V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

mauik83
6. nov 2009

Tak dnes maj v tanečních prodlouženou, příští pátek už jedu já... už teď se mi hrdlo svírá, když pomyslim, že budu bez prdelky několik hodin... 😔 Tak tu ted byla mamka, aby si osvěžila koupání mimča 😀

Dneska neměla prdelka moc doboru náladu (jako já), tak se moc nesmála, spíš mračila a brečela... ☹ Ale od půl 9 spinká, tak půjdu za půl hodky taky, jen co odsaju 🙂 a doufám, že se zase vzbudí ve 3 a v 8 - to je ideální 🙂

mauik83
6. nov 2009

mno, ping, to není novinka, že co doktor, to názor... 😠

marketka.27
6. nov 2009

Je rozumné se nechat naočkovat proti chřipce, když kojím? Co myslíte?

petrajurinova
7. nov 2009

Markétko někteří doktoři to vyloženě doporučujou - ale zase jako se vším, každý tvrdí něco jiného.

My jsme dneska měli celkem fajn noc - malá usla o půl deváté a vzbudila se ve dvě a v pět, no ale pak o půl sedmé vstával Bastík, vzbudil malou a jsme vzhůru všichni tři. Děcka už se tváří, že dál spát nebudou ☹

emamamamu
7. nov 2009

no mala dneska prekvapila, sla spat v osm, to zvladla do jedenacti a pak spala az do sesti a ted se probudila na kojeni a uz se smeje...diky bohu za tyto noci...😅 😅 😅

rpinguin
7. nov 2009

zeny, ja nechapem tu moju drzku, ona snad pred polnocou nezaspi. Mne uz oci klipkaju, uz je kakojena, lezim vedla nej a ona oci roztvorene a cumi a ked jej vypadne dudel, tak mrnci, drzim ju za hlavicku a ona zalomi niekedy o 00.30, o 23.00 posledne nakojena. Potom zaspala a na kojenie sa zobudila o 4.45.
Aj okupana bola vcera, ja uz neviem. Inac vsetko super, len to zaspavanie. Pospi aj vecer, ale take 10 minutovky.
Market, ja neviem, jeden poviem inac ako druhy. Ja sa nejdem davat. Ani cas na to nemam a do tych preplnenych cakarni sa mi nechce s dvomi deckami.

achalteke
7. nov 2009

Máme spurt...nespíme jen jíme a já jsem totál vyřízená 😝

mauik83
7. nov 2009

u ná se spalo jako poslední 2 noci - v půl 9 usnula (ani dudel nechtěla, takže jsem nemusela co 5 min chodit vracet... 🙂 ) a spala do 3 (to jsem ji kapánek musela budit 😅 ) a pak zase až do 8, ted si hrajem 🙂

achal - drž se!!!

na chřipku se očkovat nedám... to už by mě mohli rovnou oočkovat proti rýmičce... 😅

mauik83
7. nov 2009

začínáme mít jakeš takeš režim 🙂 tuk tuk 😀

kasenka228
7. nov 2009

Tak to my jsme total bez rezimu, jedeme dle ditete a to si dela co chce, kdyz uz v noci jakoze spi, tak ji behem par hodin snad stokrat kojim, proste zivej dudlik. 😅

role
7. nov 2009

Holky co jste z Prahy nebo poblíž: Nedáme někde sraz na kočárkování dokud není venku ještě tak hnusně?

kasenka228
7. nov 2009

role, ja bych urcite dala, kde bydlis?

role
7. nov 2009

Praha 10-Vršovice. A ty?

emamamamu
7. nov 2009

ja jsem Krc, ale dostanu se kamkoli🙂

kasenka228
7. nov 2009

ja jsem Stodulky, Luziny... a i kdyz se do metra bojim, tak to snad zvladnu nekam se dopravit. Tak holky neco vymyslete, my ted jdeme na navstevu. Zatim pa

emamamamu
7. nov 2009

tak Stromovka, Letna, Riegrovy sady, Krcsky lesopark?

akinom55
7. nov 2009

Ahoj žienky,
mám na vás jeden dotaz... už pár dni pozorujem, ako to decentne napísať, že našej maličkej smrdí z pusinky... ako si občas ublinke, niekedy i to natrávené mliečko, tak sa jej v ústach tvorí taký zvratkový zápach... máte to niekto podobné, resp. dajú sa jej nejako vyčistiť zuby 😀 ?

role
7. nov 2009

Ty Riegrovy sady bych brala. Prý tam je i nějaká pizzerie, která je přizpůsobená dětičkám. Sice máme ještě prťavý, ale aspoň se tam narveme s kočárkama, kdyby začalo třeba pršet.

lynn77
7. nov 2009

ja bych se taky nekdy pridala, jsem taky krc, metro je horsi, tak uvidime, jeste jsem s ni tak daleko nebyla 😉

role
7. nov 2009

Koukám, že Krč vede. Tak klíďo. Ale já nevím, kde ten lesopark je. Že bysme se sešli u metra Kačerov? Je to daleko od toho?

natali1401
autor
7. nov 2009

ahojky, tak marian siel kupit um ☹ 😒 😠 mala furt hisaci strasne pri prse..aktivne saje mozno 2min.potom je vo fazy nenutitivneho sania a furt mi bradavku vypluva a jaci, mika hlavou ako diva, nevie sa prisat a ked tak rev ..tak bud nevie tahat alebo tam nic nie je ale ked si pritlacim tak mi tecie niekedy aj strieka tka netusim..ale uz som nemala dlho ani pocit plnych prs lebo malo vytaha takym pitim ako praktizuje poslednu dobu a som uz zufala a nechcem ju nechat trapit hladom lebo sa koli tomu furt budi a je hladna lebo skoro nic nevipije z toho prsa..aspon si myslim tak marian kupuje nutrilon..uvidime .. uz mam objednanu odsavacku a cakam kedy pride a uvidim ked si odsajem ci mam mlieko a kolko mam..vcera som skusala rucne a to mi skoro vobec neslo..som si odlacila asi 10ml ani to nie 😒 ked ja ju strasne chcem kojit..no uvidime..ked pride odsavacka a ked bude mlieko a ona bude vymyslat tak volam domov laktacnu poradkynu nech mi pride pomoct alebo co...

akinom55
7. nov 2009

Natali to, že nemáš pocit plných pŕs je možno tým, že sa ti už vyrovnala ponuka dopytu... mne sa to tiež okolo mesiaca ustálilo, a hoci iné maminy tu píšu, že im to tečie a majú ich plné, mne to netečie a rozhodne ich nemám také plné ako na začiatku a i tak plne kojíme a malej to bohate stačí...takže nezúfaj, že ti prsia nepraskajú...skôr teda iba vyriešte to krútenie a vyplúvanie, skús možno tej laktačnej poradkyni zavolať skôr, ako začneš dávať to umelé mlieko....držím palčeky...

ewwe
7. nov 2009

natali a nemas nahodou tu laktacnu krizu, ze sa ti okolo 6-7 tyzdna tvori menej mlieka, treba len casto prikladat malu, ono to potom prejde ja som tak mamla 10 dni, a teraz uz citim ze sa mi prsia viac nalievaju

tak a malej vcera praskol ten pupak s hnisom co ma po ockovani, dnes to ma uz ovela mensie a zacina sa to hojit, tak som sa ukludnila

bibi78
7. nov 2009

natali, ja mam ten isty nazor ako akinom. ja by som na tvojom mieste zavolala laktacnu sestru hned, az ako uplne krajne riesenie dala UM. po skusenosti s lahkym tahanim z flase a sytym UM uz mala nemusi chciet tvoje prso... 😖 . skus vsetko mozne este pred UM! 😉 drzim palce 😵

lynn77
7. nov 2009

natali, souhlas s holkami, nejdriv laktacni poradkyne, na umelaka je casu dost, neboli ji brisko? zkus ji nechat odrihnout a pak za chvili prilozit, urcite nemas malo mlicka kdyz ti strika ,kdyz si zmacknes a tece a odsat nemusis nic, z toho si neber priklad ,nekdo proste neodsaje s odsavackou hodne, deti umeji pry vypit vic z prsa nez odsavacka. Hlavne prikladej a laktacni poradkyni zavolej hned, oni prijdou casto jeste ten den, vedi, ze to je horka vec... ta kdrzim palce

luskata
7. nov 2009

Ahoj Natali, mne mala robila to iste - napisala jednej holke tu na MK, vola sa annag a ta mi dost pomohla. Tazko zistit, preco to mala robi, moja kvoli tomu ze ju boli brusko - tak som to robila tak, ze akonahle sa zacala jedovat, tak som ju odstavila a prilozila znovu o 20-30 minut, zase pila 3-4 minuty a zacala sa krutit, a takto som to robila niekedy kym nezaspala. Sice sme tak kojli aj 2 hodiny v kuse, ale priberala mi normalne. Teraz to robi niekedy tiez, ale to ju uz nechavam nech si sama vypyta. Hlavne jej prsnik nenut ked reve, mohla by ho potom zacat odmietat. A urcite sa spoj s laktacnou poradkynou. Inak ja som malej tiez dala UM z flase lebo uz som nevedela ako dalej, ale ona nic nevypila, takze az tak hladna nebola.

emamamamu
7. nov 2009

Natali laktacni ti poradi a vysvetli ti, co se deje a proc to mala dela...🙂

jolky muzem dat teda Krcsky, ale ja bych rada kamkoli jinam.precijen tam jsem kazde dopoledne a uz mi leze krkem..😀

kasenka228
7. nov 2009

Tak Stromovka nebo Letna?

bibi78
7. nov 2009

natali, este doplnim luskatu, je to v babatkach tema dakujeme annaq.napis jej rovno do ip, ozve sa ti hned 😉

lynn77
7. nov 2009

stromovka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre