V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kocanda2009
9. nov 2009

dobre dopoledne 😀 😀 to se mate ze se muzete srazit, ja jsem jeste na nikoho nenarazila...snad casem
Damianek se taky prohyba, kdyz ho dam odrihnout tak misto aby se spise stulil do klubicka a oprel si hlavicku tak uz od zacatku tu hlavicku strka dozadu a chce vsechno videt.porad sebou hazi takze se vetsinou spise poblinka nez ze by si odrihnul....no ale uz v tom mame svuj system takze si obcas i odrihne
Prsticky uz nasel - teda ne ze by si asi nejak moc uvedomoval ze jsou jeho a ze by si je prohlizel ale uz prisel na to ze se to da cumlat....vcera v noci jsem to pozorovala poprve a dneska uz si tam ten palecek cpal kdyz vcas nedostal prso..Dudliky odmital - teda spise se vzdycky zatvaril ze co jako s tim ma delat at si to vezmem zpatky a neotravujeme...takze proto uz si asi nasel prsticky 😀

pospecka
9. nov 2009

Dobré poledne, na jednu hodinu jdeme k paní doktorce a máme "slíbený" očkování. 😅 Po TBC máme ale ještě ranku nezhojenou, tak snad to paní mudr. odloží. Zdenda nemá (můj odhad) ještě ani 6kilo, tak bych byla radši, kdyby se to posunulo. Připadne mi šílený, že má dostat stejnej "virovej" nápor jak těžší děti. Tak zatím pa, zkusím se večer ukázat a napsat jak jsme dopadli.
p.s.právě se od Zdendy ozval hlasitej bublavej výbuch, tak jdu asi ještě drhnout prcku. 😀 Snad to stihnu.

bibnka
9. nov 2009

Ahoj,

konečně se hlásím z domova 😉 🙂 😀 .

S tím očkováním , já si myslím, že je lepší to neposunovat až za rok. Robinek byl naočkovaný v 5,5 měsících a zvládal to úplně v pohodě. Tomášek má tu ranka dost ošklivou, takže podle mě očko ve třech měsících rozhodně nehrozí. Ale ta hexa je dost šetrná. Já jsem teda docela proti tomu, aby se dětem dávala hexa i prevenar současně. To je teprve záhul 😠

No nevím, nevím s tím zítřejším srazem. Robinek má dneska teplotu, takže sedíme doma. jestli ji bude mít i zítra dopo, máme po výletě 😔

mauik83
9. nov 2009

Ahoj 🙂

achal - co ten spurt? Už dobrý???

U nás je režoim zhruba takhle:

Vstáváme po ranním kojení - to je zhruba kolem 8, pak je většinou vzhůru, ale není pravidlem, pak kojíme v 11h, pak většinou spí, pak kojíme v 14h, pak jdem ven (to prospí), pak kojíme v 17h, pak se ji snažim udržet vzhůru, kolem půl 8 koupem a hned pak papáme a usínáme - někdy zabere hned u prsa, někdy až o chvíli dýl. Buď spí bez dudáku hned a to je v poho, nebo s dudelem a ten chodíme tak hodku max 2 vracet do papule, než vytuhne uplně a nechybí jí... ale celou dobu je ve své postýlce sama v ložnici. Na kojo se budí většinou kolem 3 a pak spí až do snídaně - kolem 8 (někdy v 7) 😀 To spaní a nespaní přes den nemá ještě rytmus, to si dělá jak chce, ale když spí moc dlouho, hlavně k večeru, tak ji budim, aby nebyla přespalá a malátná... 😀 Jinak už skoro týden to funguje, že večer brzo zaspí 🙂 (a ne jako před tím, že byla do půlnoci vzhůru...). Prdíky nás teď taky netrápí, ťuk ťuk. Jsme spokojení 🙂

Co se týče úsměvu - řehní se už pěkně, hodim foto 🙂

a ručičky - už 2 týdny ví, že je má, ale neprohlíží si je ani si s nima nehraje - cpe je do papule, ale palec je málo, nejraději celou pěstičku... 😀 😀 😀

pospecka
9. nov 2009

bibn: já jsem se rozhodla Prevenar nedávat vůbec a tu hexu jsem chtěla "odložit" jen tak o pár měsíců. No uvidím jak dopadnem. Jdu oblíkat a letíme. pa

emamamamu
9. nov 2009

a u nas je resim od osmi matematika, pak svacina - vetsinou chleba se sadlem, jdeme na gymnastiku, obed - segedin, nebo suche z nosa, latina, potom spanek na tri minuty a dvacetdva sekund, letime na arabstinu, pak krasojizda, cteni, psani, pocitani a jdem spat, koupeme se v sobotu v potoce 😵
posp tak at to maleho moc neboli, jestli na t dojde dneska... ☹
achal skoda ze neni pasak mala je stripterka, mohli to dat dohromady.... 😀 😀

petulig
9. nov 2009

😀 tak to zavidim maui ten rezim.u nas nehroz.Vecer akurat t kupane sa snazim dodrzat ale zaspi i ked ona chce.niekedy polhodka niekedy aj dve.Ako si to dokazala? a ked su vase drobce hore su potichu ?lebo moja tak hodku vydrzi sa rehlit ked ju zabavam a potom je uz unavena a ruci 😖

bibnka
9. nov 2009

A co se týče režimu, u nás je to docela jednoduché. Dodržuju večerní koupání o půl osmé, pak nakojit a nocík do postýlky. tam usne jak kdy, vstává mezi 2 a 3 a pak po 3 hodinách. Definitivně kolem sedmé a pak nespí celé dopoledne , pokud nejdeme ven. Dává si jen tak 2x 20 min a potom jdem kolem 3 na procházku, tu prospí celou a někdy pokračuje i doma třeba i do té půl osmé, kdy budím na koupání. A pak zase nanovo 😀

bibnka
9. nov 2009

jinak se řehtá na všechno, co kolem něj projde, je to náš malý šťastník, jak říká MM 😉 😵 . Ručičky ještě neobjevil, skoro vůbec nepase, je docela veliký, často se mě dožaduje, abych mu něco zpívala, když zrovna nemám čas,ale je náš a úžasný 😉 😵 😵 😵 😵

achalteke
9. nov 2009

My Hexu odkládáme až okolo roku (tedy mám kvůli tomu schůzku ještě s mudrou), mě osobně tedy hexa přijde jako přežitek, malej se mi na takové očkování zdá fakt ještě malej...

Maui spurt to nakonec asi nebyl, jen byl zrovna asi nějak žravej, jinak já kojim víceméně co 2 hoďky, max. 2,5, vyjmečně 3....já teda nějak nepoznám na šimdovi že má hlad.....mám návštěvku, pic 😉

kocanda2009
9. nov 2009

mauik - take zavidim rezim..ja kojim ted snad kazdou hodinua a pul pres den a porad se mi vzteka..nevim jestli ho boli brisko nebo to je tou rymou
ema - a tu arabstinu se ucite doma nebo chodite na kurzy? 😀

kocanda2009
9. nov 2009

se teda na to ockovani taky podivam kdyz uz jste vsichni rozhodnuti....ja jeste ani nevim co vsechno existuje ☹

bibnka
9. nov 2009

Já kojím přes den, když je vzhůru max po 2 hodinách, výjimečně po 2,5 😉 , ale tahá jak šílený, takže za 5-7 min je po akci

rpinguin
9. nov 2009

tak rezim u nas veskery zadny 😀 , cez den revy, ked nevylozim na balkon alebo nejdem spacirovat, vecer to iste do jednej v noci....no veselo, Ema aj u nas tak, az na to, ze nekupeme v sobotu, ale len po posrati sa. U nas sa kaka hadam kazdy 4.den a to tak riadne, ze vtedy kupem, takze este aj kupanie je nepravidelne 😀 a zijeme. Vcera sme boli v pizzerke s babami a ich detmi (vsetko stari ako Maxik) a dosli o 21.30 a pohodicka, co mam doma sediet, nech si decka zvykaju.....co sa v mladosti naucis- v starobe ako by si nasiel 😀 😀 😀

bibnka
9. nov 2009

rpin 😀 😀 😀 😀 😀

olalka
9. nov 2009

tak u nas uz trosku rezim mame, aspon ja mam taky pocit.
rano vstavame dost skoro- okolo siestej, papame, prebalujeme, hrame sa pod hrazdickou, okolo 8.30-9.00 uz mrnci, a trie si ocka, takze zoberiem na ruky a ona hned zlozi hlavku na prsia a spi. ulozim do tatinovej postele, spi tak polhodiny a to jej je malo, uz poznam, potom je urevana az do dalsieho spanku, tak laham k nej a podavam dudlik. zobudi sa sice aj desatkrat, ale pospime tak dve hodky.
zasa sa kolotoc opakuje, okolo 13.30 ideme spat do kocika, bud na prechadzku, alebo na balkon, to zaspi, este kym ju vopcham do fusaku 😀 . vonku pospi aj tri hodky.
potom papame, pohra sa chvilocku, k veceru je viac mrzuta, tak sa vela nosime a do kupania o pol osmej da este taky 20 minutovy spanok na rukach. kupkanie, papanie a manzel uspava. zaspi okolo 21.00 a v noci sa budi medzi 3-4, napapa a spi do tešj siestej max.
este preds dvoma tyzdnami sme mali vecerne revy, spavat chodila aj o polnoci. citala som niekde na nete, ze vecerne koliky vrcholia medzi 8-10 tyzdnom, ako prisiel ten 10 tyzden fakt sa to skludnilo a poreve len obcas.

olalka
9. nov 2009

a rucicky uz tiez objavila, ale tiez iba na strkanie do pusy 😀 inak s hrazdickou sa uz hra krasne, na brusku je nerada a malokedy, ale hlavicku drzi pekne, tak ju netrapim, ked to nema rada.
inak s tymi ockovaniami, my ideme uz buduci tyzden, to bude mat 12 tyzdnov. ja som este nepocula, ze sa to da aj odlozit 😒

rpinguin
9. nov 2009

ja prave pozeram Superstar zo vcera, konecne mam aj niekoho kto sa mi celkom lubi...a Chodur to nie je 😀 😀 😀 , uz to nemozem pocuvat, ked kazdy za nim tak pali 😝 ,
ta mala Stara sa mi vcelku lubi, vsade mi vadi bud vyzor alebo spev, u nej to akosi sedi. Chodur ma super spev, ale vyzera strasne 😀
A Jandova sa naozaj prefarbila?

role
9. nov 2009

Takže děvčata, co když bude zítra počasí jako dnes? Kde se teda sčuchneme? A kdo bude kapitán výpravy? Abych věděla komu kdyžtak volat nebo psát, kdybysme uvízly v tramvaji.

olalka
9. nov 2009

podla mna mala Jandova iba parochnu a vobec jej to nepristalo, cierna je lepsia 🙂

mauik83
9. nov 2009

no nevim, jak se to povedlo, najela si to tak nějak sama, jenom já jsem pořád špekulovala, v jaký časy budem kojit, pže v 6 ráno se mi vstávat nechtělo... 😀 No a najednou koukám, ty dny jsou si nějak podobný... 😀 😀 😀 Ale zase tak pravidelný to není, jak to vypadá - ven jdem, kdy potřebuju něco koupit nebo zařídit a ona si spí, jak chce, jen ji občas budim naa kojení a navečer, aby pak spala po večeři... (budit poradila mudra). Jinak musim říct, že je strašně hodná - pláče jen když ji něco trápí, jinak má dobrou náladu, tak kouká na kololo, nebo na hrazdu nebo na strop... 😀 nebo si povídá a nebo usne... 😀

petulig - pokud si s mimčem hraješ a ono pak už začne být umrněné nebo si mne ručkama oči, tak je unavené a nech ho prospat... apon 20 min nebo jak bude chtít a jak ti to vyhovuje (těsně před ukoádáním do postýlky bych ho nechala jen chvíli, přes den klidně at si chrupne dýl).

No co, jdu rychle nakrmit, už mi usíná... 🙂

bibi78
9. nov 2009

my mame tiez rezim, ale kazdy den iny 😀 . no, zalezi kedy sa zobudi a tak sa teda aktivity posuvaju, ale v podstate sa snazim s nim robit to iste. ranajky, potom asi 15-20 minut pod hrazdickou, kym sa ja naranajkujem, potom uz len nosenie alebo chvilku vibracne kresielko, kym si dam rychlu sprchu. ked je hore, tak papa castejsie, takze o 2 hodiny uz papame a to vytuhne pri kojeni a zlate casy, ked som ho iba prelozila do postielky, teraz sa vacsinou zobudi a to ho tam davam aj 3 krat. ked sa zobudi ideme von, vacsinou sa vratime okolo 6, potom papame a kazdy 2. az 3. den kupeme.

inak, "trosku iny blog" o vychove deti pre tie, ktorym nerobi anglina problem:
http://parentingbabytosleep.blogspot.com/

no obed mame za sebou a maleho uz hrazdicka po 5 minutach nebavi 😖 , tak idem vymyslat nieco...

bibi78
9. nov 2009

a este nieco, asi som uplny magor, ale neviem ako si vytvorit dalsi pod-album, nechcem davat Dominikove fotky spolu s tehu fotkami. vdaka 😉

emamamamu
9. nov 2009

tak my pres den mame rezim ala spime, jime, kakame, prebalujeme, hrajeme si....a tak porad dokola, jen v rznych obmenach...😀
ale uz jsme is objednala z netu bicik a jen co prijde, tak zavedu rezim, ze se z toho mala pos.re... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ping mala uz docela obstojne usina u nas na rukou, napriklad vcera uz v deset...!!!!😀 😀 😀
kazdopadne nenechat vyrvat, houpat, zpivat, byt proste s ni, nejak ji zabavit, odvest pozornost, ale rikam to zbytecne, pac nejsi jebnuta, ze bys to nevedela...😀

mauik83
9. nov 2009

na hexa jdem 22.12. a včera jsme na netu vybrali náušničky 🙂 ouška nám píchnou po novým roce... 😔

mauik83
9. nov 2009

pár fotek:

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

a opovažte se napsat, že to je SMÍŠEK !!!!! 😠 😀 (moudří vědí! 🙂)

právě jí vypadává dudel, jak se na mě kření, hehe, je to prdel...

jdem ven, CZest

mauik83
9. nov 2009

ty fotky jsou ze včera 😉

olalka
9. nov 2009

mauik krasne nausnicky, my mame podobne 🙂 tiez kvetinky

mauik83
9. nov 2009

olal - ukaž 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre