V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

emamamamu
15. jan 2010

kasenko nemam vzit zitra Terku ven?

pospecka
15. jan 2010

emma: no ale někdo to do tý pračku musí strčit. 😖 😖 😖 😖 Představ si jak v těch luxusních hotelech perou hostům prádlo, že by to na ně nejaká ekoložka milionářka vybalila. 😀 😀 😀

joodi
15. jan 2010

Já jsem jinak jako moc ráda, že žiju v době deodorantů, supr vložek, tamponů, tekoucí vody a koupelny, splachovacího záchodu, dostatečného množství toaleťáku v obchodech 😀 atd..atd.. Jsem pro topení dřevem, větrné a solární elektrárny, tepelný čerpadla, třídění odpadu....tim určitě dokážeme víc, než vložkama 😅

rpinguin
15. jan 2010

teda, ze eklhaft....tu je to ekelhaft 😉
no u nas zaspavanie na 1 wow, aspon nieco 😀

emamamamu
15. jan 2010

posp to neznam ja si v Chorvatsku vzdycky prala majtky sama...😀
a myslim, ze tyhle zenske maji asi jine starosti, nez mit latkove vlozky...
mozna, kdyby me zajimala ekologie, tak je mam taky, ale ta je mi u ricit, pochybuju, ze ja jedna spasim svet....😀

joodi
15. jan 2010

Rpin, my taky říkáme lajntuchy prostěradlům, tépichy, šňuptychly... 😀

joodi
15. jan 2010

Kasenko, moje kamarádka když nemohla malou utišit, tak jí dala do autosedačky, šla před barák, dala jí do auta, nastartovala, a.......četla si a čekala až usne 😀 nebo taky objížděla blok 😅 .

rpinguin
15. jan 2010

no sranda, moja babka akurat fristikovat 😀

marketka.27
15. jan 2010

Zdravíme bibnku🙂, ať už řešíš cokoliv, přejeme brzký návrat do normálu. A klidně můžeš občas vystrčit nos z ilegality - i když neraeaguješ - tady je to teď nebezpečné, kdo nepíše, tak je šmírák 😉 Tak se opatruj a budeme se těšit🙂

kasenka228
15. jan 2010

Vyhrala jsem, aspon na par minut, prso cislo 7 nebo kolik zabralo. 😀 Jinak bydlime v panelaku, takze sousedi maji asi radost. Emus a kdyz prijedes, nechas mi tu Dortika? 2 kocary bys asi neutahla, vid??? Neee, delam si legraci, zitra mame doma tatinka, tak to zvladneme. Diky.

joodi
15. jan 2010

jo a štrikovat je pletení - je to tak nějak německy?

emamamamu
15. jan 2010

kasenko kdybyste si chteli udelat hezky den, tak se pro ni muzem po obede stavit a nekam ji vzit na prochazku...🙂

aktekram
15. jan 2010

Dobrý večír,
tož to je tady za téma, chuťovky 😝

jsem si u maturity vytáhla otázku, slova převzatá z cizích jazyků a celé potítko jsem vymýšlela.........a vymyslela jsem špajzka (spíž, kredenc - no prostě tam kde se uchovávají potraviny) nic lepšího mě v tu chvíli nenapadlo 😀 😀 😀

pospecka
15. jan 2010

Já taky třídím odpad a hlasuju pro větr.a sol elektrárny.
😀

aktekram
15. jan 2010

Ema: a nechceš přijet i k nám, aspoň na hoďku povozit 😀 😀 😀

kasenka228
15. jan 2010

My se zitra budeme chystat na hory, nakupovat jidlo, smazit rizky, balit. Ale fakt diky moc, vazim si toho. Ted uz to asi budu muset vypnout, drahy remca.

aktekram
15. jan 2010

My taky třídíme odpad, v popelnici u nás jsou jen podělaný plínky......... zbytek je na kompostu, u slepic nebo v plastech 😉

marketka.27
15. jan 2010

Emo, já bych potřebovala v příštích cca dvou týdnech denně vozit od 14.00 do 15,00h ...
kasenko, kam jste se s Terezkou vypravili?

petrajurinova
15. jan 2010

Emo, tak jestli přejdete na to UM, tak s těma langošema budeš moct něco dělat - cvičit ke zpevnění, při kojení se to nedá "ať nezkysne mlíko", jinak kdo si stěžuje na kozy, tak co mám říkat já, když před sebou tlačím vemena, které překypujou i z podprdy G, pomalu abych si na ně pořídila vozík.

Holky ty plíny, co jste tu dávaly odkazy - ta cena to je za kolik plínek? Za jednu? 😲 😲 No tak to bych musela vykrást banku, abych si mohla dovolit tohle nakoupit děcku na posrání.
A co se týká pratelných vložek (pro maminy), tak to snad nosily naše babičky ve svých panenských letech. Ne že bych měla něco proti vlastní krvi, ale tohle je trošku hodně krok do středověku.

aktekram
15. jan 2010

mňam řízky, dala bych si............... a to mi připomíná že mám vytáhnout maso z mrazáku pro zítřejší oběd

rpinguin
15. jan 2010

ozi, pamätam si na rustine, ze sme mali robit nejaky dialog a ku konco sa pozdravit....
ma nenapadlo hned Dosvidania, ale NA shledanou 😀 😀 😀
asi ako AKte 🙂
to bolo ale v piatej triede 🙂

zeny, dobruuuu, som ko, uz zasa meskam 2 hodiny 😠

aktekram
15. jan 2010

rping: 😀 já už ruštinu nezažila 😀 😀

lovelygirl
15. jan 2010

Petra: je to za jednu..
já se hlásím k látkařkám 🙂 je docela vvtipné spočítat si, kolik člověk utratí za jednorázovky nebo látkovky..

lovelygirl
15. jan 2010

emo, mám taky IB snap in one 🙂 jsem maximálně spokojená, hlavně se mi líbí, že do toho můžu dokoupit jen ty vnitřky nebo tam vložit úplně jinou plínu..

petrajurinova
15. jan 2010

Rping, těch poloněmeckých výrazů se v česku používá strašně moc a tady kousek na prajzské nebo na těšínsku hodně lidí mluví směsí češtiny a němčiny (na těšínsku - česko/polsko/německy). Viz např. šepflefla (naběračka), šnuptichl (kapesník), laintuch (prostěradlo nebo velká plachta), šrank (skříň), brutvana (pekáč - zpotvořenina z bratpfanne) a podobně.

marketka.27
15. jan 2010

akte, nemusíš si z nás starších - ruštiny znalých - dělat srandu 😠 😉
petro, šepfleflu neznám, rozšiřuješ mi obzory 😀

petrajurinova
15. jan 2010

Akte to jsi o hodně přišla, některé výrazy v ruštině jsou kouzelné. Zvlášť když se blbě vysloví. Např. u nás byla strašně oblíbená věta (vlastně dvě věty): "Kuda vy idjote?" (vyslovováno záměrně idiote), "Ja idju sprasiť vašu ženu." - překlad: "Kam jdete?", "Jdu o něco požádat vaši ženu.

petrajurinova
15. jan 2010

Lovely, před třema rokama jsme to propočítávaly se sestřenkou - já jednorázovky, ona látkové (ještě takové ty klasické tetra čtverce) + prášek na praní, elektrika, voda, čas strávený praním a žehlením a v konečném propočtu jsme došly k tomu, že rozdíl v konečné ceně při používání plenek 2 roky není nijak velký, ale ta prvotní investice do látkovek je docela pálka, když se to musí nakoupit najednou.

marketka.27
15. jan 2010

Když už rozebíráte látkovky a jednorázovky, je tu někdo, kdo doma látkuje a ven používá jednorázovky? Já teda dávám jednorázovku ještě na noc. Trochu jsem přes svátky látkovky flákala a dávala jednorázovky a od té doby pořád řeším nějaké pupínky 😠 , už je to teda dobré, ale vypadalo to hrozně.

mauik83
15. jan 2010

Ahoj, tak my byli na super večeři, tchán má narozky 🙂 (udělám vám chutě: hovězí vývar s játr. knedl., rumpsteak Dragan v pepř. omáčce slanina, amer. br., Birel, horké maliny s vanil. zmrzlinou a šlehajdou, latte bezkofeinové 😎 ), akorát jsme Nelu ukládali v 10 místo v 8, tak snad nám odpustí... 😅

majo - mák už jsem jedla a ničeho jsem si nevšimla, tak ale ji budu zítra radši sledovat 😲

jdu vás dočíst (už jsem v posteli, tak snad se mi dnes podaří zalehnout dřív... 😅 )

zítra jedem na chatu - bude tam tuna sněhu, se aspoň Buchoslav vyblbne! 😀

a moc nestíhám paralelní diskuzi na FB, se přiznám... k tomu srazová stránka na MK a několik na FB a už je toho zbytečně moc bych řekla... 😝 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre