V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lovelygirl
30. dec 2009

Tak já asi půjdu do hajan.. snad se ema ozve, co dál.. mějte se krásně a dobrou noc 🙂

lovelygirl
30. dec 2009

No príma, to nás čekají pěkné věci.. ale jednou to stejně přijít musí 🙂 říkám si, že dobrý na tom bude to, že bude moct z kočárku koukat v sedě ven, nebude se nudit 🙂 nevýhoda, holt nás to bude stát spoustu energie.. 🙂

pospecka
30. dec 2009

lovely: a výhoda: spotřebovaná energie znamená kila dole. 😀 Dobrou, už taky jdu. Jen ještě schovám do lednice mlíko co se mi podařilo odstříkat. 🙂

leonina
31. dec 2009

Ahojky, dlouho jsem tu nebyla, nějak jsem nestíhala 🙂,občas jsem vás četla v mobilu ale to nemůžu reagovat, tak teď jsem konečně sedla k netu a přečetla aspoň poslední tři stánky.
Emo: Váhou to asi nebude, já hubená nejsem a mlíko mám jak vodu, kamarádka je vychrtlá a má na mlíku vrstvu smetany. Nám se osvědčil dávat čaj.
Majo: Natálka taky trpí na záněty, osvědčily se nám kapičky Kanamicin - jsou to antibiotikové kapky, dávají se pět dní a běhěm 2 dní to bylo dobrý. Teď když vidím že tam zase má nějaký náběh na zánět, nebo jí začne oko slzet tak vytírám Opthalmo Septonexem a je to dobrý. Jinak důležitý je vytírat oko jakoby zvenku k vnitřnímu koutku, infekce se většinou drží tam a když se to dělá obráceně tak se roznese po oku a může se to dostat i do druhého, tak nám to bylo řečeno Dr.

achalteke
31. dec 2009

Emo no každopádně až se vrátíte domu dávejte zase místo Aventky tu TT a taky bych možná zkusila dát čajík nebo vodu, kolikrát myslim že šimon vřeští hlady, kozu nechce ale 100ml vody vypije a spokojeně usne, taky bych zkusila jíst více sladké, mlíko ji osladíš a tobě to neuškodí....jo a jestli se ti nedaří odsát, co máš za odsávajdu, ony různé různě makaj, zkus si třeba od někoho z pražand půjčit jinou než máš a zkusit to s tou, zkusila bych dát ve flašce dorce MM a uvidíš jak se k tomu postaví...

No my balíme a odjíždíme k našim, ani ne tak kvůli malému tomu je to zatím myslim buřt, ale náš pes z toho mívá psotník, loni jsme ho nacpali sedativy, letos nemáme

achalteke
31. dec 2009

A máme novinku: šimon začal strkat jazyk mezi rtíky, nejen že brutálně slintá a ale vydává zvuky jako když startuje auto a nebo si s autíčkama hraje, takový jako brmbrmbrm, je to strašně vtipný a dělá to skoro furt 😀 😀 😀 😀

lovelygirl
31. dec 2009

Já bych zkusila odsávat ručně, je to přirozenější stimulace a když se to naučíš, můžeš pak stimulovat to prso přímo před kojením a stříkat jí to rovnou do pusinky.. nebo mě ještě napadlo potřít si bradavku něčím, co jí chutná 🙂 jestli třeba dáváte sabíka nebo lefax.. nebo to UM..

leonina
31. dec 2009

Achal Naty taky pořád někam jezdí, brmbrm..... 😀 😀 😀. Nevím kdo se tady ptal nato posazování, malá to taky dělá a když jsem tady měla paní na plavání tak říkala, že když jde sama ( přitahuje se), tak je to dobře a posadit jí, že si cvičí hlavičku a zádový svaly, ale když jsme byla na 3M kontrole u Dr. tak ta řekla v žádným případě, že je to špatně tak nevím 😖

petrajurinova
31. dec 2009

Ahoj.
Nějak koníka nestíhám. Onemocněla nám Isabellka, takže k tomu chaosu co tu vytváří Bastík s Peťkou a manželem, musím zvládat ještě každou chvilku trápit malou odsávačkou a nutit ji polknout kapky proti kašli, které ji vůbec nechutnají. Teď všechny tři děti koukají na pohádku, tak snad jim to chvilku vydrží a já stihnu dočíst aspoň část toho, co jste nadatlovaly. 😉

achalteke
31. dec 2009

Lovely to je fakt já kolikrát při ručním odstříkávání toho odstříkám víc než odsávačkou a to stříkání do pusiny taky praktikujem když nechce čapnout bradavku 😉
Leon no náš malej to začal dělat taky, hlavně v klubíčku když si na mě hoví tak se pořád přitahuje i v leže někdy

petrajurinova
31. dec 2009

Lovelygirl, náš Bastík se sám snažil přitáhnout do sedu asi ve 2,5 měsících, ve 4 se posadil bez problémů sám a v 6 se postavil a začínal chodit, ale to je hyperaktivní exot od narození. Isabellka se už taky zkouší pár týdnů do sedu přitáhnout a doktorka mi řekla, ať ji nechám pokud to zvládne sama, ale po půl minutce ať ji zase položím, že tím trénuje zádové a krční svaly.

Já si nemyslím, že množství a sytivost mlíka nějak extra souvisí s tím kolik čeho vypijete. Při Bastíkovi jsem pila hodně všeho - melty, vody, kojo čaje... a mm mu nestačilo a museli jsme dokrmovat um, teď vypiju za den hrnek melty, hrnek kojo čaje a maximálně litr vody a uživila bych kojením i trojčata - furt musím používat vložky do podprdy a při kojení si na kozu z které malá zrovna nepije dávám plínku, jinak by bylo od mlíka upatlané všechno jak to samo teče.

aktekram
31. dec 2009

achal: s námi se Petruška taky začíná dorozumívat, otevře pusu dokořán jako na smích, jazyk ji klesne až dolů ke krku, a jak se jí naplní pusinka slinami začne dělat gr gr gr gr gr gr gr, puse ji sliny přeskalkují, strašně ji to baví, jen mě to nejde ji napodobit. Taky se tomu strašně smějem, a ona pořád dokola, nejlépe v posteli v 5:30 po krmení 😀 😀 😀

emamamamu
31. dec 2009

paudon devcata, mala chtela jist, tak jsem se tak zabrala do toho kojeni, az jsem usla s ni...😀
trosicku se raduju, protoze od osmi vecera nemela nic jineho, nez prs, tak to snad nebude tak zhave a jako bonus spala po MEM mliku tri hodky 3x v noci, coz je uspech oproti dvouhodinovkam...🙂
ale nerikej hop...to ja jen tak...🙂
lovely jsem z Krce🙂 a ty?
Dorka taky dela to s tim jazykem, hrozne ji bavi, kdyz ji lechtaji bublinky na rtech 😀 😀

lovelygirl
31. dec 2009

No super, emo🙂 já myslím, že tvoje radost a její snažení je ta největší podpora kojení 🙂 já jsem ze Strašnic..

emamamamu
31. dec 2009

lovely no obcas zavidim zenam, ktere nad kojenim vubec nedumaji a koji jeste ve skole😀
snad to bude dobry, celou dobu jsem si predstavovala, jak krmim z lahve a fakt jsem se za to stydela 😀 😀
my chodime s prazandama jednou tydne ven na prochazku, nechces se k nam nekdy pridat?

lovelygirl
31. dec 2009

Esterka taky bublinkuje 🙂 a hlavě zkouší vydávat zvuky na tisíc způsobů.. hlavně po ránu, když je pěkně vyspinkaná 🙂

achalteke
31. dec 2009

emo paráda, tak snad jen malá krizička 😉

emamamamu
31. dec 2009

achal striham metr a modlim se, at fakt do pul roku (minimalne😀) vydrzime..🙂 hezke, jak se mi meni neustale ty prani..do konce sestinedeli, do tri mesicu, ted do pul roku..snad nakonec neskoncim u do osmnacti😀

kasenka228
31. dec 2009

Emo, hlavne ten posledni vylet se vyvedl, vid? Tak to jsme kazda z jineho konce Prahy. My jsme ze Stodulek. Vitam Lovely. 🙂 A zase mizim.

lovelygirl
31. dec 2009

ema, já myslím, že málokdo nedumá, já už taky přemýšlela jeden čas nad flaškou, pořád jsem se obviňovala, že jsem selhala.. a pak jsem se zařekla, že si bebu nekoupím ani do zásoby, aby mě to nelákalo, prolila spoustu slziček, jak to nejde, a pak to najednou šlo 🙂

lovelygirl
31. dec 2009

do terénu na prochajdu vyrazím ráda, kam chodíte? :-d

mauik83
31. dec 2009

ahoj lovely, zdar děvčata! 😉

emo - tak snad to bude OK! Jinak sladký doporučuju, já se nežinýruju a na mlíku mám tu smetanu, jak tu někdo zmiňoval a nela prospívá víc než dobře a chutná jí... Asi jen 2x se nám stalo, že se v 11h dopol nepřicucla - nechtěla jíst, asi neměla hlad, to kojení úplně vynechala a jedla zase až ve 14h... 🙂

Jinak Neluša taky dělá bublifuk, ale co se nám líbí asi nejvíc je, že už dlouho dělá takový kchchchchch... nevim, jak to popsat, trochu u toho "vrčí" - je to její způsob mluvení 😉 a včera po večeři, když vycucla druhou kozenu, se na mě otočila a začla na mě házet cukrbliky, tak mě omyl pot, že nebude spát, ale usla 🙂 sama z bdělého stavu 🙂 vrátila se nám naše hodná holčička 🙂 a po půl hodině ji vzbudil prdík, tak jsem ji rozbalila, rozsvítila lampičku a ona se otočila na bok, nohy si zarazila mezi šprucle a ručičkama mydlila do hraček a do mantinelu... Tak jsem ji tak nechala asi 20 min, pak jsem ji otočila na zádíčka, zavinula, zhasla a byl klid 😀 Kojo ve 3 a pak až ráno v 8h 🙂 I am so happy!!! 😀 😀 😀

leonina
31. dec 2009

Lovely Naty je narozená taky 10.září a kde jsi rodila?

rpinguin
31. dec 2009

zeny, tak mne sa vsetko posrala, spala som hadam 2h v kuse. Nemam problem kojit kazde 2h, ked potom zaspi, ale ak si zacne mrmlat a vydavat zvuky a to trva 2h a potom na hodinu zasa zaspi a potom uz je rano a doleze Maxik o 6.45, tak to uz fakt nedam. Zda sa mi, ze v strede postele medzi nami uz nema miesto, do postielky mi je ju zle davat, kedze tam sama nezaspi v noci, takze sa asi vystahujeme zo spalne do obyvaku, ked sa chlap vystahovat nechce. Pre hodinou sa zosrala az na krk a to som ju tak pekne obliekla 😠 a teraz spi. Sorry, som sa len potrebovala vam vyliat 🙂
Maui, nech ti to vydrzi, stastna to zena 😉

natali1401
autor
31. dec 2009

ahojky..co sa tyka beca..marian to studoval na USA strankach a tam bolo pisane ze ten pociatocny druh beco bol stiahnuty z obehu pretoze nepresiel testami a bol nevhodny..ze dieta z toho mohlo vypadnut a neviem co vstetko..tej je teraz spravene to beco 2 tie su nezavadne..
EMUS: co sa tyka tvojho problemu..tak ja som mala presne to iste..len si hovorim ze mozno keby som sa nenechala malej hysterickym revom obmakcit tam mozno kojime ..tak ta obdivujem ze zvladas zatial..u nas to bolo to iste.. ze proste rev..dala som flasku a bolo dobre..a bolo jej jedno ci je tam UM alebo MM..proste jej to viac smakovala z flase ako z prsa pretoze to lepsie tieklo .. a ona nechcela sat..iba na zaciatku ked to tieklo jak najate a ja som mala prsa naliate inak nechcela..proste som to vzdala potom..a myslim ze to nebolo mojim mliekom, alebo niecim ale Megankou pretoze ona bola leniva si to proste z toho prsa vysosat..ona chcela aby to lahko tieklo..a to jej ide iba z flase a tak mame odvtedy spokojene babatko..teda az na to ze v noci sa bude kazdde dve hodiny a pyta si papat ale uz som si zvykla..ostatne som este nestihla docitat tak idem na to..

jaaaaj a k tomu becu..sme pisali kamosovi co sa ma vratit z ciny ze ci nam to tam nekukne...vsak v cine je vsetko nie? :D tak to tam vobec nezohnal ze jedine co tam maju pre deti su nohavice s dierou medzi nohami pretoze tam deti nenosia plienku a rovno seru a stia .. dobre co? 😀

achalteke
31. dec 2009

hm tak Posp podle toho co Natali píše je to jasný - je to to první beco

No je vidět že v Číne se jede masivně bezplenkovka - paráda, ušetří za plínky a děti se neválí ve svých výkalech 🙂. Natali Megan se i na UM budí co dvě hoďky? to jsem myslela že děti na UM jsou na tom líp, ne teda celou noc, ale ne zas co dvě hoďky 😅

natali1401
autor
31. dec 2009

ema tak mna si podporovala nech si z toho nic nerobim a potom tu napises ze by si sa hambila za to jej davat na verejnosti z flase.. 😅 🙄 to je teda vazne podpora zien co nekoja..nie preto ze by nechceli ale to nejde .. tak ma neser .. ja tiez nie som nadsena ale nic na tom nie je hamby podla mna..tak si to uplne znechucujes to pitie z flasky a teda ked si to tu citam tak ma to mrzi este sto krat viac ze nam to kojenie nevyslo..ale nic v zlom.. 🙂

natali1401
autor
31. dec 2009

aj nasa robi bublifuk aj robi to co pisala mauik kchhh a slinkami si tam grr robi alebo co to je..a doteraz robila auuuu a take a teraz to zmenila a robi inak a uz to dost predlzuje.. tie jej "slová"

no achal..aj ja osm si myslela ze vydrzi dlhsie..len u nas je to naopak na prse aj vydrazala nie vzdy ale teraz je to furt rovnako..ide spat..niekedy o osmej..niekedy o deviatej..a hore je jak hodinky vzdy presne o 24, 02, 04, 06, a potom bud osem alebo sedem alebo niekedy spinkame aj dlshie ako kedy...

lovelygirl
31. dec 2009

Leonina, rodila jsem u apolináře, ale teda nic moc ☹ kde ty?

achalteke
31. dec 2009

natali nic si z toho nedělej já se zas trochu stydím když tasim venku nebo někde prso, protože jsou prsa a prsa a vemena, takže asi tak 😉 a když na mě každej civí tak mi to zrovna příjemný neni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre