V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

pospecka
8. jan 2010

petra: tak si hlavně vezmi nějaký pořadný boty, ať někde nespadnete. 😕

rpinguin
8. jan 2010

pospec, no Matilda teda spi, ona cez den nema problem zalahnut a spat, to len v noci strajkuje, ale kolkokrat si hovorim, ze ju cez den nedam, ale to nejde, ked chce, tak chce.
akte, no ja vravim, si uz aj mozog vykojim, ked pisem same bludy, ale tchyne sa nezda, idem este kuknut tu fotku s tou kabelou, aby bolo pocas dna co na smiech 😀

pospecka
8. jan 2010

ema: neboj Dorka je šikulka. To nastřelení je vteřina a za chvilku nebude vědět, že se něco dělo. My za chvilku vyrážíme na očko. 😒

rpinguin
8. jan 2010

do hajzlu, prave mi tu zvonil domovnik, ze nemam nechavat tie kolesa od kocara pred dveami, ze su to vsetko unikove cesty, ze by sa to skomplikovalo atd. atd. , ze ma len upozornil....do frasa, preco su Nemci taki poriadni? No do chodby tie kolesa teda nedam, zasere mi to vsetko 😀 😠

pospecka
8. jan 2010

rping: no a pak Ti v noci čumákuje. Zkus ji nějak přes den udržet vzhůru. Ale jak to teda netuším. 😅 Možná dej Maxíkovi krabičku s cukrovím, ať ji zabaví příkrmem. 😀

ivca08
8. jan 2010

Tak my jsme byli na obci, pani starostka volala, ze jsou fotky z vitani, tak sel mladej do Beca, protoze s kocarem by to asi neklaplo, navic bych ho musela nechat pred uradem a to ani nahodou. No a vyndala jsem novovlozku 😀 😀 😀 v kombineze uz se mi tam fakt nevesel 😀 😀 😀 Jinak perlil, cestou tam usnul (5 min.) tak se probral, pozdravil pani starostku a cestou zpatky zase usnul. Prskla jsem ho v kombineze jak byl do loznice do postylky a zatim mi nic pres vysilacku neposila,tak snad spi...

Kurna a uz jsem to zakrikla.

pospecka
8. jan 2010

ivca: ty´s mu neotevřela okno, že? 🙂

ivca08
8. jan 2010

otevrela, ale prd platňoš 😒 😒

pospecka
8. jan 2010

Ach jo, malej usnul u kozy a já už nás musím začít vypravovat. To jsem zvědavá jak dlouho nám ta cesta bude trvat. 😖 Pospec mi voilal, že musí títra připevnit ohrádku k saním, kdybysme jeli k babičce, tak at máme jak přepravit malýho. Babička bydlí na opačné straně sídliště. 😀 Odpo se ho zeptám jestli seznal nějaký malamuty nebo soby. 😀

mauik83
8. jan 2010

tak už chumelí i u nás... ráno vv půl 8 ani vločka a teď... 😝

pospecka
8. jan 2010

mauik: my jsme tady jak za polárním kruhem. Na chodnících je tak 6-8cm. To bude jízda. 😠

pospecka
8. jan 2010

A co Bafi? už může papat?

kocanda2009
8. jan 2010

pospec - jj dava si pulhodinovy spatek okolo 11te 😉
petra - a to se nebojis ze s ni spadnes? nam se to pred barakem silene klouze, mestsky architekt tu vytvoril umele kopecky a na tech chodnicich se bojim s kocarkem natozpak abych ho nesla, ale jinak v obchode jsou vzdycky nadseni kdyz mam maleho v satku 😀

mauik83
8. jan 2010

posp - ještě nee, ve 2 jedem na veterinu, tak uvidíme, co nám řeknou... 😝 a asi vyfásnem spešl konzervy... 😝

kocanda2009
8. jan 2010

jo ted by se sane hodili...jenze je mame u prababicky v lanskroune a nez je dovezem tak uz zase nebude snih na silnicich....nechame to na pristi rok...
u nas chumeli uz od vecera...vsude bilo, ale my jsme si prave kvuli snehu poridili jist ykocarek abysme projeli
ping - taky jsme v minulem byte meli napsano ze na chodbu nic nesmi, vetsina to dodrzovala, pak se nastehovala nova pani, nacpala tam kytky a pri stehovani gauce jsme ji je trochu ponicili...jeji chyba a od te doby uz tam vsichni strkaji vsechno. tady jsou chodby plne botniku a momentalne bob a sani, obcas o ne zakopnu kdyz pres maleho nevidim...ale nejak mi to nevadi, taky bych si to do bytu nedala kdyz bych nemela kam

marketka.27
8. jan 2010

Jsme zpět z procházky, je tam nádherná chumelenice, po sídlišti lítají lidi na běžkách, o lese ani nemluvím, paráda. Miluju náš kočár, absolutně s ním nemám problém ani v hlubokém sněhu.

Jo rping, jsi v Německu, co naděláš, se divím, že tě přišel upozornit osobně až teď🙂

kasenka228
8. jan 2010

Bre rano... u nas noc zase na prd, od 23 do asi 1:30 vyrval...tak jste me s tim hladem tak nahlodaly, ze jsem dneska dopolko vystrelizovala odsavacku a jedinou lahvicku co mam (Nuk - darovana, bude dobra???) a ze teda na noc neco odstrikam, kdyby zase bylo psycho a ono mi to jako na potvoru nejde! 😠 😒

kasenka228
8. jan 2010

Pardon, ono uz neni rano, co blbnu? 😀

mauik83
8. jan 2010

taky si vaše děti cpou všechno do puusy a vztekaj se u toho??? Nela si zrovna ted cpúe hračku a děsně u toho nadává... asi jí to nechutná... 😅 co s tíím?

mauik83
8. jan 2010

mě už taky moc nejde odsávat...

mauik83
8. jan 2010

jo a s tím hladem jste mě včera tak vystresly, že když mi tu po kojení brečela, tak jsem rozmrazila 70 ml a zkusila jí to dát, ale nechtěla, takže hlad to není...

rpinguin
8. jan 2010

koci, no o topankach mi tiez vykladal domovnik story, ze su ludia, ktori tam maju 12 parov a upratovacka to nemoze umyt a potom sa ludia stazuju, ze zle pucuje 😀

mauik83
8. jan 2010

tak ted zrovna to hlad byl 😅

ivca08
8. jan 2010

😀 😀 tady jsou vsichni vystresovany z hladu a oni se deti jen tak bavi.
U nas to 100% hlad neni, vcera jsem si to jeste overila. Rekla bych, ze ho budi prdiky, vetsinou se strasne krouti a pak si u kojeni nebo prendavani do postylky silene prdne a usne

kasenka228
8. jan 2010

Terka taky prdela o 106....
Kde jsou ty casy, kdy jsem za 5min vytahla 170ml....a vylila do drezu... 😅

rpinguin
8. jan 2010

no mne to odsavanie ide, teda si myslim, kedze ked chcem odsat, tak kojim cely den len z jedneho prsa a vecer odsajem to naplnene a uz to ide rychlo 🙂

mauik83
8. jan 2010

ping - jenže my musíme kojit pořád z obou... prostě jí asi jedno nestačí... nebo je to zvyk...

natali1401
autor
8. jan 2010

jeeeezisi zeny vy ste toho nadatlovali 😀
ja som dnes bola malej u lekarky pre fenistil kvapky..lebo rano sme jej tahali tie sople a sla krv dost 😔 tak som volala ze to uz ma od 25teho a ze torobime ako kazala a furt to neprechadza tak ma chuda az podrazdenu sliznicu z toho tak mame davat kvapky ..ale pozret ju nechcela ..ze staci ked pridem ja..naposledy bola pocuvana na prvej poradni dobre nei? 😠 no som zvedava kedy jej to prejde.. uz ma to dost sere...

inac som vcera objednala hryzatko tommee tippee take jak davala odkaz neiviem kto..a este cumlikoveho maznacika lebo furt pcha ruky pred usta a vytahuje dudu a vsetko tak snad jej to ruky zamestna a objednala som jej uz aj ohradku 🙂 nech mam postovne zdarma a aj tak to budeme potrebovat...aspon myslim 😀

pospecka
8. jan 2010

Tak jsme zpátky z očkování. Sněhu jak vy Himalájích a na celým sídlišti si uklizečky samoozřejmě řekly, proč dělat něco co se nemusí, takže jsem natrefila na jeden jedinej odhrabanej chodník. Hotovej tankodrom. U nás před bar. jsem byla už tak nasr. že jem šla do kočárkárny, vzala hrablo na sníh a udělala aspoň cestičku k našemu vchodu.
Jinak teda z očkování proti pneumokokům paní doktorka udělala očkovací párty, protože na mě hned po příchodu vybafla, že mu rovnou dá i tu třetí hexu, ať to má malej za sebou. No, tak jsem řekla, že jsem se s ní chtěla zrovna domluvit jestli by nešlo dát hexu a pneumo zvlášť (měla nám to píchat dohromady v únoru), tak mi řekla, že je to zbytečný a bylo to. Frk do jedné nohy, frk do druhé a šlo se domů. Jen mi řekla, ať vydržíme tak 10min v čekárně, kdyby byla nějaká reakce 😨 Samozřejmě mi to řekla, až bylo píchnuto. No a tak máme hexy za sebou a kdybysme se nerozholdi pro pneumo, tak bysme už měli všechny očko do 12m věku hotový. Teď náš čekaj 2x pneumo a do srpna klid.
V čekárně jsme potkali maminku s chlapečkem o den starším než je Zdeník (o kus menším 😅 ) a zjistili jsme, že jsem byli v porodnici nasousedních pokojích. Ona si mě pamatovala. Já ji ne. 😅 😀

kasenka228
8. jan 2010

Jak ty to Pospec umis popsat, vzdycky se pobavim.
Natali, koukala jsem ti do alba, posledni fotka je super. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre