V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

rpinguin
7. jan 2010

zeny, vy to mate take suprove, ja len pevne dufam, ze budem odmenena niekedy v dochodku 😀

rpinguin
7. jan 2010

dobrou vsetkym, tak aj ja idem.... pospec, mas tady spek 😀 😀 😀

aktekram
7. jan 2010

rping: můj manžel je nejmladší z dětí, letos bude mít 30 a tchýně má 70

aktekram
7. jan 2010

tak dobrou noc maminky 😉

pospecka
7. jan 2010

akte: taky dobrý. Já nikam s babičkou nechodím, ale ty dvě by si určitě rozuměli. (bab. je teda už 76, ale na tohle je mladá dost.)
rping: neboj, v 18ti Mat. i Max vyletí z rodnýho hnízda a nebudeš se muset o ně starat a přijedou až na otvírání závěti. 😀

marketka.27
7. jan 2010

Dobrou, vyrábím Um, protože zas mám tak akorát velký kulový, tak to nějak pokombinuju UM + MM 😀 Očekávám každou chvíli probuzení mého zlatíčka.

rpinguin
7. jan 2010

no s mojim pracovnym nasadenim toho moc teda nezdedia 😀
zeby som aj ja dala este jeden porod v 40tke? 😀
tak padam 🙂

aktekram
7. jan 2010

pospec: by jsme je mohli seznámit, moje tchýně strašně ráda čundruje, měsíčně projedou v benzínu 4000Kč. A bacha stále chodí do práce, a můj tchán má 58 roků 😀

aktekram
7. jan 2010

rping: má tchýně vychovala 4 děti (1 dceru a tři syny), ale můj manžel má od loňska tři bratry (ségra se nechala přeoperovat)

pospecka
7. jan 2010

akte: babička má po repasi kyčli, shodil ji pes a už moc nechodí, tak je furt doma 😒 . A ten třetí bratr to je mazec.
Už jdu konečně taky na kutě, dobrou

petrajurinova
8. jan 2010

Ahoj. Včera jsem na PC neměla čas a teď dočítám a dočítám a snad to ani nemám šanci dočíst, drbny. 😅

Acha, k včerejší otázce, jestli už se nějaký miminko umí přetočit na bříško. Isina to zvládá, ale jenom když je úplně nahatá, takže se jí to povede, tak 1x za den, když ji převlíkám a přebaluju. Poprvé se jí to povedlo den před štědrým dnem.

Holky, s kecama o zavádění příkrmů u plně kojených dětí mě neštvěte, do mě MUDra hučí při každé poradně ať kojím co to jde a že by bylo fajn vydržet jenom s kojením do 7 měsíců.

Mauik, ruka v puse a slintání neznamená zuby. Kdyby se chystaly zoubky, měla by sytě červené a trošku oteklé dásně, pokud je má růžové na zuby to není.

Tak jsem dočetla do strany 208 a musím s mladým do školky. Zbytek dočtu až se vrátím 😎

petrajurinova
8. jan 2010

No, jsem zpátky ze školky, jdu dál dočítat včerejšek. 😅

Emo, ten názor, že je nejdůležitější vypiglovaný byt a děcko prostě musí počkat až maminka naleští zrcadla a podlahy bohužel není jen v rovině babiček. Jedna z mých sestřenic se tím taky řídí (ať si děcko cvičí plíce) a pro švagrovou je taky důležitější vyluxovaný koberec a vyžehlené prádlo, než aby se nějak věnovala dětem (to jim raději strčí rohlík do ruky a posadí je před TV).

Majo, stejně se s příkrmama srovnáš podle děcka. Některé ochutná ze skleničky a zaboha nechce vařené a do jiného zase to z té skleničky nedostaneš ani násilím. Pro Bastíka jsem vařila doma na doporučení doktorky z mražené zeleniny Bonduelle, že prý má nejpřísněji sledovaný obsah těch chem látek.

Emo, bataty jsou sladké brambory, když to dáš miminu, tak ti normální brambor nebude chtít jíst.

Kocando, když bude potřba srážet horečku, tak klidně třetinu toho čípku uřízni nožem, nebo kup Nurofen sirup (pomerančový), ten děcka polykají snáz než panadol nebo paralen.

emamamamu
8. jan 2010

POSPECKA je maaaaaagoooooooorrrrrrrr 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

a jestli budou Hostice, tak jedu, vezmu to cestooou k Prootiviiinu, neb trvaa hodiinu, brrrr 😀 😀

rpinguin
8. jan 2010

ema, no ja som hned vedela, ze ty budes ZA 😉
dobre sme si vcera podrbali, aj na lokalitu vaseho stretka sa prislo 😉
kukla si marketkine fotky alebo jej ich uz zmazali?

akte, tak ta tvoja tchyne nema chybu, ona ma 76 a on 58? wow, takze ta je teda rioadne IN 😀 a ta tvoja nova svagrova je uz uplne preoperovana? Ma uz kozy a pindur je prec? 😀

emamamamu
8. jan 2010

ping nestihla,,,,ale brasna od tchyne me pobavila hodne 😀 😀 😀 😀
no dyby byyyl Bavarov, co jsou Vodnany...do Hostic musime 😀 😀 😀

ivca08
8. jan 2010

Ahoj vespolek,
to je neuveritelny, co tady stihnete vecer naklofat. Ja nejpozdeji v deset uleham, abych aspon neco naspala.

Posp. Zdenulik uz se zase nastehoval k tobe do postele? Sikovnej kluk 🙂

Ad. sraz - my bereme. Sice jsme preferovali neco se sportovnim vyzitim, ale toho je uuuzasny 😀 😀 😀

Akte - u vas v rodice musi byt veselo 😀 😀 😀

mauik83
8. jan 2010

pěkně jste včera podrbali 😀 😀 😀

jinak nevim už, kdo psal, at dám psovi nažrat, tak neee 😲 by pořád blil a s.al... musí se nejdřív srovnat... ale pořád na nás kouká, proč mu nechcem dát ☹ a celej den nepil, tak jsem mu večer dala trochu z flašky, ale bránil se, jak kdybych mu chtěla dát ciankály... 😝 Karel je dnes celej den v práci, tak mi mamka ve 2 přijde pohlídat a pojedu s ním na veterinu na tu injekci 😔

jinak k doktorům s Nelou chodim sama, pže je Karel většinou v práci, ale ve středu mu to vyšlo, tak šel na očkování s náma (zvědavej jak Pospec 😀 ), ale spíš aby pohlídal kočárek - je tam mini čekárna a navíc je pro 2 doktorky, tak se maj kočáry nechávat na chodbš, což se bojim 😝 ale skoro nikdo tam nebyl, tak jsme dali kočárdo čekárny a šel s náma i do ordinace. No každopádně kdyby tam bylo hodně maminek a dětí, tak by ho samotnýho napadlo čekat venku 😉 a pokud ne, vylifrovala bych ho já 😀 😀 😀 na náušnice s náma teda šel taky, ale to jsem si já vyžádala 😉 😅

na vítání občánků jdem ve středu a příbuzných tam bude asi 10 + my 3 (jsou to nejbmližší - rodiče, babička, ségra s rodinou - 3 děti) - ale my je zvali, tak nám to nevadí 😉 jinak naše rodina si taky přezdívá Hujerovi 😀 pže nás je jak rezatejch mravenců 😀 😀 😀 😀

a ted ráno, když jsem Nelu rozbalila ze zavinky, aby se prokopala a protáhla, tak mě za chvíli volal Karel, jestli jsem ji otočila a já že ne - byla naštorc postýlky... 😀 a řehotala se na nás 😀 😀 😀

emamamamu
8. jan 2010

jo a jsem zjistila, ze krizova je treti hodina ranni....😅

ivca08
8. jan 2010

Tak mladej opet naplnil plinku. jeste ze to byla posledni dvojka, jinak by se chudal asi vy.... z podoby 😀 😀 😀

Jinak jsem vcera zkusila rozmrazit 100ml z mrazaku a dat mu to po vecernim kojení a ani za boha... Ted jde o to, jestli nechtel to zmrazaku, nemel uz hlad nebo proste nechce flasku, coz je u nej dost mozny. Mel ji akorat nekdy zacatkem rijna, kdyz mel spurtika a dokrmovala jsem ho MM, co se mi vzdycky povedlo odstrikat a od ty doby nic a dudlika taky moc nebere. To jsem zvedava, co tady s nim bude tatka 18. delat, jdu vecer do divadla, tak tu budou cca nejaky 4 hodky navecer sami ☹ ☹ ☹

marketka.27
8. jan 2010

Ahoj, po noční dávce UM spala Karinka jak pařez, vzbudila se ráno sice na kojení, ale hned potom zase usnula. Spala tak tvrdě, že nám vyděsila taťku, že nedýchá. Tak snad si na tu chuť zvykne a bude mi to pít místo v noci večer, a budu mít dítě značka Ideál 😀
U nás chumelí jak na Vánoce, ale to asi všude. Chystáme se na procházku. A potřebujeme lyže na kočárek 😀

emamamamu
8. jan 2010

holky myslite, ze to bude neco blbeho, kdyz stoji jen tolik a je to 100% vlna uvnitr? 😕 😕 😕 😕 😕
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=28537486&tab=2

mauik83
8. jan 2010

emo- to nevim 😝 a proč chceš další fusak? je Dorce v Lodgeru zima? 😕

mauik83
8. jan 2010

emo - v kolik jdete na ty náušničky? A píchnout nebo nastřelit? Budeme na vás myslet!!! 😉

pospecka
8. jan 2010

Ahojte ve spolek, tak mi z Hoštic zatím neodepsali. ☹
ivca: on už u nás jednu dobu bydlel, když měl večer ty plaklací nálady, tak jsem si ho uspávala v posteli a to jsem měla ještě takový nadšení, že je se mnou, že jsme si ho v posteli nechávali do rána, byl mnohem menší. Pak jen od ranního kojení a teď tak bojuju proti UM a navíc mi krásně usne. V postýlce bývá hodinovej cirkus a flaška a tady mu dám kozu, on pije, u toho vytuhne, já se nenápadně vypařím a spí. Když zakňourá, dám prso, on dvakrát zatahá a je zase tuháček. U nás ale bude max. do 7.2. to bude mít půl roku a pak zase povalí zpátky a dostane nějakej ten příšup.
ema: fusak nevím. Já jsem vyndala svůj Casual a dala mu tem taakovu teplou dětskou deku co dostal malej od tety, když byla v Polsku na výletě mám ji dvojitě, pak ho tím ještě přikreju a je to v pohodě.
market: tady taky chumelí, na 12hod jdeme na očkování, tak jsem zvědavá jak tam dojedeme, navíc jsem pak chtěla aspoň dvě hodiny jezdit, aby se prospal (předpokládám, že to bude jak po hexách, že bude spinkat jak Růženka) a v tomhle počasí teda nevím. To naše sidliště je samej kopec a u nich cedulky: cesta se v zimním období neudržuje. 😖

aktekram
8. jan 2010

Krásné ráno,
od rána si zpívám

https://www.youtube.com/watch?v=WZAaZIE1EmA

rping: krásně si to domotala, má tchýně má 70 a tchán 58 😉 , připadá si o 20 let mladší 😀 😀 😀
Švagrová kozy nikdy moc neměla ale dole ji asi zašili a udělali pinďoura (já to nikdy detailně neřešela) 😀 😀 😀

Ivca: víc než veselo

kocanda2009
8. jan 2010

akte - teda ta brasna je fakt husta 😀 😀 😀, musim rict ze my mame hodne dobre babicky a dedecky, do niceho nam nijak moc nekecaji,nepletou se.....jen tak jemne...jsem stastna 😀 😀, cekaji az my sami je nekam pozveme nebo se stavime
petra - dik za radu
tady napadlo snehu ze asi uz tuhle zimu nevylezeme ven....
v noci jsme chvili kojili po 2 hodinach ale rano prekvapil....jsem se aspon trocu vyspala
vecer teda zatim nekrmime z lahvicky ale zjistila jsem ze proste vyzaduje druhou veceri okolo 9te hodiny, kdyz tam to mliko je tak proc mu ho nedat, aspon si prsa ulevi...

kocanda2009
8. jan 2010

no uz musim zase jit, dite rve, neumi samo usnout tak mu jdu pomoct....

pospecka
8. jan 2010

koc: Damča teď bude spát? To já mám službu až do večera s pauzou po očko.

petrajurinova
8. jan 2010

Tak nám se mladá vyspinkala a musím do obchodu. Sněhem kočárem neprojedu, tak jdu vylovit ze skříně klokanku (pro naprosto nezdravé nošní) a Isabelka se do obchodu ponese.

emamamamu
8. jan 2010

ja myslim, ze za tu cenu by byl super ten fusak na hory do sani...😀😀
v lodgeru ji zima asi neni, kdyz ji vytahuju uplne spocenou😀
jdem uz..nastrelit☹
achjo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre