V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

joodi
12. jan 2010

Ewwe, já už mám doma i ty supr kloboučky od Medely, ale už to bylo pozdě, nechtěla sát ☹ a jak jsem měla míň mlíka, tak to hned neteklo, tak to jí naštvalo a bylo to... No příště už budu chytřejší 🙂

emamamamu
12. jan 2010

joodi to verim!!!ja se nervuju a to "kojim"....
takze nevenuju cas jeste vymozenosti, jako je odsavani....taky obcas dam UM, protoze kdyz uz se tisickrt nechce prisat, skrabe me, zalyka se, tak ji to proste dam a mam klid a uplne mi spadne kamen ze srdce, ze se naji a ja uz nemusim stresovat z jejiho hysteraku... 😖 to proste fakt nenavidim, at se deje co se deje, jakmile zacne plakat a nemuzu ji utisit, tak si hledam lano....uplne mi to trha nervy..ani ne kvuli sobe ale kvuli ni...

emamamamu
12. jan 2010

roma a on nespi, protoze si hraje s rukama?

joodi
12. jan 2010

Emo, to znam, jednou jsem měla po procházce málo odsáto a tak jsem jí to dala a šla hned odsát další, ona ječela, já se stresovala takže nic moc neteklo, no skoro jsem začala brečet taky... 😢 A to všechno jenom proto, že jsem jí chtěla vzít ven na čerstvý vzduch...no bylo to někdy šílený 😒

romaroma
12. jan 2010

nechce zaspat, ked mu ich dam ku telu, to sa mu nepaci, tak ich ma pri tvari, ale ma taky ten nepokojny spanok, mozno skor drieme ako spi a vzdy ho nieco rozrusi a potom je nervozny a hra sa s tymi rukami

bodkakroneisl
12. jan 2010

Emus Ti uplne verim, my to mame dobre dva mesiace 😠 ale ked on vobec ale vobec nechce UM..dnes som mu to skusila nasilu striekat do pusy ci sa chyti a nic...keby mohol tak ma zabije si myslim 🙄
Kasi isli sme od Vaclavskeho namesti peso na Andelu, fuuu 🙂 neviem ci som to napisala spravne, ale mna ospravedlnite, ze?
😀

petulig
12. jan 2010

hojte, aj ja len smirujem, ale uz sa musim pridat. My skusame umele mlieko posledne tri dni.Je to hruza, konecne zobrala na milost treti druh, obycajny sunar ale teraz je problem s flaskou. Jedine ked ju krmi muz, odo mna ani bohovi. Kolko vam priberaju deticky? Je 200 g za mesiac asi fakt malo , ci ? 😀
a pani doktorka bohovsky poradila, ze noo to mate tak, kojene deticky su na mame zavesene aj celu noc. Ale aby sme sa budili kazdu hodinu a chceli jest tak to podla mna nei je normalne.

bodkakroneisl
12. jan 2010

Pocujte a skriekaju vasi anjelici, alebo to iba moja laska si tak trenuje hlasivky?? 😠

joodi
12. jan 2010

Romatoma, naše malá měla v cca 8 týdnech problém usnout, nepomáhalo absolutně nic, a pak nás napadlo jí otočit na bříško a spala jak dudek 😀 a spí tak pořád, mám monitor dechu tak se nebojím jí tak nechat. Na zádech spí jen v kočárku nebo autosedačce. Jo a teď párkrát usla na zádech, oslavila tím 4 měsíce 😀

emamamamu
12. jan 2010

roma aha..no ja byla dneska kouknout na merino deku a budu ji zase stahovat, stahuju od porodnice..a vypada to, ze budu jeste pekne dlouho..kdyz ma ruce venku, tak se furt mlati a skube sebou... 😒
bodka jasne, ze to rikas dobre, budes delat pruvodce po Praze😀
joodi ses dobra, zes to vubec tak dlouho vydrzela!!!!!!
to je psycharna silena to kojeni...."kojeni"..proste nervy s MM...

ewwe
12. jan 2010

joodi klobuk dole ze ste to tak dlho vydrzali

petulig
12. jan 2010

vidim ze nie som sama, ja som tiez cela doskrabana dostipana od malej. A to ma byt kojenie ,,krasny okamih s babatkom,, to este nevideli moje kojenie 😀 😀 asi si vyrobim do mikiny dieru iba na bradavku aby ma nemohla stipat 😀 😀

ewwe
12. jan 2010

moja niekedy neplace iba krici, az mi pisti v usiach

bodkakroneisl
12. jan 2010

presne tak joodi..ja nie som zastanca UM, ale co je moc to je moc a naozaj to je dobre na palicu!
co mam robit ked Dan nechce ani MM ani UM? teda on chce MM ale skrieka pri tom, z kazdej kozy pije 15 x za kojenie, v noci skoro kazdu hod a pol.. 😢

romaroma
12. jan 2010

o tej merino som citala, mozno som mala utahovat skor, teraz ho to hneva len, aj v satke ked je, mu ich davam, nech mu trcia, teda aspon jednu, lebo sa mu nepacia pri tele, fakt len malokedy na to kasle. a presne to, akoby ho aj tie ruky vyrusili zo spanku, trhne so sebou a uz kričí

joodi
12. jan 2010

Holky dík 😵 já jsem si vždycky dávala menší cíle jako: vydržím do konce šestinedělí, pak to 2 měsíců, do třech, do Vánoc 🙂 udělala bych pro ní cokoliv, to znáte 😵 a teď je pro ní důležitější, abych se jí věnovala a hrála si s ní 🙂 🙂

bodkakroneisl
12. jan 2010

petuloing 😀 😀 tak super to ma nenapadlo, mozeme kojit dalej 😀

joodi
12. jan 2010

Bodka a zkoušela jsi různý značky UM?? Je v tom dost rozdíl v chuti 😉
Romaroma, ona jak spí na bříšku, tak je taková jako "uzeměná", nemůže mávat rukama a jakoby se drží podložky..asi se cítí bezpečněji, nevím 🙂

bodkakroneisl
12. jan 2010

joodi najprv bebu a potom sunar

bodkakroneisl
12. jan 2010

909 263 vyrobni sarze 04/2012 Nurofen pro deti sa stahuje z trhu, teraz to bolo v spravach

romaroma
12. jan 2010

no ale ja sa bojím fedora nechavat na bruchu, aj ked tak spi rad, lebo vsade to tak pisu, ako je to nebezpecne... kym sa vraj nenauci otacat sa sam, tak sa to robit nema. zvyknem ho nechat rano, ked som este ospala a nemam sil sa mu venovat, tak ho dam na brusko a on si poblaboce a zaspi.
joodi, ty si ju nechavala, kym sa nevedela otocit?

petulig
12. jan 2010

bodka skus sunar, my sme ani bebu ani nutri nic zatial vsetko vypluvala. Sunar aj mne pripada najlepsi.Skusas to flasou ? Skus najrpv lyzickou alebo striekackou a uvidis ci aj tak to vypluva. Ja aspon viem, ze problem nie je v mlieku ale vo flaske.
aj mna to stve, kazdy kolo mna len ved koj co najdhlsie to je najlepsie pre dieta ale ked po kazdych dvoch troch minutach kojenia nastane vresk a koniec jedenia a takto dokola? Jedine v noci pije v polospanku vtedy jej to je jedno. Za chvilku uz budu moct jest prikrmy tak sa utesujem ze hadam tam sa to zmeni trosku. Asi uz maju po krk mlieka🙂 ani sa necudujem

pospecka
12. jan 2010

No ne, jak se zářivky začnou ztrácet na FB kolik šmírujících maminek se najednou přizná. 😀 😀 😀 jinak teda od zítřka je novej leták Tesco, aspon tady u nás a bude tam hodně babyproduktů v akci. 😎
ema: no, to je strašný, mít téměř 4měsíční dítě. Ještě, že se mě to netýká. 😀
Mmochodem: končím s radama zdarma a začínám psát tu knihu. Takže pokračování tipů jak odsávat nos bez křiku, atd. si budete moct přečíst na jaře a knihu seženete u všech dobrých knihkupců. 😀 😀 😀

bodkakroneisl
12. jan 2010

Petuling ano vcera sme kupili sunar a nic 😠 on nechce ani v noci to je uplne najhorsie 🙄 a s flasou praveze nemal problemy, ja som odsavala a on pijaval z flase, teraz sa mi nechce odsavat tak iba z prsa ...

joodi
12. jan 2010

Bodka, naší Elence "jede" Sunar Baby 🙂 Chutná i mně 😀
Romaroma, jo nechala jsem jí tak spát, ze začátku jsem se bála a pořád na ní koukala..ale když to byl jedinej způsob a ona byla spokojená, tak co nadělám 😅 Měla úplný záchvaty při usínání a najednou klídek, ticho, šťastný dítě 😵 Víš, dřív se zase doporučovalo dávat děti spát na bříško, můj manžel taky tak spal 😉

bodkakroneisl
12. jan 2010

Pospec posli mi do IP prosim tvoj kontakt na fb 🙂

joodi
12. jan 2010

Pospec, máš recht, vyždímej z toho co to půjde 😀 😉

petulig
12. jan 2010

no tak potomlen skusat, ono kym si zvykne to potrva. My tiez nie sme za vodou, ak nebude tato vecer doma, tak dieta bude hladne asi 😀 a ja doskriabana, vlasy vytrhane 😀

pospecka
12. jan 2010

Bodka: myslím, že jsem si tě už přidávala, tak bys mě tam měla mít. Iniciály jsou PN. 😉

romaroma
12. jan 2010

joodi- tak ja sa teda vykaslem na tie ,,nove´´ rady, moja mama ma tiez nechavala na bruchu. ved on si dava hlavku na jeden bok a nema sa ako pridusit...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre