divy 😀 😀

leonina
1. jan 2010

akte u nás u rok ujíždíme na rychlých špuntech a taky mám strach až si poprvé dám skleničku, ale těším se nato 🙂

pospecka
1. jan 2010

leonina: já dávám zdendovi plinečku přes očička, aby ho nic nerušilo a často si ji stáhne přes celou hlavičku, takže peřinku netahá, ale zkus tu plinku od čelíčka k očičkám a pusa bude volná.
rping: třeba se Mt. víc líbíš nenalíčená, tak si tě chce v noci užít. 😀

leonina
1. jan 2010

Pospec to jsem taky zkoušela, ale asi to neumím, protože mamka jí tam plínku dá a usne hned, jakoby se do ní zachumlá ale jakmile jí tam dám já tak jí odhodí.

pospecka
1. jan 2010

já jsem mu dřív tu plinku dávala přehnutou na trojuhelník jalo bryndák a on si ji chytl a pomuchlal a spal a ted mu ji dávám přehnutou na půl jako pruh přes čelíčko, aby si na ni kvyknul a jak začne přivírat oči, tak mu ji pomalu posunu přes ně a on spí.

ewwe
1. jan 2010

rping ale ked jej nevopcham teplomer tak ona sa nepokadi, rekord mame 11 dni, ale to som jej tiez dala teplomer lebo uz som sa bala, ona sa skratka sama nevie pooné 😒 a po kakani s teplomerom sa na druhy den pokaka sama a potom zasa nic cely tyzden, dr. nam odporucila polku celaskonu ale to nezabera, nezabera vobec nic, iba rurka alebo teplomer

achalteke
1. jan 2010

ewwe půlku celaskonu? To mě zajímá...tobě?

ewwe
1. jan 2010

akte 😀 😀 😀

ja davam malej plienku co pouzivame na utieranie po kojeni k hlave ked ju uspavam, ona sa hned za nou otoci a tvar si zabori do nej a fetuje ten smrad 😀 😝 , zo zaciatku som sa bala ze sa udusi, tak som ju strazila ale myslim si ze ma pud sebazachovy a ked by nemohla dychat tak sama tu hlavu otoci

leonina
1. jan 2010

mně říkala dr. že i 16 dní nemusí kadit, prý MM všechno stráví.

ewwe
1. jan 2010

achal nie, rozdrvenu polku celaskonu do caju, vody mlieka, kazdy treti den, ak by to zabralo potom znizit davku celaskonu na 1 stvrtinku

pospecka
1. jan 2010

ewwe: zkus mastný jídlo. Z. chodí běžně max jednou týdně a po kačeně se vždycky do druhýho dne sám vytentí. 🙂

ewwe
1. jan 2010

leoni viem ze nestravi lebo z nej tolko vyjde, a potom tlaci sama a este vytlaci kopec, ja len pod nou posuvam jednorazovu podlozku a ta podlozka je cela zas....

ewwe
1. jan 2010

mne sa zda akoby zabudala na kakanie alebo jej chyba reflex kakania, az ked jej tam trosku prestucham teplomerom vtedy si spomenie aha treba kakat a potom zacne sama tlacit a potom to uz ide ☹

no nic idem si dat nieco extra mastne do huby

pospecka
1. jan 2010

ewwe: v jaké poloze malá tráví den? Leží na rovným nebo ji posazuješ do něčeho? Ted nad tím přemýšlím a posledních x bobků Zdenda tlačil v sedě. 🙂

aktekram
1. jan 2010

ewwe: do smíchu mi není vůbec 😀 😀 😀

mauik83
1. jan 2010

posp - no nevim, asi si to nelajsknu, mi ted těch pár dní s prdama stačilo...

jsme ted byly venku a nikde nikdo, až na pochybný individua...

a nechce mi být v šátku, chjooo 😔

kde je wwcko? dlouho tu nebyla... 😕

leonina
1. jan 2010

Nám pomohl hruškový kompot

pospecka
1. jan 2010

l,.-*léííuýuěřřřřrttžýuzghbzutedčtddr fb c hb iuas

pospecka
1. jan 2010

Tak to bylo přání k novému roku od našeho juiniora. 😀

mauik83
1. jan 2010

posp - 😀 😀 😀 😀 😀 😀 originální 😀 to bude umělec... 😀

pospecka
1. jan 2010

mauik: nebo ajťák 😀 v rámci psaní přání se mu podařila na klávesnici cosi přepnout, tak mi to napsalo, že je okno připraveno ve verzi pro vývojáře a musela jsem před ctrl+alt+del ukončit úlohu a otevřít okno znovu. 😀

mauik83
1. jan 2010

posp- 😀 😀 😀

rpinguin
1. jan 2010

ewwe, mne dr. tiez povedala, ze takych 14 dni je ok, ked je na MM. A tu rurku alebo teplomer ti poradila ta dr.? Esteze mas dievcatko 😀 😀 😀 😝
Matilda ma zatial tyzden rekord, Maxik mal 9 dni, ale akosi som to nikdy neriesila. Sice ta nadielka potom za to stoji, ze vecicky ledva operiem, ale akosi sa mi to hnusi tam pchat ten teplomer. Ved pri merani teploty sa ho tam aj tak dost nastrkam 😀

pospec, ty vtipalku, ze nenasminkovana 😀 Dnes mam nahodou len krem na ksichte 😲

akte, len jeden poharik to bol? To si uz ako ja, nezavidim. Teraz len vodu! 😎

pospecka
1. jan 2010

rping: 😀 já nemám ani to. Dneska dlám malýmu gauč. Už podruhé mi snal v Beco, ale jen na 20min.

mauik83
1. jan 2010

se trochu nudim... 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre