V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

leonina
6. jan 2010

Majo je to bordel co nato jinýho říct

mauik83
6. jan 2010

co bylo ve zpávách? já zrovna koupala... 😅 my dnes dostali 1. dávku Synflorixu a pokud na něj nebude mít špatnou reakci, jdeme za měsíc na druhou spolu s druhou hexou... do každé nožičky jeden ďobanec 😔 😔 😔

emo, neboj se náušnic, nela o nich už neví 😉

a dnes nám přišla ofiko pozvánka na vítání občánků na 13. ledna 🙂

mauik83
6. jan 2010

..........zpávách..... 😀 😀 😀 😀

petrajurinova
6. jan 2010

Mauik, bylo tam o tom očkování proti pneumokokům. Že to doktoři neočkujou, protože je to blbě vymyšlené. Vakcínu mají nakoupit doktoři, naočkovat to dětem a až pak si mají doktoři dát žádost na pojišťovnu ať jim to zaplatí a oni se bojí, že jim to pojišťovny neproplatí. A ti doktoři, kteří se nebojí a vakcíny objednali, tak stejně neočkujou, protože jim tu vakcínu nedodali.

lovelygirl
6. jan 2010

Ahoj holky 🙂 jak vás tak čtu, budete dávat všechny tu vakcínu pneumokokovou? Já pořád váhám 🙂
pospec: my taky nemáme lodger 😀😀
vy máte všechny takové velké děti, mi připadá, a to jsem si myslela, že ta naše žížala je docela velká 😀

aktekram
6. jan 2010

systém je šílený, myslím že můžu na očkování proti pneumokokům zapomenout, prostě to nestihnem

marketka.27
6. jan 2010

Dobrý večer🙂

kasenko, tak to ti gratuluju, aspoň někde to funguje. U nás tedy ne. Byla jsem opět na dávkách st.soc.podpory podat si žádost, zas mi to nechtěli vzít, nakonec mi to vzali, sepsali jsme protokol o tom, že jsem poučena, že musím dodat ještě potvrzení o výši MD za leden 2010 a až to budu mít, tak s tím přiletím.

Jinak dnes v poradně 5700g, doporučeno dokrmování Bebou (koupili jsme, našemu zlatíčku opět nechutná, tak šla spinkat s pláčem☹ ), ukázala nám takové "cvičení", aby se začala převalovat na bok. Už se přetáčela, ale asi to bylo spíš dílo náhody, protože teď už jí to zase nejde. Na odpolední a večerní hysteráky jsme dostali homeopatika, očkování koncem ledna, čekáme na reakci po kalmetizaci, pneumokoka nám naočkuje, pojišťovna prý proplácí jen Prevenar, no to je jedno. Náušničky s očkováním. Nebo po, teď nevím.

aktekram
6. jan 2010

jdu spát, nebaví mě čekat až se kůň načte

pospecka
6. jan 2010

ťuk, ťuk, je tu někdo? Vůdce Al Kojdá konečně usnul, tak jdu pokecat a nikdo tu. ☹

lovelygirl
6. jan 2010

A nevíte, jestli to očkování má smysl? Jaké je riziko onemocnění, jaké jsou reakce na to očkování.. a tak.. budu vděčná za každý postřeh 🙂

rpinguin
6. jan 2010

Pospec, ja som tu, docitavam 😵

marketka.27
6. jan 2010

Já jsem tu taky, ale nemám nervy na toho kulhavého koně, ani jsem všechno nedočetla 😠

rpinguin
6. jan 2010

uz to vyzera, ze to ide, ja mam docitane, ale neviem, co mam napisat 😀

pospecka
6. jan 2010

lovely: B.je připravený k vyzvednutí. 🙂 A s vakcinou to těžko říct jestli to má smysl. Asi jako každý jiný očkování. Já mám zítra volat mudr.a jsem teda zvědavá co mi řekne. Chtěli jsme Synflorix, jak je možný, že proplácí jen Prevenar??? To tak trochu smrdí, ne? 😠 Říkala jsem si, že to asi význam má, když se pojišťovna rozhodla to proplácet, tak je to pro ně asi levnější než následná léčba a tak to k něčemu bude, ale pokud proplácí jen vakcínu od konkrétní firmy, tak bych řekla, že si nějakej ten papaláš nechal postavit novou vilku a zaletěl si na dovču někam do Karibiku. 😠

rpinguin
6. jan 2010

no a ja ockovania neriesim vobec, davam vsetko, co sa odporuca, ani neviem co to je a proti comu to vsetko je 😀

marketka.27
6. jan 2010

pospec, to o tom Prevenaru řekla moje dr., já tomu nevěřím, to by si nedovolili.

rpinguin
6. jan 2010

a Karinka ma dnes 4 mesiace, ze jo? A Beba jej smakuje? No asi ju musis fakt dokrmovat, Matilda ma o kilo a pol viac, mam 10-11 kojeni denne 😠 , co uz. Dnes som bola v jednom nakupnom stredisku s nou (v inom Bundeslande, kde nemali sviatok) a aj tam som musela v skusobnej kabinke kojit. A kupila som si "menzestraky" 😀 do ritky...v Benettone ich velkost 46 (cize nasa 42) 😠 , Pospec, takze ziadna slava to moje chudnutie neni 😢

rpinguin
6. jan 2010

zeny, ja to dnes balim, dobrou 😉

marketka.27
6. jan 2010

jj, máme narozky 🙂 Ani s Bebou jsme neuspěli, já už fakt nevím, co jí dát. Prostě se u toho strašně ksichtí a plive. V mrazáku už mám s bídou litr, to bude za chvilku taky pryč. Taky kojím v jednom kuse, už to ani nepočítám Nejvíc toho sní mezi 3,00 - 8,00 ráno, to jede prakticky nonstop, já u toho pospávám, to bývá nekonečné, vždycky chvilku zdřímne, škubne sebou a jede znovu.
Taky jdu, snad se koník do zítřka vzpamatuje 🙂

pospecka
6. jan 2010

Tak než jsem zase ukojila Usámu, tak jsem tu osiřela. ☹ Chjooo.
Rping: no jo Benetton a to jejich číslování, to mě vždycky tak akorát nas... 😀

lovelygirl
6. jan 2010

Pospec díky moc 🙂 jednak za B. a jednak za to rozumový vysvětlení očkování, tos mě zase pošoupla k rozhodnutí ano 🙂 no zítra jdeme na druhý pigáro, tak se rovnou zeptám 🙂

lovelygirl
6. jan 2010

prosím tebe, pospec, od kdy chodíte plavat? a to máte tu vanu nebo už bazén? 🙂

pospecka
6. jan 2010

lovely: děkuj až dorazí a budeš spokojená. Já doufám, že budeš, protože jsem se s ním loučila s těžkým srdcem a slzou na krajíčku. 😅 A plavat chodíme od Zdeňuškových 3 měsíců, měl na první lekci 3m a asi 2dny nebo tak nějak. Nehcápu moc tady ty pražský "plavání" na suchu, ve vaně (tím nemyslím Dortíka, to je u nás taky ty plavací tety, ale jak mi někdo psal, že kamsi chodí kde je malje jen ve vaně) atd., protože my od první lekce tatrdlíkujeme v bazénu. Malej má vodní plínku a plavky a různě tam s ním máváme ve vodě. Codíme do www.plavacci.com Je to i v Praze.

lovelygirl
6. jan 2010

No tak to by bylo fajn 🙂 mně taky připadá jako vyhazování peněz chodit plavat do vany, když jednak je tam to mimčo jen chvilku a jednak ti tak říkají, jak se o něho máš starat, to už bych asi měla vědět 😀
na ty stránky kouknu..
a jak to Zdeňula zvládá? Líbí se mu to? A kolik vás tam je?

lovelygirl
6. jan 2010

Tak jsem koukala, že v praze je to až od půl roku.. ale vypadá to fakt dobře, asi budem chodit.. ještě mě napadlo, to s tím dítětem může jít asi jenom jedna osoba, že? já to ještě nečetla podrobně 😀

pospecka
6. jan 2010

Bývá nás tam kolem 6-8 a plavací teta. První lekce byl v pohodě, na druhé chvilku plakal (měl hlad, bála jsem se ho nakojit před, protože v té době ještě moc blinkal, tak aby to tam nenahodil ) a jinak v pohodě. "plaveme" jen půl hodiny což je tak akorát. Ta teta furt zpívá a říká říkanky, tak je to celkem psina, ale zatím ho to moc nebralo. Za ten měsíc co jsme tam ale nebyli už se víc zajímá o okolí tak jsem zvědavá co na to bude říkat příští týden.

pospecka
6. jan 2010

lovely: v Brně jsme dostali "permanentku" pro zdeňulu, to jsem jako já+on a ještě jednu pro doprovod, takže můžeš vzít někoho s sebou, tatku, babičku, kamošku, kohokoliv, Třeba fotit. Můžete do vody s ním oba, ale zatím tam tak nikdo nebyl, doprovod vždycky sedí u bazénu a třaba fotí nebo jen kouká. Minule s náma (mnou+prckem a mou mamkou) hrozně chtěl jít i děda, tak jsem se ptala a prý může, že to nrvadí, jen aby tam prostě nebylo moc lidí v bazénku, tak jsem řekla, že chtěl jen koukat na břehu. 😀 Klidně může ve vodě s prckem tatrdlíkovat tatínek a ty koukat, to je fuk. Jen ten doprovod nesmí k bazénu v tom v čem přišel musí mít nějaký převlečení. Klidně kraťasy a tričko a pantofle. Nemusí do plavek.

lovelygirl
6. jan 2010

No skvělý 🙂 tak ti plaváčci jsou od nás pekelně daleko.. budu se muset poohlídnout po něčem blíž, to bych jela min. hodinu domů ☹ ty kurzy jsou asi nějak pevně daný, co? Coi jsem našla má pevné termíny.. budu se na to muset zeptat..

majdula
6. jan 2010

Ahojky, jen se vam sem na chvilu vterknu ze srpna, protoze koukam ze Pospecko chodite plavat uz od 3 mesicu do plavacku, ale to je nejakej slendrian, my tam s kamoskou psaly uz nekdy na podzim a bylo nam receno, ze v tom veku doporucuji jen vanicky a do bazenu se mame prihlasit nejdriv v 5-6 mesicich 😲 🙄

Jinak, kdo by chtel plavcit aspon ve vane a nechce v zime jezdit s prckem ven anebo si zvat plavaci tetku domu, tak kouknete na video co natocila jedna nase maminka z navstevy tety u nich doma 😉

https://www.youtube.com/watch?v=uc-SimabHis

a uz mizim...

lovelygirl
6. jan 2010

Dobrou noc, pádím do hajan 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre